رفتن به مطلب

بازگشت دوست قدیمی در نخستین سرویس پک win 8.1

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یار قدیمی کاربران سیستم عامل ردموندی دوباره باز خواهد گشت!!استارت منوی قدیمی!!

در کنفرانس bulid 2014 توسعه دهندگان نرم افزار، غول ردموند جزییاتی از نخستین آپدیت برجسته سیستم عامل جدید خود win 8.1 که از زمان عرضه ان در اکتبر تا کنون قرار است عرضه شود  را با  حضار در میان گذاشت.این پچ که همانند گذشته سرویس پک نام دارد  یک بسته به روزرسانی با تغییراتی گسترده بوده که  در 8 آپریل ،یعنی هفته آینده سه شنبه در زمان عرضه پچ های هفتگی  مایکروسافت عرضه خواهد شد.

بازگشت Start Menu!!

اولین تبلیغ از بازگشت  گونه ای از فرم کلاسیک و فوق محبوب استارت منو به سیستم عامل  ویندوز 8.1 حکایت دارد که غالب مدرن UI-style  داشته و از کاشی های Live  یکپارچه د رساختا رخود بهره میبرد.app ها نیز قاد رهستند که در حالت windowed mode  اجرا شوند.عملکرد این منو همانند نسخه های اجداد خود قبل از حذف در سیستم عامل ویندوز 8 میباشد و به کاربران اجازه میدهد که برنامه ها را درون آن جسته و اجرا کنند.به هر حال به نظر میرسد که این ویژگی از طریق یک آپدیت دیگر بعد از اپدیت هفته اینده به OS اضافه خواهد شد.

ecvrl9lxfbni190g4.jpg

>بوت مستقیم به درون دسکتاپ:همان گون که شایعاتی شنیده شده است ،آپدیت ویندوز 8.1 مستقیما کابر را به دورن UI دسکتاپ میبرد و اجازه گذر از METRO را به آنها میدهد.این ویژگی خواهد بود که قطعا توسط کاربران از آن استقبال خواهد شد زیرا UI METRO از زمان عرضه در 2012 در ویندوز 8 زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است.

>تغییرات در Taskbar: با آپدیت جدید شما قادر خواهید بود به برنامه های دسکتاپ وapp های فروشگاه ویندوز ،هر دو از طریق ui دسکتاپ کلاسیک دسترسی داشته باشید.app های فروشگاه نیز اکنون بر روی taskbar دسکتاپ عمل میکنندو دکمه جدید روی taskbar به شما اجازه میدهد که فروشگاه ویندوز دسترسی داشت هباشید بدون اینکه مجبور به سوییچ به UI Metro باشید.با اپدیت یک ویندوز 8.1 taskbar  در حین استفاده از app های مدرن در دسترس خواهد بود که این کار به وسیله حرکت پوینتر موس به انتهای صفحه ممکن خواهد شد.

>تغییراتی در UI l مدرن صفحه شروع:صفحه مدرن نیز دستخوش تغییراتی شده است که شامل دکمه power  و جستجوی مخصوص به خود میباشد.این ویژگی اجازه میدهد که کاربر بدون اجبار به استفاده از charms menu ،قادر به خاموش کردن سیستم باشد که خود چند ثانیه فرایند خاموش شدن را کند تر میکرد. app های مدرن تازه نصب شده با برچسب نام new ایجاد می شوند و به منوی drop -down  در هنگام راست کلیک به جای  نوار اضافه در پایین صفحه مجهز شده اند.

به هرحال این آپدیت گسترده ، در مقایسه  با تغییراتی که مایکروسافت در ساختار ویندوز 8 و 8.1  ایجاد نمود یک تغییر کوچک به نظر می آید ولی باز همین تغیی)'( k0627ت کوچک میتوانند برای کاربران این سیستم عامل محبوب بسیار جذاب باشند.

