رفتن به مطلب

چه چیزی برای ما گیمر ها بیشتر اهمیت دارد(نظر سنجی)

alidadashnejad
 اشتراک گذاری

عنصر اصلی بازی برای شما  

33 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. مهم ترین عنصر در بازی برای شما چیست

• داستان
      7
    • گیم پلی
      12
    • صدا گذاری
      0
    • موسیقی
      0
    • گرافیک
      10
    • شخصیت پردازی
      1
    • - سبک بازی ( fps - mmo - mp - rpg - open world - strategic - .....)
      3

Recommended Posts

با سلام و تبریک پیشاپیش عید  :D

می خواستم ببینم چه چیزی برای گیمر های ایرانی بیشتر اهمیت داره توی بازی 

1- داستان 2 - گیم پلی 3 - صدا گذاری 4 - موسیقی 5 - گرافیک 6 - شخصیت پردازی 7 - سبک بازی ( fps - mmo - mp - rpg - open world - strategic - .....) 

اگر چیز دیگری به ذهنتون رسید اضافه کنید 

دلیل این پرسشم هم اینکه توی ایران فرهنگ گیم در حال  پیشرفت هست و چند استادیو کوچک ایرانی به عنوان گیرین لایت وارد steam شده اند 

البته من 8 سالگی که پدر کامپیوتر برام خردید بازی کردن رو شروع کردم اولیش هم یه بازی شبیه ساز بود به نام F22 دقیق نمی دونم ولی من پدرم هر دو باهم بازی می کردیم من موشک شلیک می کردم و پدرم پرواز می کرد ( توی F22 فقط یه نفر جا می شه  :D ) و بعد از مدت ها تونستیم سالم بشونیمش رو زمین 

خوب من 4  سوال درام 

1- اولین بازی عمرتون چی بود و چند سالگی بازی کردید و چه خاطره ای دارید ( 3تا سوال شد  :) )

2 - 1- داستان 2 - گیم پلی 3 - صدا گذاری 4 - موسیقی 5 - گرافیک 6 - شخصیت پردازی 7 - سبک بازی ( fps - mmo - mp - rpg - open world - strategic - .....) 

کدوم از این ها برای شما الویت دارد از همه استفاده کنید و به ترتیب علایق مرتبشون کنید 
3- الان منتظر چه بازی هستید 
4 - چه بازی رو از دست دادید و دلتون می خواد که بازی کنید 

سوال 2 از همه مهم تر می باشد 

من خودم جواب بدم اول  

1 - جوابش رو دادم 
2- باری من به ترتیب 1- داستان 2 گیم پلی 3 شخصیت پردازی 4 موسیقی 5 صدا گذاری 6 سبک بازی 7 گرافیک 
3 - witcher 3 
4 - هیچی 
ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک گیمر حرفه ای به تمام این موارد اهمیت میده

از نظر من همش مهمه و اگر یکیش کم باشه مثل انسان ناقص میمونه

من اولین بازیم سام خشمگین بود

هیچ بازی رو هم از دست ندادم

منتظر بازی خاصی هم نیستم

لینک به دیدگاه

همش رو داشته باشه خوبه

1.گرافیگ 2.گیم پلی 3.داستان 4.سبک(rpg) 5.5.صدا گذاری 6.شخصیت پردازی 7.موسیقی

من خودم بیشتر منتظر بازی watch dogs هستم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای ما گیمر های ایرانی مهمترین مسئله داشتن یه سیستم خوب هست :D  که خـــــــیــــــــــــــــــلــــــــــــــــــــــــــی هامون نداریم :lol:

وگرنه تمام گزینه های بالا باعث بوجود اومدن یه بازی خوب میشه و ادمو مجذوب خودش میکنه و مختص ایران و جای دیگه نیست همه خواهان تمام این گزینه ها هستن

