رفتن به مطلب

سیستم تا 6 میلیون برای 3D و رندرینگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز ایشون اومدن میگن سیستم میخوام شما نشستی 4770 با 4820 مقایسه میکنی؟ که 5% 4770 از 4820 قویتره؟ خسته نباشی ولی اینجا جاش نیست هر چیزیم واسه یه کاری خوبه

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

درود دوباره نمیخواستم دیگه پست بدم چون راهنمایی های لازم رو کردم ولی دیدم بحث کمی پیچیده کردین حرفای جناب وای فای کاملا تایید میشه چرا تایید میشه ؟؟؟

چون که ایشون اولا اگر برن الان یه مین با سی پی یو 4770 با 32 گیگ رم تهیه کنن از لحاظ دما ، سرعت کاریی ایشون مشکل برخورد میکنن همچنین مینبوردهای 1150 بیشتر به صورت دوال جالبتر کار میکنن !

پس ایشون در اولین قدم باید انتخابشون همون سوکت 2011 باشه مین بوردی که اول عرض کردم جزو بهترین مین بورد های 2011 هست ! و سی پی یو من 4820k رو پیشنهاد دادم که فک کنم انتخاب خوبی باشه اما میتونین با گرافیک جایگیزین کنین یه گرافیک کمتر بگیرین به جاش سی پی یو 4930 بگیرین و گرافیک رو در آینده ارتقا بدین این یه تغییر رو میتونین بدین شاید بهتر باشه ! 

و درمورد رم هم باید عرض کنم دوست عزیز همون 8 گیگ رم فعلا با بودجتون خوبه و اگر بودجتون میکشه 16 گیگ باس 2400 رم جی اسکیل ترادینت استفاده کنید اما اه نمیکشه همون 8 گیگ فعلا استفاده کنین تا بعد که 8 گیگ دیگه از همون مدل میگیرین میزارین در کنازرش :)

توجه کنین که سیستم سوکت 1150 به درد کار ایشون نمیخوره !

1150 برای گیمرها توصیه میشه که به گرافیک خوئبی نیاز دارند که تو مین و سی پی یو کمتر هزینه بشه و تو گرافیک بیشتر هزینه بشه 

امیدوارم موفق باشید همگی 

تشکر میکنم از جناب وای فای بابت توضیحات خوبشون همچنین از اقا P@dmIRA هم تشکر میکنم :)

و تاکید میکنم یکی از نیازهای شدید هر سیتمی یک ssd هست سیستم بدون ssd مرده حساب میشه :)

و باز هم میگم که سی پی یوی 4770 با 4820 یکی اما تو بعضی جاها 4770 و تو بعضی جاها 4820 بهتر عمل میکنه 

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

درود دوباره نمیخواستم دیگه پست بدم چون راهنمایی های لازم رو کردم ولی دیدم بحث کمی پیچیده کردین حرفای جناب وای فای کاملا تایید میشه چرا تایید میشه ؟؟؟

چون که ایشون اولا اگر برن الان یه مین با سی پی یو 4770 با 32 گیگ رم تهیه کنن از لحاظ دما ، سرعت کاریی ایشون مشکل برخورد میکنن همچنین مینبوردهای 1150 بیشتر به صورت دوال جالبتر کار میکنن !

پس ایشون در اولین قدم باید انتخابشون همون سوکت 2011 باشه مین بوردی که اول عرض کردم جزو بهترین مین بورد های 2011 هست ! و سی پی یو من 4820k رو پیشنهاد دادم که فک کنم انتخاب خوبی باشه اما میتونین با گرافیک جایگیزین کنین یه گرافیک کمتر بگیرین به جاش سی پی یو 4930 بگیرین و گرافیک رو در آینده ارتقا بدین این یه تغییر رو میتونین بدین شاید بهتر باشه ! 

و درمورد رم هم باید عرض کنم دوست عزیز همون 8 گیگ رم فعلا با بودجتون خوبه و اگر بودجتون میکشه 16 گیگ باس 2400 رم جی اسکیل ترادینت استفاده کنید اما اه نمیکشه همون 8 گیگ فعلا استفاده کنین تا بعد که 8 گیگ دیگه از همون مدل میگیرین میزارین در کنازرش :)

توجه کنین که سیستم سوکت 1150 به درد کار ایشون نمیخوره !

