رفتن به مطلب

گیمر بشتاب !!درایور کلیدی انویدیا عرضه شد!(تاپیک آپدیت شده پست آخر این تاپیک رو مطالعه کنید )

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان اگر یادتان باشد چند روز پیش تاپیکی از طرف نگارنده این مطلب ارائه شد با عنوان انویدیا اسرار فاش میکند!

لینک تاپیک در زیر قرار گرفته است برای دوستداران

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=27944&hl=

jwzpuo7kzn7qhfcw1lmj.png

امروز این داریور کلیدی البته در غالب نسخه بتا عرضه شده که افزایش کارایی چشم گیری برای کارتهای انویدیا مخصوصا سری 700  و معماری کپلر در خود نشان میدهد.

انویدیا اعلام کرده است که بهینه سازی هایی کلیدی در سطح dx انجام داده است که باعث کاهش زمان Game Load ها و افزایش چشمگیر کارایی در گستره زیادی از بازیهای جدید و قدیمی گشته است.البته نتیجه عمل به نوع گرافیک و توان سیستم هم بستگی دارد.در پایین لیست افزایش کارایی ها بر طبق گفته انویدیا اعلام شده است:

GeForce GTX 700 Series -Single GPU

Up to 64% in Total War: Rome II

Up to 25% in The Elder Scrolls V: Skyrim

Up to 23% in Sleeping Dogs

Up to 21% in Star Swarm

Up to 15% in Batman: Arkham Origins

Up to 10% in Metro: Last Light

Up to 8% in Hitman Absolution

Up to 7% in Sniper Elite V2

Up to 6% in Tomb Raider

Up to 6% in F1 2013

GeForce GTX 700 Series -SLI

Up to 71% in Total War: Rome II

Up to 53% in Sniper Elite V2

Up to 45% in Aliens vs. Predator

Up to 31% in Sleeping Dogs

Up to 20% in CoD: Black Ops 2

Up to 10% in Hitman Absolution

Up to 9% in F1 2013

Up to 7% in Far Cry 3

Up to 6% in Metro: Last Light

Up to 6% in Batman: Arkham Origins

پروفایل پیکر بندی sli هم برای بازی های زیر اضافه شده است

Total War: Rome II – added profile

War Thunder – added profile

Watch Dogs – updated profile

Diablo III – updated profile

لینک دانلود در زیر ارائه شده است

Desktop/Notebook Download link:

Nvidia 337.50 Desktop/Notebook Driver / Guru3d hosted
Nvidia 337.50 Desktop/Notebook Lite Driver

ورژن برنامه های جانبی که نصب میشوند:

Installs new PhysX System Software 9.13.1220
Installs HD Audio 1.3.30.1
Installs GeForce Experience 2.0

قابل توجه دوستان که من  این درایور رو تست کردم و در بازی های Batman: Arkham Origins--The Elder Scrolls V: Skyrim -metro llast light--,tomb raider به وضوع افزایش کارایی رو تا حدزیادی  روی کارت ها Asus geforce gtx 770 oc dcII 2 GB  و Geforce gtx 780 oc dcII تجربه کردم .

این درایور ،واقعا درایور طلایی انویدیا ست که برای نشان دادن توان DX در صورت بهینه سازی در سطح بالا ارائه شده و انویدیا اعلام کرده که در نسخه های بعدیش با بهینه سازی های بالاتر حتی افزایش کارایی رو تا حد زیادی مجدا افزایش خواهد داد!!

fbe9f92eiy1iblplxfj.jpg

04k8uis1vy0wzhxx1w.jpg

bst9l54zk5jdvf1qhjj.jpg

واقعا قدرت جیفورس رو رها کرده!!میشه گفت Geforce Unchained :eek: :wacko:

رضا قاسمی

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود 

ممنون رضا خان بابت خبر خویتون 

فقط یه سوال 

تو پایداری کارت گرافیک تو اورکلاک تاثیر نداره؟

لینک به دیدگاه

@};- همین چند روز پیش نسخه335 رو دانلود کردم . :mad:  یعنی دوباره باید بریم برای دانلود  :-?

شما مجبور نيستى درايو بتا دانلود كنى عزيز

فقط یه سوال 

فكر نكنم به داستان اوركلاك دخلى داشته باشه عزيز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

ممنون رضا خان بابت خبر خویتون 

فقط یه سوال 

کارت اورکلاکه؟والا من خودم هنوز باهاش اور نکردم ولی وقتی کلا اینقدر افزایش کارایی نشان داده خوب اورکردن هم به طبع بالاتر میبره منتها درایور نسخه بتا است هنوز نمیدونم چقدر برای اور پایدار باشه یا نه!من خودم همیشه EVGA Perciciosn  استفاده میکنم میتونید امتحان کنید خودم هم در اولین فرصت کمی اور میکنم نتایج رو در میون میزارم با دوستان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در catzilla و FireStrike extreme هم ظاهرا" تاثیر خوبی داشته جوری که دارن بهش میگن "اکسترا بونوز" :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینهم release notes برای اهل قلم و مطالعه!!!