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در حال حاضر مهمترین جنبه بازیها باتوجه به وجود سخت افزار های قدرتمند شده بعد کیفیت تصویریشون .من دیدم کسانی رو که بازی های عالی کوچیک مثل rouge legacyر رو بخاطر گرافیکش بازی نکردن چون بازیباز قدیمی نبودن و قدر گیم پلی رو نمیدونستن. مگر بازی های خاطره اانگیزی مثل بازی های مگا درایو, یا بازیهای NES گرافیک داشتن؟ولی کیه که بازی شینوبی یا نینجا بی سگ یادش بره؟یا کنترا؟یا روی pC  بازی های مثل FALLOUT 1,یا قسمت دوش که شاهکار بود یا دیابلوی کبیر!اینها همه نشون میدن که چیزی که بازی رو بازی خوب میکنه یا جاودانه میکنه یا بازیبازی رو برای همیشه شیفتش میکنه گیم پلی اشه چرا که اصل فرایند بازی همون اینترکت یا کنش و واکنش بازیباز با بازیه که اون هم در بخش گیم پلی جا میگیره.

حالا یک زمانی میشه داستان عالی هم ترکیب میشه  با گیم پلی خیره کننده مثل FALLOUT  نسخه یک  و اون وقت دیگه میریم سمت شاهکار چون برای خلق داستان قوی شخصیت پردازی خوب هم لازمه که بتونه بیانش کنه پس به خودی خود داستان و شخصیت پردازی خوب هم بوجود میاد نمونه عالیش سری بازی های متال گیر شخصیت اسنیک یا بیگ باس  که  براشون رقیب جستن توی شخصیت ها د رعالم بازی خیلی سخته.هرچند گوردون فریمن با اینکه صامته و صدا پیشه نداره خودش برا خودش در بهترین بازی تاریخ یعنی سری HALF LIFE مخصوصا قسمت 2 و یا همون کلکشن ارنج باکس ،کاری میکنه کارستان.البته نباید از لارا دوست داشتنی هم غافل شد که اخرین نسخه اش با صدا پیشگی شگفت انگیز کامیلیا لادینگتون واقعا خوش درخشید .داستان سرایی قوی در سری  بازی های محبود خودم DEAD SPACE هم عالییه و از نقاط قوت .

پس گیم پلی  اوله که بدون داستان میتونه باز هم جاودانه باشه.

حالا بحث سمعی و بصری میره آخرو که اگر استادانه درکنار اون دو تا المان های بالا به کار بره میتونه  منجر به خلق آثار خوبی بشه برای مثال بازی CRYSIS نسخه 1 تقریبا در تمام عناصر نام بره عالی بود و مثل HALF LIFE 2 تونسته بود ازادی عمل در کنار گیم پلی شوتر نظامی ولی با المان های تاکتیکی در کنار داستان و گرافیک وصدا پردازی خیره کننده دور هم جمع کنه.البته گرافیک بالا اصلا بد نیست من خودم همونطور که به آثار سینما یی علمی تخیلی با جلوه های ویژه خیره کننده علاقه مندم (شما بخونید جیمز کامرون) به گرافیک های بالا علاقه دارم و الان اینچند روزه بد جور از طراحی هنری و گرافیک عالیه بازی THIEF  لذت بردم .میدونیدکه گرافیک بالا د رکنار گیم پلی ضعیف میشه مثل فیلم های مایکل بی !جلوه های ویژه سطح بالا در اختیار کسی که نه شخصیت پردازی بلده  نه داستان سرایی!

پس سمعی بصری میره آخر

اگر میخواهید نمونه عالی برای مثال زدن میشه بازی HALF LIFE که اتمسفر داستان سرایی بینظیر شخصیت پردازی عالی  صدا های محیطی خیره کننده همه د رکنار گیم پلی بی نظیر تبدیلش کرده به  یک معیار برجسته .

لینک به دیدگاه

شینوبی با سگش واقعا محشر بود /

یادش بخیر! رفتم به 20 سال پیش حاجی

از جیب بابام پول بلند میکردم میرفتم کلوپ 5-4 ساعت بازی میکردم و آخر شب که میومدم خونه، یَک کتک سیر میخوردم!

