رفتن به مطلب

محبوب ترین مرورگرها به روایت لیون کامپیوتر

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اقای قیصرچندتا سایت گذاشتن و بهشون استناد کردن یک نمونه از سایت های

www.3rank.com/top-10-best-internet-browsers-for-pc

برادر من لطفا متن سایتم یه دقت کنید اخه چه ربطی داشته!!!این داره 10 مرورگر برتر معرفی و برای دانلود میزاره اخه یکمم دقت کنید و سایت های دیگه ای هم که در همون پست قرار دادید همش یک دید دانلودی و فقط در حد مطلب هستش مثل این میمونه مثلا سافت 98 بیاد بگه بهترین مرورگر کدومه !!!خب اون از دید تبلیغ و فقط قرار دادن یک مطلب نگاه میکنه نه چیز دیگه

خب حالا میریم رو این بحث در تایپیک قبل :

من در تعجبم اقای قیصر1364 چطور وقتتی بحث نظر سنجی میشه میگن :این نظرسنجیا برای ادم های مبتدی هستش و هیچ اعتباری نداره ولی وقتی در مسائل فنی خودشون کم میارن استناد میکنند به این امارها!!!(البته منظورم که متوجه میشید منظورم چه نظر سنجی و ... هستش) ;)

من نمیدونم اگر شما بحث فنی دوست داری بکنی چرا امارهای بیشترین بازدید ها رو که از چه مرورگری هست پیوست میکنید البته بنده بازهم این نکترو میگم که شما فرمودید نظرسنجیا برای ادم های مبتدی هست پس چرا شما  اینجا قرار دادی

خب حالا من تو همین بحث باهاتون صحبت میکنم:

قیصر عزیز شما میفرمایید که موزیلا با پلاگین های خودش معروف شده درسته؟

خب ما شرکت موزیلارو با چی میشناسیم؟خیلی جوابش راحته فقط و فقط با مرورگر موزیلا   درسته؟

خب دوستان شما گوگل رو با چی میشناسید؟اینم جوابش اسونه  با جستجوگر با سیستم عامل با گوگل پلاس با یوتیوب و جیمیل    و ... که بیشترشون اکر بخوایید واردش بشید نوعی اختصاصی برای کروم هست و شما دردسرهایی رو میکشید اگر بخواید با موزیلا یا مرورگر دیگر واردش بشید چه از ناقص اجرا شدن اسکریپت چه از موارد دیگر که این مشکلات فقط برای این هستش که شما مجبور بشی از مرورگر اختصاصی گوگل استفاده کنی( به این میگن سیاست تبلیغ ضمیر ناخوداگاه)

جناب قیصر عزیز من نمیدونم شما این مرورگر رو از برای این انتخاب کردی چون خیلیا ازش دارن استفاده میکنند یا کلا چیزی ازش دیدی چون فردی که بخواد امار بیشترین استفاده رو بزاره یعنی اصلا دیدیش فنی نیست و فقط میخواد کل کل کنه :D :D :D

الان فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی هستش میدونی چرا؟نه برای امنیتش هست نه برای زیبایی قالبش   بلکه فقط و فقط برای تبلیغاتش هست

خیلی موقع ها استفاده از چیزی فقط و فقط برای تبلیغاتش هست نه برای قدرتش .بقول شما همه که مهندس و متخص نیستن که بگیم چون اینا دارن از کروم استفاده میکنن پس الان کروم بهترین مرورگر هستش

خیلی موقع ها  یک محصول بالا میبرند نه اینکه خودش بالا میره.هی گفتن فیس بوک فیس بوک اخرش بوش درومد که اقا فیس بوک حتی میتونه ببنیه شما رو تاچ لب تاپت چه حرکاتیو ثبت میکنی   البته بنده استناد به خبرگزاری های ایران نکردم و فقط کافیه شما یه سرچ تو اینترنت کنی تا حقیقت ببینی و حالا هم شرکت گوگل ...

