رفتن به مطلب

کمک جهت انتخاب موس حرفه ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

دوستان بعد از سالها هوس کردم یه موس خوب تهیه کنم !

اون قدیم ندیما بین گمیرهای حرفه ای فقط حرف MX518 بود و بس که البته الان G400 هست با اندکی تفاوت.

با موسهای جدید اصلا آشنایی ندارم.

تو رنج قیمتی نهایت 250-260 تومان .

دوستان گیم خور و اونهایی که تجربه کار با موس های حرفه ای رو دارند بین مدلهای :

Razer DeathAdder

Razer IMPERATOR

Razer Taipan

Logitech G9x

Logitech G500s

کدوم یکی رو پیشنهاد میدید ؟

با یکی از دوستان توی پاساژ صحبت می کردم می گفت G500s بهترین انتخاب هست !

اولویت هام هم اینها هست :

کیفیت ساخت خیلی بالا

کارایی

زیبایی

نهایتا قیمت که خوب این مدلها هم قیمت هستند تقریبا..

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

معین جان

موس Razer DeathAdder درکنارIMPERATOR گزینه عالی هستن و تفاوت این دودرانتخاب کاربرهست جهت تناسب با سایزدست

g500s هم گزینه خوبیه ولی هنوز امتحانش رو پس نداده!

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بعد از سالها هوس کردم یه موس خوب تهیه کنم !

اون قدیم ندیما بین گمیرهای حرفه ای فقط حرف MX518 بود و بس که البته الان G400 هست با اندکی تفاوت.

با موسهای جدید اصلا آشنایی ندارم.

تو رنج قیمتی نهایت 250-260 تومان .

دوستان گیم خور و اونهایی که تجربه کار با موس های حرفه ای رو دارند بین مدلهای :

Razer DeathAdder

Razer IMPERATOR

Razer Taipan

Logitech G9x

Logitech G500s

کدوم یکی رو پیشنهاد میدید ؟

با یکی از دوستان توی پاساژ صحبت می کردم می گفت G500s بهترین انتخاب هست !

اولویت هام هم اینها هست :

کیفیت ساخت خیلی بالا

کارایی

زیبایی

نهایتا قیمت که خوب این مدلها هم قیمت هستند تقریبا..

با تشکر

سلام این 5تا موسی که گفتی همشون عالی منتها شما استفادتون واسه چیه ؟

چون اگه dpi خیلی بالا میخایین موس Taipan و G500s دارای 8200dpi هستند که سرعت بسیار بالایی

ولی دوتای razer دگه 6400 هستند و G9x 5700dpi دارد

بعدشم اگه دقت بالا میخایین موس های razer که گفتین مجهز به 4G هستند که doul sensor هستن

بعدشم از لحاظ قرار گیری تو دست هم هر کسی یه نظری داره که باید خود شما در نظر بگیرین

و در اخر موس های logitech دارای 3 سال گارانتی هستن ولی razer ها 1 سال

لینک به دیدگاه

معین جان به نظر من امپراتور

چون خودم تجربه استفاده ازش رو داشنم و عالی بود.

doul sensor بودن موس های razer خیلی تو pfs ها عالی عمل میکنه که همین قضیه اون ها رو یه سر و گردن از لاجیتک جلو میندازه.

تفاوتش هم اینه که اگه مثلا موسی مثل امپراتور که doul sensor هست تا وقتی روی پد نباشه کار نمیکنه حتی با فاصله 0.5 سانت .

ولی اگه با همین فاصله موس های لاجیتک رو روی پد تکون بدی بقول معروف gg میشه :دی

واسه همینه که مثلا وقتی داری aim میگیری مجبوری هی موس رو از رو پد بلند کنی که اگه dpi بالا باشه توی همون بلند کردن موس هم نشونت انحراف پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بین موس هایی که گفتین deathadder وg9x انتخاب های خوبی هستن...

اگه دسستتون بزرگه deathadder بهتره و برای دستهای متوسط g9x بهتره...

g9x دکهای بیشتری داره و از این لحاظ بهتره....