از نظر من هم داستان بازی در درجه اول اهمیت و بعد جلوه های بصری

لینک به دیدگاه

درود

در حال حاضر مهمترین جنبه بازیها باتوجه به وجود سخت افزار های قدرتمند شده بعد کیفیت تصویریشون .من دیدم کسانی رو که بازی های عالی کوچیک مثل rouge legacyر رو بخاطر گرافیکش بازی نکردن چون بازیباز قدیمی نبودن و قدر گیم پلی رو نمیدونستن. مگر بازی های خاطره اانگیزی مثل بازی های مگا درایو, یا بازیهای NES گرافیک داشتن؟ولی کیه که بازی شینوبی یا نینجا بی سگ یادش بره؟یا کنترا؟یا روی pC  بازی های مثل FALLOUT 1,یا قسمت دوش که شاهکار بود یا دیابلوی کبیر!اینها همه نشون میدن که چیزی که بازی رو بازی خوب میکنه یا جاودانه میکنه یا بازیبازی رو برای همیشه شیفتش میکنه گیم پلی اشه چرا که اصل فرایند بازی همون اینترکت یا کنش و واکنش بازیباز با بازیه که اون هم در بخش گیم پلی جا میگیره.

حالا یک زمانی میشه داستان عالی هم ترکیب میشه  با گیم پلی خیره کننده مثل FALLOUT  نسخه یک  و اون وقت دیگه میریم سمت شاهکار چون برای خلق داستان قوی شخصیت پردازی خوب هم لازمه که بتونه بیانش کنه پس به خودی خود داستان و شخصیت پردازی خوب هم بوجود میاد نمونه عالیش سری بازی های متال گیر شخصیت اسنیک یا بیگ باس  که  براشون رقیب جستن توی شخصیت ها د رعالم بازی خیلی سخته.هرچند گوردون فریمن با اینکه صامته و صدا پیشه نداره خودش برا خودش در بهترین بازی تاریخ یعنی سری HALF LIFE مخصوصا قسمت 2 و یا همون کلکشن ارنج باکس ،کاری میکنه کارستان.البته نباید از لارا دوست داشتنی هم غافل شد که اخرین نسخه اش با صدا پیشگی شگفت انگیز کامیلیا لادینگتون واقعا خوش درخشید .داستان سرایی قوی در سری  بازی های محبود خودم DEAD SPACE هم عالییه و از نقاط قوت .

پس گیم پلی  اوله که بدون داستان میتونه باز هم جاودانه باشه.

حالا بحث سمعی و بصری میره آخرو که اگر استادانه درکنار اون دو تا المان های بالا به کار بره میتونه  منجر به خلق آثار خوبی بشه برای مثال بازی CRYSIS نسخه 1 تقریبا در تمام عناصر نام بره عالی بود و مثل HALF LIFE 2 تونسته بود ازادی عمل در کنار گیم پلی شوتر نظامی ولی با المان های تاکتیکی در کنار داستان و گرافیک وصدا پردازی خیره کننده دور هم جمع کنه.البته گرافیک بالا اصلا بد نیست من خودم همونطور که به آثار سینما یی علمی تخیلی با جلوه های ویژه خیره کننده علاقه مندم (شما بخونید جیمز کامرون) به گرافیک های بالا علاقه دارم و الان اینچند روزه بد جور از طراحی هنری و گرافیک عالیه بازی THIEF  لذت بردم .میدونیدکه گرافیک بالا د رکنار گیم پلی ضعیف میشه مثل فیلم های مایکل بی !جلوه های ویژه سطح بالا در اختیار کسی که نه شخصیت پردازی بلده  نه داستان سرایی!

پس سمعی بصری میره آخر

اگر میخواهید نمونه عالی برای مثال زدن میشه بازی HALF LIFE که اتمسفر داستان سرایی بینظیر شخصیت پردازی عالی  صدا های محیطی خیره کننده همه د رکنار گیم پلی بی نظیر تبدیلش کرده به  یک معیار برجسته .