البته منم مثل شما فنی نگفتم و خیلی عقلانی جوابتون دادم

تا اینجایی هم که موزیلا پیش رفته فقط و فقط برای قدرت مرورگر بوده ولی کروم چی از زمین و هوا داره محصول میسازه و تو همشونم از کروم یاد میکنه مثلا وقتی شما از اندروید استفاده میکنید مرورگر دیفالت کروم هستش که بطور کلی کاربر مجبور میشه از این مرورگر استفاده کنه چون خیلی وقتا بهتون اجازه نمیده از مرورگر دیگری بتونید استفاده کنید؟

اقای قیصر عزیز اینها خودش موارد تبلیغاتی هستش که باعث میشه کاربر مجبور بشه از کروم استفاده کنه

البته بنده هم با شیوه شما دارم جواب میدم یعنی غیر فنی و فقط در حد پاسخگویی اجمالی

من احساس میکنم شما فقط دارید کل کل میکنید و دید فنی ندارید

ویرایش شده توسط farshid142
لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

اگر جوابیه یا مطلبی دارید تنها یه سایت ها معتبر و مطالب بروز استناد و مرجع آنرا اعلام کنید. حتی ویکی پدیا هم قبول نیست، چون یک مرجع آزاد است و هر زمان هر کسی میتواند آنرا تغییر بدهد، و جایگاه علمی ندارد. بطور مثال در همان آماری که هرمز عزیز از ویکی پدیا قرارداده بودند، مطالبی مهمی در خصوص مشکل دقت و صحت آمار مربوطه آمده است که متاسفانه کسی هم دقت نکرده بود و مجبور شدم اینجا مطالب را قرار بدهم.

دوستان اینجا میخواهیم بحث علمی و فنی کنیم، هرکس از این لحظه بگم بگم راه بندازد و بخواد به چیزای غیر معتبر استناد کند، مطمئن باشد تا مرحله اخراج از انجمن پیش خواهد رفت.

وسلام

-_-

لینک به دیدگاه

البته یه چیزی هم هست !

چون مرورگر پیش فرض ویندوز هست و تعدادی از کاربرها از همون استفاده می کند هرچند اصلا جالب نیست !

دقیقا منم میخواستم همینو بگم!

اورین

لینک به دیدگاه

اقای قیصرچندتا سایت گذاشتن و بهشون استناد کردن یک نمونه از سایت های

برادر من لطفا متن سایتم یه دقت کنید اخه چه ربطی داشته!!!این داره 10 مرورگر برتر معرفی و برای دانلود میزاره اخه یکمم دقت کنید و سایت های دیگه ای هم که در همون پست قرار دادید همش یک دید دانلودی و فقط در حد مطلب هستش مثل این میمونه مثلا سافت 98 بیاد بگه بهترین مرورگر کدومه !!!خب اون از دید تبلیغ و فقط قرار دادن یک مطلب نگاه میکنه نه چیز دیگه

خب حالا میریم رو این بحث در تایپیک قبل :

من در تعجبم اقای قیصر1364 چطور وقتتی بحث نظر سنجی میشه میگن :این نظرسنجیا برای ادم های مبتدی هستش و هیچ اعتباری نداره ولی وقتی در مسائل فنی خودشون کم میارن استناد میکنند به این امارها!!!(البته منظورم که متوجه میشید منظورم چه نظر سنجی و ... هستش) ;)

من نمیدونم اگر شما بحث فنی دوست داری بکنی چرا امارهای بیشترین بازدید ها رو که از چه مرورگری هست پیوست میکنید البته بنده بازهم این نکترو میگم که شما فرمودید نظرسنجیا برای ادم های مبتدی هست پس چرا شما  اینجا قرار دادی

خب حالا من تو همین بحث باهاتون صحبت میکنم:

قیصر عزیز شما میفرمایید که موزیلا با پلاگین های خودش معروف شده درسته؟

خب ما شرکت موزیلارو با چی میشناسیم؟خیلی جوابش راحته فقط و فقط با مرورگر موزیلا   درسته؟

خب دوستان شما گوگل رو با چی میشناسید؟اینم جوابش اسونه  با جستجوگر با سیستم عامل با گوگل پلاس با یوتیوب و جیمیل    و ... که بیشترشون اکر بخوایید واردش بشید نوعی اختصاصی برای کروم هست و شما دردسرهایی رو میکشید اگر بخواید با موزیلا یا مرورگر دیگر واردش بشید چه از ناقص اجرا شدن اسکریپت چه از موارد دیگر که این مشکلات فقط برای این هستش که شما مجبور بشی از مرورگر اختصاصی گوگل استفاده کنی( به این میگن سیاست تبلیغ ضمیر ناخوداگاه)

