رفتن به مطلب

آخرش PC یا PS4 ؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به بر و بچ گل

دوستان در این باره زیاد بحث شده ، عمده این مقایسه هم بر این اساس استواره که یک پی سی با قطعات مشابه پی اس ببنیدم ، اما این مقایسه یه مشکل اساسی داره

من کامپیوتر خودم رو 4 سال پیش بستم با گرافیک 4670  و سی پی یو E5500

حالا من میام بازی GTA iv 2008 رو اجرا کنم ، گرافیک رو میارم نزدیک کف ، به زور با فریم ریت 20 اجرا میشه

در حالی که GTA v 2013 که قابل مقایسه نیست با gta iv بر روی ps3 به راحتی اجرا میشه ، حالا روی کاغذ GPU من از پی اس 3 بالاتره!

حالا من از این نتیجه میگیرم که GPU  پلی 4 با مثلا 7850 Radeon روی کاغذ برابره اما در عمل احتمالا 2 برابر 7850 توانایی داشته باشه!

از یک طرف بازی های PC با قیمت کمتری همیشه در دسترس هستند و معمولا سریع کرک میشند.در حالی که بازی های انحصاری سونی کلن یه دنیای دیگه است! و این به نظرم بزرگترین برتریه ps4 است.مثلا همین دیروز خبر عرضه Last of Us remaster روی ps4 اومد که خودش خیلی هارو از جمله خودم ترغیب به خرید ps4 میکنه

از نظر قیمت بازی هم معمولا میشه بازی رو با هزینه 2 هفته کمتر 30 تومن اجاره کرد ، یا بازی های دست دوم رو خرید و فروش کرد.

یه پی سی در پیت هم داریم که کارمون رو راه میندازه  :D

خبرش که اومد معماری Broadwell تا 2015 عرضه نمیشه  یه مدت بود رفته بودم تو کار یه مین بورد 1150 ولی این سونی لامسب هر چند وقت یه بار به بازی میده بیرون که آدم کلش سوت میکشه دوباره حواسش میره سمت PS4  :wacko:

حالا دیگه گ.وز پیچ شدیم فعلا تا چند ماه آینده که بازی های PS4 بیاند تا تصمیمون رو بگیریم

با عرض پوزش در این مقایسه مایکروسافت  و Xbox1 آدم حساب نشدند rolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به بر و بچ گل

دوستان در این باره زیاد بحث شده ، عمده این مقایسه هم بر این اساس استواره که یک پی سی با قطعات مشابه پی اس ببنیدم ، اما این مقایسه یه مشکل اساسی داره

من کامپیوتر خودم رو 4 سال پیش بستم با گرافیک 4670  و سی پی یو E5500

حالا من میام بازی GTA iv 2008 رو اجرا کنم ، گرافیک رو میارم نزدیک کف ، به زور با فریم ریت 20 اجرا میشه

در حالی که GTA v 2013 که قابل مقایسه نیست با gta iv بر روی ps3 به راحتی اجرا میشه ، حالا روی کاغذ GPU من از پی اس 3 بالاتره!

حالا من از این نتیجه میگیرم که GPU  پلی 4 با مثلا 7850 Radeon روی کاغذ برابره اما در عمل احتمالا 2 برابر 7850 توانایی داشته باشه!

از یک طرف بازی های PC با قیمت کمتری همیشه در دسترس هستند و معمولا سریع کرک میشند.در حالی که بازی های انحصاری سونی کلن یه دنیای دیگه است! و این به نظرم بزرگترین برتریه ps4 است.مثلا همین دیروز خبر عرضه Last of Us remaster روی ps4 اومد که خودش خیلی هارو از جمله خودم ترغیب به خرید ps4 میکنه

از نظر قیمت بازی هم معمولا میشه بازی رو با هزینه 2 هفته کمتر 30 تومن اجاره کرد ، یا بازی های دست دوم رو خرید و فروش کرد.