بهتون توصیه میکنم اگه شده قبل خرید حتما یه بار هرکدوم رو دست بگیرین ببینین با کدوم راحتترین...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول اینکه از همه دوستان ممنونم بخاطر راهنماییشون.

راستش من دستای نسبتا بزرگی دارم.

مسلما با اندازه خیلی کوچک موس راحت نیستم !

از طرفی اشاره کردم که بهترین کیفیت رو میخوام !توی نت خیلی ضد و نقیض در مورد کیفیت محصولات این دو شرکت نوشته اند !یکسری با تفاوت فاحش ریزر رو بهتر میدونند و یکسری لاجی تک رو !

طراحی دث ادر که منو یاد X7 های A4Tech میندازه :lol: 

g9X هم که خوندم کنترل سرعتش زیر موس هست !

طراحی امپراتور رو مطابق میل خودم می بینم تقریبا...

باز کسی نظری داره پذیرای 100درصدی ایشان هستیم..

:wub:

لینک به دیدگاه

نه کنترل dpi بالا هستش و کنترل پروفایل ها پایین....البته اگه رو pc خودتون استفاده کنین میتونین کاری کنین با هر بازی پروفایل مخصوص خودش ایجاد باشه و دیگه به اون دکمه نیازس نیست.....دکه تغییر پروفایل پایین واسه گیم نت هستش که یکسری تنظیمات رو داخل حافظه داخلی موس ذخیره کنین...

لینک به دیدگاه

با سلام.

همه این 5 گزینه کیفیت ساخت خیلی بالایی دارند.

کارایی همه واقعا عالی هستش. همه از بهترین سنسورهای دنیا بهره میبرند.

زیبایی خاص خودشون رو دارند که این مورد سلیقه ای هستش.

ولی برای اینکه دستهای بزرگی دارید من G500s و Deathadder2013 رو پیشنهاد میکنم.(خود من دستهام بزرگه و G9x هم استفاده میکنم و حتی با قاب کوچیکش راحتم و کوچکترین مشکلی ندارم)

سنسور Deathadder2013 اپتیکال مدل ADNS-S3988 ساخت کمپانی Avago بهینه شده برای شرکت Razer و دقت بینظیری دارن.

سنسور G500s لیزری مدل ADNS-S9808 ساخت کمپانی Avago بهینه شده برای Logitech و دقیق ترین سنسور لیزری گیمینگ هستش.

بحث اپتیکال و لیزری بودن موس همیشه مورد بحث گیمرهای حرفه ای بوده ولی به نتیجه جامعی نرسیده که کدوم قطعا بهتر هستش و تکنیک و تجربه بازی بیشتر برنده رو مشخص میکنه.( گرچه بعضا بطور موشکافانه سنسور اپتیکال رو ترجیح میدن.)

وزن دث ادر عالی هستش و نیازی به تغییر نداره.ضمنا امکان تغییر وزن هم نداره.

وزن G500s با وزنه هایی که داره قابل تغییر هست.البته حتی بدون وزنه هم چند گرمی سنگینتر از دث ادر هست.راجع به وزن نگران نباشید تفاوتها قابل احساس نیست.

همچنین G500s با استفاده از تکنولوژی Microgear نوع اسکرول موس تغییر میکنه و Single Scroll و Hyper Scroll میشه.

میکروسویچهای هر 5 موس ساخت شرکت ژاپنی Omron هستش که باعث شده کلیکهای واقعا نرم و سبکی رو احساس کنیم.

در انتخاب موس گیمینگ Dpi بالاتر لزوما ملاک برتری نیستش بلکه شرکت سازنده و مدل سنسور و موارد دیگه مثل میکروسویچ های بکار رفته ، زیبایی ، خوشدستی و کفی های مرغوب مهمتر هستن.

ویرایش شده توسط Captcha
لینک به دیدگاه

سلام معین جان
میتوتم بپرسم چقدر گیم بازی میکنی؟گیم حرفه ای منظورمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام.

همه این 5 گزینه کیفیت ساخت خیلی بالایی دارند.

کارایی همه واقعا عالی هستش. همه از بهترین سنسورهای دنیا بهره میبرند.

زیبایی خاص خودشون رو دارند که این مورد سلیقه ای هستش.

