رفتن به مطلب

سرعت بسیار پایین SSD

pKasra
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

آقا داستان اینجا بود که ما یه SSD با سیستم جدیدمون خریدیم؛ همینکه توی امضامه.

روزای اول عالی بود، بنچمارک 550/530 برای Read/Write میداد ولی بعد چند ماه افت کرد... منم حس کردم مثه ثابق نیست! سرعت کپی پیست کمتر شد و امتیاز ویندوز پایینتر اومد. بنچ گرفتیم دیدیم آره شده 400 اینورا.

اونجا بود که یه تاپیک زدیم و قضیه رو مطرح کردیم که آره سرعت SSD ADATA SX900 128GB اومده پایین، ولی متاسفانه راه حلی پیدا نشد.

تا همین چند روز پیش که دیدم دیگه داره اذیت میکنه. یه بنچ گرفتم دیدم شده این:

post-12552-0-33255600-1396635257_thumb.jpg

:eek:

نتونستم دیگه چیزی نگم! هرکاری بعقلم رسید کردم توی این مدت. کابل فابریکه .ویندوز عوض شده، اصلا من از همون روزی که کیس رو بستم دیگه دست به بایوس نزدم.

فقط خواستم فورمت آخرین راه باشه.

دیگه خودتونید و این SSD، تمنا دارم هر کمکی میتونید بکنید این شده مثه یه هارد IDE الان.

ممنون

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بایوس مادربورد و فریمور SSD را بروز رسانی کنید . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درایورهای جدید مادربورد را هم از سایت سازنده دانلود ونصب کنید .

لینک به دیدگاه

بی زحمت نرم افزار HD Sentinel رو نصب کنید و یک عکس از صفحه ی اولش بگیرید که مربوط به SSD هست و اینجا قرار بدید.

لینک به دیدگاه

درایورهای جدید مادربورد را هم از سایت سازنده دانلود ونصب کنید .

انجام شد. تغییری نکرد.

بی زحمت نرم افزار HD Sentinel رو نصب کنید و یک عکس از صفحه ی اولش بگیرید که مربوط به SSD هست و اینجا قرار بدید.

post-12552-0-34624800-1396641697_thumb.jpg

post-12552-0-66322200-1396641712_thumb.jpg

post-12552-0-24159900-1396641404_thumb.jpg

دوست عزیز ویندور رو تعوبض کردین تو این مدت ؟

بله 2 بار + تمامی آپدیتها

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای پرت های ساتا را عوض کن معمولا هر بوردی حداقل 2 تا ساتا 6 گیگ داره بزارش روی یه پرت دیگه ببین نتیجه چی می شه اگه نشد روی یه سیستم دیگه تست کن اگر بازم نتیجه همین بود بدون مشکل سخت افزاری هست.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای پرت های ساتا را عوض کن معمولا هر بوردی حداقل 2 تا ساتا 6 گیگ داره بزارش روی یه پرت دیگه ببین نتیجه چی می شه اگه نشد روی یه سیستم دیگه تست کن اگر بازم نتیجه همین بود بدون مشکل سخت افزاری هست.

آخه مساله اینه که من اصن از وقتی نصبش کردم و درست بود در کیس رو باز نکردم

چه برسه پورتارو تغییر داده باشم

الان هم چک کردم. ساتا 3 هست. کابل رو تعویض کردم. رو اون یکی ساتا 3 زدم ولی همچنان همینه.

منظور از سخت افزاری دقیقا چیه؟ آخه تازه 1 سال شده این سیستم رو بستم الکی بعیده خراب بشه، چه مادربورد چه خود درایو

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

انجام شد. تغییری نکرد.

مرسی عزیز دل

ببین روی SSD دو تا بد سکتور هست. ولیکن ممکنه این افت پرفورمنسی که شما داشتین مربوط به این بد سکتور ها باشه یا نباشه، تنها راهی که میشه از این موضوع مطمئن شد اینه که SSD رو بزنی به یک سیستم دیگه، ازش بنچ مارک بگیری ببینی بازم امتیاز پایینه یا نه، اگر امتیاز بالا رفت و درست شد، یک ایرادی در سیستم شما یا پل جنوبی مادربرد شما وجود داره که چنین پرفورمنس و کارایی SSD رو پاییین آورده. به نظر کاربر واردی هستین، فکر میکنم وقتی ویندوز نصب میکنید همه ی درایور های اصلی مثل چیپست و ساتا و غیرو رو نصب میکنید و سیستم ویندوز رو به روز رسانی میکنید. از این لحاظ اگر این موارد رو رعایت کردین تنها راه اطمینان از اینکه وجود این بدسکتور ها دلیل اصلی افت پرفورمنس هست یا نه، تست بنچ مارک اون بر روی یک سیستم ثالت است.

لینک به دیدگاه

آره نصب میکنم.
نظرتون راجع به فرمت چیه آرمین جان؟

بفرضیم که از بد سکتورها باشه. چه جوری بوجود اومدن؟ و آیا گارانتی آونگ قبول میکنه چنین مساله ای رو؟

Sent from my Galaxy Note 3 N9005 using Tapatalk

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

آره نصب میکنم.

نظرتون راجع به فرمت چیه آرمین جان؟

بفرظیم که از بد سکتورها باشه. چه جوری بوجود اومدن؟ و آیا گارانتی آونگ قبول میکنه چنین مساله ای رو؟

Sent from my Galaxy Note 3 N9005 using Tapatalk.