یه پی سی در پیت هم داریم که کارمون رو راه میندازه  :D

خبرش که اومد معماری Broadwell تا 2015 عرضه نمیشه  یه مدت بود رفته بودم تو کار یه مین بورد 1150 ولی این سونی لامسب هر چند وقت یه بار به بازی میده بیرون که آدم کلش سوت میکشه دوباره حواسش میره سمت PS4  :wacko:

حالا دیگه گ.وز پیچ شدیم فعلا تا چند ماه آینده که بازی های PS4 بیاند تا تصمیمون رو بگیریم

با عرض پوزش در این مقایسه مایکروسافت  و Xbox1 آدم حساب نشدند rolling%20on%20the%20floor.gif

سلام

اگه میتونی اجاه کنی ::: پس یه PS4 بخر و سیستم هم بمونه برا کارهای محاسباتی و هرموقع بودجه تامین شد برا PC خرج کن :::

لینک به دیدگاه

سلام

اگه میتونی اجاه کنی ::: پس یه PS4 بخر و سیستم هم بمونه برا کارهای محاسباتی و هرموقع بودجه تامین شد برا PC خرج کن :::

کاملا درسته.بنظر من درمقابل پی سی قدرتمند کنسول ها هیچ حرفی واسه گفتن ندارن.فقط هزینه اضافس.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز مهمترین بحث بودجه هستش...

بعدش برو سراغ گزینه ها...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

پول باشه هردوش خوب هست

پول کم داریی کنسول بخر اوضات بهتر شد یک سیستمم بگیر دو طرف کیف کن یک روز پلی 4 یک روز کامپیوتر  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز مهمترین بحث بودجه هستش...

بعدش برو سراغ گزینه ها...

سلام/ احوال شما ؟

با این بودجه( انشاالله که بودجه بالایی دارن و من اشتباه میکنم ) نمیشه PC جالبی جور کرد ولی میشه PS4 خرید / اینو بخره بازی هم اجاره کنه حاش رو ببره تا بعد

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

دیدم بحث گیم هست هوایی شدم یه نظری بدم.من هر دو نسل کنسول قبل کسنول ها رو داشتم.من خودم هم از وقتی نسل جدید اومد بین پی سی و کنسول دو دل شدم.مشکل الان کنسول های حال حاظر:1.هنوز که هنوزه دعوا سره فریم و رزولوشن کنسول هاست که فریم 30 یا 60 و فول اچ دی اجرا میکنن یا نه،در جایی که این قضیه در پی سی خیلی وقته که با وجود قطعات با کیفیت و قدرتمند حل شده.مورد دوم اینکه قیمت بالای بازی های کنسول های نسل جدید(البته واسه ما ایرانی ها)4 تا بازی بخری پول یه کنسول دیگه کنارش در میاد.مورد بعدی اینکه توی پی سی دست ادم بازتره و میتونی باهاش هزارتا کار انجام بدی در حالی که توی کنسول 90 درصد گیم هست و 10 درصد دیگه ممکنه چیزای جانبی باشه.از طرفی این هایپی که نسل جدید راه انداخته انصافا شما گرافک نسل قبل و بعد رو تست بگیر تفاوت چشم گیری که این دو شرکت راه انداختن ندارن.از طرفی سری اول کنسول ها مشکلات سخت افزاری زیادی دارن.تنها برتری کنسول ها گیم های انحصاریشون هست که گاه گاهی مثل تایتان فال برای پی سی هم میان و مورد بع دی اینکه تا نسل بعدی نگران ارتقا نیستید.شما میتنید با قیمت کمی بیشتر از دو کنسول یک سیستم بروز ببندید و باهاش 1001 کار انجام بدید و هزینه ای که کردید رو واقعا استفاده کنید.این نظر شخصی بنده هست که چندین سال کنسول باز بودم.بازم تصمیم با خودتون هست دوست عزیز

ویرایش شده توسط ali hidden
لینک به دیدگاه

من خودم هم پلی4 و هم ایکس1 و داشتم تجربشون کردم کلیم با ضرر جونم درومد فروختمشون به نظر من پولاتو جم کن سیستم ببند بری سراغ کنسول پشیمون میشی همش باید با ضرر بازی اجاره کنیو.... درمورد گرافیکم راحتت کنم یه سیستم با یه گرافیک 7950 بتل4رو بزنی عمرا دیگه بری با کنسول نسل جدیدا بازی کنی فقط انلاینشون خوبه در مورد گرافیکو جزعییات بالا حرفی واسه گفتن ندارن