جناب قیصر عزیز من نمیدونم شما این مرورگر رو از برای این انتخاب کردی چون خیلیا ازش دارن استفاده میکنند یا کلا چیزی ازش دیدی چون فردی که بخواد امار بیشترین استفاده رو بزاره یعنی اصلا دیدیش فنی نیست و فقط میخواد کل کل کنه :D :D :D

الان فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی هستش میدونی چرا؟نه برای امنیتش هست نه برای زیبایی قالبش   بلکه فقط و فقط برای تبلیغاتش هست

خیلی موقع ها استفاده از چیزی فقط و فقط برای تبلیغاتش هست نه برای قدرتش .بقول شما همه که مهندس و متخص نیستن که بگیم چون اینا دارن از کروم استفاده میکنن پس الان کروم بهترین مرورگر هستش

خیلی موقع ها  یک محصول بالا میبرند نه اینکه خودش بالا میره.هی گفتن فیس بوک فیس بوک اخرش بوش درومد که اقا فیس بوک حتی میتونه ببنیه شما رو تاچ لب تاپت چه حرکاتیو ثبت میکنی   البته بنده استناد به خبرگزاری های ایران نکردم و فقط کافیه شما یه سرچ تو اینترنت کنی تا حقیقت ببینی و حالا هم شرکت گوگل ...

البته منم مثل شما فنی نگفتم و خیلی عقلانی جوابتون دادم

تا اینجایی هم که موزیلا پیش رفته فقط و فقط برای قدرت مرورگر بوده ولی کروم چی از زمین و هوا داره محصول میسازه و تو همشونم از کروم یاد میکنه مثلا وقتی شما از اندروید استفاده میکنید مرورگر دیفالت کروم هستش که بطور کلی کاربر مجبور میشه از این مرورگر استفاده کنه چون خیلی وقتا بهتون اجازه نمیده از مرورگر دیگری بتونید استفاده کنید؟

اقای قیصر عزیز اینها خودش موارد تبلیغاتی هستش که باعث میشه کاربر مجبور بشه از کروم استفاده کنه

البته بنده هم با شیوه شما دارم جواب میدم یعنی غیر فنی و فقط در حد پاسخگویی اجمالی

من احساس میکنم شما فقط دارید کل کل میکنید و دید فنی ندارید

سلام 

آقا واقعا از شما متعجبم که همچین حرفی رو میزنید...

خدائیش شما و جناب هامش عزیز با صحبت و نظریاتی که از شما تو تمام پست ها دیدم حتی فقط  یک نکته مثبت رو هم از کروم نام نبردین که این خیلی برام جالبه...شما طوری صحبت میکنید که اگه یکی ندونه فکر میکنه از موتور جستجوی پارس جو حرف میزنین...

آقایان عزیز شما دارین از تفکر و ساخته های گوگل صحبت میکنین...هی مرتبا تکرار میکنید تبلیغاتی و ...فلانو بسیار....

اگه بنده از خصوصیات فوق العاده و انعطاف پذیری کروم کروم صحبت کردم در عوضش مزایای موزیلا رو هم نام بردم ولی خدائیش شما حاضر نیستین به کسی اجازه بدین که در مورد کروم صحبت کنه و هر سندی میاریم میگن فلان مشکل و داره...

آقای فرشید خان نمیدونم شما با سایت تامزهاردوادر جقدر آشنائی دارین ولی اگه یخورده دقت کنید(تمام 12 صفحه) میبینید که در اکثریت تست ها کروم از موزیلا سرتر شده...حتی در همون بحث امنیتی که جنابعالی ازش صحبت میکنی ...فقط خواهشا یخورده احساسی عمل نکنید و اول بررسی کنید بعد نظرتون رو اعمال کنید...