احتمالا" میدونید که SSD رو نباید به هیچ وجهی فرمت کرد. تنها باید Quick Format بشه. اگر Format کلی بکنید ممکنه تعداد بد سکتور ها اضافه هم بشه.

معمولا" گارانتی ها زیر 5 بدسکتور رو قبول نمیکنند اما باید به یک سیستم دیگر بزنید تا مطمئن بشید سرعت در هر سیستمی واقعا" اینقدر پایینه. بعد به آونگ تماس بگیرین و توضیح بدین که چنان افت پرفورمنسی دارین که از یک هارد معمولی هم سرعتتون کند شده. در چنین شرایطی منطقا" باید قبول کنند. نمیشه شما مرسدس بنز بخری بعد اندازه ی موتور CG125 سرعت داشته باشه. مرسدس باید مرسدس باشه، SSD هم باید SSD باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اصولاً شرکت ها ابزاری برای تست سلامت و Security Erase و Format به صورت اختصاصی برای SSD های خودشون ارائه میدن. بهترین ابزاری که تابحال دیدم هم مربوط به OCZ بود واقعاً کامل!

برای SSD شما هم ابزار SSD ToolBox شرکت ADATA وجود داره. با این برنامه Erase کنید و بعد یک کوئیک فرمت با ویندوز انجام بدید.این لینک برنامه:

http://www.adatausa.com/index.php?action=ss_main&page=ss_software_6

راه های دیگری هم هست ولی این روش بی خطره :)

لینک به دیدگاه

درود

اصولاً شرکت ها ابزاری برای تست سلامت و Security Erase و Format به صورت اختصاصی برای SSD های خودشون ارائه میدن. بهترین ابزاری که تابحال دیدم هم مربوط به OCZ بود واقعاً کامل!

برای SSD شما هم ابزار SSD ToolBox شرکت ADATA وجود داره. با این برنامه Erase کنید و بعد یک کوئیک فرمت با ویندوز انجام بدید.این لینک برنامه:

http://www.adatausa.com/index.php?action=ss_main&page=ss_software_6

راه های دیگری هم هست ولی این روش بی خطره :)

سلام

ممنونم از توضیحتون فقط خواستم فورمت رو بزارم آخرین آپشنم باشه.

بزودی روی یه سیستم دیگه تست یکنم و نتیجش رو اعلام میکنم.

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

آخه مساله اینه که من اصن از وقتی نصبش کردم و درست بود در کیس رو باز نکردم

چه برسه پورتارو تغییر داده باشم

الان هم چک کردم. ساتا 3 هست. کابل رو تعویض کردم. رو اون یکی ساتا 3 زدم ولی همچنان همینه.

منظور از سخت افزاری دقیقا چیه؟ آخه تازه 1 سال شده این سیستم رو بستم الکی بعیده خراب بشه، چه مادربورد چه خود درایو

دوست عزیز می تونه یه ایراد از کابلت باشه میتونه از هارد باشه میتونه از بورد یا هر کدوم از قطعاتت باشه، هرچند که بعید هست اما احتمالش هم رد نمی شه.

فرقی نمی کنه که چند وقته قطعات کار کرده، قطعه الکترونیکی همین هست.

شما روی یه بورد دیگه تست بگیر ببینیم چی می شه.

لینک به دیدگاه

روی یک بورد نو با کابل آک تست شد. تغییری نکرد.

بجز فرمت پیشنهادی دارید؟

لینک به دیدگاه

روی یک بورد نو با کابل آک تست شد. تغییری نکرد.

بجز فرمت پیشنهادی دارید؟

عزیز چه تاکیدی به این برنامه بنچمارک دارید ، با برنامه های دیگه تست کنید ، مثل Performance test .

زور آخر هم میتونه فرمت باشه .

پا نویس-------------------------------

نظر بنده اینه ببرین گارانتی و اگه شد به جای تعویض وجه کالا رو بگیرید !

این سومین باری هست که این موضوع رو روی SSD های Adata میبینم . شخصا تمام کار هایی که توی این تاپیک اعلام شد انجام دادم واسه طرف جوابی نگرفتم

از اون به بعد هم به همه SSD های Silicon power رو پیشنهاد دادم که واقعا فوق العاده هستن ...

لینک به دیدگاه

آخه روزهای ابتدایی با همین نرم افزار بالای 520 گرفتم.

با بقیه هم تست کردم مشابه بود.

با perf. Test هم میزارم.

لینک به دیدگاه

این هم Passmark

post-12552-0-24971100-1397231890_thumb.jpg

دقیقا با همین نرم افزار حول 500 گرفتم چندماه اول

نمیدونم اسکرین شاتش کجاست بزارم باور کنید :دی

ویرایش شده توسط pKasra
لینک به دیدگاه

چقدر از حجم SSD پر هستش ؟

60%

لینک به دیدگاه

نکته دیگه اینه که بنچمارک های ADATA توسط نرم افزار ATTO تهیه میشن.

منم دوباره با ATTO تست کردم و بیشتر 360 نگرفتم توی حجم بالا.

دوستان نظری ندارند؟

لینک به دیدگاه

سلام فکر میکنم مشکل شما از ahci باشه . تو بایوس برای اس اس دی باید ساتا رو بزاری روی حالت AHCI . حتما باید باشه. تست کن درست میشه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...