رفتن به مطلب

بازار کنسول ها در بحران !

Recommended Posts

• کاربر ویژه

92rczdbaaqf10ioev53.jpg

بازار کنسولی در بحران قرار دارد زیرا کنسول ها در مقام مقایسه با نسل پیش خیلی خوب عمل نمیکنند.این بازار به طرز زیادی در حال کوچک شدن است و در حالیکه در سال  2007 میزانی برابر با 2 میلیون کنسول در آمریکای شمالی به فروش رسید  در ژانویه 2014 فقط 700.000 دستگاه فروخته شد.

مقاله ای از tech crunch  به چند نکته درباره این موضوع اشاره داشته است اول اینکه به گفته کارشناسان گیمرهای casual به طرز گسترده ایی به سمت بازی های mobile/web رفته اند در حالی که گیمرهای حرفه ایی هم پلتفرم قدرتمند pc را برای بهترین تجربه ممکن در این سال انتخاب کرده اند.

چرا آب رفتن بازار کنسول؟عوامل متعددی در این موضوع دخالت دارند، نه فقط کوچ به سمت دستگاهای موبایل ، بلکه تسخیر وقت آزاد برای

گیمرها از عوامل این موضوع هستند و به نسبت سال 2007 app های موبایل همه جا را تسخیر کرده اند و شبکه های اجتماعی جریان غالب را در دست دارند و سیستم پیغام دهی و پیغام گیری موبایل هم با ارائه خدمات مجانی و آسان بخش دیگری از وقت آزاد را تسخیر کرده اند.

مشکل دیگری که بازار کنسول با آن دست و پنجه نرم میکند چرخه سریعتر ارتقا ها برای دستگاهای رقیب است.تلفن های هوشمند و تبلت ها هر ساله به سنت قدیمی با سخت افزارهای جدید و قوی ترارائه میشوند از طرف دیگر سخت افزار های هیولا مانند و Highe end  برای pc عملا از لحاظ توان پردازشی کنسولها را شکست داده اند.بنابراین یک گیمر حرفه ایی که به دنبال بهترین تجربه بازی میگردد (حداقل از جنبه  گرافیک . فریم ریت و رزولوشن) کارش با یک pc  قوی نتیجه بهتری خواهد داد تا کنسول های فعلی.

منبع:guru3d

رضا قاسمی

لینک به دیدگاه

نگوووووو من دارم PC رو میفروشم که PS4 بخرم :D  البته تو بهتر بودن PC شکی نسیتا ولی شما اگه بخوای یه PC جم کنی که بتونی درست حسابی بازی کنی حداقل باید 2میلیون پوله گرافیک بدی...!!!خوب فقط با همون پوله گرافیک میتونی یه PS4 بخری به نظر منکه وضعیت مالیم در حال حاضر متوسط هست یه PS4 خیلی بهتره وگرنه پول باشه کی بدش میاد یه PC فضایی کنارت باشه خیلی لذت بخشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگوووووو من دارم PC رو میفروشم که PS4 بخرم :D  البته تو بهتر بودن PC شکی نسیتا ولی شما اگه بخوای یه PC جم کنی که بتونی درست حسابی بازی کنی حداقل باید 2میلیون پوله گرافیک بدی...!!!خوب فقط با همون پوله گرافیک میتونی یه PS4 بخری به نظر منکه وضعیت مالیم در حال حاضر متوسط هست یه PS4 خیلی بهتره وگرنه پول باشه کی بدش میاد یه PC فضایی کنارت باشه خیلی لذت بخشه.

برای خرید ps4 اصلا عجله نکن، هنوز بازی های به قول معروف شاخ! نیومدن که ارزش داشته باشه الان با این قیمت بخریش

قیمت کنسول هنوز جا داره 300/400 میاد پایین تر الان فروشنده های داخلی دارن از داغی کنسول جدید نهایت استفاده رو می برن

