رفتن به مطلب

sli کردن کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من دوتا کارت گرافیک gtx 770 را sli کنم بهتره یا دوتا gtx 780 و مشکلات sli چیه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز خب سوال کردن نداره صد در صد دو تا 780 خیلی قویتر هست sli مشکلات خاصی نداره و فقط چند نکته داره که اگر رعایتشون نکنین باعث داغی کارتا میشه!

نکته ی اول اینکه باید سعی کنین در هر شرایطی دمای کارتا رو پایین نگه دارین بیشتر دمای کارت اولی که کابل مانیتور بهش وصله داغ میکنه و کارت دومی زیاد زیر فشار نیست !

مورد دم شاید سوال کنین که چه جوری من دمای کارتا رو پایین نگه دارم میشه با تعویض خمیر خود کارت ، تهویه ی مناسب کیس ووو دمای کارتا رو پایین اورد !

سعی کنین در حالت sli اورکلاک کمتر بکنین و اصلاا نیازی نداره اورکلاک دو تا کارت 780 به جز اینکه کسی بخواد رکورد بزنه ! 

پیشنهاد میکنم اگر بودجه ی کافی دارین دو تا 780 یا از برند ایسوس و یا از برند گیگابایت بردارین :)

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز خب سوال کردن نداره صد در صد دو تا 780 خیلی قویتر هست sli مشکلات خاصی نداره و فقط چند نکته داره که اگر رعایتشون نکنین باعث داغی کارتا میشه!

نکته ی اول اینکه باید سعی کنین در هر شرایطی دمای کارتا رو پایین نگه دارین بیشتر دمای کارت اولی که کابل مانیتور بهش وصله داغ میکنه و کارت دومی زیاد زیر فشار نیست !

مورد دم شاید سوال کنین که چه جوری من دمای کارتا رو پایین نگه دارم میشه با تعویض خمیر خود کارت ، تهویه ی مناسب کیس ووو دمای کارتا رو پایین اورد !

سعی کنین در حالت sli اورکلاک کمتر بکنین و اصلاا نیازی نداره اورکلاک دو تا کارت 780 به جز اینکه کسی بخواد رکورد بزنه ! 

پیشنهاد میکنم اگر بودجه ی کافی دارین دو تا 780 یا از برند ایسوس و یا از برند گیگابایت بردارین :)

سلام

دیگه هیچی لازم نیست ما بگیم  کاملا حق با ایشون هست

بنظر من هم 2تا 780ومارک ایسوس و ام اس ای 

ببخشید زیاد با گیگا رابطه خوبی ندارم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دیگه هیچی لازم نیست ما بگیم  کاملا حق با ایشون هست

بنظر من هم 2تا 780ومارک ایسوس و ام اس ای 

ببخشید زیاد با گیگا رابطه خوبی ندارم 

سلام بر دوست عزیزم 

شما استاد مایین داداش :)

بله من خودمم با گیگا خیلی راطه ی خوبی ندارم چون در سری 780 کارذتاش محدودیت اورکلاک داشتن :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تصویر دوتای نمیشه در حالت sli

یعنی چی دوست گلم تصویر دو تایی بشه ؟؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تصویر دوتای نمیشه در حالت sli

عزیز به نظر بنده شما ابتدا نیاز خودت رو بگو اساتید راهنمایی کنن بهتره

شاید نیاز به SLI نباشه

770 گیگا رو داداش حمید گل داشته خیلی ازش تعریف می کرد

لینک به دیدگاه

عزیز به نظر بنده شما ابتدا نیاز خودت رو بگو اساتید راهنمایی کنن بهتره

شاید نیاز به SLI نباشه

770 گیگا رو داداش حمید گل داشته خیلی ازش تعریف می کرد

درود

مرسی سعید جان

بحث طرفداری ازبرند خاصی نیست!

بنده حقیقت رو گفتم ودیگرهیچ!

کارت 770 بسیارخنک و پرقدرت و همچنین توی اورکلاک عالی عمل کرده بود که حتی کورکلاک 1215 و مموری کلاک 2015 رو هم من با این کارت زدم و تست هاروهم پاس کردم بدون ولتاژ یا مدکردن کارت!

دررابطه با سوال استارتر عزیز

بستگی به استفاده شما داره!

برای یک مانیتور 1080p یا همون full HD یک عدد 780 هم کافی هست ! گزینه بعد هم دوعدد 770 خیلی زیاد هم هست و درآخرپیشنهاد دوعدد780!

اگه متناسب با نیازتون قصد تهیه کارت دارین برای یک مانیتور توضیحات سطر بالا کاملا واضح و شفاف هست!

