رفتن به مطلب

راهنمایی از دوستان و سروران جهت انتخاب دوربین عکاسی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
با عرض سلام و درود و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان و عزیزان گل سخت افزاری / امیدوارم سلامت و خوشحال باشین 
جایی نتونستم پیدا کنم برای زدن تایپیک که مدیران عزیز انتقال بدن محل مربوطه 

دوستان این اخوی بنده یه مبلغی جمع کردن برای خرید یه دوربین عکاسی معمولی که خاطراتشون رو ثبت کنن / بودجشون حدود 400.000 الی 500.000 تومن هست و از بنده خواستن که بهش راهنمایی کنم در خریدش منم از سروران عزیز میخوام یه راهنمایی کنن تا انتخاب خوب و ارزشمندی کرده باشیم تا بعدا از انتخابش لذت ببره 

نکات مهم مد نظر قرار داده شد : 
برندهای مد نظر ( سونی / نیکون / کنون ) 
کیفیت عالی عکسها و کیفیت خوب در حالت فیلمبرداری
باطری لتیومی و موارد ضروری

چند مدل رو هم دوستان عزیز در فروم همسایه پیشنهاد دادن که به شرح زیر میباشد .
برای دیدن مشخصات فنی و معایب و محاسنشون روی اسمشون کلیک کنید ...

شاید برخی مدلا ارزون باشه ولی مهم کیفیت و امکاناتشه 

_____
با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام.

من این مدل پیش نهاد میکنم من چند وقت پیش یه چند مدل پایین تر از این رو داشتم فوقالعاده بود تو کوه از دستم افتاد و به فنا رفت رفتم کنون ixus 220 گرفتم از عکاسیش زیاد راضی نیستم اما فیلم برداریش خوب هست 
Sony Cybershot DSC-W730

اگه می خواهید بیشتر هزینه کنید این گزینه خوبی هست

http://www.digikala.com/Product/DKP-5690/Fujifilm-Finepix-S3200/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%81%D9%88%D8%AC%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%86%E2%80%8C-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D8%B3-3200

فقط یه مقدار بزرگ هست

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

عطا جان میدونم برندهایی رو که گفتی مد نظرته . ولی این دوبین رو هم نگاه کن :

Fujifilm FinePix F660EXR

قیمتش حدود 600 تومانه . ولی کیفیت و کاراییش به اندازه دوربینهای 800 تومانیه برندهای دیگه هست . من 2-3 سال پیش از همین سری یکی برای فامیلمون گرفتم . مدلش پایینتر بود . خیلی راضیه . این مدل جدید حتی RAW هم عکس میگیره که برای دوربینی تو این رنج میشه گفت عجیبه .

لینک به دیدگاه

Fujifilm FinePix F660EXR

قیمتش حدود 600 تومانه . ولی کیفیت و کاراییش به اندازه دوربینهای 800 تومانیه برندهای دیگه هست . من 2-3 سال پیش از همین سری یکی برای فامیلمون گرفتم . مدلش پایینتر بود . خیلی راضیه . این مدل جدید حتی RAW هم عکس میگیره که برای دوربینی تو این رنج میشه گفت عجیبه .

بنده هم همین مدل رو توصیه می کنم، چون EXR تکنولوژی خاص شرکت Fujifilm هست، اگر هم شرکت های دیگه دارن، از همین فوجی فیلم خریداری کردن این تکنولوژی رو، یکی از مزیتهاش اینه که عکس رو بجای 16 مگاپیسکل 8 مگاپیکسل می گیره ولی اندازه و ابعاد سنسور بصورت مجازی دو برابر می شه و این بسیار در کیفیت عکس تأثیر گذاره، البته سه مود داره، یکیش اینه.

یکی از مهمترین فاکتورهای کیفیت عکس ( و نه ابعاد که همون مگاپیکسل یعنی ضرب طول در عرض عکس هست ) اندازه ی سنسور تصویر هست، که با افزایش سایز این سنسور قیمت دوربین سر  به فلک می کشه.

