رفتن به مطلب

مایکروسافت بالاخره DirectX 12 رو پرده برداری کرد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان

همونطور که گفتم یک خبر خیلی خوب واسه دوستان گیمر، که مایکروسافت DirectX 12 رو معرفی کرد(تا حدودی از جزئیاتش پرده برداری کرد)...

post-10788-0-14139300-1395342358_thumb.jpg

شاید همه شما تا الان با Mantle آشنا شده باشید و تاثیر اون روی بازیها، مایکروسافت با توجه به همکاری خیلی خوبش با AMD نسخه جدید DirectX 12 رو به شکلی طراحی کرده که بتونه همانند Mantle عمل کنه و فقط محدود به Mantle نباشه و بتونه از تعداد هسته های بیشتری در هنگام پردازش بازیها استفاده کنه و میزان لود روی CPU رو کاهش بده و همچنین خبر خوب برای XBOX بازها که مایکروسافت اعلام کرده که این DirectX 12 میتونه تا 20 درصد باعث افزایش پرفورمنس در XBOX One میشه...

post-10788-0-99424400-1395342419_thumb.jpgpost-10788-0-57494300-1395342435_thumb.jpgpost-10788-0-30748800-1395342455_thumb.png

مهمترین چیزی که مایکروسافت در GDC 2014 اعلام کرد این بود که مصرف کننده ها برای استفاده از DirectX 12 احتیاجی به سخت افزار جدید ندارن و سخت افزار کنونی(دارای DirecX 11) چه کارت گرافیک اینتل و چه انویدیا و چه AMD قادر به انجام این کار هستن...

یک نمونه از کاهش لود:

post-10788-0-64435800-1395342484_thumb.pngpost-10788-0-64157400-1395342499_thumb.png

راستی دوستان سال نو رو بهتون تبریک میگم... :D :wub:

جزئیات خبر:

http://wccftech.com/microsofts-directx-12-api-supports-amd-gcn-nvidia-fermi-kepler-maxwell-intels-iris-graphics-cores/

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

ممنون از خبر 

عید همه مبارک @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود سال نو مبارک

من فکر میکنم سخت افزار باز هم باید تغییر کنه چون کارتهای انودیا و amd این سالها همه به طور سخت افزاری از dx پشتیبانی میکردن .حالا مایکروسافت یکدفعه یاد گرفته که بیخبیال ارتقا بشه؟و نرم افزاری ارتقا بده؟اینجا یک سوال پیش میاد ایا از زمان dx9 مایکروسافت نمی تونست به صورت پچ و اپدیت dx رو ارتقا بده؟یا میشده ولی مایکروسافت  و بقیه شرکت ها ی سخت افزاری نیاز به ارتقا مارکت داشتند؟و باید به بهونه سخت افزار پشتیبانی کننده می بایست ما کارت گرافیک و مادر برد و پردازنده و سیستم عامل میخریدیم؟

سولات زیادن ولی من باز هم فکر میکنم پشتیبانی کامل از تابع زمانی ممکن بشه که سخت افزاری باشه چون وقتی dx ارتق پیدا میکنه  متد های تازه رندرینگ ارائه میشن که احتیاج به سخت افزار هماهنگ دارن حالا معلوم نیست که تکلیف چه خواهد بود.منتظریم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود سال نو مبارک

من فکر میکنم سخت افزار باز هم باید تغییر کنه چون کارتهای انودیا و amd این سالها همه به طور سخت افزاری از dx پشتیبانی میکردن .حالا مایکروسافت یکدفعه یاد گرفته که بیخبیال ارتقا بشه؟و نرم افزاری ارتقا بده؟اینجا یک سوال پیش میاد ایا از زمان dx9 مایکروسافت نمی تونست به صورت پچ و اپدیت dx رو ارتقا بده؟یا میشده ولی مایکروسافت  و بقیه شرکت ها ی سخت افزاری نیاز به ارتقا مارکت داشتند؟و باید به بهونه سخت افزار پشتیبانی کننده می بایست ما کارت گرافیک و مادر برد و پردازنده و سیستم عامل میخریدیم؟

سولات زیادن ولی من باز هم فکر میکنم پشتیبانی کامل از تابع زمانی ممکن بشه که سخت افزاری باشه چون وقتی dx ارتق پیدا میکنه  متد های تازه رندرینگ ارائه میشن که احتیاج به سخت افزار هماهنگ دارن حالا معلوم نیست که تکلیف چه خواهد بود.منتظریم

رضا جان مسئله اینجاست که این dx12 قرار نیست امکانات زیادی اضافه کنه

صرفا یک سری بهینه سازی به نظر می رسه، و خوبیش اینه که باعث میشن فشار کمتری به سخت افزار وارد بشه

بخصوص برای xboxone که الان مایکروسافت تحت فشار هست که چرا کمی از ps4 ضعیفتره

به نظر من dx12 فقط بهینه سازی خواهد بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به احتمال خیلی زیاد دایرکت ایکس 12 منحصر به ویندوز 8 یا 8.1 خواهد بود و با سابقه قبلی که از مایکروسافت سراغ داریم بعیده که روی ویندوز 7 ارائه بشه! و خیلی از دوستان از جمله خودم بر خلاف میل باطنی ، مجبور به تغییر وینوز خواهیم شد!