دررابطه با برند هم ، همه برند های موجود دربازارایران خوب هستند و میتونن جزء گزینه های خرید باشند!

لینک به دیدگاه

برای بازی میخواستم میخوام دوتا msi gtx 770 gaming میخوام بخرم.توی ایران است و 2گیگ خوبه یا 4 گیگ بخرم 

لینک به دیدگاه

یعنی چی دوست گلم تصویر دو تایی بشه ؟؟؟؟ 

یعنی وقتی دوتا کارت گرافیک رو به یک مانیتور وصل کنم تصویر دوتا نمیشه 

لینک به دیدگاه

برای بازی میخواستم میخوام دوتا msi gtx 770 gaming میخوام بخرم.توی ایران است و 2گیگ خوبه یا 4 گیگ بخرم 

اگه قصد خرید این گزینه رو دارین بهتره کارت با مموری 4 گیگ تهیه کنین

چون بازیها دارن به سمت استفاده از حجم بالای مموری کارت ، میرن!

قیمت 4G کارت گیگابایت خیلی عالی شده و درحدود1500 هست که فکرمیکنم ازبرند های دیگه ارزون ترهست!

مدل 4 گیگ کارت MSI GAMING رو بنده جایی ندیدم وفکرنمیکنم اومده باشه توی ایران

لینک به دیدگاه

نه عزیز

تصویر دوتا نمیشه!

ازطریق تنظیمات درایور GEFORCE برروی یک تصویر هماهنگ ثبت میکنین!

البته میشه دوتصویر مجزا روی دو مانیتور هم گرفت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مرسی سعید جان

بحث طرفداری ازبرند خاصی نیست!

بنده حقیقت رو گفتم ودیگرهیچ!

کارت 770 بسیارخنک و پرقدرت و همچنین توی اورکلاک عالی عمل کرده بود که حتی کورکلاک 1215 و مموری کلاک 2015 رو هم من با این کارت زدم و تست هاروهم پاس کردم بدون ولتاژ یا مدکردن کارت!

دررابطه با سوال استارتر عزیز

بستگی به استفاده شما داره!

برای یک مانیتور 1080p یا همون full HD یک عدد 780 هم کافی هست ! گزینه بعد هم دوعدد 770 خیلی زیاد هم هست و درآخرپیشنهاد دوعدد780!

اگه متناسب با نیازتون قصد تهیه کارت دارین برای یک مانیتور توضیحات سطر بالا کاملا واضح و شفاف هست!

دررابطه با برند هم ، همه برند های موجود دربازارایران خوب هستند و میتونن جزء گزینه های خرید باشند!

درود همین جور که حمید جان گفتن دقیقا اول باید نوع نمایشگر مورد استفاده بررسی بشه .نمایشگر بارزولوشن 1080pو 60هرتز به sli احتلیج نداره چون یک کارت 770 oc از برند خوب میتونه راحت کار کاربر رو راه به راه بندازه ضمنا دو عدد 770 oc ایسوس هم قیمتش خیلی اختلاف داره با 780 هم کاراییش حیلی نزدیکه به 780 و اصلا احتیاج نیست به کارت های گرون تر چون 770 sli یکی از بهترین گزینه ها برای sli بستن هست.خدمت دوستمون که دربراه دما گفتن هم بگم اگر کارت از کولر مناسب غیر رفرنس بهره ببره اصلا مشکل حرارت نخواهد بود و کولر هر کارت به طور جداگانه  کارت موردنظر رو راحت خنک نگه میداره.

لینک به دیدگاه

ایا میشه سه تا کارت گرافیک gtx 770 و gtx 780 و r9 290x رو به یک مانیتور وصل کرد و قدرتشون هم روهم ریخت 

لینک به دیدگاه

ایا میشه سه تا کارت گرافیک gtx 770 و gtx 780 و r9 290x رو به یک مانیتور وصل کرد و قدرتشون هم روهم ریخت 

خیر عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای استفاده از SLI لازم نیست هر دو کارت گرافیک رو به مانیتور متصل بکنید. شما فقط یک کارت رو به مانیتور وصل میکنی و ارتباط 2 کارت با هم از طریق مین برد و پل SLI یا همون SLI Bridge انجام میشه.