چه الان بگیری چه 1 سال آینده چیزی رو از دست نمی دی

جای اینکه این pc خوبی که داری بفروشی توی این 1 سال یکم پس انداز کنی راحت پول کنسول در میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما همین الانش هم میتونی با 2 میلیون سیستمی جمع کنی که از PS4 قویتر باشه! حتما لازم نیست کارت گرافیک 2 میلیونی بخری. یه کارت 600 تومنی هم از گرافیک PS4 قویتره! فراموش نکن که تنظیمات گرافیکی بازی ها در کنسول پایینتر از همون بازی در PC هستش. و مثلا شما تنظیمات بتلفیلد 4 رو روی Medium هم بگذارید بالاتر از تنظیماتش در PS4 خواهد بود! حالا اگه کارت 2 میلیونی داشته باشی میتونی به جای تنظیمات Medium و رزولوشن 1600x900 که برابر با PS4 میشه بازی رو با رزولوشن 2560x1440 و تنظیمات Ultra بازی بکنی... که دلیل برتری PC هم همین انعطاف پذیریشه

لینک به دیدگاه

دوستان کپسول باز ناراحت نباشن به محضی که بازیهای اختصاصی بیاد گیمرها هجوم میارن به سمت کپسولها.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کپسول باز ناراحت نباشن به محضی که بازیهای اختصاصی بیاد گیمرها هجوم میارن به سمت کپسولها.

درود فعلا که خبری از بازی های انحصاری نیست و pc پوست بازی ها رو غلفتی کنده.مدیر دپارتمان طراحی پردازنده gpu های انودیا راست میگفت که سالها پیش پیش بینی کرد کنسول به شکل نسل های پیش زیاد عمری نداره ودرنهایت از سخت افزار های انحصاری سفارشی تبدیل میشه به جایگاه اولش یعنی Pc .الان شما ببینید بازی تیف رو ببنید من روی ps4 مقایسه داشتم با اجرا روی سیستم خودم از هر لحاظ برتری داشت .کلی بازی های دیگه از اول نسل از کال اف بگیر بیا تا تمام مولتی پلتفرم ها همه روی pc میدرخشن من الان منتظره دارک سولز 2 بودم دیروز نسخه کنسولی اومد افتضاح بود اصلا قابل مقایسه با عکس های نسخه pc نیست که تا ماه دیگه میاد و کاملا با بافت های hd ارائه میشه.هر چند به دروغ نامکو گفته که داره بهینه میکنه ولی دروغه باید یک ماه دیر بیاد نسخه  pc  تا روی کنسول حسابی بفروشه وگرنه اگر همین دیروز نسخه pc هم با 360 , ps3 عرضه میشد با توجه به گرافیک بالاتر و فریم 60 و رزولوشن بالاتر و سخت افزار نه چندان خاص برای اجرا فکر کنم نسخه کنسول دو تا هم نمیفروخت من که مغازه دوستم PS3 اش رو آورد هر کاری کرد مفتی هم نگرفتم همچنان PS3 360 ام در حال خاک خوردن هستن!!

لینک به دیدگاه

رضا جان، به نظرم Mini-PC ها نهایتا" جای کنسول ها را خواهند گرفت.

لینک به دیدگاه

در حالی که گیمرهای حرفه ایی هم پلتفرم قدرتمند pc را برای بهترین تجربه ممکن در این سال انتخاب کرده اند.

این قسمت ختم کلام هست و بس ;) B) فقط pc

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دقیقا همینطوره استیم باکس یه نمونه جالب و مصداقی برا این موضوع

لینک به دیدگاه

صبر کنید این استیم باکس بیاد بعد جنگی بشه که نگو بین فن ها 

من پشت استیم باکس هستم 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا ما که هرجا پرسیدیم جواب درست و درمونی بهمون ندادن.

دوستان فکر کنین من روی سیستمم یه کارت ۶۰۰ تومانی انداختم.

تا چند مدت بازی هارو بالای ۳۰فریم با تنظیمات نرمال اجرا میکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز چون مدل کارتت رو نگفتی هیشکی جوابتو نمی تونه بده... برا همین جواب نگرفتی!

لینک به دیدگاه

زنده باد PC

من کارتم 260GTX مال 5 سال پیشه

اما

بتمن ارخام ارجینز رو گذاشتم آخرین حد ممکن راحت اجرا میکرد

ایکس باکس باید بوق میزد جلوش

البته DX11  یه کیف دیگه ای داره (و یه فشار مضاعف رو جی پی یو که با این کارت نمیشه تست زد) :D

فقط در حال حاضر از 2 بازی محروم هستم (Crysis3 - Cod Ghost) :D 

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز چون مدل کارتت رو نگفتی هیشکی جوابتو نمی تونه بده... برا همین جواب نگرفتی!