آقای فرشید خان حتما اینهم تبلیغاتیه؟؟؟

post-11512-0-43501800-1392880388_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من واقعا برام تعجب اوره که شما میفرمایید هیچ افزونه و نکته خاصی از موزیلا بیان نشده !!! بهتون دوباره پیشنهاد میکنم کمی درباره سیستم عامل backtrack تحقیق کنید البته تحقیق عادلانه نه جانب گرایانه

همین که بک تراک این مرورگر رو مرورگر پیشفرض قرار داده نشانه فوق حرفه ای بودن موزیلا هستش(همانطوز که میدونید بک ترک قدرتمندترین سیستم عامل برای هکر ها و نفوذگر ها هستش)

و هیچوقت یک ادم عاقل اگر بدونه یک نرم افزاری دارای امنیت پایین هست اون رو در سیستم عاملی مثل بک تراک قرار نمیده

دلیل بودن فکس تو بک تراک داشتن امنیت بالاتر نبوده و نیست 1- کروم ریلیز نشده بود زمان ارائه backtrack و 2- بعد از ریلیز کروم متن باز نبود دوستان به درستی اشاره نمیکنند کروم متن باز نیست کرومیوم متن باز هست کروم به خاطر فلش و pdf داخلی و ... متن باز نیست 3- اگر با backtrack کار کرده باشی میدونی افزونه ها و اسکریپت های فریم ورک OWASP روی بیس فکس از ابتدا ریلیز شده .

بطور کلی صحبت میکنم "امنیت یک پروسه هست" لینوکس رو مثال میزنم چون انتخاب ویندوز و لینوکس برای این بحث نامربوط هست : یا فکس روی روت backtrack شما امنیت بیشتری داری یا ubuntu ؟ مطمئنا با ubuntu

فکس اگر از نظر سکیوریتی اوضاع بدتری نسبت به کروم نداشته باشه وضع بهتری هم نداره ممکن هست در هر انتشار یکی کمتر و یکی بیشتر آسیب پذیر تر باشن ولی بطورکل بالانس بودن.

فکس و کروم تو تمام انتشار هاشون حفره های امنیتی Critical داشتن و دارند .

برای امروز هست :

http://www.ubuntu.com/usn/usn-2102-2/

برای 10 روز پیش هست :

http://www.ubuntu.com/usn/usn-2102-1/

و ...

صحبت کردن در مورد امنیت این 2 مرورگر اینروزا بیهوده هست خصوصا تو این انتشار های آخر هر 2 پایدار هستن و هر 2 بطور نسبی امن میتونن باشن برای کاربر معمولی و از دید کلی ناامن میتونن باشن برای کاربری که فکر امتیت هست ( نسبت به موتور های مرورگر دیگه )

این در مورد امنیت بود .

خب ما شرکت موزیلارو با چی میشناسیم؟خیلی جوابش راحته فقط و فقط با مرورگر موزیلا درسته؟

درمورد firefox OS چیزی نشنیدی ؟ در مورد اینکه برای پیدا کردن سوراخ ها مثل کروم به کاربران پول و تیشرت :D میده چی ؟ و ....

در مورد حریم امن کاربر: فکس پالیسی مشخصی داره و وضعیتش بهتر از کروم هست و گوگل کلا چه از دید پالیسی چه از دید کلی دژمن :D شناسی علاقه خاصی داره به جمع کردن اطلاعات کاربر خصوصا اینروزا که با دژمن (شرکت امنیتی اسرائیلی) قرارداد بسته . استفاده های خاص خودش رو هم داره از اطلاعاتی که جمع میکنه مثلا تو همین تاپیک در مورد google analytic صحبت شده google analytic اینروزا همه جا هست روی فکس موتور جستجوی گوگل پیش فرض هست و ...

از نظر ساپورت تکنولوژی های وب هر 2 بالانس هستند در مقطع زمانی کوتاه یکم جلو و عقب تر شاید .

و در کل و مابقی داستان ها مثل افزونه ها و رابط کاربری و ... مثل این هست که شما سیب و پرتقال رو با هم مقایسه کنید بر میگرده به سلیقه و راحتی کاربر از نگاه کلی فکس به دلیل قدمت بیشتر افزونه های بیشتری داره کروم هم عقب نمونده زیاد چیزی رو که رو فکس داری کمتر یا بیشتر میتونی برای کروم پیدا کنی .