لینک به دیدگاه

با اجازه ي استارتر محترم،من هم سوالي در مورد sli دارم

اين كه ارزش داره آدم رو بردهاي سوكت ٧٧٥ sli انجام بده؟

اين بورد منه: asus striker ii extreme كه از ويژگي هاش داشتن چيپ مخصوص sli هست Nvidia790i ultra sli

من ميخام دو تا gtx670 روش sli كنم

به نظر شما به صرفه هست؟

راستي يه سوال ديگه،بهتر اينه كه sli كنم يا يه دونه ٧٧٠ بندازم؟

ویرایش شده توسط sina1373
لینک به دیدگاه

با اجازه ي استارتر محترم،من هم سوالي در مورد sli دارم

اين كه ارزش داره آدم رو بردهاي سوكت ٧٧٥ sli انجام بده؟

اين بورد منه: asus striker ii extreme كه از ويژگي هاش داشتن چيپ مخصوص sli هست Nvidia790i ultra sli

من ميخام دو تا gtx670 روش sli كنم

به نظر شما به صرفه هست؟

راستي يه سوال ديگه،بهتر اينه كه sli كنم يا يه دونه ٧٧٠ بندازم؟

درود

روی 775 منطقی نیست چون pci e 1.1 فکرکنم هست!

sli 670 مسلما قوی ترازتک کارت 770 هست!

مواظب پاورهم باشین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

روی 775 منطقی نیست چون pci e 1.1 فکرکنم هست!

sli 670 مسلما قوی ترازتک کارت 770 هست!

مواظب پاورهم باشین

حمید جان فکرمیکنم بیشتر از PCI E 1.1 بودن CPU این سیستم محدود کننده کارتها باشه و البته چیپ مادربورد هم قدیمیه و میتونه محدود کننده انتقال داده های مربوط به SLI باشه. در کل به نظر من این دوستمون بهتره به جای خرید 2 عدد کارت گرافیک ، 1 عدد بخرن و بقیه پول رو صرف خرید مادربورد و CPU سوکت 1150 بکنن.

لینک به دیدگاه

حمید جان فکرمیکنم بیشتر از PCI E 1.1 بودن CPU این سیستم محدود کننده کارتها باشه و البته چیپ مادربورد هم قدیمیه و میتونه محدود کننده انتقال داده های مربوط به SLI باشه. در کل به نظر من این دوستمون بهتره به جای خرید 2 عدد کارت گرافیک ، 1 عدد بخرن و بقیه پول رو صرف خرید مادربورد و CPU سوکت 1150 بکنن.

اين مين فك كنم ديگه بهترين مين براي sli تو بين سوكت 775 هاست

يعني زياد واسه sli جالب نيست؟

راستي يه خورده در مورد اون حرفي كه زدين بيشتر توضيح ميديد،بنده سردرنيوردم

PCI E 1.1 و محدوديت cpu( از چه لحاظ كم مياره؟ از لحاط قدرت پردازندگي؟ cpu بنده q9550 هستش

لینک به دیدگاه

فرمایش شما درست بهمن جان ولی ایشون قید نکردن که سی پی یو چی بوده!

الان اعلام کردن که سی پی یو q9550 هست

درجواب سوال این دوستمون :

قدرت گرافیک شما مثلا 770 دریک بازی 70 فریم میده!

سی پی یو شما 40 فریم میده!

این موجب میشه که سیستم شما روی فریم 40 کارکنه که دراین حالت اصطلاحا میگن که سی پی یو گلوگاه ایجاد میکنه و مانع استفاده ازتمام قدرت کارت میشه!

لینک به دیدگاه

این مادربورد دوتا pci express 2.0 16x داره که تو حالت SLi 16x 16x هستن

ولی مشکل اینجاست پلت فرم قدیمی و نسبتا ناشناس nForce شرکت nvidia هست و تنها چیزی که میدونم سه چهار سالی قدیمی شده و بیشتر برای سری قدیمی مثل GTX9800 یا 280GTX هست

اگه پاور درست و حسابی داشته باشی با یه کم اورکلاک مشکلی پیش نمیاد ولی قطعا این کارت ها روی این پلتفورم کارایی اصلیش رو نداره

http://www.asus.com/Motherboards/Striker_II_Extreme/#specifications

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرمایش شما درست بهمن جان ولی ایشون قید نکردن که سی پی یو چی بوده!

الان اعلام کردن که سی پی یو q9550 هست

درسته حمید جان من فرض رو بر این گذاشتم که قوی ترین CPU سوکت 775 رو هم که داشته باشن باز برای این گرافیک ها محدودیت ایجاد خواهد کرد. مخصوصا در حالت SLI

لینک به دیدگاه

درسته حمید جان من فرض رو بر این گذاشتم که قوی ترین CPU سوکت 775 رو هم که داشته باشن باز برای این گرافیک ها محدودیت ایجاد خواهد کرد. مخصوصا در حالت SLI

صد البته بهمن جان ;)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...