رفتن به مطلب

مشکل عجیب صدای اتصالی

dragon2010
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

اول از همه عید رو خدمت همه بچه ها تبریک عرض میکنم و امیدوارم سال خوب و خوشی داشته باشین

حالا بریم سراغ مشکل من تقریبا یه هفته هست که از داخل کیسم یه صدایی میاد مثل صدای اتصال دو سیم جرررررررررس

مثلا هر روز که پای سیستم میشینم فقط چند بار صدا میاد به مدت چند ثانیه

اول فکر کردم شاید سیم افتاده تو فن cpu و اومدم سیم رو درستر کردم دیدم بازم صدا میاد

از اینجا که نشستم انگار صدا از پاور هست اما وقتی گوشم رو میبرم بغل پاور صدا از پاور نیست

داخل کیس هم تمام چیزها مرتب هست و فکر نکنم سیم اتصال داشته باشه یا سیم بیفته داخل فنی چیزی

یه بار هم کامپیوتر رو خاموش کردم دیدم بازم داره صدا میاد!!!!

حالا من موندم نمیدونم دقیقا این صدا از کجاست!

آیا مشکلی واسه سیستم نداره؟ یه وقت سیستمم نسوزه!!

دوستانی که وارد هستن لطفا منو راهنمایی کنید که این صدای چیه و چجوری مشکل رو حل کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بر شما هم مبارک

کار خاصی انجام میدین این صدا میاد ؟؟ یا در حالت بیکاری هم میاد ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

منظورتون اینه که وقتی سیستم خاموش هستش صدا میده.ببین پشت مین چیزی نیستش.بهتره گرافیک هارد dvd rw رو باز کنی ببینی بازم صدا میاد

لینک به دیدگاه

کار خاصی انجام نمیدم

همینجوری میبینی فقط سیستم روشنه صدا میاد

به نظرم یه بار خاموش بود هم صدا داد

دقیقا معلوم نمیشه هم صدا از کجاست

پاور میتونه همچین صدایی بده؟ یا کابل پاور؟

الان یه ساعته سیستم روشنه و هنوز صدایی نداده

صدا هم زیاد ادامه پیدا نمیکنه که ببینم دقیقا از کجا داره میاد

ولی اینجور که معلومه تقریبا از پشت کیسه

وقتی فیش صدا رو خوب جا نزده باشی یه همچین صدایی میده منم گفتم شاید از فیش باشه و بلندگو رو خاموش کردم و فیش رو بیرون آوردم اما بازم صدا داد

پاور هم که گوشم رو بردم کنارش صدا از داخلش نبود

اصلا نمیدونم دقیقا صدای چیه و از کجا میاد کلا گیج شدم

ویرایش شده توسط dragon2010
لینک به دیدگاه

احتمال داره صدا از پاور باشه پیچ های پاورو باز کن وبیارش بیرون اینطوری بهتر میشه بفهمی صدا از کجاست.کابل ها فکر نمیکنم صدایی بده

از cpu هم میتونه باشه چون cpu سیستم من هم صدا میده ولی تا حالا مشکلی نداشته 

لینک به دیدگاه

احتمال اول بخاطر برخورد سیم یاشئ باپره های فن سی پی یو یاکیس میتونه باشه.بررسی کنید.اگر پاور زیادکارکرده باشه گاهی داخلش جرقه های کوچیک میزنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد چند تا دارین ؟؟

اگه از پاور نبودش برق مربوط به CD یا DVD رام هارو قطع کنین !!