لینک به دیدگاه

البته حرف شما بسیار محترم و متوجه شدیم اطلاعات عمومی شما خیلی بالاهستش ولی مدنظر داشته باشید  گسترده گی اندروید کجا firefox os کجا

تیشرت کجا جایزه های ملیاردی کجا :D :D :D :D

متاسفانه اینجا خیلی بحث های پراکنده شد ولی شما کلا یک بخش مد نظر قرار دادید و نظرتون فرمودید

در نظر داشته باشید من گفتم اگر موزیلا حرفه ای نباشه در بک تراک استفاده نمیشده

اینجا دوستان نظرسنجی میکردن که بهترین کدومن وگرنه ماهم میدونیم همیشه در یک بالانس هستند ولی اینجا موضوع این بود بهترین کدوم هستش و این رو هم مد نظر داشته باشید درسته امنیت یک مقوله دوطرفه هستش ولی این رو هم بدونید که اکس العمل برای fix کردن باگ و مشکل مقوله دیگه ای هست

اگر اینطور باشه ما در مقوله امنیت پس مسابقه های امنیتی کار بیخودی هستش چون همشون کارشون امنیت هست ولی باید مد نظر داشته باشید اینجا منظور از امنیت اکس العمل در برابر از بین بردن باگ ها هستش

ویرایش شده توسط farshid142
لینک به دیدگاه

سلام 

آقا واقعا از شما متعجبم که همچین حرفی رو میزنید...

خدائیش شما و جناب هامش عزیز با صحبت و نظریاتی که از شما تو تمام پست ها دیدم حتی فقط  یک نکته مثبت رو هم از کروم نام نبردین که این خیلی برام جالبه...شما طوری صحبت میکنید که اگه یکی ندونه فکر میکنه از موتور جستجوی پارس جو حرف میزنین...

آقایان عزیز شما دارین از تفکر و ساخته های گوگل صحبت میکنین...هی مرتبا تکرار میکنید تبلیغاتی و ...فلانو بسیار....

اگه بنده از خصوصیات فوق العاده و انعطاف پذیری کروم کروم صحبت کردم در عوضش مزایای موزیلا رو هم نام بردم ولی خدائیش شما حاضر نیستین به کسی اجازه بدین که در مورد کروم صحبت کنه و هر سندی میاریم میگن فلان مشکل و داره...

آقای فرشید خان نمیدونم شما با سایت تامزهاردوادر جقدر آشنائی دارین ولی اگه یخورده دقت کنید(تمام 12 صفحه) میبینید که در اکثریت تست ها کروم از موزیلا سرتر شده...حتی در همون بحث امنیتی که جنابعالی ازش صحبت میکنی ...فقط خواهشا یخورده احساسی عمل نکنید و اول بررسی کنید بعد نظرتون رو اعمال کنید...

آقای فرشید خان حتما اینهم تبلیغاتیه؟؟؟

attachicon.gif1111111.jpg

بازم سفسطه، از همه دوستان عذرخواهی میکنم، آخه بچه پرو بودنم حدی داره که به این اندازه واقعا نوبره! :D

برادر من صرف تعداد نموداری که نمیگن کدوم بهتره. روش تحلیل و آنالیز نمودار ها جمع بندی آنها براساس نوع تست ها است. و انشاالله وارد کار علمی - پژوهشی بشوید تا اختلاف آماری قابل توجه ای بین دو نتیجه وجود نداشته باشد اصلا به آن آهمیت نمی دهند. مثلا برای جاوا اسکریپت چندین تست گرفته شده است که خیلی از آنها الگوریتم مشترکی دارند. یا بطور مثال در آزمایش WebKit's iconic SunSpider JavaScript performance را دقت کنید اختلاف امتیاز فایرفاکس و Opera Next در 2 امتیاز است. آیا میشود گفت فایرفاکس بهتر از اپرا بوده است؟ زمانی روی این 2 امتیاز می توانی چنین نظری بدهید که ثابت کنید الگوریتم بنچمارک پارامتری ندارد که فایرفاکس روی آن بهتر جواب داده باشد.

بهمین دلیل در جمع بندی نهایی رقابت WBGP XVI فایرفاکس بعنوان کاندید برتر انتخاب شده است.

post-55-0-68517000-1392886155_thumb.png

از دوستان خواهشمند حتما توضیحات نمودار ها و مطالب صفحات را حتما بخوانند.

در ضمن جناب قیصرخان شما اگه یه عینک میزدی و مطلب زیر همون نمودار مقایسه امنیت را میخواندی، میفهمیدی که طبق گفته نویسنده همین مقاله اپرا در 2 مسابقه سال گذشته حتی یک حمله هم نداشته است و این در حالی است که کروم اکسپلویت های خیلی بیشتر از اپرا دارد ;)  و تست های امنیتی آنها 17 تا تست کلی بوده است که حتی اشاره ای به ماهیت جزئی تست ها نشده است و خود نویسنده تنها نتیجه این آزمایش را بهبود عملکرد کروم 27 نسبت به قبلش اعلام کرده است.