توضیحات بیشتر در لینک زیر:

https://www.fujifilmusa.com/products/digital_cameras/exr/about/index.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

من این مدل پیش نهاد میکنم من چند وقت پیش یه چند مدل پایین تر از این رو داشتم فوقالعاده بود تو کوه از دستم افتاد و به فنا رفت رفتم کنون ixus 220 گرفتم از عکاسیش زیاد راضی نیستم اما فیلم برداریش خوب هست 

Sony Cybershot DSC-W730

اگه می خواهید بیشتر هزینه کنید این گزینه خوبی هست

http://www.digikala.com/Product/DKP-5690/Fujifilm-Finepix-S3200/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%81%D9%88%D8%AC%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%86%E2%80%8C-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D8%B3-3200

فقط یه مقدار بزرگ هست

سلام و درود خدمت رامین جان عزیز و تشکر بابت توجهی که به این موضوع کردین / دوربینهای سونی طرفدارای بسیاری داره و حتی مدل w730 رو خود نمایندگی هم پیشنهاد دادن 

مدل فوجیستو رو هم یه بررسی میکنم ببینم چطوراست شاید به ددلمون نست و مورد تایید اخوی قرار گرفت 

Fujifilm FinePix F660EXR

سلام و عرض ادب خدمت جناب حامد جان عزیز  / والا حامد جان برنداش رو اخوی انتخاب کردن ولی مشخصاتش که عالیه و هیچ کم و کسری نداره خدایی ولی ای کاش قیمتشم خوب بود که البته انتظار بیخودیه برای دوربینی با مشصات به این خوبی 

به هر حال ممنونم که به این مطلب توجه کردین 

بنده هم همین مدل رو توصیه می کنم، چون EXR تکنولوژی خاص شرکت Fujifilm هست، اگر هم شرکت های دیگه دارن، از همین فوجی فیلم خریداری کردن این تکنولوژی رو، یکی از مزیتهاش اینه که عکس رو بجای 16 مگاپیسکل 8 مگاپیکسل می گیره ولی اندازه و ابعاد سنسور بصورت مجازی دو برابر می شه و این بسیار در کیفیت عکس تأثیر گذاره، البته سه مود داره، یکیش اینه.

یکی از مهمترین فاکتورهای کیفیت عکس ( و نه ابعاد که همون مگاپیکسل یعنی ضرب طول در عرض عکس هست ) اندازه ی سنسور تصویر هست، که با افزایش سایز این سنسور قیمت دوربین سر  به فلک می کشه.

توضیحات بیشتر در لینک زیر:

https://www.fujifilmusa.com/products/digital_cameras/exr/about/index.html

سلام خدمت دوست گرانقدرم و تشکر بابت حسن توجهتون به این موضوع / بله کاملا درسته و باهاتون موافقم ولی خب قیمتش اگر کمی پایین بود میشد یه کارش کرد 

بازم سپاسگذارم از شما 

لینک به دیدگاه

درود سرور گرامی

توی این رنج قیمت مدلی که حامد جان ارائه کردن از بهترین هاست!

با توجه به سنسور تصویرش

اما حالا اگه سونی مد نظر باشه و بقیه برند ها، این مورد هم میتونه خوب باشه!

http://www.digikala.com/Product/DKP-15251/Sony-Cybershot-WX60/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AA-DSC-WX60

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود سرور گرامی

توی این رنج قیمت مدلی که حامد جان ارائه کردن از بهترین هاست!

با توجه به سنسور تصویرش

اما حالا اگه سونی مد نظر باشه و بقیه برند ها، این مورد هم میتونه خوب باشه!

http://www.digikala.com/Product/DKP-15251/Sony-Cybershot-WX60/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AA-DSC-WX60

سلام خدمت محمد جان عزیز و تشکر و قدردانی میکنم از اینکه قابل دونستین تایپیک رو / پیشنهادتون عالیی بود و مورد بررسی قزاز میگیره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان با تجربه تو زمینه دوربین اگر یک تاپیک توصیه (ریکامندشن :دی)در زمینه دوربین تو رنج های مختلف راه می انداختن واقعا عالی میشد...

مثلا تا 200 چی ؟

200-500 چی ؟

از 500 تا1 تومان ؟

و الی آخر...

لینک به دیدگاه

سلام خدمت محمد جان عزیز و تشکر و قدردانی میکنم از اینکه قابل دونستین تایپیک رو / پیشنهادتون عالیی بود و مورد بررسی قزاز میگیره 

خواهش میکنم عطا جان! انجام وظیفه بود!

دوستان با تجربه تو زمینه دوربین اگر یک تاپیک توصیه (ریکامندشن :دی)در زمینه دوربین تو رنج های مختلف راه می انداختن واقعا عالی میشد...

مثلا تا 200 چی ؟

200-500 چی ؟

از 500 تا1 تومان ؟

و الی آخر...

درود معین جان،

دوربین ها خیلی زود تغییر میکنن، ولی پیشنهاد جالبی بود!