337.50-win8-win7-winvista-desktop-release-notes.pdf

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در catzilla و FireStrike extreme هم ظاهرا" تاثیر خوبی داشته جوری که دارن بهش میگن "اکسترا بونوز" :دی

من هنوز فایر استریک رو با این نسخه  تست نزدم حتما انجام میدم  نتیجه ها رو چک میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب فوقش تا چند وقت دیگه نسخه ی اصلیشم میاد هر چی باشه نسخه ی اصلی بهتر از نسخه ی بتا هست منتظشر نسخه اصلی میمونیم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگم این 2 شرکت هم مارو کشتن 

بابا معلوم کنید دیگه کدومتون زورتون بیشتره 

این گرافیک میده اون منتل میده اون گرافیم 295 میده این درایور میده کارت گرافیکت 2 برابر فریم میگیره 

چرا این ها رو زودتر رو نمیکنن 

نگه داشتن ترشی بندازن 

لینک به دیدگاه

من که صب می کنم نسخه آلفاس بیاد تا بزنم gtx780  بترکونم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه دیگه این درایور نسخه بعد نداره ،نسخه بعد که مثل همیشه یک whql هستش و کدش هم فرق داره ولی تمام این بهینه سازی روی dx11 دیگه توی بعدی ها هم نهادینه شده

لینک به دیدگاه

نه دیگه این درایور نسخه بعد نداره ،نسخه بعد که مثل همیشه یک whql هستش و کدش هم فرق داره ولی تمام این بهینه سازی روی dx11 دیگه توی بعدی ها هم نهادینه شده

درود رضا جان!

این که گفتی یعنی چی؟

خوب نسخه بعدی بیاد باید این رو Rollback بکنیم دیگه!

یعنی دیگه این بهینه سازی ها رو نداره؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب واسه سری 600 چی داره ؟

کسی اطلاع نداره ؟

سری 600 هم تا حد زیادی مثل سری 700 هست چون جفتشون از معماری کپلر بهره می برند !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای سری ۵۰۰ ۴۰۰ و ۲۰۰ هم تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود رضا جان!

این که گفتی یعنی چی؟

خوب نسخه بعدی بیاد باید این رو Rollback بکنیم دیگه!

یعنی دیگه این بهینه سازی ها رو نداره؟؟

چرا rollback؟نسخه بعدی انویدیا مثل همیشه ورژن WHQL است و این آپدیت ها و تغییرات ورژن های قبلیش رو هم شامل میشه .مثل همیشه شما یک درایور جدید میاد آپدیت میکنی تمام دیگه کار خاصی نمیخواد انجام بدید تازه تغییرات بیشتر هم تو راهه

سری 600 هم تا حد زیادی مثل سری 700 هست چون جفتشون از معماری کپلر بهره می برند !

دقیقا روی 600 و 700 تمرکز شده از لحاظ افزایش کارایی منتها 700 که سری قوی تری هستش بخاطر تعداد بیشتر هسته های کودا طبیعتا تاثیر رو بیشتر نشان میده.

برای سری ۵۰۰ ۴۰۰ و ۲۰۰ هم تاثیری داره؟

بیشتر تمرکزش همینجور که کاربر گرامی HEX فرمودن روی معماری کپلر هستش ولی قطعا روی عملکرد کارتهای پشتیبان گر DX11 انویدیا باید تاثیر داشته باشه حالا شاید به اندازه سری 6 و بخصوص 7 ممکنه واضح نباشه.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم چرا که باورم نمیشه این قضیه!!!

نمیدونم که چرا فکر میکنم که این درایور فقط میاد توی تکسچرهای لود شده کم کاری میکنه...

دوستانی که سری 700 دارین یک بنچمارکی و نتیجه آپدیت درایورشون رو همین جا اعلام بکنن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم که چرا فکر میکنم که این درایور فقط میاد توی تکسچرهای لود شده کم کاری میکنه...

دوستانی که سری 700 دارین یک بنچمارکی و نتیجه آپدیت درایورشون رو همین جا اعلام بکنن...

میلاد جان پتانسل این کارتها خیلی فراتر از این حرفهاست و هر دو شرکت میتونند رایوری بزنند که کارایی بیش از این افزایش پیدا کنه ولی اگر به وساطه بهبود درایور گرافیکی قدرت 770 بشه در حد 780 کسی دیگه سمت 780 نمیره !چون اینطوری همون 770 تمام بازیهای روز رو با بهترین جزئیات اجرا می کنه و نیازی به قدرت بیشتر با هزینه تقریبا 1.5 برابر نخواهد بود !