At least right now, Opera Next represents a more secure option than the browser's current version. However, there is always security in obscurity, and Chromium surely presents a much more attractive target for exploits than Opera 12, which no one even attempted to hack at this year's two major hacking competitions. So, only time can tell whether the move to Chromium is actually an upgrade in this respect.

جهت اطلاع میگم اگر 2 واحد درس آکادمیک این حوزه امنیت را پاس کرده باشی و مسئولیت امن سازی سیستم را تا حالا به عهده داشته باشی باید بدانی که دو موضوع Reliability و Security همیشه با هم آورده می شود و سعی می شود یک تعادل بین این دو برقرار باشد.چرا؟ شما میتوانی سطوح امنیت را اینقدر بالا ببری ولی در قبالش اطمینان خاطر را از کار حین کار بگیرید. بطور مثال سطوح امنیتی در همین تست ها برای IE در باز شدن بیش از 40 تب مشکل دارد! و جهت اطلاع امنیت همیشه جلوگیری از نفوذ نیست. در مواردی اطمینان و پایداری امنیت است، مثلا شما در حال تراکنش مالی بزرگی هستید بسته شدن ناگهانی مرورگر چه دردسرها و مشکلات امنیتی ایجاد میکند! یا همین مسئله buffer overflow در نرم افزار میتواند یک رخنه برای نفوذ به آن باشد ;)

پس بهتر به اختلاف امتیاز معنا دار (12 برابری) فایرفاکس نسبت به کروم در حوزه Reliability دقت کنید B)

post-55-0-91109300-1392887169_thumb.png

دفعه دیگه اینطوری بپری وسط یه بحث علمی و فنی برخورد جدی با شما خواهد شد. اول برو بشین کل مطالب را درست بخوان و تحلیل کن، بعد بیا اینجا حرف بزن. :angry:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جهت اطلاع میگم اگر 2 واحد درس آکادمیک این حوزه امنیت را پاس کرده باشی و مسئولیت امن سازی سیستم را تا حالا به عهده داشته باشی باید بدانی که تو موضوع Reliability و Security همیشه با هم آورده می شود و سعی می شود یک تعادل بین این دو برقرار باشد.چرا؟ شما میتوانی سطوح امنیت را اینقدر بالا ببری ولی در قبالش اطمینان خاطر را از کار حین کار بگیرید. بطور مثال سطوح امنیتی در همین تست ها برای IE در باز شدن بیش از 40 تب مشکل دارد!

پس بهتر از به اختلاف امتیاز معنا دار (12 برابری) فایرفاکس نسبت به کروم در حوزه Reliability دقت کنید

اتفاقا اینجا دقیقا برعکس هست :D میدونی چرا ؟ تو زمان اون نسخه ها و زمان اون بنچ مارک کروم و IE برای هر تب از یه process جدا استفاده میکردن یعنی هر سایتی که تو تب جداگانه بود یه دسترسی جدا به سیستم داشت و نبودن این قابلیت تو فکس یعنی فاجعه از نظر امنیت فکس و بقیه برای همه تب ها دسترسی یکسان قائل بودن پس در واقع برعکس بود فکس و ... با پاین اوردن فاجعه بار امنیت قابلیت اطمینان مثلا تو 40 تب رو بالابرده بود مسئله پایین بودن استفاده از رم هم به همین موضوع برمیگشت .

... کروم الان هم همینطور هست ولی با Reliability بالاتر و هم سطح فکس .

... اون تست ها قدیمی هستند فکس و کروم در عرض 1 سال 10 نسخه بالا رفتن کلی چیز تغییر کرده .