من با half life و fallout 123 new vegas و تمام سری های elder scrol خیلی حال کردم و از ته دل دوستشون دارم یا  بازی های مثل mass effect 123 یا deus ex تمام سری هاش و bioshock بزرگ تمام سری هاش خیلی حال کردم برای من گرافیک خیلی در درجه ی اول نیست لارا هم که عشق منه 

dead space هم که فقط 1 نصف شب به بعد حال می داد با اون صدا گذاری بی نظیر که ترس رو چند برابر می کرد 

ولی درباره crysis نسخه 1 حرفی نیست واقعا زیبا بود من اون روز هایی رو یادم هست که می رفتیم مدرسه به هم می گفتیم کامپیوتر کی این بازی رو می کشه هیچ کس جواب نمی داد ولی با هاش زندگی کردم ولی نسخه ی 2 دیگه اون محبوبیت از بین رفت توی نیایورک فضا بسته بود و اون حس open world رو نداشت ولی صدا گذاری بی نظیر و گرافیک که هنوز خیره کننده هست اما همه چیز گرافیک نیست برای من برای من مهمترین داستان و گیم پلی هست نه گیم پلی مثل cod تکراری مثل گیم پلی bf4 با اون لولوشن و ea باعث شد که dice بازی رو 6 ماه زود تر بده بیرون و بعد از این همه مدت و نزدیگ 4 تا اپدیت بازی هنوز مشکل داره اما وقتی دوستات جمع می شن به خاطر گیم پلی بی نظیر تمام مشکلات باگ ها netcode لگ ها گلیچ ها فراموش می شه و بلند می شی می بینی 6 ساعت داری با دوستات بازی می کنی ولی از گذر زمان بی خبری 

یا مثلا mass effect 3 یادم نمی ره از ساعت 9 صبح شورع کردم به بازی تا 7 شب بازی کردم حتی ناهار هم نخوردم ولی تمومش کردم البته خیلی بد تموم شد ولی دفعه ی بعد از save های me 2 استفاده کردم و حدود 50 ساعت طول کشید کل منظومه ی شمسی رو زیر رو رو کردم تمام مرحله ها رو رفتم داستان این سری عالی بود واقعا زیبا بود موسیقی کامل صدا گذاری کامل گیم پیلی خوب و گرافیک خوب همه ی این ها برای من خاطره ساز شد 

سری بازی های fallout هم که نگو نمی تونم بگم چند ساعت بازی کردم اما باز چیزی برای پیدا کردن بود و بازی بزرگ skyrim با اون مپ خرکی 180 ساعت توی steam بعد نزدیک 200 ساعت کرک شدش و 180 ساعت توی xbox باز هم یه چیزی بود برای پیدا کردن و نزدیک 29 گیگ فقط مود دانلود کردم 

bioshock هم از دست کن لوین که زندگی و خواب برامون نمی گذاشت شبا توی این فکر بودم که چی شد این پاییانش 4 دفعه بازی کردم  لذت بردم با توجه به این که گیم پیلی متوسطی داشت ولی داستان بازی و شخصیت پردازی بوکر و الیذابیت دوست داشتنی باعث می شد که ادم خسته نشه 

در کل داستان رو به همه چیز ترجیح می دم مخصوصا اگر rpg باشه مثل skyrim یا fallout

در کل بازی ها اعتیاد اور هست و باعث شد که کمی از درس دور بشم ولی درسم رو ول نکردم و الان دانشگاه نرم افرار می خونم ولی بازی رو نمی تونم از زندگیم خارج کنم 

لینک به دیدگاه

در مرحله اول داستان بازی و خطی نبودن بازی برام مهم هست دوم گرافیک بازی اهمیت داره برام البته تا جایی که تو ذوقم نزنه یک بازی 

از گرافیک چشم پوشی میکنم در اخر روان اجرا شدن بازی برام خیلی مهم هست وقتی یک بازی خوب اجرا نشه fps خوبی نداشته باشه

من بعد از 1 مین سردرد شدیدیی دچار میشم 

بهترین بازی هم اویل 3 بود و هیتمن 4 چون زمان بچگی بازی کردم حس خوبی بهم داد :p

لینک به دیدگاه

سلام خوبی ؟

عیدت مبارک .

علی جان فکر کنم اگه گزینه ها رو نظر سنجی بذاری بهتر به جواب میرسی .