همچنین این آپدیت میزان حافظه Ram مورد نیز برای سیستم عامل را به زیر 1GB کاهش میدهد!! و فقط 16 گیگابایت storge احتیاج خواهد بود!که اجازه میدهد OS روی گستره بیشماری سیستم های سطح پایین و با سرعت های کمتر به راحتی اجرا شود.

منبع GURU3d

رضا قاسمی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوش خیر باشی رضا جان

درود برشما گرامی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینک منبع ویرایش شد

با تشکر از کاربر گرامی

mehdi-gtx

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه من اون شکل Theme ویندوز 7 مهم هستش که Aero واقعا حال میداد که از ویندوز برش داشتن، کاشکی اون رو برگردونن، به همین شکل استارت 8.1 عادت کردیم دیگه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه من اون شکل Theme ویندوز 7 مهم هستش که Aero واقعا حال میداد که از ویندوز برش داشتن، کاشکی اون رو برگردونن، به همین شکل استارت 8.1 عادت کردیم دیگه...

کدوم تم؟8.1 هم تقریبا افکت های aero رو داره!در کل تغییرات اعلام شده عالی هستند و همون چیز هایی که جمع عظیمی از کاربر ها ازمایکروسافت خواستن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مایکرسافت آخرش مجبور شد با کاربراش راه بیاد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم عاملی با این ابعاد کاربر باید با خواسته کاربرش خودشو هماهنگ کنه نه ساز توسعه دهنده رو بزنه!الان یک نرم افزار اندروید ساخته میشه 100 تا  کاربر داره نظرات کاربرا میرسه به گوش سازنده اونم سعی میکنه توی کار بعدی %( k

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کدوم تم؟8.1 هم تقریبا افکت های aero رو داره!در کل تغییرات اعلام شده عالی هستند و همون چیز هایی که جمع عظیمی از کاربر ها ازمایکروسافت خواستن

مایکروسافت وقتی ویندوز 8 رو معرفی کرد اعلام که برای پرفورمنس بهتر Aero برداشته شد که صدای همه رو در اورد...

Aero Glass فوق العاده بود...

فکر نمیکنم اینا قابل مقایسه باشند:

post-10788-0-52059200-1396541884_thumb.png

post-10788-0-21758600-1396541913_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مایکروسافت وقتی ویندوز 8 رو معرفی کرد اعلام که برای پرفورمنس بهتر Aero برداشته شد که صدای همه رو در اورد...

Aero Glass فوق العاده بود...

فکر نمیکنم اینا قابل مقایسه باشند:

دورد

ولی همون aero زمان ویستا صدای همه رو در آورد که فشار میاره روی gpuروی cpu خلاصه چقدر مسخره کردن مایکروسافت رو برای همون aero در ویستا!!

حالا همه میخوان برگرده!صد در صد تاثیر دشته روی کارایی کل سیستم عامل .یک بار پردازشی از روی گرافیک و cpu برداشته شده اگر از قطعاتی که برسی شون رو کار کردم از guru مطلب خونده باشید میبنید توی حالت Idle حتی همین areo تاثیر داره روی دما و کارایی البته ناچیز ولی بالاخره تاثیر بوده که حذف شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دورد

ولی همون aero زمان ویستا صدای همه رو در آورد که فشار میاره روی gpuروی cpu خلاصه چقدر مسخره کردن مایکروسافت رو برای همون aero در ویستا!!

حالا همه میخوان برگرده!صد در صد تاثیر دشته روی کارایی کل سیستم عامل .یک بار پردازشی از روی گرافیک و cpu برداشته شده اگر از قطعاتی که برسی شون رو کار کردم از guru مطلب خونده باشید میبنید توی حالت Idle حتی همین areo تاثیر داره روی دما و کارایی البته ناچیز ولی بالاخره تاثیر بوده که حذف شده.

خوب یه بحثی هست که کسی که سیستم ضعیفی داره از Theme کلاسیک استفاده میکنه و Aero رو فعال نمیکنه ولی اینکه این Option رو از User بگیری نقطه ضعف هستش...

