رفتن به مطلب

گزارش یک اتفاق: آتش گرفتن هارددیسک

m!dn!ght
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان عزیزم

ماجرا از اونجایی شروع شد که تصمیم گرفتم 6 عدد هارد دیسک 2 ترابایتی WD Green رو با 3 عدد هارد دیسک 4 ترابایتی همین مدل عوض کنم

بلاخره دیروز دلُ به دریا زدمُ 3 عدد هارد 4ترابایتی از جناب حسینی خریداری شد که مثل همیشه در بسته بندی عالی به دستم رسید

با آرامش کامل هاردهارو به سیستم متصل کردم و دکمه پاور رو فشار دادم

2/3 ثانیه که گذشت یکباره یک نور زرد رنگ از کیس بیرون زد! چهره من در اون لحظه ==> :eek:

با حرکتی برق آسا پاور رو خاموش کردم و رفتم سراغ منبع نورانی (*)

هاردها رو باز کردم و یکی یکی بررسی کردم تا به صحنه زیر رسیدم

vlo9l7z8xsd6f6204g.jpg

بهرحال :D

گارانتی که قطعا پر پر شده، به نظرتون با تعویض برد هارد قابل برگشت به زندگی هست؟

لینک به دیدگاه

چطور این اتفاق افتاد ؟ پاور که نباید باشه . چون 6 هارد رو میکشید و هارد ها هم مصرفشون تفاوتی نمیکنه ، الان باید کمتر هم شده باشه . این هارد رو بفرست گارانتی . شاید بشه کاری کرد . البته هزینه باید بدی  . ولی احتمال داره با تعویض بورد درست بشه . مگر اینکه به هد و دیسکها هم آسیب رسیده باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چطور این اتفاق افتاد ؟ پاور که نباید باشه . چون 6 هارد رو میکشید و هارد ها هم مصرفشون تفاوتی نمیکنه ، الان باید کمتر هم شده باشه . این هارد رو بفرست گارانتی . شاید بشه کاری کرد . البته هزینه باید بدی  . ولی احتمال داره با تعویض بورد درست بشه . مگر اینکه به هد و دیسکها هم آسیب رسیده باشه .

حامد جان بیشتر به نظرم دچار بدشانسی شدم، پاور Green 1350-OC هست، از نظر سلامت قطعات دیگه هم همه چیز رو چک کردم هیچ قطعه دیگه ایی مشکلی نداره اون 2 تا 4 ترابایتی دیگه هم Ok هستن

گارانتی که قطعا شاملش نمیشه، ولی اگر با گرفتن هزینه درستش کنن بازم جای تشکرش باقیه (*)

حالا تا فردا برم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا پارت نامبر هاردت p405m84ikh بوده...

یعنی از همون پژو ۴۰۵ مدل ۸۴ ایران خودرو که خود به خود آتیش میگیرن

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

آخه باید گارانتی قبول کنه، کف هارد که به بخش فلزی تماس نداشته؟ شما هم که مقصر نبودی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید یکی از کابل های مولکس رفتن اون زیر و تماس پیدا کردند .

به چندتا سوال پاسخ بده مشکل پیدا میشه :

1 - اولین باری بود هارد رو روشن میکردی ؟

2 - چقدر زمانبرد این اتفاق ؟

اگه جواب سوال 1 بله باشه و جواب 2 در همون لحظه روشن کردن ، یه کابلی چیزی اون زیر بوده و برو سر سوکت هارو نگاه بنداز . در غیر این صورت مشکل از PCB کارت بوده که خیلی خیلی احتمالش کمه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه باید گارانتی قبول کنه، کف هارد که به بخش فلزی تماس نداشته؟ شما هم که مقصر نبودی.

آرمین جان والا اینجا ایرانه دیگه، این هارد هم الان مشکل ظاهری داره فکر نمی کنم زیر بار برن، البته اگر با گرفتن هزینه هم درستش کنن مشکلی نیست

با بخش فلزی هم تماسی نداشته، هارد روی میز بود که جنسش چوب هست

شاید یکی از کابل های مولکس رفتن اون زیر و تماس پیدا کردند .

به چندتا سوال پاسخ بده مشکل پیدا میشه :

1 - اولین باری بود هارد رو روشن میکردی ؟

2 - چقدر زمانبرد این اتفاق ؟

اگه جواب سوال 1 بله باشه و جواب 2 در همون لحظه روشن کردن ، یه کابلی چیزی اون زیر بوده و برو سر سوکت هارو نگاه بنداز . در غیر این صورت مشکل از PCB کارت بوده که خیلی خیلی احتمالش کمه .

متوجه نشدم کابل مولکس چرا؟ برق هاردها ساتا هستن از مولکس استفاده نمیشه که

دقیقا اولین بار بود هارد رو روشن کردم، 2/3 ثانیه هم نشد

همه چیز رو چک کردم، همین الان یکی از هاردهای 2 ترا رو به همون کابل و کانکتور برق وصل کردم و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد برد مشکل داشته ببر گارانتی با هزینه می شه درست کرد البته شانس بیارید و فقط برد اسیب دیده باشه 

اهیانن دستتون خیس نبوده یا عرق نکرده بود

این هارد رو اخر وصل کردید یا نه

چه مدت بعد از نصب هارد ها سیستم رو روشن کردید 

به احتمال بالا برد مشکل داشته 

زیر هارد من هم آب رفته بود و دقیقا همون نقطه که اشاره کرده بودید برای من هم همون نقطه اتیش گرفت 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متوجه نشدم کابل مولکس چرا؟ برق هاردها ساتا هستن از مولکس استفاده نمیشه که

دقیقا اولین بار بود هارد رو روشن کردم، 2/3 ثانیه هم نشد

همه چیز رو چک کردم، همین الان یکی از هاردهای 2 ترا رو به همون کابل و کانکتور برق وصل کردم و مشکلی نداره

مولکس رو گفتم شاید گل دست و پا بوده ، چون ساتا طراحی قابل به قبولی داره و به این راحتی ها اتصالی نمیکنه .

پس برده یه مشکلی داشته ، ببر گارانتی ، توضیج بده . فاکتو و زمان خرید رو هم بگو .

لینک به دیدگاه

ادم وقتی شرایط خارج از گارانتی میشه بطور نا خداگاه وقتی تو اینه نگاه می کنه دوتا شاخ میبینه روی سرش!

:wacko:

ب نظرم بهترین کار بفرستین گارانتی تا شاید بتونند برد رو تعویض کنند  ... گرجه حظوری وگرنه کارتون کلی طول میکشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...