رفتن به مطلب

نسل جديد هسول ها مشكل خمير سيليكن زير IHS ندارند

Recommended Posts

از زمان ارائه ى پردازنده هاى Ivy Bridge توسط اينتل تا به امروز فرياد شكايت اووركلاكر ها از عدم توانايى انتقال دماى مناسب بين هسته ها و IHS به آسمان بلند بوده است. اين مشكل كه منجر به بالا رفتن دماى هسته ها به صورت تصاعدى و بروز محدوديت در اووركلاك ميشده از اساس به دليل استفاده ى شركت اينتل از خمير سيليكن بى كيفيت بين هسته ها و IHS ايجاد شده بود. حال اينتل خبر از بهبود كيفيت اين خمير در نسل جديد پردازنده هاى Haswell Refresh داده است.

fo1jw6amv4t5ciuponw.jpg

اصلاح خمير سيليكن بخصوص در پردازنده هاى سرى K جديد هسول كه براى اووركلاك طراحى و به اسم Devil’s Canyon نامگذارى شده اند نمود خواهد داشت.

پردازنده هاى نسل جديد هسول كه توسط مادربرد هاى چيپ سرى 9 اينتل شامل Z97/H97/B95 پشتيبانى خواهند شد از ابتداى آوريل 2014 كم كم وارد بازار مى شوند. البته سرى K كمى ديرتر  و احتمالا" حدودا" اواسط 2014 عرضه خواهند شد.

در ليست زير اسامى پردازنده هاى دسكتاپ نسل جديد خانواده هسول را مى توان مشاهده كرد:

ej0cpdx7znaal2q8wla.jpg

منبع: guru3d.com

مترجم: آرمين ابيشى

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر اینتل یه چیزی مثل gelid Extreme که هم خمیر فوق العاده ای هست و هم کرک نمی کنه بزنه این نسل چی میشه ؟!....

امیدوارم انعطاف اورکلاک هم کمی بهتر باشه !

در نسل قبلی خصوصا نمونه های اولیه اصلا پتانسل اورکلاک جالبی نداشتند...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

اگر اینتل یه چیزی مثل gelid Extreme که هم خمیر فوق العاده ای هست و هم کرک نمی کنه بزنه این نسل چی میشه ؟!....

امیدوارم انعطاف اورکلاک هم کمی بهتر باشه !

در نسل قبلی خصوصا نمونه های اولیه اصلا پتانسل اورکلاک جالبی نداشتند...

معين جان، واقعا" اميدوارم حداقل بشه با يك كولر متوسط اين پردازنده ها رو تا 5 گيگاهرتز برد.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معين جان، واقعا" اميدوارم حداقل بشه با يك كولر متوسط اين پردازنده ها رو تا 5 گيگاهرتز برد.

من خودم موندم چرا وقتی اینتل میاد پردازنده های سری K رو برای اوور طراحی میکنه خمیر مخصوص براشون نمیزنه و فقط از یک نوع خمیر در تمام سری هاش استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم موندم چرا وقتی اینتل میاد پردازنده های سری K رو برای اوور طراحی میکنه خمیر مخصوص براشون نمیزنه و فقط از یک نوع خمیر در تمام سری هاش استفاده میکنه

محمد جان اون کار اینتل هم دلیل داشت !

اگر اون خمیر خمیر مخصوص و به اصطلاح با درصد بالای نقره بود اونهایی که میخواستن اکستریم اور کنند و پردازنده رو زیر نیتروژن ببرند به مشکل می خوردند !

چون خمیر داخل پردازنده مثل سنگ میشد در دمای زیر صفر و دیگه گرما رو از خودش عبور نمیداد !

لینک به دیدگاه

نسل جدید هزول ها ؟

یعنی نسل فعلی هزول ها این مشکل رو دارن ؟ :o

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته من سی پی یو خیلی قوی ندارم و یا اور نمی کنم ولی واقعا از دمای هاسول راضی هستم من وقتی از ایوی اومدم روی هاسول تقریبا بین 1 تا 2 در جه کاهش دما رو داشتم. و وقتی که خمیر زیر کولر رو با خمیر نوکتوا عوض کردم دما باز هم پایین اومد!

الان که چند ماه ه دارم از 4130 خودم استفاده می کنم تا حالا ندیدم دماش به 60 درجه برسه حتی به 59 هم نرسیده واقعا خیلی خوبه.ینی برا من مناسبه.

اما خب از دوستان زیاد شنیدم که می گفتن خمیر زیر IHS خوب نیست حتی ازمایشات خیلی عجیبی هم انجام دادن از تعویض خمیر گرفته تا برداشتن کل IHS !!!!

ولی به نظرم دیگه اینتل باس دست به کار بشه و یه نوع جدید ی از خمیر رو درست کنه.البته بماند اون کولر ی هم که مندازه رو سی پی یو دست کمی از فاجعه نداره مخصوصا با اون صدای ازار دهندش.!

ممنون بابت خبر

کلا چون پردازنده شما 2 کورهست ، اون1-2 درجه رو نمیشه ملاک قرار داد !

ولی ولتاژ لود در این نسل و سری یکم اومده پایین.

مادربرد و سنسور های دما و ولتاژی که در لود تزریق می کنه هم یکم تاثیر داره !

image023.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب عزیز، باید یک راهی برای درآمد سازی داشته باشه اینتل که؟

نمیشه از همون اولش همه چیز خوب باشه؟ میشه؟

اگه باشه که کسی نسل بعد رو نمیخره که؟

فرق این سه نسل گذشته اینتل چی بوده؟ اگه یک سری چیزهای بسیار کم اهمیت مثل کاهش مصرف واسه من یکی که اصلا مهم نیست و PCIE 3  رو بزاریم کنار، فقط تفاوت فرکانس داشتن(اون هم حداکثر 200Mhz) که واسه اورکلاکر هم اصلا مهم نیست...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

10 ام می ارائه هازول ریفرش ها ...

http://www.guru3d.com/news_story/intel_to_launch_is_haswell_refresh_products_mat_10th_2014.html

کمتر از 1 ماه دیگه...

خداحافظ ihs mode :دی

لینک به دیدگاه

روی مادربارد های قبلی با آپدیت بایوس میشه استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

روی مادربارد های قبلی با آپدیت بایوس میشه استفاده کرد؟

بلی

لینک به دیدگاه

بلی

دستشون درد نکنه که حداقل این یک مورد رو گذاشتن!

لینک به دیدگاه

10 ام می ارائه هازول ریفرش ها ...

http://www.guru3d.com/news_story/intel_to_launch_is_haswell_refresh_products_mat_10th_2014.html

کمتر از 1 ماه دیگه...

خداحافظ ihs mode :دی

به نظرتون حدودا چند وقت دیگه وارد ایران میشه و قیمتش هم متعادل میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه قرار نبود G3450 ضریب باز باشه  :mad:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...