سال نو همه دوستان هم مبارک باشه  :party:  @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی نکته قابل توجه اینه که حتی کارتهای سری 400 انویدیا هم DX12 رو ساپورت میکنن ولی کارتهای سری 5000 و حتی 6000 از AMD دایرکت ایکس 12 رو ساپورت نخواهند کرد! یعنی فقط سری 7000 به بالای AMD از DX12 پشتیبانی میکنن.

لینک به دیدگاه

من فکر کنم هنوز تمام ويژگي هاي dx12 رو اعلام نکردن و به مرور معرفي بشه.يعني با ورود کارتهاي سري جديد و ويندوز 8.2يا 9.

چون با اين و جود کسي کارت سري جديد داشته باشه بعيده به تعويض گرافيکش فکر بکنه!

لینک به دیدگاه

بهمن جان با شما موافقم ولی من یک بار ویندوز 8.1 نصب کردم به شکلی پشیمون شدم که پاکش کردم. حتی مدتی دنبال گزینه ی shut down می گشتم :-w . فقط ای کاش کاشکییییییییییییییییییییییییییییییییی واسه 7 هم بیاد. :-t

لینک به دیدگاه

سلام و عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت

این خوشایند ترین خبری بود که گیمر بازها انتظارش را میکشیدن

لینک به دیدگاه

واسه همه کاراتایی که دایرکت ایکس ۱۱ رو ساپرت میکنن دایرکت ایکس ۱۲ هم میاد...

NVIDIA will support the DX12 API on all the DX11-class GPUs it has shipped; these belong to the Fermi, Kepler and Maxwell architectural families

لینک به دیدگاه

Nvidia first to announce DX12 support and demoed it on stage.

AMD: Crickets and only GCN will be supported (everything before 7000 series is dead)

انویدیا سری ۴۰۰ به بعد

AMD سری ۷۰۰۰ به بعد!!!

مثل اینکه ماکروسافت بدجور خواسته AMD رو ادب کنه که دیگه شاخ نشه  :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رضا جان مسئله اینجاست که این dx12 قرار نیست امکانات زیادی اضافه کنه

صرفا یک سری بهینه سازی به نظر می رسه، و خوبیش اینه که باعث میشن فشار کمتری به سخت افزار وارد بشه

بخصوص برای xboxone که الان مایکروسافت تحت فشار هست که چرا کمی از ps4 ضعیفتره

به نظر من dx12 فقط بهینه سازی خواهد بود

بله یونس خان حرف شما کاملا درست هستش،مایکروسافت عملا چیزی جز عملکرد بهینه سازی واسه DX 12 معرفی نکرده، ولی همونطور که گفتم این فقط پرده برداری از DX 12 بوده و امکان اینکه در آینده چیزهای دیگه ای هم در موردش ارائه بده زیاد هستش...

لینک به دیدگاه

سوال اینجاست چطور سری 4 و 5 انویدیا دایرکس 11 رو ساپورت نمی کنن ولی میتونن 12 رو ساپورت کنن ؟؟ :-?  :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوال اینجاست چطور سری 4 و 5 انویدیا دایرکس 11 رو ساپورت نمی کنن ولی میتونن 12 رو ساپورت کنن ؟؟ :-?  :|

داداش سری 4-5 DX11 ساپورت هستند !

لینک به دیدگاه

کارت های AMD نسبت به کارت های NVIDIA خیلی کمتر سخت افزار دارن که واسه اولین کارت AMD که خریداری کردم خیلی تعجب کردم

بعد از  gt640و  gt630 کوچ کردم به amd و 7750 گرفتم ، اصلا 7750 پیش 640 خیلی کارت غیر حرفه ایی به نظر میومد خیلی سخت افزار روی بردش کمتر بود کوچک تر بود ظریف تر بود ... اما بنچمارک ... :D

بعد از دیدن بنچمارکش کلا با amd حال کردم الانم 7790م ، احتمالا جیفورس کارت هاشو کامل تر میسازه که از سری 400 میتونن این دایرکت رو ساپورت کنن ...

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت های AMD نسبت به کارت های NVIDIA خیلی کمتر سخت افزار دارن که واسه اولین کارت AMD که خریداری کردم خیلی تعجب کردم

بعد از g630 کوچ کردم به amd و 7750 گرفتم ، اصلا 7750 پیش 630 خیلی کارت غیر حرفه ایی به نظر میومد خیلی سخت افزار روی بردش کمتر بود اما بنچمارک ... :D

بعد از دیدن بنچمارکش کلا با amd حال کردم الانم 7790م ، احتمالا جیفورس کارت هاشو کامل تر میسازه که از سری 400 میتونن این دایرکت رو ساپورت کنن ...

