رفتن به مطلب

اختلاف ولتاژ پاور گرین در سنسورهای main قدیمی

Sina123
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

یک پاور green به مین قدیمی که برق 20 پین و 4 پین داره وصل کردیم.  برق atx 8pin رو فقط چهار پینش که جدا بودن به مین زدیم.

سیستم بالا اومد حتی فکر میکنم فنها با سرعت بیشتری نسبت به قبل میچرخن!

آیا مشکلی برای این سیستم قدیمی IDE به خصوص هاردش به وجود نمیاد ؟

سنسورهای سیستم رو با دو تا برنامه hwmonitor , hmonitor از داخل ویندوز چک کردم ولی +3.3 رو 3.26 نشون میده و   مهمتر   -5 ولت رو  زده  3.553 ولت مثبت !

چرا ؟ یعنی چی؟

post-9497-0-24957700-1396899722_thumb.jpg

پاور نو است .

سیستم روشن میشه.

ممنون

ویرایش شده توسط Undefined
لینک به دیدگاه

مدل دقیق پاورتون چی هستش؟

-5 ولت،  5 - 6 سالی هستش که از روی پاورها حذف شده و نرم افزارها هم به درستی نشون نمی دن. اگر مادربرد قدیمی باشه و این بخش توی نرم افزار اضافه می شه به این معنی هستش که مادربرد شما می خواد که -5 رو سنس کنه، یعنی شاخه -5 رو می خواد ولی پاور جدید شما -5 رو نمی ده( سیم -5 ولت، سیم سفید رنگی هستش که روی 24 پین شما جاش خالی هست) و معمولاً این -5 برای کارت های توسعه قدیمی مثل کارت های آی زا کاربرد داشت. به شکل کلی مشکلی برای سیستم به وجود نمیاد ولی توصیه می شه از پاور قدیمی برای این سیستم استفاده بشه که -5 ولت رو داره @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

اول میخواستم پاور دست دو بخرم چیز مناسبی نبود و اگه بود گرون بود یا دارای ریسک خراب شدن بالا.. پیش خودم گفتم پاورهای قبلی توان نداشتن بالاخره کم آوردن.. خوب یک پاور جدید گرین 430 میگیرم که بعدا هم برای جای دیگه قابل استفاده باشه و چند نفر گفتن مشکلی نداره!

حالا هم دیگه حوصله پاور خریدن ندارم. اگه خودشو و سیستمو و هاردو خراب نمیکنه در کوتاه مدت یا طولانی مدت همینو بزارم باشه ؟   کاربرد سیستم برای کارهای عمومی است.

لینک به دیدگاه

ببینید سیستم توزیع مصرف در پاورهای قدیمی تر با پاورهای جدید متفاوته. در قدیم سیستم های بیشتر مصرفشون از شاخه 5 و 3.3 ولت بود و استاندارد اون موقع هم پاور ساز رو موظف می کرد که شاخه 5 و 3.3 قوی روی پاورش بده ولی در سیستم های جدید شاخه 12 بایستی قوی تر باشه و نسبت فشار 12 به 5 و 3.3 بیشتره.

87018880378132019119.jpg

حالا پاور جدید شما 5 و 3.3 ضعیف تری نسبت به پاورهای قدیمی داره. فعلاً سیستم کار می کنه ولی اتفاقی که می افته اینه که همیشه فشار روی شاخه 5 و 3.3 پاورتون هست. نمی شه بگی چقدر کار می کنه، چون قطعاتتون رو نمی دونیم و نمی تونیم حدس بزنم الان چقدر فشار روی این 2 شاخه هستش. همه پاورها هم ولتاژهاشون وقتی تنظیم و ok می شه که ، نسبت فشار 12 و 5 و 3.3 به نسبت درست توزیع شده باشه.

لینک به دیدگاه

اول میخواستم پاور دست دو بخرم چیز مناسبی نبود و اگه بود گرون بود یا دارای ریسک خراب شدن بالا.. پیش خودم گفتم پاورهای قبلی توان نداشتن بالاخره کم آوردن.. خوب یک پاور جدید گرین 430 میگیرم که بعدا هم برای جای دیگه قابل استفاده باشه و چند نفر گفتن مشکلی نداره!

حالا هم دیگه حوصله پاور خریدن ندارم. اگه خودشو و سیستمو و هاردو خراب نمیکنه در کوتاه مدت یا طولانی مدت همینو بزارم باشه ؟   کاربرد سیستم برای کارهای عمومی است.

دوست عزیز تجربه من میگه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه خیالت تخت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...