اگه فن اضافی رو سیستم دارین که خودتون نصب کردین برقش رو قطع کنین

دوباره تست کنین سیستم رو

از محکم بودن پایه فن پردازنده مطمئن بشین

برچسب هایی که رو قطعات هستش رو چک کنین که از چسبشون جدا نشده باشن ( پاور من کنار خودش برچسب داره و هرموقع فن کیس رو دوربالا میزدم صدای وز وز میمود تا اینکه فهمیدم چسب برچسب از بین رفته قسمتی از اون جدا شده و وقتی باد فن میخوره بهش وز وز میکنه )

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام سال نو مبارک

یه بار سیستم رو بیرون کیس اسمبل کن و روشن کن ببین بازم مشکل برقراره

باز کردن و اسمبل دوباره امکان داره مشکل رو حل کنه

لینک به دیدگاه

احتمال اول بخاطر برخورد سیم یاشئ باپره های فن سی پی یو یاکیس میتونه باشه.بررسی کنید.اگر پاور زیادکارکرده باشه گاهی داخلش جرقه های کوچیک میزنه

منم احتمال میدم از پاور باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مطمئنید موقعی که سیستم خاموش هست صدا میده :

صدای جریز وریز میده ؟ کابل پاور رو محکم کنید ، اگه برطرف نشد احتمالا نویز برق شهری هست .

آیا شبها فقط صدا میده ؟ شبها صداش بیشتر میشه ؟ اگه آره نویز خط برق هست و مشکلی ایجاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

احتمال داره صدا از پاور باشه پیچ های پاورو باز کن وبیارش بیرون اینطوری بهتر میشه بفهمی صدا از کجاست.کابل ها فکر نمیکنم صدایی بده

از cpu هم میتونه باشه چون cpu سیستم من هم صدا میده ولی تا حالا مشکلی نداشته 

نمیتونم فعلا قطعات رو بیارم بیرون

چون خودم اسمبل بلد نیستم و دوستم برام انجام داده و حوصله دردسر ندارم

تازه این صدا همیشه نیست مثلا الان 6 ساعته هیچ صدایی نداده

مثلا cpu چجور صدایی میده؟ فکر نکنم cpu من مشکلی داشته باشه

کیس من green X5 هست و کابل های اضافی از پشت رد کردم و این احتمال که سیم برخورد کرده باشه صفره چون میبینی یه وقت هایی هی پشت سر هم صدا هست و یه وقت هایی نیست

تقریبا یه سالی هست که پاور کار کرده مدلش هم green 585gb فکر کنم اسمش اینجوریه از اون ها که فنش سبزه هست و تا حالا زیاد بهش فشار هم نیومده

حالا این جرقه ها اگه همیشگی باشه ضرر داره؟

بایوس مادربورد جدیدا اپدیت کردین؟

تا حالا اصلا آپدیت نکردم

ارزش داره آپدیت کنم؟

مدل مادربردم اینه asus p8h77-v

چجوری میشه آپدیت کرد؟

چه تغییراتی صورت میگیره؟

هارد چند تا دارین ؟؟

اگه از پاور نبودش برق مربوط به CD یا DVD رام هارو قطع کنین !!

اگه فن اضافی رو سیستم دارین که خودتون نصب کردین برقش رو قطع کنین

دوباره تست کنین سیستم رو

از محکم بودن پایه فن پردازنده مطمئن بشین

برچسب هایی که رو قطعات هستش رو چک کنین که از چسبشون جدا نشده باشن ( پاور من کنار خودش برچسب داره و هرموقع فن کیس رو دوربالا میزدم صدای وز وز میمود تا اینکه فهمیدم چسب برچسب از بین رفته قسمتی از اون جدا شده و وقتی باد فن میخوره بهش وز وز میکنه )

یه هارد 1 ترابایت دارم

فن های اضافی نبستم و پایه پردازنده محکمه

وز وزش دقیقا مثل جرقه هست اصلا صدای برخورد سیم یا صدای برچسپ نیست

سلام سال نو مبارک

یه بار سیستم رو بیرون کیس اسمبل کن و روشن کن ببین بازم مشکل برقراره

باز کردن و اسمبل دوباره امکان داره مشکل رو حل کنه

مشکل جوری نیست که با چند دقیقه تست کردن بفهمی بعضی وقت ها هست و بعضی روز ها هست و بعضی روزها نیست!!

اگه مطمئنید موقعی که سیستم خاموش هست صدا میده :

صدای جریز وریز میده ؟ کابل پاور رو محکم کنید ، اگه برطرف نشد احتمالا نویز برق شهری هست .