1150 برای گیمرها توصیه میشه که به گرافیک خوئبی نیاز دارند که تو مین و سی پی یو کمتر هزینه بشه و تو گرافیک بیشتر هزینه بشه 

امیدوارم موفق باشید همگی 

تشکر میکنم از جناب وای فای بابت توضیحات خوبشون همچنین از اقا P@dmIRA هم تشکر میکنم :)

و تاکید میکنم یکی از نیازهای شدید هر سیتمی یک ssd هست سیستم بدون ssd مرده حساب میشه :)

و باز هم میگم که سی پی یوی 4770 با 4820 یکی اما تو بعضی جاها 4770 و تو بعضی جاها 4820 بهتر عمل میکنه 

جون خودم اس اس دی فقط سرعت ران نرم افزارا و نصب نرم افزارا و بالا اومدن ویندوز تاثیر داره توی رندر تاثیر نداره ... سیستم که میخواد رندر بگیره همه متریالا و تکسچرارو یه بار لود میکنه توی رم و مثلا رم تا 10 گیگ پر میشه تا آخر رندر از رئ 10 تکون نمیخوره و فقط بعد از اون رم اطلاعات میفرسته توی همون 10 مگ کش هی سی پی اطلاعات روپردازش میکنه پس میفرسته بعد کلاک که بالا میره (آور میشه) سرعت این پردازشه بالا میره عین قلب میمونه که تولومبه میزنه خون میاد توش با فشار میفرسته بیرون حالا کلاک رو بالا ببری تالاپ تولوپش بالا میبره و این وسط اس اس دی فقط اون اول کارکه متریالا لود میشن تاثیر داره بعدشم اس اس دی رو میشه بعدا اضافه کرد منم بعدا حتما اضافه میکنم ولی لازم نیست باسه خیلی بهتره

والا تست کردم یه سین رو با اس اس دی گرفتم با هارد هم گرفتم وئی یه سیستم تایم رندر هیچ فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

مقدار رم هم به خودشون بستگی داره نمیدونم در چه حدی کار میکنن ولی یه کار سنگین 16 گیگ میخواد اگر کارشون سبکه فعلا 8... ولی خوب 8 هم بگیرن 2 تا4  باید باشه که دوال کار میکنه...

لینک به دیدگاه

متائسفم واسه کسایی که ضعفشون رو با منفی دادن نشون میدن واقعا که چی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوکی کردم براتون الان 0 شد :) 

منفی ها رو از بین بردم :)

لینک به دیدگاه

کاملا موافقم، آدم باید جنبه نظر مخالفو داشته باشه و با اعلام نظرش مخالفتشو اعلام کنه، نه با دادن منفی

از همون اولین پست من، هر امتیاز مثبتم چند دقیقه بیشتر باقی نمیموند و با یه امتیاز منفی خنثی میشد، این آخرها هم که کلا منفی میشد...

جناب zalman1313 از مشاوره دقیق و کارشناسانه شما هم بسیار استفاده کردیم

امیدوارم استارتر به نتیجه رسیده باشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا جدیدا مکس کار زیاد شده و به طبع مشاور سخت افزار هم در این زمینه بیشتر شده. اما بحث بهتره با آرامش انجام بشه. همه دلایل و مدارک رو نشون بدین ، شنونده(بییننده) خودش عاقله.

اما در مورد SSD هم قبلا صحبت زیاد شده. رو تایم رندر اصلا تاثیر نداره.

کارت گرافیک هم همینطور. اما نه این که ضعیف ترین کارت گرافیک رو بزارید. باید جیفورس باشه با تعداد هسته نسبتا بالا و رم 1 تا3 گیگ. GTX580 مثلاو

در مورد سی پی یو دوستان میگن، تو رندر تفاوت زیادی با هم ندارن. اما مثلا 3770 و 4770 . رو اینجا ببینین.

27561756825616171243.png

25268129472158726042.png

75742774734716420495.png

57907510799988895824.png

می بینید که اصولا تفاوت وجود داره. 4930 تو این تست نیست اما تا جایی که من تو تست ها دیده بودم و یادم میاد تفاوت بین 3930 و 4930 زیاد نیست. حالا اگه دوستان لینکی از 4930 دارن بزارن بد نیست.

لینک به دیدگاه

اوه اوه چه خبره. چند نکته رو واسه دوستان متذکر بشم:

1- ssd تتو رندر تاثیرش بسیار ناچیزه. توضیحات آقای wifi در این مورد کاملا درسته.