اما یک مشکلی هم که هست اینه که دوربین رو خیلی ها بدون در نظر گرفتن کارایی، از روی شکل ظاهر وقشنگی انتخاب میکنن!!!

اون دسته ای هم که این کارو نکنن، از روی مگا پیکسل (رزولوشن عکس!!!) انتخاب میکنن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم عطا جان! انجام وظیفه بود!

درود معین جان،

دوربین ها خیلی زود تغییر میکنن، ولی پیشنهاد جالبی بود!

اما یک مشکلی هم که هست اینه که دوربین رو خیلی ها بدون در نظر گرفتن کارایی، از روی شکل ظاهر وقشنگی انتخاب میکنن!!!

اون دسته ای هم که این کارو نکنن، از روی مگا پیکسل (رزولوشن عکس!!!) انتخاب میکنن!

همون دیگه !

همینه که واقعا یکی باید به کاربرها انتخاب درست رو معرفی کنه....

لینک به دیدگاه

دوست عزیزو بزرگوار سلام...

بنده nikon l120 دارم و خیلی ازش راضیم 

این l320 از دوربین منم سرتره . 

باید انتخاب خوبی باشه

لینک به دیدگاه

باید انتخاب خوبی باشه

بدی این دوربین سنسور تصویرش هست، که توی نور زیاد مثل افتاب اصلا خوب عمل نمیکنه!

بهترین سنسور ها از مدل های CMOS هست!

نویز کمتری هم در ایزو های بالا ایجاد میکنه!

لینک به دیدگاه

همون دیگه !

همینه که واقعا یکی باید به کاربرها انتخاب درست رو معرفی کنه....

و این که اصلا فروم قسمتی واسه دوربین نداره!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در ابتدا عرض کنم خدمتتون که انجمن عکاسی هست شاید دوستان اون انجمن بیشتر بتونن کمکتون کنند

بعدش اینکه در مورد خرید دوربین به شدت توصیه میکنم از بازار های تهران بخصوص در جمهوری خرید نکنید (سرتون رو کلاه میزارن هر چقدر هم اطلاعت داشته باشید)

در مورد مدل های پیشنهادی

تقریباً میتونم با توجه به میزان بودجه که کنار گزاشتید سری WX سونی رو پیشنهاد میدم

اگر بتونید تا 700 تومن هزینه کنید فقط یه مورد هست که به شدت توصیه میشه اونم کانن SX280HS هست

حتماً بررسی های خارجی رو ببینید بعد اقدام به خرید کنید

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثلا تا 200 چی ؟

200-500 چی ؟

از 500 تا1 تومان ؟

و الی آخر...

سلام و درود خدمت جناب معین عزیز / واقعا و بازم واقعا گل گفتی تنها چیزی که تو فروم اصلا در موردش صحبت و بحث نمیشه همین دوربین و عکس و عکاسی هست 

ماشاالله وقتیم مثلا میری تو سایت فروشگاهی مثل دیجی کالا اونقدر مدل و تنوع زیاده که ادم منگ میمونه که کدوم بهتره و کدوم ارزش خرید داره 

انشاالله دوستان یه چنین تایپیکی میزنن تا ما از تجربیتشون استفاده کنیم و روزو شب پرسو جو نکنیم 

باید انتخاب خوبی باشه

با سلام و سپاس از حسن توجهنتون به این مطلب 

بدی این دوربین سنسور تصویرش هست، که توی نور زیاد مثل افتاب اصلا خوب عمل نمیکنه!

بهترین سنسور ها از مدل های CMOS هست!

نویز کمتری هم در ایزو های بالا ایجاد میکنه!

تشکر دوباره از محمد جان بابت اطلاعاتشون که واقعا مفید و قابل توجهه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در ابتدا عرض کنم خدمتتون که انجمن عکاسی هست شاید دوستان اون انجمن بیشتر بتونن کمکتون کنند

بعدش اینکه در مورد خرید دوربین به شدت توصیه میکنم از بازار های تهران بخصوص در جمهوری خرید نکنید (سرتون رو کلاه میزارن هر چقدر هم اطلاعت داشته باشید)

در مورد مدل های پیشنهادی

تقریباً میتونم با توجه به میزان بودجه که کنار گزاشتید سری WX سونی رو پیشنهاد میدم

اگر بتونید تا 700 تومن هزینه کنید فقط یه مورد هست که به شدت توصیه میشه اونم کانن SX280HS هست

