رفتن به مطلب

مشکل با هارد WD GREEN 3TB

badgamer
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یه هارد 3 ترابایت مارک وسترن دیجتال خریدم برای آرشیو فیلم هارد رو همراه با دیتا و اطلاعات خریدم(هارد نو هست و فروشنده برام دیتا ها رو ریخته)الان هرکاری می کنم هارد بالا نمییاد هارد توسط ویندوز شناسایی میشه ولی بالا نمیاد بهش دسترسی ندارم از DISK Management یه عکس گرفتم دوستان ببینید می تونید راهنماییم کنید یه هارد 1ترابایتی از همین مارک هم روی سیستمم نصب هست و هیچ مشکلی نداره الان اونو کندم این 3 ترا رو که میزنم جواب نمیده.

49076621129465889959.jpg

لینک به دیدگاه

سلام اگر ویندوزتون 32 بیتی باشه بیشتر از دو ترا بایت رو نمیشناسه 

لینک به دیدگاه

احتمالا اون دوست عزیز از پارتیشن Dynamic استفاده کردند. قبلا نمونه این مشکل را دیدم.

اگر اطلاعات برایتان مهم است با لینوکس سیستم را بوت کنید و از آن بک آپ بگیرید. و بعد از آن با ابزارMiniTool Partition Wizard هارد را از اول پارتیشن بندی کنید.

البته قبلش با MiniTool Partition Wizard یک عکس از وضعیت هارد بزارید تا با اطمینان بیشتری بتوان نظر داد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نرم افزار 3tb Unlock  رو نصب کردین 

مینتون چی هست 

لینک به دیدگاه

سلام دادا چون ظرفیت هارد بالاست و فرمت هارد بیسیک نیست این اتفاق افتاده بر روی import forigen disk کلیک کنید و دیسک رو ایمپورت کنید مشکل حل میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز یه پیغام خصوصی بده به استاد UnforgiveN کلا حل میشه مشکلت

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام اگر ویندوزتون 32 بیتی باشه بیشتر از دو ترا بایت رو نمیشناسه 

بله ویندوزم در حال حاضر 32 بیتیه ولی سیستم جدید رو که ببندم حتما 64 بیتی نصب میکنم.

احتمالا اون دوست عزیز از پارتیشن Dynamic استفاده کردند. قبلا نمونه این مشکل را دیدم.

اگر اطلاعات برایتان مهم است با لینوکس سیستم را بوت کنید و از آن بک آپ بگیرید. و بعد از آن با ابزارMiniTool Partition Wizard هارد را از اول پارتیشن بندی کنید.

البته قبلش با MiniTool Partition Wizard یک عکس از وضعیت هارد بزارید تا با اطمینان بیشتری بتوان نظر داد.

والا نمی دونم از چه پارتیشنی استفاده کرده ولی اطلاعات برام مهمه کلی پولشو دادم :D این نرم افزار هارد رو پاک نمیکنه :excl:

نرم افزار 3tb Unlock  رو نصب کردین 

مینتون چی هست 

این  نرم افزار کارش چیه نزنه هارد رو فرمت کنه بیچاره بشم :wacko: مینم asus p5ql pro هست سوکت 775

سلام دادا چون ظرفیت هارد بالاست و فرمت هارد بیسیک نیست این اتفاق افتاده بر روی import forigen disk کلیک کنید و دیسک رو ایمپورت کنید مشکل حل میشه.

هارد فرمت نشه دادا

عزیز یه پیغام خصوصی بده به استاد UnforgiveN کلا حل میشه مشکلت

موفق باشی

چشب اگه مشکل حل نشه حتما با ایشونم صحبت میکنم خیلی ممنون از معرفی این دوست عزیز @};-

لینک به دیدگاه

MiniTool Partition Wizard این یه نرم افزار پارتیشن بندی هست تا باهاش تغییراتی اعمال نکنید مشکلی پیش نمی آورد.

لینک به دیدگاه

نه خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد من خودمم هارد 3ترا داشتم ویندوز عوض کردم این مشکل پیش اومد برام همینطوری حل شد.

لینک به دیدگاه

نه خیالت راحت هیچ مشکلی پیش نمیاد من خودمم هارد 3ترا داشتم ویندوز عوض کردم این مشکل پیش اومد برام همینطوری حل شد.