سخت افزار Xbox 360 , PS3  میتونه صحه ای بر گفته من باشه !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورت تو مایه های کار AMD هستش؟ کاری که از حد فاصل درایور 12.9 به 12.11 انجام داد؟(زمان 7970 )

بالا رفتن فریم در بازیها در اثر این درایورهای جدید وقتی اتفاق میوفته که اون بازی سازگاری کاملی نداشته با اون قطعه و با دایور جدید سازگارتر شده... اما وقتی که بنچمارکهای synthetic benchmark هم افزایش فریم داشته باشن(منظور مقدار تغییر زیاد! که در Catzilla در حالت اورکلاک برای 780 ti بین 1k تا 2k هست در پرست 720p طبق یه سری تستها) با یک درایور جدید... اون وقته که یکم مشکوک میشه قضیه مثل اون قضیه 7970.. البته این فقط یک نظر شخصیه اما به انویدیا اعتماد بیشتری دارم :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورت تو مایه های کار AMD هستش؟ کاری که از حد فاصل درایور 12.9 به 12.11 انجام داد؟(زمان 7970 )

بالا رفتن فریم در بازیها در اثر این درایورهای جدید وقتی اتفاق میوفته که اون بازی سازگاری کاملی نداشته با اون قطعه و با دایور جدید سازگارتر شده... اما وقتی که بنچمارکهای synthetic benchmark هم افزایش فریم داشته باشن(منظور مقدار تغییر زیاد! که در Catzilla در حالت اورکلاک برای 780 ti بین 1k تا 2k هست در پرست 720p طبق یه سری تستها) با یک درایور جدید... اون وقته که یکم مشکوک میشه قضیه مثل اون قضیه 7970.. البته این فقط یک نظر شخصیه اما به انویدیا اعتماد بیشتری دارم :دی

منم به انویدیا اعتماد بیشتری دارم :دی

پ ن : AMD فن ها رو ببین... :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میلاد جان پتانسل این کارتها خیلی فراتر از این حرفهاست و هر دو شرکت میتونند رایوری بزنند که کارایی بیش از این افزایش پیدا کنه ولی اگر به وساطه بهبود درایور گرافیکی قدرت 770 بشه در حد 780 کسی دیگه سمت 780 نمیره !چون اینطوری همون 770 تمام بازیهای روز رو با بهترین جزئیات اجرا می کنه و نیازی به قدرت بیشتر با هزینه تقریبا 1.5 برابر نخواهد بود !

در تائید ایشون همونطور که همیشه در صحبت های مربوط به مقایشه توان کنسول و pc گفتم و چند جا هم اشاره دادم به حرف جان کارمک پایه گذار خدابیامرزی id!

ایشون در e3 سال 2005 بود نمیدونم دقیقا دیگه مصاحبه اشو ندارم گفت این جنگ فلوپس که راه افتاده کار درستی نیست یک کارت گرافیک قوی پتانسیل داره که تا 5 سال بشه ازش استفاده کرد!دقیقا اندازه معمول یک کنسول ویدئویی.چطور ؟؟با همین کاری که انویدیا امروز نشان داد!منتها بعضی ها فکر میکنن که انویدیا نمیخواسته یا نمی تونسته باید بگم که درسته بحث فروش و مارکتینگ  هم هست ولی کار بهینه سازی هم در این سطح برای کارت های گرافیک خیلی سخت تره چون سخت افزار متغییر pc کجا و سخت افزار از قبل مشخص شده کنسول!شما بینید فقط روی دو تا سیستم با میزان vram , ram , و باس اصلی cpu متفاوت،چقدر پارامترها تغییر میکنه!حالا اپتیمایز کردن این دوسیستم به طوری که با یک بسته بروزرسانی درایور ،یک میزان افزایش کارایی رو نشون بدن کار چالش برانگیزیه چه برسه برای اینهمه سیستم بروز با سخت افزارهای رنگارنگ و از همه رنگ!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله معین جان بحث بنده تقریبا همین هستش که همش مانور تبلیغاتی هستش برای حرفی داشتن در مقابل Mantle و در حقیقت شما اگه توجه کنید انویدیا توی هر درایوری که میده یک Release Note میده که درایور جدیدش فلان قدر به فریم در فلان بازی اضافه میکنه ولی آنچنان تغییری هم واقعا اتفاق نمیوفته...

حالا فقط منتظر تست و نتایج واقعی هستم...

لینک به دیدگاه

منم به انویدیا اعتماد بیشتری دارم :دی

پ ن : AMD فن ها رو ببین... :lol:

:eek: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله معین جان بحث بنده تقریبا همین هستش که همش مانور تبلیغاتی هستش برای حرفی داشتن در مقابل Mantle و در حقیقت شما اگه توجه کنید انویدیا توی هر درایوری که میده یک Release Note میده که درایور جدیدش فلان قدر به فریم در فلان بازی اضافه میکنه ولی آنچنان تغییری هم واقعا اتفاق نمیوفته...

حالا فقط منتظر تست و نتایج واقعی هستم...

دقیقا !

اگر اینطوری باشه شما از درایور 330 تا 337 باید فریم ریت از دوبرابر هم عبور کنه در بعضی از عناوین :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...