در ضمن راههای دیگری هم هست که بیشتر Hack فایلهای ویندوز هستش که عملا واسه بنده جواب نداده و فقط ویندوز رو خراب کرده ولی خوب Details Pan رو برای چی برداشت؟

البته Details Pan که پایین قرار میگرفت...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

⭐️⭐️

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

دورد

بنده چون به شددت بنچمارک برام مهم هستش بد جور روی این مسئله ها کار کردم ، مطمئن باشید وقتی مایکروسافت یک چیزیو حذف میکنه یکی که بیشتر از منو شما میفهمیده این کارو کرده !

منم وقتی ویندوز 8 اومد بالافاصله بعد از نصبش برگشتم به 7 ، اما توی تست های بنچمارک میدیدم کسایی که با ویندوز 7 بنچمارکشون زیر من بود ، حالا دارن با ویندوز 8 رکورد بالاتر از من میزنن !

این باعث شد که برم روی 8 دیدم چه پرفورمنس فوق العاده ای نسبت به 7 داره ، شاید این مقدار به چشم خیلیا نیاد اما بدجور به چشم من اومد به طوری که دیگه ویندوز 7 از نظرم خیلی کنده و نمیتونم تحملش کنم .

یک مدت که با ویندوز 8 سر کنید ، میبینید که همیشه زیبایی به ژیگول ویگول بودن ویندوز نیست ! زیبایی توی سادگی هست ، این اواخر تمام چیز های ساده ارزش بیشتری پیدا کردن .

از قالب های سایت تا نقاشی ها و طراحی ها ، قالب هایی که عکس های کمتری داشته باشن ، عکس های کم حجم و حدالامکان فقط از رنگ درست شده باشن .

خلاصه بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم که ویندوز 8 میتونه خیلی زیبا تر و خیلی با کلاس تر از 7 هم باشه تا کم کم دیگه با 8 خیلی جور شدم .

در مورد منوی استارتش هم اوایل خیلی ناراضی بودم اما الان انقدر با مترو راحتم که دیگه نمیتونم با استارت کار کنم ،ای کاش نسخه ای باشه که مترو رو هم داشته باشه !

باور کنید کار با مترو خیلی بهتره ، اونایی که این حرفو رد میکنن چون هرموقع اومدن به 8 سریع برگشتن به 7 .

یک مدت که روی 8 کار کنید میبینید مترو خیلی سریع تر از استارت هست و خیلی سریع تر و دقیق تر به برنامه ها و اپز ها میشه دسترسی داشت .

خلاصه از نظر من و خیلی از کاربرای حرفه ای ویندوز 8 چیز فوق العاده ای بود که نمیدونم چرا مورد توجه عموم واقع نشد .

البته ویستا هم همین بلا سرش اومد ، ملت از Aero داشتن و خوشگل شدنش ناراضی بودن و ویندوز ساده میخاستن ، میکروسافت ویندوز ژیگول تر داد ملت پسندیدن !!

الان ویندوز ساده داده نمیپسندن احتمالا دفعه دوم که ویندوز ساده تر بده ملت بپرن بهش :دی

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

بنده چون به شددت بنچمارک برام مهم هستش بد جور روی این مسئله ها کار کردم ، مطمئن باشید وقتی مایکروسافت یک چیزیو حذف میکنه یکی که بیشتر از منو شما میفهمیده این کارو کرده !

منم وقتی ویندوز 8 اومد بالافاصله بعد از نصبش برگشتم به 7 ، اما توی تست های بنچمارک میدیدم کسایی که با ویندوز 7 بنچمارکشون زیر من بود ، حالا دارن با ویندوز 8 رکورد بالاتر از من میزنن !

احتمالا" اطلاع دارید به دلیل نتایج نادرست ویندوز 8، سایت HWBOT ثبت بنچ مارکهای Windows 8 رو ممنوع کرد.

لینک به دیدگاه

احتمالا" اطلاع دارید به دلیل نتایج نادرست ویندوز 8، سایت HWBOT ثبت بنچ مارکهای Windows 8 رو ممنوع کرد.