آیا شبها فقط صدا میده ؟ شبها صداش بیشتر میشه ؟ اگه آره نویز خط برق هست و مشکلی ایجاد نمیکنه .

دقیقا بیشترین احتمال که میدادم همین بود

همون صدای جریز وریز هست و کابل رو محکم بستم و مطمن هستم سیستم خاموش بود و باز صدا داد

من از سیار محافظ استفاده میکنم فکر کردم صدا از اونه وقتی گوشمو میبرم پایین بغل سیار صدا از بالا و کیس هست و وقتی گوشمو میبرم بغل کیس صدا از پایین و سیار هست!!!

این جا پیش ما هم برق خیلی ضعیفه و شبا دیر موقع برق قویه که الان هم دیر موقع هست و هیچ صدایی نیومده

پیش ما ظهر و مغرب اوج ضعیفی برق هست و اتفاقا اون موقع صدا میده

اگه مشکل از برق باشه خطری برا سیستم نداره؟ باعث سوختن پاور نمیشه؟ این مشکل برق باعث صدای پاور میشه یا خود سیار صدا میده؟

با تشکر از تمام دوستان عزیز بخاطر راهنمایی ها و راهکار هایی که بهم کردین

با توجه به نظرات خودتون و نظرات من در آخر چه نتیجه ای میگیرید

آیا مشکل از برقه؟ بیخیال این صدا بشم؟ خطری برا سیستم نداره؟

ممنون میشم بازم راهنماییم کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه مطمئن هستید از برق شهر هست و وقتی سیستم خاموش هست هم صدا میده نه مشکلی ایجاد نمیکنه .

لینک به دیدگاه

همونطورکه دوست عزیزمون گفتن اگه ازبرق شهرباشه بشرطی که نوسانات زیادنباشه اشکالی نداره اما اگه ازپاور باشه بهتره واسه تعویضش اقدام کنید هرچنداگه نکنید هم نهایتش تایکماه دیگه بهتون کاربده

لینک به دیدگاه

این صدای سلف های تصفیه کننده جریان داخل پاور هست

ربط مستقیم به نویز برق شهر داره

علت این صدا فشار زیاد و زور زدن قطعه مورد نظر برای صاف کردن نوسان جریان هست و طبیعیه

میتونید با نصب سیم ارت این صدا رو تقریبا برطرف کنید

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

اول از همه عید رو خدمت همه بچه ها تبریک عرض میکنم و امیدوارم سال خوب و خوشی داشته باشین

حالا بریم سراغ مشکل من تقریبا یه هفته هست که از داخل کیسم یه صدایی میاد مثل صدای اتصال دو سیم جرررررررررس

مثلا هر روز که پای سیستم میشینم فقط چند بار صدا میاد به مدت چند ثانیه

اول فکر کردم شاید سیم افتاده تو فن cpu و اومدم سیم رو درستر کردم دیدم بازم صدا میاد

از اینجا که نشستم انگار صدا از پاور هست اما وقتی گوشم رو میبرم بغل پاور صدا از پاور نیست

داخل کیس هم تمام چیزها مرتب هست و فکر نکنم سیم اتصال داشته باشه یا سیم بیفته داخل فنی چیزی

یه بار هم کامپیوتر رو خاموش کردم دیدم بازم داره صدا میاد!!!!

حالا من موندم نمیدونم دقیقا این صدا از کجاست!

آیا مشکلی واسه سیستم نداره؟ یه وقت سیستمم نسوزه!!

دوستانی که وارد هستن لطفا منو راهنمایی کنید که این صدای چیه و چجوری مشکل رو حل کنم

دوست عزیز خیلی جالبه

این مشکل شمارو بنده دو سال پیش دقیقا به همین صورت که ذکر کردید داشتم با همین مشخصات

بعد از چند ماه یک دفعه این اتصالی موجب آتش سوزی شد و فهمیدم که قضیه این صدا اصلا مربوط به داخل کیس نبوده

سیم پاور که از پشت به پاور وصل میشد رو خم کرده بودم و از قسمت خم کردگی اتصالی کرده بود و آتیش میگرفت و در آخر سیم دو نیم شد .