حتماً بررسی های خارجی رو ببینید بعد اقدام به خرید کنید

سلام و تشکر از جناب محمد عزیز /  محمد جان بابت تذکرت مبنی بر نخریدن از برخی فروشگاهها هم تشکر میکنم ولی من اگر از برند سونی انتخاب کنم از نمایندگی سونی که

در شهر ما هم چند نمایندگی داره خرید میکنم / بله کاملا درسته و منم از اطلاعات سایت شرکت سازنده استفاده میکنم نه فروشگاه چون امکان اشتباه هست 

یازم تشکر بابت و سری پیشنهادیتون و با توجه به پیشنهادهای بیشتر سونی فک کنم انتخاب به سمت سونی باشه و البته مدلهای دیگر رو هم با دقت بیشتر بررسی کرده

و از نقاط قوت و ضغفشون اطلاع حاصل میکنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
  • کاربر ویژه

با سلام

من مدل 2600 کانن رو دارم خیلی خوب عکس میگیره با توجه به قیمتش سرعتش هم خیلی عالی هست

خواستید نمونه عکس براتون بزارم (ولی ظرفیتش زیاد هست)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم معین جان راحت باشین داریم استفاده میکنیم / از دو مدل من مدل Canon Powershot A2500 بیشتر پسند کردم / ولی دو مدل Canon Powershot A1400 و Sony Cybershot DSC-W710 هم عالی هستند 

لینک به دیدگاه

هر دو دوربین تقریبا تو یک سطح هستن . تفاوتشون تو چند تا جا هست که اتفاقا مهم هستن :

کانن دارای فاصله کانونی 28-140میلیمتر هست و نیکون 26-156میلیمتر . این اعداد نشون میدن که نیکون میتونه عکس باز تری بگیره و در حداقل فاصله کانونیش کادر بزرگتری میده اصطلاحا . زوم بیشتری هم میکنه .

کانن دارای محدوده دیافراگم f/2.8-6.9 و نیکون f/3.5-6.5 هستن . این نشون میده که کانن تو فوکوس کردن روی اجسام و اندازه دریافت نور بهتر عمل میکنه و باعث میشه که با دیافراگم بازتر بشه عکسهای بهتری تو نور کمتر گرفت . ضمن اینکه با دیافراگم بسته میشه عمق میدان بیشتری هم به عکس داد .

فیلم برداری نیکون HD هست .

حداقل سرعت شاتر کانن 15ثانیه و نیکون 4ثانیه هستن . با کانن میشه تو نور کمتر از اجسام ثابت عکسهای بهتری گرفت . چون شاتر زمان بیشتری میتونه باز بمونه .

اینها تفاوتهای اصلی این دو دوربین بودن . در کل با توجه به این موارد ، دوربین نیکون برای کسی که میخوای عمسهای ساده و بدون هیچ تنظیم دستی بگیره به نظر بهتر میاد . اما کانن برای کسایی که میخوان عکسهای بهتری با کمی تنظیم بیشتر بگیرن بهتره . ضمن اینکه فیلم برداری نیکون هم بهتره .

لینک به دیدگاه

از لحاظ فنی مقداری نیکون بهتر عمل کرده!

اولوبه خاطر فیلم برداریش که 30 فریم هست

دوم ایزو های بالاتری که اراءه میده!

ایزو بالاتر به درد عکاسی توی نور کم میخوره، اما خوب یکمی هم نویز ایجاد میکنه، که ا توجه به سنسو تصویر میتونه مقدارش کم و زیاد باشه!

لنز بزرگتر نیکون میدان دید گسترده تری رو ایجاد میکنه! ( فاصله کانونی بهتر )

و در نهایت بزرگنمایی اپتیکال بالاتر

معایب هم که مقدار پایین سرعت شاتر در حالت ماکسیموم! (4 ثانیه!)

در مقابل کنون سرعت شاتر بالاتری داره ( 15 ثانیه! )

و مقداری هم دیفراگم تنگ تری داره،f2/8

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از همه دوستان ممنونم :wub:

همینطور تشکر ویژه از استارتر @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از همه دوستان ممنونم :wub:

همینطور تشکر ویژه از استارتر @};-

مخلصم معین جان عزیز و انشاالله بهترین انتخاب رو انجام بدین 

لینک به دیدگاه

با این پول 400d کانونم میشه خرید که ده مگاپیکسل هست و در آینده یه لنز خوب واسش بگیری که بیسته 20

ویرایش شده توسط jahfar
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...