ولی برای اینکه دستهای بزرگی دارید من G500s و Deathadder2013 رو پیشنهاد میکنم.(خود من دستهام بزرگه و G9x هم استفاده میکنم و حتی با قاب کوچیکش راحتم و کوچکترین مشکلی ندارم)

سنسور Deathadder2013 اپتیکال مدل ADNS-S3988 ساخت کمپانی Avago بهینه شده برای شرکت Razer و دقت بینظیری دارن.

سنسور G500s لیزری مدل ADNS-S9808 ساخت کمپانی Avago بهینه شده برای Logitech و دقیق ترین سنسور لیزری گیمینگ هستش.

بحث اپتیکال و لیزری بودن موس همیشه مورد بحث گیمرهای حرفه ای بوده ولی به نتیجه جامعی نرسیده که کدوم قطعا بهتر هستش و تکنیک و تجربه بازی بیشتر برنده رو مشخص میکنه.( گرچه بعضا بطور موشکافانه سنسور اپتیکال رو ترجیح میدن.)

وزن دث ادر عالی هستش و نیازی به تغییر نداره.ضمنا امکان تغییر وزن هم نداره.

وزن G500s با وزنه هایی که داره قابل تغییر هست.البته حتی بدون وزنه هم چند گرمی سنگینتر از دث ادر هست.راجع به وزن نگران نباشید تفاوتها قابل احساس نیست.

همچنین G500s با استفاده از تکنولوژی Microgear نوع اسکرول موس تغییر میکنه و Single Scroll و Hyper Scroll میشه.

میکروسویچهای هر 5 موس ساخت شرکت ژاپنی Omron هستش که باعث شده کلیکهای واقعا نرم و سبکی رو احساس کنیم.

در انتخاب موس گیمینگ Dpi بالاتر لزوما ملاک برتری نیستش بلکه شرکت سازنده و مدل سنسور و موارد دیگه مثل میکروسویچ های بکار رفته ، زیبایی ، خوشدستی و کفی های مرغوب مهمتر هستن.

ممنونم دوست خوبم که اسمتون رو بلد نیستم و لطفتون شامل حال بنده شده و وقت گذاشتید!

توضیحات کاملتون واقعا مفید و جای تشکر زیادی داره. @};-

ماشاا... تو این فروم تو هر زمینه از سخت افزار چندتا متخصص وجود داره !

راستش تجربه اپتیکال و لیزر رو خیلی سال پیش تست کردم(زمانی که ادمین گیم نت بودم )البته از دو برند متفاوت و کلا مقایسه مناسبی نبود !

مدلهای تست شده  A4Tech X7 XL-760H در مقایسه با Logitech MX518 بود که خوب 518 نرم تر به نظر میرسید ولی با 760 بهتر میشد واکنش داد.

دقیقا مثل مقایسه فرمون تندر 90 و ریو بود !(چه مقایسه ای  :wacko: )

در مورد اندازه موس :

موسی که الان دارم A4Tech X7 XL-760H هست و  یکم ارتفاعش کم هست و اینقدر قسمت انتهایی مچم روی پد بوده که کبودی مشخصی داره !بین موسهایی که داشتید ارتفاع کدوم از همه بیشتر بود ؟

سلام معین جان

میتوتم بپرسم چقدر گیم بازی میکنی؟گیم حرفه ای منظورمه

راستش سعید جان من زمانی که گیم نت بودم روزی 15 ساعت بازی می کردم !

یعنی از 8.30 صبح به استقبال پیچانندگان مدرسه میرفتم و ساعت 12 شب با ترس از مراجع قانونی بچه ها رو بزور از گیم نت بیرون می انداختم !

الان کلا جریان فرق کرده و اصلا کارم به نحوی نیست که بخوام اینطوری بازی کنم !ضمن اینکه این موس X7 ویلش میپره و اعصابم رو در دیدن صفحات وب به هم ریخته .

از طرفی درسم تموم شده و تا زمانی که نتیجه کنکور ارشد بیاد و در ایام عید هم زمانی هست برای بازی کردن :دی

پس خریدن یک موس خوب و با کیفت برای لذت بردن از چند ساعتی که میتونم در هفته بازی کنم تقریبا ضروریه  !