سیم رو حتمی چک کنید خم شدگی نداشته باشه و حتمی هم از سیم پاور محکم و حرفه ای استفاده کنید . بنده سیم ارزان بی کیفیت داشتم .

سیم کابل رو عوض کنید و ببینید باز صدای جلیز ولز میاد یا نه . احتمال 90 درصد باید حل بشه مشکلتون

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

.....

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

بازم ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون

پاور من گارانتی داره و اگه بفرستم گارانتی فکر نکنم بشه ایرادی ازش گرفت چون احتمالا این صدا بخاطر نوسان برقه

چجوری میتونم سیم ارت نصب کنم؟؟

وقتی صدا میاد خودمم یه جورایی احساس میکنم صدا از سیم هست ولی سیم پاور من کاملا سالمه و خود سیم اورجینال روی پاور هست و کیفیتش عالیه

میشه سیم از داخل نقص داشته باشه؟ یا احتمال داره صدا از سیم های دیگه باشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خیلی جالبه

این مشکل شمارو بنده دو سال پیش دقیقا به همین صورت که ذکر کردید داشتم با همین مشخصات

بعد از چند ماه یک دفعه این اتصالی موجب آتش سوزی شد و فهمیدم که قضیه این صدا اصلا مربوط به داخل کیس نبوده

سیم پاور که از پشت به پاور وصل میشد رو خم کرده بودم و از قسمت خم کردگی اتصالی کرده بود و آتیش میگرفت و در آخر سیم دو نیم شد .

سیم رو حتمی چک کنید خم شدگی نداشته باشه و حتمی هم از سیم پاور محکم و حرفه ای استفاده کنید . بنده سیم ارزان بی کیفیت داشتم .

سیم کابل رو عوض کنید و ببینید باز صدای جلیز ولز میاد یا نه . احتمال 90 درصد باید حل بشه مشکلتون

+1

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه همه اتصالات داخل کیس رو چک کردی مشکلی نداشتن 100% مشکل از پشت پاور هست،

پاور موتور جوشکاری نیست که زیر فشار صدا بده و همه چیز عادی باشه،

حداکثر اگه خازن ترکیده باشه و یا اتصالی اون هم تو قسمت high voltage پاور این صدا رو میده و به هیچ عنوان طبیعی نیست!!!

والا اینجور که شما میگی نمیتونی قطعات سیستم رو باز و بسته کنی بهتره بسپاریس به یک آدم کاربلد 

100% مطعمن باش با نصب نرم افزار درست نمیشه؛

به هر حال...........

اولین قدم  مسیر پشت کیس تا زیر کنوتور رو چک کن ببین تو مسیر جایی سیم اتصالی نکرده یا اتصالش ضعیف نشده باشه بخصوص کابلی که به پاور وصل میشه رو حتما حتما عوض کن

(کابل، محافظ برق، پریز .... زیر کنتور)

سه سال پیش یه جوشکاری کوچیک داشتیم که طرف از پشت فیوز اصلی کنتور برق گرفته بود برای ترانس چوشکاری و بعد از اتمام کار  یادش رفت پیچ فیوز رو سفت کنه بعد از اون به مدت سه چهار ماه سیستم من  روزی دو سه بار خاموش میشد

تابستون وقتی کولرها رو راه اندازی کردیم یه شب از کنتور دود بلند شد و برق رفت به کنتور که نگاه کردم سیم زیر کنتور سوخته بود

یک بار هم سه راهی یه اتصالی کوچیک داشت که مانیتور خاموش و روشن میشد

البته نگفتی رو کارکرد سیستمت تاثیر گذاشته با نه

اگه همه اینا رو چک کردی و باز مشکل پابرجا بود پاور جدید بنداز حتما درست میشه

لینک به دیدگاه

+1

اگه همه اتصالات داخل کیس رو چک کردی مشکلی نداشتن 100% مشکل از پشت پاور هست،

پاور موتور جوشکاری نیست که زیر فشار صدا بده و همه چیز عادی باشه،

حداکثر اگه خازن ترکیده باشه و یا اتصالی اون هم تو قسمت high voltage پاور این صدا رو میده و به هیچ عنوان طبیعی نیست!!!