آره . اما کاربرا که نمیخوان رکورد بنچمارک ثبت کنن :دی

عملکرد بهتر توی بازی و محیط ویندوز براشون مهمه .

وقتی سرعت کارکرد ویندوز بیشتره و fps توی بازی یبشتره دیگه غیر واقعیو واقعی نداره که :D

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

آره . اما کاربرا که نمیخوان رکورد بنچمارک ثبت کنن :دی

عملکرد بهتر توی بازی و محیط ویندوز براشون مهمه .

وقتی سرعت کارکرد ویندوز بیشتره و fps توی بازی یبشتره دیگه غیر واقعیو واقعی نداره که :D

ببنید دوست خوبم، وقتی بنچ مارک اشتباه میکنه دیگه نتایجش چه فرقی میکنه. خودمون رو که نمیخوایم گول بزنیم.

من در حال حاضر خودم 8.1 دارم، خیلی هم مقاومت کردم نرم به سمتش. اما دیدم نمیشه. تا جای ممکن صبر و مقاومت کردم اما دیدم آخرش نمیشه. وقتی همه ازت انتظار دارن سوالات مربوط به ویندوز 8 رو پاسخ بدی و تو ندونی چی به چیه، راهی نداری جز اینکه بری به سمتش. ویندوز 8.1 از سخت افزار های جدید بهتر پشتیبانی میکنه، یکسری امکانات برای برخی شرایط و وضعیت های سخت افزاری داره که مجبور میشی به خاطر اونها از یکسری راحتی های ویندوز 7 بگذری.

نه به خاطر بنچ مارک، به خاطر اینکه مایکروسافت اینقدر زور و توانایی داره که همه ی شرکت های سخت افزاری رو بسیج کنه که برن به سمت اشاعه و توسعه ی درایور های ویندوزی که مایکروسافت میخواد. ما هم برای عقب نموندن از غافله باید بریم به همون سمت، امروز یا فردا، بالاخره این شتریه که مایکروسافت در خونه ی همه ی ماها میخوابونه تا سوارش بشیم.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود هم حق با آرمینه هم اون دوستمون.

ولی خوب من که چند ماهه کوچ کردم 8.1 vl pro x64 انصافا عالیه و با این که همیشه بهترین سیستم عامل حودم 7 sp1 x64 بوده واقعا دیگه دلتنگ 7 نیستم .8.1 با این ویژگی ها میتونه کم کم جای 7 رو توی دل کاربر ها بگیره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ویندوز 8.1 با اپدیت Spring 2014

http://p30download.com/fa/entry/45711/

بیصبرانه منتظر اپدیت جدیدش هستم چون به نظرم ویندوز 8.1 تا به اینجای کار برای من یکی موفق بوده و برخلاف نظر سنجی های جهانی در مورد استارت منو من مشکلی با این قضیه ندارم

و اتفاقا حالت مترو خیلی جذاب تر هستش فقط کافیه بهش عادت بشه 

ویندوز 8.1 فقط یکم کمبود ها داره که قرار در این اپدیت برطرف بشه و برای اعمالش باید راه طولانی تری رو رفت 

مثلا اضافه شدن دکمه شات دان در کنار نام کاربری در مترو که خوب دسترسی به این دکمه راحت تر میشه

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

ضمنا مایکروسافت قیمت ویندوز رو برای تولید کنندگان سخت افزار 80 درصد کاهش داده و در دستگاهای زیر 9 اینچ کاملا رایگان کرده . که باعث کاهش قیمت گجتهای ویندوزی میشه .

دستیار صوتی ویندوز فون Cortana هم با اینکه هنوز نسخه ی بتاس ولی بسیار جالبه .

اونایی که مثل من به Aero عادت کردن با این فایل 5 کیلوبایتی با یه کلیک میشه بر گردوندش . کاملا رایگان هم هست :

فایلها از سایت رسمیش آپلود شده نگران هیچی نباشید .