لینک به دیدگاه

شما اگه از سیستمت بیشتر برایه بازی استفاده می کنی بهتره بری کنسول بگیری حالا یا ps4 یا xbox one چون هردوشون خوبن و برای بازی کردن راحت تا 7 8 ساله دیگه خیاله خودت رو راحت میکنی تازه از انحصاری های سونی به هیچ وجه نمیشه گذشت بعد هم میتونی وقتی نسل بعد اینتل اومد اروم اروم سیستمت رو هم ارتقا بدی

لینک به دیدگاه

دوستانی که میگن گرافیکش در مقابل پی سی کم میاره کافیه با بازی های نسل قبل مقایسه کنید

تو همون نسل قبل هم بازی هایی مثل god of war ascension یا gta v گرافیک فوق العاده ای داشتند حالا وقتی نسل جدید حدود 7 برابر قوی تره چجوری گرافیکش جالب نیست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام/ احوال شما ؟

با این بودجه( انشاالله که بودجه بالایی دارن و من اشتباه میکنم ) نمیشه PC جالبی جور کرد ولی میشه PS4 خرید / اینو بخره بازی هم اجاره کنه حاش رو ببره تا بعد

سلام، عطا خان خوبیم @};- شما چطوری؟

خوب بودجه کم باشه و در حد PS4 باشه، بهترین گزینه همونی هستش که شما میگی... :-?

لینک به دیدگاه

Pبه نظر منمPS4 بخر و بعد یک PCجور کن واسه بقیه کارا .

بازیهایی که الان واسه PS4 اومده فقط از قسمت کمی از قدرت سخت افزاری اون استفاده میکنه و در تازه اول کار هستش و در آینده شاهد بازیهای زیباتری در این کنسول باید شد.

این همه انحصاری واسه PS4 میاد واگه بهترین PC دنیا رو هم ببندی وقتی بازیها داره انحصاری میاد هیچ فایده ای نداره فقط ادم حسرت بازیها رو میخوره

اگه دیگه عزیزان هکر دوست داشتنی بتونن هکش کنن که حرف نداره. :D

لینک به دیدگاه

Pبه نظر منمPS4 بخر و بعد یک PCجور کن واسه بقیه کارا .

بازیهایی که الان واسه PS4 اومده فقط از قسمت کمی از قدرت سخت افزاری اون استفاده میکنه و در تازه اول کار هستش و در آینده شاهد بازیهای زیباتری در این کنسول باید شد.

این همه انحصاری واسه PS4 میاد واگه بهترین PC دنیا رو هم ببندی وقتی بازیها داره انحصاری میاد هیچ فایده ای نداره فقط ادم حسرت بازیها رو میخوره

اگه دیگه عزیزان هکر دوست داشتنی بتونن هکش کنن که حرف نداره. :D

آقا آدم سر همین میسوزه ، ابر رایانه هم ببندی آخرش بازی های انحصاریو چیکار میکنی

تا آخر عمرمون تریلر GOD و Last of us تماشا کنیم هی بسوزیم!!!!

لینک به دیدگاه

البته PC هم انحصاری هایی داره که کنسولا عمرا داشته باشن مثل    rome 2 , :x company of heroes 2 , DAY Z .ARMA III و ...

نهایتش اینه که میری کلوپ  TLOU رو بازی میکنی دیگه

ویرایش شده توسط i.AR.m.ch.a.E.n.R
لینک به دیدگاه

البته PC هم انحصاری هایی داره که کنسولا عمرا داشته باشن مثل    rome 2 , :x company of heroes 2 , DAY Z .ARMA III و ...

نهایتش اینه که میری کلوپ و TLOS رو بازی میکنی دیگه

شما این بازیها رو با انحصاریهای PS4 مقایسه میکنید.

THE ORDER

Infamous: Second Son

....