والا اینجور که شما میگی نمیتونی قطعات سیستم رو باز و بسته کنی بهتره بسپاریس به یک آدم کاربلد 

100% مطعمن باش با نصب نرم افزار درست نمیشه؛

به هر حال...........

اولین قدم  مسیر پشت کیس تا زیر کنوتور رو چک کن ببین تو مسیر جایی سیم اتصالی نکرده یا اتصالش ضعیف نشده باشه بخصوص کابلی که به پاور وصل میشه رو حتما حتما عوض کن

(کابل، محافظ برق، پریز .... زیر کنتور)

سه سال پیش یه جوشکاری کوچیک داشتیم که طرف از پشت فیوز اصلی کنتور برق گرفته بود برای ترانس چوشکاری و بعد از اتمام کار  یادش رفت پیچ فیوز رو سفت کنه بعد از اون به مدت سه چهار ماه سیستم من  روزی دو سه بار خاموش میشد

تابستون وقتی کولرها رو راه اندازی کردیم یه شب از کنتور دود بلند شد و برق رفت به کنتور که نگاه کردم سیم زیر کنتور سوخته بود

یک بار هم سه راهی یه اتصالی کوچیک داشت که مانیتور خاموش و روشن میشد

البته نگفتی رو کارکرد سیستمت تاثیر گذاشته با نه

اگه همه اینا رو چک کردی و باز مشکل پابرجا بود پاور جدید بنداز حتما درست میشه

رو کارکرد هیچ تاثیری نزاشته

جالبه الان چند روزه این صدا نداده و شاید هم اصلا نده

یا شاید هم دیدی بعد یه ماه بازم صدا بده

به این خاطر هست که احتمال میدم از نوسان برق باشه

اگه قراره پاور یا کابل مشکل داشته باشه این صدا همیشگی هست ولی مال من اینجور نیست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

الان بعد از 10 روز هیچ مشکل و صدایی نداشتم و کابل هم عوض نکردم

دیشب سیستم رو خاموش کردم و دکمه پشت پاور هم خاموش کردم اما دیدم بازم همون صدای جریزوریز میده!!!!!

چند ثانیه صدا داد و قطع شد مثل اینکه دقیقا از پشت پاور هست و از محل اتصال کابل به پاور

بعد از چند دقیقه دیدم یه صدایی مثل صدای نویز هست داره میاد تا کابل رو در آوردم صدا قطع شد

از اونجایی که کابل من کاملا با کیفیت و سالم هست میخواستم بدونم میشه مشکل از پاور باشه؟

یا کابل عوض کنم مشکل حل میشه؟ اگه حل نشد چیکار کنم؟

یا اصلا بیخیال این مشکل بشم؟

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن

لینک به دیدگاه

سلام

کابل اتصال به پاور عوض کنید شاید خوب اتصال برقرار نمیشه این مشکل برای سیستم در دراز مدت حتما مشکل ایجاد میکنه

چون اتصال پی در پی ایجاد میشه اون صدا هم حتما صدای اتصال کوتاه هست که کابل عوض کنید مشکل حل نشد

احتمالا پاور مشکل داره اگه گرین هست گارانتی ببرید نشون بدید

لینک به دیدگاه

درود،

از کابل خود پاور استفاده کنید.

کابل رو اگر تا انتها با فشار جا بزنید نبایستی این مشکل به وجود بیاد معمولاً وقتی کابل نصفه و نیمه جا بخوره اینجوری می شه. ممکن اون بخش سه پین کیبل کورد که پشت پاور می خوره، پین هاش گشاد کرده باشه و اتصال درست برقرار نمی شه و قوص های الکتریکی کوچیکی به شکل جرقه داخل کابل می خوره که این صدا رو می ده !!! که با تعویض کابل بر طرف می شه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...