ضمن اینکه حس می کنم با شرایطی که دارم  دیگه عمر گیمریم داره سر میرسه و میخوام کمال استفاده رو ببرم...

من بیشتر MW2 آنلاین بازی می کنم  و در کلن Amo0 عضوم.

لینک به دیدگاه

راستش سعید جان من زمانی که گیم نت بودم روزی 15 ساعت بازی می کردم !

یعنی از 8.30 صبح به استقبال پیچانندگان مدرسه میرفتم و ساعت 12 شب با ترس از مراجع قانونی بچه ها رو بزور از گیم نت بیرون می انداختم !

الان کلا جریان فرق کرده و اصلا کارم به نحوی نیست که بخوام اینطوری بازی کنم !ضمن اینکه این موس X7 ویلش میپره و اعصابم رو در دیدن صفحات وب به هم ریخته .

از طرفی درسم تموم شده و تا زمانی که نتیجه کنکور ارشد بیاد و در ایام عید هم زمانی هست برای بازی کردن :دی

پس خریدن یک موس خوب و با کیفت برای لذت بردن از چند ساعتی که میتونم در هفته بازی کنم تقریبا ضروریه  !

ضمن اینکه حس می کنم با شرایطی که دارم  دیگه عمر گیمریم داره سر میرسه و میخوام کمال استفاده رو ببرم...

من بیشتر MW2 آنلاین بازی می کنم  و در کلن Amo0 عضوم.

خوب پس حتماً یه موس خوب نیاز داری! :D

خوب ایشالله که قبول بشی و یه شیرینی توپ بهمون بدی(آخرش مزاح بود) :D

من مامبا رو بدون توجه به بودجت توصیه میکنم!توی FPS حرف نداره!همه چی رادستته و هیچ آپشن زیاد و مسخره ای هم نداره!همه چی به اندازه ی کافیه!خوراک هدشاته :lol:

ولی دور از شوخی...چون DeathAdder خیلی شبیه مامباست همینو توصیه میکنم...موسهای لاجیتک رو هم خودت نگاه کنی میبینی این همه باید پول بدی ولی یه قیافه ی درست و حسابی ندارن

ولی خوب این مدل(DeathAdder) نمیدونم درجه تنظیم حساسیت داره یه نه؟

یکی نیم نگاهی به مدل SideWinder مایکروسافت هم داشته باش کلاً مایکروسافت هم خیلی توی زدن موس تبحر داشته و داره...چون بودجت محدوده یک موس گیمینگ سطح متوسط باید بگیری و خیلی هم باید دقت کنی...اگه سایز دستات بزرگه به نظرم سمت DeathAdder یا موس 500s باید بری(من کلاً خیلی با استایل موس های لاجیتک حال نمیکنم)

ولی توی محصولات ریزر نرم افزاراش مثل سیناپس و اینا بعضاً خیلی مشکل ایجاد میکنه...کلاً توی زمینه ی درایور و نرم افزار نمیدونم چجوریه که اینقدر ضعیفه

به نظرم محصولات ریزر خوش دست تره البته کاملاً این مورد سلیقه ایه

جنس مواد بکار رفته در موسهای ریزر واقعاً عالیه!خودت ایشالله بگیری متوجه میشی...قیافش داد میزنه خیلی بادوامه

راستی اگه چپ دست هستی دقت کن موسها برای دو دست طراحی شده باشن(اکثراً برای راست دست ها طراحی شدن)

راستی اینو یادم رفت اگه مچ دستت زیاد اذیت میشه یه پد ریزر وسپولا بگیر خیلی خوب و راحته...دیگه راحت میشی

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

من قبلا لاجیتک جی 700 داشتم که ارتفاعش 47 میلیمتر بود ولی برای شما پیشنهاد نمیشه. از بین گزینه های شما جی 500 ارتفاعش 45 میلیمتر هست و دث ادر 13 هم 44 میلیمنر ارتفاعش هست. در کل هر دو انتخابی هستن که پشیمون نمیشید.