لینک به دیدگاه

برای گیمرای کنسولی قدیم ، هنوزم رزیدنت , دیویل می کرای ,سایلنت هیل و...  بخاطر داستانهای عالیشون تجربه بیتکرار موندند..

اکثرا  بازیهایی  که به کنسولای ژاپنی کانکشن داشتند  تا قبل از اوج گرفتن xbox 360 ،عالی بودند

ولی الان جلوه های ویژه و مساییل تکنیکی سمعی و بصری تبدیل به همه چیز شده!!!!متاسفانه و بازیها دقیقا مقلد صنعت هالیوودن

فکر کنم خیلیا که  با  ps1 و ps2 خاطره دارند خوب میدونند که  اکثربازیای جدید چه ژاپنی و چه غربی واقعا ارتباطی رو که میشد  با رزیدنت یک تا چهار برقرار کرد ، ندارند متاسفانه

البته استثناهایی مثل اسسین کرید 2 ، بایوشاک ،آنچارتد،هیوی رین و..هم در نسل جدید بودند که بنظرم شاهکار واقعی بودند

ویرایش شده توسط payamhetfild
لینک به دیدگاه

سلام خوبی ؟

عیدت مبارک .

علی جان فکر کنم اگه گزینه ها رو نظر سنجی بذاری بهتر به جواب میرسی .

سلام 

خیلی ممنون همه چیز طبق مراد هست 

نظر سنجی فکر بدی نیست 

لینک به دیدگاه

ویرایش تاره متوجه شدم کپی شده بود کل صفحه رو گرفته بود lol

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بازیی اگرکه تو هر کدوم نقص داشته باشه بازی مشکل دار میشه... کلا همه جور بازی رو بازی می کنم

1- اولین بازی عمرم prince بود که با داس و این حرفا اجرا میشد،12تا دیسک بود ظرفیتش، ریخته بود پسر داییم رو سیستمش بعد زیپ کرده بود جا نگیره، دو سه ساعت طول میکشید هر دفعه که من می خوام بازی کنم بریزه و از زیپ بیاره بیرون... :D  :D  :D

2- چند سالگیش یادم نیست دقیق بچه  بودم ...

بازی های استراتژیک و فکری دوس دارم از اونور با رزیدنت و تامبرایدر هم خیلی حال می کنم تمام نسخه هاشونو بازی کردم...!

3- بیشتر از همه منتظر Sims4 هستم ببینم چی از آب در میاد...

4- بازیهای انحصاری سونی رو خیلی دوست دارم بازی کنم اما فعلا که قسمت نشده... :(  :(  :(

لینک به دیدگاه

مهمترین قسمت بازی داستان بازی هست که باعث میشه یه بازی بین گیمر ها محبوب بشه بعدش گیم پلی هست و بعدش گرافیگ و موسیقی یه بازی که میتونه خیلی مهم باشه.

لینک به دیدگاه

حالا همه اینا درست

ولی مهمترین چیز یادتون رفت.

یه اینترنت درست حسابی :دی که هیچوقت بهمون نمیدن

مگه بازی فقط به سینگلشه ؟

لینک به دیدگاه

حالا همه اینا درست

ولی مهمترین چیز یادتون رفت.

یه اینترنت درست حسابی :دی که هیچوقت بهمون نمیدن

مگه بازی فقط به سینگلشه ؟

توی خیلی از بازی های انلاین باید سرور های المان یا روسیه یا فراسنه رو پیدا کنی که پینگشون بین 250 تا 100 هست برای من که توی bf4 این جوری هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. برا من گرافیک و گیم پلی هردوش در یک سطح مهم هستش ولی یه درصد کمی گرافیک بازی مهم تر هستش

لینک به دیدگاه

برام من اول گیم پلی بعد گرافیک و روون بودن بازی مهمه

البته بیشتر افراد حرفه ای mp بازی میکنند تا sp به همین دلیل طراحی قسمت مولتی پلیر برای یک گیمر حرفه ای خیلی مهمه

شاید یک سال و نیم هست که من با سینگل blackops2 بازی نکردم ولی حداقل هفته ای یک بار زامبی و mp میزنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...