ویرایش شده توسط هامش
حذف نقل قول اشتباهی
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

ممنونم از تمام نظرات و بحثها ولی فکر میکنم یه مقدار بحثها به حاشیه داره کشیده میشه و تاپیک قفل شد

با تشکر از همه شما عزیزان

لینک به دیدگاه

با اجازه از سعید خان در راستای تکمیل کردن مطالب Unforgiven عزیز

اتفاقا اینجا دقیقا برعکس هست :D میدونی چرا ؟ تو زمان اون نسخه ها و زمان اون بنچ مارک کروم و IE برای هر تب از یه process جدا استفاده میکردن یعنی هر سایتی که تو تب جداگانه بود یه دسترسی جدا به سیستم داشت و نبودن این قابلیت تو فکس یعنی فاجعه از نظر امنیت فکس و بقیه برای همه تب ها دسترسی یکسان قائل بودن پس در واقع برعکس بود فکس و ... با پاین اوردن فاجعه بار امنیت قابلیت اطمینان مثلا تو 40 تب رو بالابرده بود مسئله پایین بودن استفاده از رم هم به همین موضوع برمیگشت .
... کروم الان هم همینطور هست ولی با Reliability بالاتر و هم سطح فکس .
... اون تست ها قدیمی هستند فکس و کروم در عرض 1 سال 10 نسخه بالا رفتن کلی چیز تغییر کرده .

Unforgiven جان حرف شما درست است و من اشاره کردم که این بنچمارک مال سال گذشته است و تنها برای پاسخ به بنچمارک قدیمی قیصرخان ارائه شد و گرنه همانطور که شما گفتید از سال گذشته تا الان همه این مروگرها کلی تغییرات داشته اند. (ای کاش قیصر خان بحث اصلی را به حاشیه نبرده بودند که الان تصور طرفداری و بازی با مباحث فنی پیش بیاید :( )

اما در خصوص تولید پردازش های فرزند که مثلا IE برای هر تب یکی یک پردازش فرزند ایجاد میکند و کروم برای هر تب یک پردازش والد تولید می کند، این موضوع به مبحث مکانیزم طراحی سندباکس و ایزوله سازی تب ها مربوط است. ایده کروم با تولید پردازش والد مجزا برای هر تب توانسته امروز بر مشکل Reliability  که فرمودید غلبه کند. اما در خصوص اینکه پردازش مستقل یعنی امنیت در ایزوله سازی اطلاعات و یعنی دسترسی مستقل کاملا با شما مخالف هستم. در طراحی سندباکس معماری های متفاوتی وجود دارد.

بطور مثال به طراحی گوگل دقت کنید

https://sites.google.com/a/chromium.org/dev/developers/design-documents/multi-process-architecture
http://blogs.ixiacom.com/ixia-blog/chrome-sandbox/

post-55-0-96685800-1392892686_thumb.png

Sharing the render process

In general, each new window or tab opens in a new process. The browser will spawn a new process and instruct it to create a single RenderView.

Sometimes it is necessary or desirable to share the render process between tabs or windows. A web application opens a new window that it expects to communicate with synchronously, for example, using window.open in JavaScript. In this case, when we create a new window or tab, we need to reuse the process that the window was opened with. We also have strategies to assign new tabs to existing processes if the total number of processes is too large, or if the user already has a process open navigated to that domain. These strategies are described in Process Models.

همانطور که می بینید این معماری سندباکس گوگل کاملا بی عیب نیست و می توان سناریوهایی برای آلوده کردن و دسترسی به اطلاعات غیر مجاز نوشت. اما از هیچی فایرفاکس بهتر است :).

البته یک بحثی جالب مطرح هست:

عمده آسیب پذیری های صفحات به بحث JS Interface ها بر میگردد. طرفداران و طراحان کروم معتقد هستند با پردازش مستقل و ایزوله سازی امکان دسترسی های غیر مجاز و بدافزار ها را از اجرای مستقیم روی سیستم جلوگیری می کنند، که کاملا منطقی است. فایرفاکس هم بعلت اینکه باید بازنویسی کاملی برای رسیدن به یک سندباکس مورد نظر انجام بدهد به کاربرانش توصیه می کند از افزونه NoScript استفاده کنند تا از بارگزاری بدافزارهای احتمالی جلوگیری شود، چون کاملا منطقی است وقتی اسکریپت را متوقف کنید از اجرا payload جلوگیری کرده اید.

خلاصه فایرفاکسی ها در انتظار سندباکس و کروم ها درانتظار افزونه ای با قدرت NoScript. امیدوارم هر دو به ساختار ترکیبی سندباکس و کنترل اسکریپت مناسب دست پیدا کنند. چرا که در یک فرآیند دولایه ای حتی اگر اسکریپت را نتوان متوقف نمود سندباکس مفید است و کنترل اسکریپت قبل از اجرا مفید است چون کمک در جلوگیری اسکریپت هایی با قابلیت دور زندن سندباکس می کند.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...