لینک به دیدگاه

!ضمن اینکه این موس X7 ویلش میپره و اعصابم رو در دیدن صفحات وب به هم ریخته .

سلام دوست عزیز  در مورد اون مشکل پرش من خودم x7-710bk دارم مشکل پرش تو صفحات اینترنت اعصاب خود من هم خورد کرده بود. تصمیم گرفتم ماوس رو باز کنم

اون قسمت پتانسیومتر که غلطک ماوس در اون قسمت سوار می شه بعد از یه مدت( لایه ای از  گرد و خاک یا هر چیزی که مانع از درست کار کردنتش می شه ) مانع از درست کار کردن پتانسیومتر می شه البته مشکل بعد از مدت زیادی کارکرد برای من پیش اومد.

اون پتانسیومتر رو از روی برد جدا کردم بعد با اجازه شما انداختمش تو آب جوش یه کم اینور و اونورش کردم تفتش دادم :D بعد از ظرف اب جوش بیرون آوردمش با یه اسپری خشک کامل شستشو دادم که تمام آب درون پتانسیومتر رو کامل خشک کنه بعد با دستگاه باد یه حال اساسی هم بهش دادم الان مثل جان داره برام کار می کنه خلاصه برای خودش یه پا آشپزی..... ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز  در مورد اون مشکل پرش من خودم x7-710bk دارم مشکل پرش تو صفحات اینترنت اعصاب خود من هم خورد کرده بود. تصمیم گرفتم ماوس رو باز کنم

اون قسمت پتانسیومتر که غلطک ماوس در اون قسمت سوار می شه بعد از یه مدت( لایه ای از  گرد و خاک یا هر چیزی که مانع از درست کار کردنتش می شه ) مانع از درست کار کردن پتانسیومتر می شه البته مشکل بعد از مدت زیادی کارکرد برای من پیش اومد.

اون پتانسیومتر رو از روی برد جدا کردم بعد با اجازه شما انداختمش تو آب جوش یه کم اینور و اونورش کردم تفتش دادم :D بعد از ظرف اب جوش بیرون آوردمش با یه اسپری خشک کامل شستشو دادم که تمام آب درون پتانسیومتر رو کامل خشک کنه بعد با دستگاه باد یه حال اساسی هم بهش دادم الان مثل جان داره برام کار می کنه خلاصه برای خودش یه پا آشپزی..... ;)

اتفاقا خود بنده هم دوبار تمیزش کردم و متاسفانه چندسالی هست که تمام موس های A4techاینطوری هستند و این اتفاق براشون می افته !

پس از تمیزکاری 1-2 ماهی خوبه ولی دوباره روز از نو...

لینک به دیدگاه

دوستان من چند تا سوال دارم با اجازه استارتر

1- کسی که میخواد مثلا 250 پول موس بده حتما باید گیمر باشه ؟ یعنی اگر بحث مالی رو بزاریم کنار منی که روزی 4 ساعت تو اینترنت گشت میزنم و در روز نیم ساعت بازی میکنم آیا دلیلی داره که 250 تومن پول موس بدم ؟

2- موسی میخوام که ویلش یه چند سالی کار کنه و خراب نشه چون خیلی باهااش کار میکنم و خوب کارکردن و عمر زیادش خیلی باسم مهمه آیا موسهای گرون قیمت لاجیتک و ریزر ویلهای خوبی دارند که زیاد کار کنه ؟

3- داشتن دکمه ی دوکلیک نمیدونم موس های حرفه ای اصلا این دکمه رو دارن یا نه چون خیلی گزینه پرکاربردیه حداقل باسه من

4- آیا موس حرفه ای مثل همین G500s هم داریم که وایرلس باشه ؟

5- یکی دیگه از چیزایی که مهمه اینه که جنس روی موس جوری باشه که تو استفاده مدت طولانی دست عرق نکنه آیا  G500s این قابلیت رو داره ؟

خیلی ممنون که جواب میدید .  ^_^

ویرایش شده توسط Pc.Pro
لینک به دیدگاه

دوستان من چند تا سوال دارم با اجازه استارتر

1- کسی که میخواد مثلا 250 پول موس بده حتما باید گیمر باشه ؟ یعنی اگر بحث مالی رو بزاریم کنار منی که روزی 4 ساعت تو اینترنت گشت میزنم و در روز نیم ساعت بازی میکنم آیا دلیلی داره که 250 تومن پول موس بدم ؟