باشه الان دانلودش میکنم

لینک به دیدگاه

خب اینم نرم افزار mini tool دیگه باید چی کار کنم من که تا حالا باهاش کار نکردم :huh:

50334037373695009004.jpg

ویرایش شده توسط badgamer
لینک به دیدگاه

نرمافزار من نگفتم از همون دیسک منیجمنت ویندوز رو دیسک کلیک راست کن import forigen disk رو بزن

لینک به دیدگاه

نرمافزار من نگفتم از همون دیسک منیجمنت ویندوز رو دیسک کلیک راست کن import forigen disk رو بزن

اینو بزنم اطلاعاتم پاک نمیشه :huh:

لینک به دیدگاه

منم این مشکل برام پیش اومده از تو DM رو درایو راست کلیک کن بعد تو قسمت change drive ........ درایو رو تعریف کن 

لینک به دیدگاه

منم این مشکل برام پیش اومده از تو DM رو درایو راست کلیک کن بعد تو قسمت change drive ........ درایو رو تعریف کن 

هارد رو میشناسه ولی بالا نمیاره وقتی هارد رو وصل کردم وسیستم رو روشن کردم پیغام داد و اسم هارد رو هم نشون داد علامت تیک سبز رو هم زد ولی درایور های هارد تو mycomputer نشون نمیده

لینک به دیدگاه

الان باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم تا هارد درست بشه و اطلاعاتم پاک نشه :(

64853729525685109070.jpg

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون مشکلم حل شد @};-  @};-  @};-  @};-  هارد درست شد.فقط هارد رو با حجم 2794 گیگ شناسایی کرده بقیه هاردم کو :) از همه ی دوستان ممنون @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

دوستان میشه بدون این که اطلاعات هاردم پاک بشه هارد رو پارتیشن بندی کنم :-?

لینک به دیدگاه

خداروشکر (*)

تجربه ای دررابطه با پارتیشن بندی با اطلاعات ندارم عزیز

ولی فکرمیکنم با نرم افزار پارتیشن مجیک این امکان ممکن باشه

ویرایش شده توسط حمیدرضا نظری(hamidparniyan)
لینک به دیدگاه

دوست عزیز براساس تصویری که در نرم افزار است فروشنده هارد از Dynamic Partition برای پارتیشن بندی استفاده کرده است. یک راه همان روشی است که الان انجام دادید و راه دیگر اون تبدیل به Basic Disk است. پیشنهاد بنده تهیه پشتیبان از اطلاعات و پارتیشن بندی دیسک از اول است. تجربه شخصی من نشان داده Dynamic Partition حالت مناسبی برای نگهداری اطلاعات نیست و چندین بار اطلاعات مهمی را از دست داده ام.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز براساس تصویری که در نرم افزار است فروشنده هارد از Dynamic Partition برای پارتیشن بندی استفاده کرده است. یک راه همان روشی است که الان انجام دادید و راه دیگر اون تبدیل به Basic Disk است. پیشنهاد بنده تهیه پشتیبان از اطلاعات و پارتیشن بندی دیسک از اول است. تجربه شخصی من نشان داده Dynamic Partition حالت مناسبی برای نگهداری اطلاعات نیست و چندین بار اطلاعات مهمی را از دست داده ام.

چطوری از 3ترا اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کنم آخه هارد 3 ترا دیگه ای ندارم

لینک به دیدگاه

basic disk فقط تا 2ترا ساپورت میکنه دینامیک هم هیچ مشکلی پیش نمیاره به نظر من اگه برای فیلم هست درایو و نمیخوای ویندوز روی اون نصب کنی همین 1پارتیشن کافیه 3ترا ظرفیت اسمی هست و ظرفیت واقعی همون 2.72ترا هست.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون مشکلم حل شد @};-  @};-  @};-  @};-  هارد درست شد.فقط هارد رو با حجم 2794 گیگ شناسایی کرده بقیه هاردم کو :) از همه ی دوستان ممنون @};- @};- @};- @};-

اگه مشکلتون حل شده ، فعلا تبدیل نکنید،‌ با توجه به اینکه اطلاعات زیادی در مورد این قضیه ندارید ممکنه باز به مشکل بخورید

در مورد حجم هم طبیعیه ، شرکت ها 3tb رو معادل 3,000,000,000,000 بایت میگیرن ، اما کامپیوتر چون بر مبنای دو هست یک ترابایت رو معادل 109951162800 بایت میگیره

و وقتی 3000 تقسیم بر 1099 میکنه 2.728 ترابایت باقی میمونه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :D

سایز هارد مشکلی نداره .

میتونی داینامیک رو به بیسیک نبدیل کنی بدون از دست دادن اطلاعات http://www.disk-partition.com/AOMEI-ddm.html اون نرم افزار minitool هم داینامیک به بیسیک داره ولی اشاره ای به این نکرده که بدون از دست دادن اطلاعات کار رو انجام میده من هم ازش استفاده نکردم و نمیدونم داستانش چی هست . پس بهتر هست از نرم افزاری که معرفی کردم استفاده کنی .

اگر میخوای اون پارتیشن رو به بیسیک تبدیل کنی و چند تا پارتیشن داشته باشی اول داینامیک رو به بیسیک تبدیل کن بعد بیسیک رو split کن به چند پارتیشن http://www.partitionwizard.com/help/split-partition.html

درسته تو همه موارد نرم افزار نوشته بدون از دست دادن اطلاعات ولی "به هیچ عنوان نباید بدون بک آپ گرفتن این کار رو انجام بدید" .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...