کارت مشخصی مد نظرم نیست فقط میخوام بدونم یه کارت حدود 600 تومانی چقدر دوام میاره؟

مثلا برای مثال این کارت:

http://lioncomputer.ir/product/2689/MSI%20GTX%20650%20Ti%20Boost%20Gaming%20TFIII%202GB%20GDDR5/#!prettyPhoto[gallery2]/0/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره آرمین خان، Steam Machin یک نمونه هستش که عملا یک PC هستش فقط کیس کوچکتری داره...

کلا همه شرکتها دارن کنسول میزنن واسه خودشون و دیگه دنیای بازی محدود به 3-2 شرکت نیست و همه شرکتها به یک نحوی دارن مشتری یابی میکنن...

لینک به دیدگاه

چه فایده داره PC Hi End بگیری و فقط بشینی باهاش عکس TLOU رو ببینی و حسرت بخوری.

هر پلت فرم با انحصاریاش شناخته میشه و زنده است.

تا حالا یادم نمیاد انحصاری شاخی از PC دیده باشیم که جاودانه شده باشه.

استیم باکس هم بیاد همین میشه. چون از خودش چیزی نداره.

جوایز بفتا رو نگاه کنین.

یجورای میشه گفت 100% جوایز رو کنسولی ها بردن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جوایز بفتا رو نگاه کنین.

دوست خوب اون TLOU چیه؟pc خودش پلتفرم ساز بوده مسئله این تاپیک توان اجرا بوده نه عنوان معلومه باید هر پلتفرمی برای خودش عنوان مهم داشته باشه وگرنه میشه sega dreamcast ..مسئله توان اجرای بازی ها بوده نه عنوا بازی ها یا عنوان های انحصاری  شما درست متوجه نشدید ببنید اینجا مسئله انحصاری نیست من خودم گیمر هستم سالهای سال در کنار pc  کنسول هم داشتم ولی pc  رو همیشه روش الویت داشتم گیمر pc بودن کار گیمر حرفه اییه و خیلی هزینه بیشتری هم باید در بهاش بده  الان یک سیستم عالی گیم در حد 9 تا 10 میلیون هزینه اشه ولی کنسول رو میشه با یکی و دومیلیون جمع کرد پش ارزون بودن همیشه دلیلی بر برتری نیست. در این نسل و این چند ساله pc از لحاظ توان پردازشی خیلی جلو زده و در واقع دوست خوب چیزی به نام کنسول وجود نداره هر دو ایکس وان و ps4 هم یک جور استیم ماشین هستن  و در واقع valve از روی کانسپت کنسول های نسل جدید استیم fاکس رو ایجاد کرده و خواست نشون بده که کنسول سازی با قطعات pc کار سختی نیست فقط سونی و مایکروسافت اومدن با هزینه گزاف چند صد دلار قطعات مختلف pc رو با خرج هزینه های گزاف برای کولینگ جا دادن توی جعبه های کوچیک همین.

لینک به دیدگاه

جوایز بفتا رو نگاه کنین.

همین که pc بازی داره به نام half-life 2  با نمره ی جهانی 96 فکر کنم کافی باشه 

صبر کن برات یه لیست تهیه کنم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت مشخصی مد نظرم نیست فقط میخوام بدونم یه کارت حدود 600 تومانی چقدر دوام میاره؟

مثلا برای مثال این کارت:

http://lioncomputer.ir/product/2689/MSI%20GTX%20650%20Ti%20Boost%20Gaming%20TFIII%202GB%20GDDR5/#!prettyPhoto[gallery2]/0/

درود

رو  گرافیک مدیوم می تونی تا دوسال دیگه نهایتا بازی کنی... و به محض اینکه نسل جدید بازها برسه و این بین نسلی رو رد کنیم دیگه نمی تونی بازیهای شاخ رو از نظر گرافیکی بازی کنی...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...