همین دو تا به همه ی بازیهای PC می ارزه

لینک به دیدگاه

عزیز در جواب سوال اول با س بگم که کنسول ها کارشون فقط اجرای گیم هس و با همین منوال میشه نتیجه گرفت که چرا می تونن با سخت افزار در پیتی چه گیمایی اجرا کنن اما سیستم های شخصی کلی محاسبات و کارای اجرایی مثل اجرای ویندوز دارن که اینا کلی قدرت سخت افزارو می گیرن شما دو راه داری:

1-اگه مثل من مرض کیفیت و گرافیک بالا داری پولاتو جم کن تا یه سیستم توپ بگیری من خودم الان هر چی می زنم می ذارم آخر کیفیتو و حالشو می برم اما گیمای پی سی محدودن و محدود تر هم میشن

2-یه ps4 بخر و حالشو ببر گور بابای کیفیت!البته نسل جدید کیفیت بالایی دارن منتها هیچ وخ به پی سی نمی رسن 

در آخر بگم که اگه تونستی کنسول اجاره کنی به ما هم خبر بده من خودم دنبال اجاره ps3 هستم واسه چنتا انحصاری که دلم ضعف میره واسشون  *dry#

عزت زیاد

لینک به دیدگاه

بچه ها من دارم بدبخت میشم اینجا پست میدم شاید بخونید اگه سیستم قدیمی یا بدرد نخور دارید میخرم

واسه اینکه اسپم نشه : 

دوست عزیز پلی استیشن گرافیک خیلی پایینتر از پی سی هست اصلا قابل مقایسه نیست ولی واسه بازیکردن خوبه

لینک به دیدگاه

دوستانی که میگن گرافیکش در مقابل پی سی کم میاره کافیه با بازی های نسل قبل مقایسه کنید

تو همون نسل قبل هم بازی هایی مثل god of war ascension یا gta v گرافیک فوق العاده ای داشتند حالا وقتی نسل جدید حدود 7 برابر قوی تره چجوری گرافیکش جالب نیست!

عزیز شما به اعداد و ارقام نگاه نکنید به تریلر های که میاد دقت کنیددرسته که توی هر نسل کیفیت افزایش پیدا میکنه ولی داد و قال و تبلیغاتی که این دو شرکت راه انداختن واقعا در این حد نیست..توی لینک زیر مقایسه بازی TOMB RIDER در پی سی و پی اس 4 رو ببینید:

http://pardisgame.net/postnav-46158-1.html

این هم مقایسه گرافیکی کال اف توی سه پلتفرم:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=308909&s=0fd7b0dc53badfaf48a79598618acc17

لینک به دیدگاه

یه موضوعی هم که باید توجه داشت dlcوپک های بازیهاس که واسه کامپیوتر رایگان میشه دانلود کردو به بازی اضافش کرد ولی کنسول باید هزبنه بدی و بخری

اما هیچکس نمیگه گرافیک نسل جدیدا بده خداییش خوبه مخصوصا کیلزون و فورزا یا حتی فیفا14 اما اگه این بازیا واسه پی سی میومد مطمعنا کنسولا رو دستشون باد میکرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما به اعداد و ارقام نگاه نکنید به تریلر های که میاد دقت کنیددرسته که توی هر نسل کیفیت افزایش پیدا میکنه ولی داد و قال و تبلیغاتی که این دو شرکت راه انداختن واقعا در این حد نیست..توی لینک زیر مقایسه بازی TOMB RIDER در پی سی و پی اس 4 رو ببینید:

http://pardisgame.net/postnav-46158-1.html

این هم مقایسه گرافیکی کال اف توی سه پلتفرم:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=308909&s=0fd7b0dc53badfaf48a79598618acc17

سلام

ترکیب و رنگ بندی PS4 رو خیلی قبول دارم

لینک به دیدگاه

سلام

ترکیب و رنگ بندی PS4 رو خیلی قبول دارم

اتفاقا بزرگوار شما یکبار دیگه با دقت ملاحه بفرمائید شفافیت و کیفیت تکسچرها توی پی سی بالاتر هست