طراحی برد هر شرکت منحصر به فرد هست این دلیل نمیشه بگیم کم کاریه amd بوده

مهندسین هر 2 شرکت دقیقا می دونن دارن چه کاری انجام میدن ولی خوب اهداف متفاوته، اینکه روی یک کارت چیپ و خازن و مدار بیشتر باشه دلیل برتری نیست

نکته مثبت قضیه اینه که خریدارها دوباره مجبور نیست کارتهاشون عوض کنن

مثلا فرض کنید اونی که کلی پول داده 780ti خریده، یهو میدید در عرض 1/2 ماه مجبور بود به خاطر dx12 کارتش رو عوض کنه!

این کارتها پتانسیلشون خیلی بالاست به نظر من در نسل قبلی چون معماری کنسول ها با pc متفاوت بود سازنده های بازی دستشون خیلی بسته بود ولی این نسل جدید به دلیل اینکه معماری مشابه pc دارن بازی های جدید خیلی بهتر بهینه میشن

مثلا همین کارت 780ti حدود 6/7 برابر قویتر از گرافیک xboxOne هست ( با پول این کارت میشه هم xboxone خرید هم ps4)

کلا من به نسل آینده خیلی امیدوارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طراحی برد هر شرکت منحصر به فرد هست این دلیل نمیشه بگیم کم کاریه amd بوده

مهندسین هر 2 شرکت دقیقا می دونن دارن چه کاری انجام میدن ولی خوب اهداف متفاوته، اینکه روی یک کارت چیپ و خازن و مدار بیشتر باشه دلیل برتری نیست

نکته مثبت قضیه اینه که خریدارها دوباره مجبور نیست کارتهاشون عوض کنن

مثلا فرض کنید اونی که کلی پول داده 780ti خریده، یهو میدید در عرض 1/2 ماه مجبور بود به خاطر dx12 کارتش رو عوض کنه!

این کارتها پتانسیلشون خیلی بالاست به نظر من در نسل قبلی چون معماری کنسول ها با pc متفاوت بود سازنده های بازی دستشون خیلی بسته بود ولی این نسل جدید به دلیل اینکه معماری مشابه pc دارن بازی های جدید خیلی بهتر بهینه میشن

مثلا همین کارت 780ti حدود 6/7 برابر قویتر از گرافیک xboxOne هست ( با پول این کارت میشه هم xboxone خرید هم ps4)

کلا من به نسل آینده خیلی امیدوارم

البته شتابدهنده گرافیکی این دو کنسول یه چیزی شبیه 7870 هست !

کمی اغراق آمیز هست که بگیم که 780ti حدود 6-7 برابر 7870 قدرت داره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته شتابدهنده گرافیکی این دو کنسول یه چیزی شبیه 7870 هست !

کمی اغراق آمیز هست که بگیم که 780ti حدود 6-7 برابر 7870 قدرت داره !

معین جان چیپ مورد استفاده xboxone در حد 7790 هستش و البته داون کلاک  و کمی هم ضعیف شده

به همین دلیل عرض کردم 780ti که ما روی سیستم های دسکتاپ داریم حدودا 6/7 برابر قوی تر هست

the 7790 has 14 compute units, while the Xbox One has 12

While the Xbox One’s GPU is comparable to the Radeon HD 7790, the PS4 GPU is more like the HD 7870 — which has 50% more compute units, and thus

50%higher peak teraflops.

http://www.extremetech.com/gaming/162612-ps4-vs-xbox-one-performance-compared-using-representative-pc-hardware

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

Nvidia first to announce DX12 support and demoed it on stage.

AMD: Crickets and only GCN will be supported (everything before 7000 series is dead)

انویدیا سری ۴۰۰ به بعد

AMD سری ۷۰۰۰ به بعد!!!

مثل اینکه ماکروسافت بدجور خواسته AMD رو ادب کنه که دیگه شاخ نشه  :lol:

ربطی به شاخ و شونه کشیدن نداره  :huh:

بخاطر معماری این کارتهاست 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

آخهههههههههههههههه ششششششششششششششششششش تازه یه 660 گرفتیم اونم میخواستن از دستمون بگیرن

من فکر می کردم کارت های سری dx11 نمی تونن Dx12 راه به اندازند .

ولی این ماکروسافت هم خیلی نامرده چون کارت های خوبی مثل gtx295 نمیتونن بازی هایی مثل call of duty ghost و crysis3 رو بازی کنند.

در کل ما که حال کردیم

انشا الله از این خبر های خوش زیاد به گوشمون برسه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...