2- 4770k تو رندر از 4820 قویتره. شما میتونی با یک ایر کولر خوب تو رندر vray به 3930 تقریبا برسی. دقت کنید که واسه مقایسه تایم رندر vray هرگز به cinebench نباید مراجعه کرد. حتی تایم رندر با منتال ری هم فرق داره!

3- quadro تو مکس به هییچ دردی نمیخوره. پولتو دور نریز. اگه میخوای تدوین هم بکنی کارتی بگیر که کوداش تو اون نرم افزار بهینه شده بباشه. مثل msi lightning extreme 3gb که خودم واسه فروش دارم. بیشتر هم بودجت نمیکشه.

4- در کل بهتره یک مین 2011 ساده بگیری با 4930 و بعدا که پول دستت رسید ssd هم بگیر.

این حرفارو هم رو هوا نمیزنم. عمریه کارم اینه. مشهد تیم دارم. چند وقت پیش هم اگه تلویزیون نگاه میکنی انیمیشن پدیده کیشمون یک مدتی پخش میشد.

خوش باشی.

لینک به دیدگاه

از آقا مجید و آقا احسان عزیز بابت شرکت تو بحث ممنونم، خیلی چیزا روشن شد

احسان جان من قبلا که از شما پرسیدم گفتین مدتی میشه بیشتر روی مایا کار میکنید، حالا موتور رندری که استفاده میکنید بازم vray هست یا چیز دیگه؟

لینک به دیدگاه

یک قانون خیلی ساده وجود داره. کار معماری با مکس و انیمیشن با مایا.

موتور رندر هم فعلا vray واسه کار شخصی و استودیوهای کوچک و متوسط. واسه یک تیم بزرگ گزینه ها میتونه متفاوت باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

اگه رندر هاتون تحت سیپیو هست سعی کنید حد اقل یه 3930 یا 4930 ببندید چون تقریبا تایم رندر رو 1/3 کاهش میده نسبت به یه 4770 یا 4820 

میشه دلیله منفی رو بگی 

تو پ خ 

منظوره من 1 از 3 بوده 

لینک به دیدگاه

اوه اوه چه خبره. چند نکته رو واسه دوستان متذکر بشم:

1- ssd تتو رندر تاثیرش بسیار ناچیزه. توضیحات آقای wifi در این مورد کاملا درسته.

2- 4770k تو رندر از 4820 قویتره. شما میتونی با یک ایر کولر خوب تو رندر vray به 3930 تقریبا برسی. دقت کنید که واسه مقایسه تایم رندر vray هرگز به cinebench نباید مراجعه کرد. حتی تایم رندر با منتال ری هم فرق داره!

3- quadro تو مکس به هییچ دردی نمیخوره. پولتو دور نریز. اگه میخوای تدوین هم بکنی کارتی بگیر که کوداش تو اون نرم افزار بهینه شده بباشه. مثل msi lightning extreme 3gb که خودم واسه فروش دارم. بیشتر هم بودجت نمیکشه.

4- در کل بهتره یک مین 2011 ساده بگیری با 4930 و بعدا که پول دستت رسید ssd هم بگیر.

این حرفارو هم رو هوا نمیزنم. عمریه کارم اینه. مشهد تیم دارم. چند وقت پیش هم اگه تلویزیون نگاه میکنی انیمیشن پدیده کیشمون یک مدتی پخش میشد.

خوش باشی.

سلام من هم یه کارت از این مدل 580دارم واقعا کارت خوبیه برا رندر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

In Autodesk 3ds max 2014 we benchmark the speed of mental ray rendering of a complex 3D scene.

3dsmax.png

aftereffects.png

lightroom.png

photoshop.png

premiere.png

truecrypt.pngfreemake.png

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

یک قانون خیلی ساده وجود داره. کار معماری با مکس و انیمیشن با مایا.

موتور رندر هم فعلا vray واسه کار شخصی و استودیوهای کوچک و متوسط. واسه یک تیم بزرگ گزینه ها میتونه متفاوت باشه.