دوستان پلی 4 بازی ها چند فریم اجرا میکنه ؟ بالای 50 فریم هست ؟ 

عزیز بازی ها همشون توی کنسول ها زیر 30 نیستن و راحت اجرا میشن بدون لگ ولی بستگی به شرکت سازنده و کنسول داره که بازی رو روی چه فریمی قفل کنن.برای کنسول ها یا 30 هست یا 60 که الان سر همین دو فریم و رزولوشن فول اچ دی بین مایکرو و سونی کل کل و بحث هست که خدا رو شکر این مسائل توی پی سی حل شده.برای مثال بازی معروفWatch Dogs قرار است با ۳۰ فریم بر ثانیه و کیفیت ۹۰۰p بر روی Xbox One اجرا بشه در حالی که بر روی PS4 با ۶۰ فریم بر ثانیه و کیفیت ۱۰۸۰p اجرا بشه. ولی نسخه ی PC بازی با کیفیت ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا میشه..کلا عزیز حرف اول و اخر اینه اگر بچه مایه دار هستی و پول کنسول وپول هر بازی  200 هزارتومن به بالا برات مهم نیست و صرفا بازی میکنی کنسول بگیر.ختم کلام.اگر هم میخوای کنسول بگیری دست نگهدار تا مشکلات نسخه های اولیه حل بشه بعد.اگر اخبار دنیای گیم و کنسول رو دنبال کنی هر روز یه خبر ناگواری از طرف این دو کنسول درز میکنه.برای مثال یکس 360 روزای اول سه چراغه میشد و پی اس 3 چراغ زرد که توی نسخه های جدید و اصطلاحا اسلیم حل شد.

لینک به دیدگاه

با سلام

داداشه خودم هر 2 کنسول ps3 و xbox360 رو داره و من هم که کلا با pc حال میکنم ولی باید بگم که اگه قصدت بازی کردن باشه بنظر من یه ps4 بخر و خیال خودت رو راحت کن با pc معمولی هم کارات راه بنداز و مطمئن باش شاید الان یکم سخت باشه واسه بازی کردن ولی بعداز هک شدنش( مطمئن باش هک میشه) اونوقت که دیگه میرسی لب ساحل و با یه دنیا بازی اونم تا حداقل 7 یا 8 سال دیگه با اجرا کردن بدون لگ و با فریم 60 حال کنی، در ضمن باید بگم که وقتی نسل قبلی کنسول ها همچین قدرت خفنی و با جزیات بسیار بالایی + بهترین نوع داستان ها رو داشتن ( مثل تقریبا یکی از بهترین بازی های تاریخ{ دقت کن که ننوشتم جهان بلکه  تاریخ } the last of us که حتی همین چند وقت پیش که dlc اون اومد بنام left behind که یه بازی 2 ساعته بود تونست رکرود یه بازی کامل و اون خارقالعاده gta V رو با کسب امتیاز 250 از بین مجلات و سایت های مختلف به عنوان برترین بازی بود رو ربود) حالا تو تصور کن این فقط یه بازی انحصاری از کنسول PS هستش وهنوز یه عالمه بازی دیگه مثل بازی The Order و Uncherted و... غیره مونده که اصلا قابل قیاس با خیلی از بازی ها نیستن قراره رو کنسول ps4 بیاد.. شاید بگی داره اغراق میکنه یا از این fun boy ها هستم ولی خودم عاشق pc ام ولی وقتی دیدم یه کنسول مال 7 سال پیش یه بازی داره که همچنین جزیئات بالا و داستان پردازی واقعا عالی داره حقیقتا جلو داداش کوچیکم کم آوردم.. در ضمن بماند که بازی های آنلاینش اعتیاد آور و این دستگاه بعلاوه اینکه یه کنسول بازی یه دستگاه مالتی مدیا هم هستش که قابلیت اجرای فیلم با فرمت 4k هم داره + هنوز کلی زمان داره تا برنامه های دیگه ای واسش بیاد...

اگه از من میشنوی و یه pc داری که کارت راه بندازه واسه خریدن ps4 درنگ نکن چون حتی ممکنه که بازی های xbox1 روی pc بیاد ولی بازی های ps دیگه اینطور نیست..(خودت یه سرچ ساده کنی متوجه میشی اخوی)

post-14065-0-76443000-1397219799_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا بزرگوار شما یکبار دیگه با دقت ملاحه بفرمائید شفافیت و کیفیت تکسچرها توی پی سی بالاتر هست

آقا علی من گفتم تکسچر ؟؟؟؟؟؟؟  من گفتم کیفیت تکسچر ؟؟؟؟

گفتم ترکیب و رنگ بندی بالاتری داره

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...