2- موسی میخوام که ویلش یه چند سالی کار کنه و خراب نشه چون خیلی باهااش کار میکنم و خوب کارکردن و عمر زیادش خیلی باسم مهمه آیا موسهای گرون قیمت لاجیتک و ریزر ویلهای خوبی دارند که زیاد کار کنه ؟

3- داشتن دکمه ی دوکلیک نمیدونم موس های حرفه ای اصلا این دکمه رو دارن یا نه چون خیلی گزینه پرکاربردیه حداقل باسه من

4- آیا موس حرفه ای مثل همین G500s هم داریم که وایرلس باشه ؟

5- یکی دیگه از چیزایی که مهمه اینه که جنس روی موس جوری باشه که تو استفاده مدت طولانی دست عرق نکنه آیا  G500s این قابلیت رو داره ؟

خیلی ممنون که جواب میدید .  ^_^

با سلام. ببخشید که با تاخیر جواب میدم.

خیر حتما نباید گیمر باشه و هر کسی میتونه از این نمونه موسها استفاده و لذت ببره. ولی اگر بیشتر فعالیتتون در وب هست موسهای لاجیتک و ماکروسافت و ریزر در رنج 100 تا 200 هم هستن که کیفیت بسیار خوبی دارند که در ادارات و مراکز تجاری کسانی که پشت سیستم یا لپتاپ هستند هم استفاده میکنند.

موسهای ریزر و ماکروسافت و لاجیتک موسهایی هستند که ویل های خیلی خوبی دارند و بعبارتی Best in Class. و کلا عمر این موسها هم زیاده. چندین برابر موسهای معمولی. در این بین ویل بعضی موسهای لاجیتک مثل  G700 G500 و,,,, دارای دو حالت چرخش آزاد و معمولی هست که برای وبگردی فوق العادست.

موسهای حرفه ای نه تنها برای گیم بلکه برای نرم افزارهای مختلف مثل فتوشاپ اغلب کلیدهای اضافه تری دارند که قابل برنامه ریزی هستند. و یک یا چند عمل رو با زدن یک کلید میشه انجام داد که نیاز به دانشی نداره و از طریق نرم افزار موس براحتی قابل تنظیم هست.دابل کلیک هم برای هر کلید دلخواه(بجز کلیک چپ) قابل برنامه ریزی است و سایر امکانات نرم افزاری برای تغییر دقت، پروفایل و ...

موسهای وایرلس قیمتهای متفاوتی دارند و با یه سرچ ساده میتونید پیدا کنید.توی این رنج قیمت موس وایرلس لاجیتک G602 هست که در لیون هم موجوده و میتونید مشخصاتشو ببینید یا گوگل کنید. موس فوق العاده ای بنظر میرسه.جدید و کاربری اصلیش گیم هست ولی در عین حال خیلی با کلاس هستش

کیفیت ای موس ها جوری هستش که دست کمتر عرق میکنه. ولی 100 درصد ضد عرق نیستن. البته بعضی موسهای جدید ریزر واقعا تا 8-10 ساعت استفاده هم دست عرق نمیکنه مثل Deathadder یا Taipan .

ویرایش شده توسط Captcha
لینک به دیدگاه

من هم imperator داشتم و همین الانم دارم با taipan کار میکنم اما اگه از من بپرسی میگم deatghadder بگیر ، فوق العادست

لینک به دیدگاه

Razer DeathAdder 2013 بهترین انتخاب برای fps  در سال 2013 شد . اگر با اندازه و حالت دست مشکل نداری بهترین موس هست از نظر من .البته من با mamba  کار کردم که خیلی شبیه این موس هست و دوستانی که موس razer  Deathadder دارند خیلی راضی بودند

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با اجازه استارتر.منم میخواستم موس Razer Mamba بخرم ایا مشکل قطعی نداره و سرعتش خوبه و کاربرد دکمه هاش چیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...