بله نرم افزار رو در جریان بودم، منظورم همون موتور رندر هست

چیزی که بیشترین سرعت و کیفیت خوبی داشته باشه

میشه دلیله منفی رو بگی 

تو پ خ 

منظوره من 1 از 3 بوده 

مگه شما هم منفی گرفتین؟

من به شما منفی ندادم!! میتونید از مدیرا سوال کنید

لینک به دیدگاه

3dsmax.png

ممنون دوست عزیز

همون طور که اینجا هم معلومه 4770  بیش از 13 درصد بهتر از 4820 عمل کرده 

ویرایش شده توسط P@dmIRA
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به من هم داده بودن که انگار یکی از دوستان یه مثبت داده و صفر کرده 

(منظور از بگی شما نبودید عزیز کسی که داده بود بود  @};- )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوباره دوستان من مطلبی که 30% افزایش سرعت با اس اس دی در انجام پروژهای رندر رو از خودم ننوشتم و در این تایپک نوشته شده 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16272

لینک به دیدگاه

به من هم داده بودن که انگار یکی از دوستان یه مثبت داده و صفر کرده 

(منظور از بگی شما نبودید عزیز کسی که داده بود بود  @};- )

ممنون @};-

اگه اشتباهی هم دستم خورده بوده معذرت میخوام

ولی مطمئنم من نبودم

لینک به دیدگاه

سلام دوباره دوستان من مطلبی که 30% افزایش سرعت با اس اس دی در انجام پروژهای رندر رو از خودم ننوشتم و در این تایپک نوشته شده 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16272

اونم  تایید من بله اس اس دی هم در رندر اثر گذاره.مخوصا وقتی میخای از پی اس دی استفاده کنی.یرای کارهای عکاسی

لینک به دیدگاه

سلام

باز من عقب موندم !!

وقتی فکرش رو نمی کنی بحث اوج میگیره

......

واسه دوستانی که لازم بود امتیاز مثبت دادم اما

امتیاز مثبتم برای امروز تمام شد

......

نرم افزار من تری دی مکس و  موتور من Vray

و از نرم افزار افترافکت و پریمیر هم به شدت استفاده می کنم

اصلا نرم افزار تخصصی من افترافکت و پریمیر هست

در ضمن به خاطر یک سری پلاگین ها و نرم افزار ها به قابلیت

پردازش موازی GPU و استفاده از Cuda احتیاج شدیدی دارم

........

بنا به  مشاوره یکی از دوستان سیستم زیر رو  فعلا  انتخاب کردم

اگر ممکن هست  با بودجه  من که نهایتا 6 تومن هست

موارد زیر رو یک چکش کاری بفرمائید

.......

مادربرد: Intel LGA 2011 GIGABYTE GA-X79-UP4
پردازنده: LGA 2011 Intel Ivy Bridge-E Core i7-4930K
حافظه: Patriot Viper 2×8=16GB DDR3 2400MHz CL11
کارت گرافیک: GIGABYTE GTX 760 OC WindForce 3X 2GB GDDR5
هارد دیسک: Seagate Barracuda 64MB SATA 6.0Gb/s 7200RPM 1TB
دی وی دی رایتر: Pioneer 24X MBKDVR-S
خنک کننده پردازنده: Enermax ETD T60-VD
پاور: Green GP850B-OC 80Plus Silver
کیس: Green X7 Cougar Version 2.0
مانیتور: LG HD LED 20" 20EN33S

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه شد مانیتور رو 22 اینچ بردارین 

تو سرعت عمل و فضایه کار خیلی بهتر جواب میده 

لینک به دیدگاه

آقا ایمان بنده ی خدا دست به دامن این فروم و آن فروم تا بلکه خلاصه به یه جمع بندی برسن! :D

دوستان سیستم پیشنهادی ایشون که فرمودن و بالای 6200 در میاد. به نظر شما با این بودجه امکان بستن سیستم بهتر هست یا نه؟

مانیتور 22 اینچ بودجه نمی رسه.

لینک به دیدگاه

آقا ایمان بنده ی خدا دست به دامن این فروم و آن فروم تا بلکه خلاصه به یه جمع بندی برسن! :D

دوستان سیستم پیشنهادی ایشون که فرمودن و بالای 6200 در میاد. به نظر شما با این بودجه امکان بستن سیستم بهتر هست یا نه؟

مانیتور 22 اینچ بودجه نمی رسه.

سلام مانیتور توی امضای بنده 490 هست بنده یک هفته پیش خریدم 

لینک به دیدگاه

سلام مانیتور توی امضای بنده 490 هست بنده یک هفته پیش خریدم 

سلام از ماست. پس بی زحمت آدرس بدید. این خریدار عزیز مانیتور از اونجا خریدرای کنند و اینکه ما هم بدونیم کجا می فروشه اینقدر قیمت مفت!!

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...