Aero glass is back into your Windows 8

winaeroglass.png

فایل اصلی

WinaeroGlass.zip

فایل تصویری

WinaeroGlass - Aero glass is back into your Windows 8.zip

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مایکروسافت بیخیال مترو نمیشه :D چرا ؟ درواقع ما ظاهر داستان رو میبینیم اونا دارن رو windows universal app کار میکنن و در حال گسترش اون هستن WUA برای برنامه نویس و کاربر فراتر از داستان دکمه استارت هست تو VS کد نویسی میکنی و روی گوشی و PC و تبلت هر چی که وین 8 روش هست بدون نیاز به دوباره کاری ران میکنی برای کاربر عالی هست شما هرچی روی pc میتونی ران کنی روی گوشی و تبلت هم با همون قابلیت ران میشه کم کم برنامه ها میان روی وین 8 و VS جدید پس وین 8 استارت تغییرات اساسی برای این کار هست حالا بودن یا نبودن دکمه استارت با ابزار جدا یا آپدیت حل میشه .

آپدیت اول که موضوع تاپیک هست روی آپدیت سنتر نیومده ولی خیلی وقته که از دانلود سنتر مایکروسافت در دسترس هست جستجو کنید :

1. KB2919442

2. KB2919355

3. KB2932046

4. KB2937592

5. KB2938439

6. KB2949621

به ترتیب شماره باید نصب کنید .

با این روندی که کار پیش میره و سیاست های جدید مایکروسافت فکر میکنم منتشر شدن نسخه رایگان وین 8 دور از ذهن نباشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مایکروسافت خیلی ناخن خشکه!!بازی مولتی پلتفرم برای سیستم عامل خودش عرضه نمیکنه !!فکرنمیکنم هیچ وقت همچین کاری کنه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داستان بازی ها متفاوت هست و بیشتر به دلیل رقابت کنسول ها انحصاری میشن هرچند تو api هایی که تو windows universal app بهش اشاره میشه قابلیت اضافه کردن ورودی ها مثل Kinect و کنترلر ها بدون کد نویسی هست و فقط نیاز به تنظیمات کمی برای تعریف اولیه دارن . موضوع اصلی رو جور دیگه نگاه میشه کرد مثلا روی xbox با وین فون app کار کنی و برعکس و .... http://www.gamasutra.com/view/news/214551/Xbox_One_to_Windows_Phone_Microsofts_new_universal_apps_run_on_both.php

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا مایکروسافت خیلی تلاش میکنه برای ویندوز موبایل ولی با این سرعت که اندروید دنیا رو گرفت فکر نکنم هیچوقت لااقل توی موبایل به محبوبیت توی دسکتاپ برسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مایروسافت چرا برای نوکیا یکی از بهترین های گوشی هزینه کرد ؟ نوکیا بواسطه ضعف روی سیستم عامل تو جدول رقابت پاینتر میرفت . وین فون ها اومدن خصوصا رو نوکیا بعد موضوع تنوع app ها و موارد دیگه نسبت به اندروید هست حالا تو vs یه پروجکت ایجاد میکنی universal project و با 10 درصد کار بیشتر روی همه دیوایس های وین برنامه رو منتشر میکنی تنوع app ها چقدر بیشتر میشه ؟ مثلا خود من به واسطه همین داستان ترغیب میشم برنامه ایی که چندین سال پیش با دات نت 1 نوشتیم رو بیارم تو 4.5 و vs جدید حداقل ارزش این هست که برنامه روی گوشی ها و تبلت ها ران میشه بدون دردسر زیاد. دلیل اینکه نوشتم یه نسخه وین 8 رایگان دور از ذهن نیست هم برمیگرده به همین داستان پیش درآمدش وین رایگان روی دیوایس های با صفحه نمایش کوچیک هست . داستان طولانی هست و از این داستان ها که عبور کنیم رقابت مثبت همیشه خوب هست خصوصا برای کاربر ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...