رفتن به مطلب

از Thermalright بپرسید !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دورود دوستان گرامی

همانطور که میدنید با افزایش قدرت پردازنده ها وقابلیت هایی توانایی بوست هوشمند ولتاژ برای افزایش کارایی بشتر ،روز به روز دمای این قطعات مهم افزایش پیدا میکند و دیگر مثل زمان های گذشته نمی توان با اتکا به کولر رفرنس شرکت های intel ,AMD از اینها استفاده کرد.

من حدود 7ماه پیش اقدام به خریدن یک عدد پردازنده فلگ شیپ سری haswell یعنی i7-4770k کردم  که بدلیل اینکه اور کلاک هم د رحد معقول انجام میدم در حد 200 تا 400 مگاهرتز از کولر ترمال رایت ماچوHr-2 روش استفاده کردم و از خمیر حرارتی چیل فاکتور 3 هم به عنوان چسب ترمال.

دیروز یک ایمیل من به شرکت ترمال رایت زدم  و د رآن یک سری سوالات رو مطرح کردم و با اینکه جواب های سوالات رو تقریبا میدونستم ولی خواستم از زبان خود سازنده بشنوم چون چندین وقت بود که سوالات و جواب های ضد ونقیض میشنیدم.

امرزو صبح اونها پاسخ دادن و من هم هم سوال و هم جواب رو اینجا میزارم تا دوستانی که همین سوالات ذهنشون رو مشغول کرده بتونن به یک پاسخ مشخص و دقیق برسن چون همونطور که میدونید شرکت ترمال رایت از شرکت های پیشرو در زمینه طراحی کولرها و همینطور چسب های ناقل حرارته.

سوالا من اینطور بود:

9s8jz909eqvnin0276.jpg

من پرسیده بودم که   درود!!

حدود 7 ماه پیش من از یک کولر ماچو با چسب حرارتی همراهش یعنی چیل فکتور  بر روی پردازنده کردم حالا میخواهم بدونم که چند وقتی یک بار بهتره   که خمیر رو تعویض کنم؟با توجه به دمای پردازنده من که بیشتر اوقات پایینه و معمولا بین محدود 30 کمترین حالت و 50 درجه بیشترین حالت کار میکنه. و همیچنین از ترمال رایت پرسیدم که آیا موقع عوض کردن این خمیر بهتره که از همون چیل فکتور استفاده کنم؟یا میتونم از برند های دیگه هم استفاده کنم برای چسب حرارتی؟چون همیشه با توجه به نوع ساختار کولر ها و آون الیاژی که درسطح  محل اتصالشون با پردازنده  به کار رفته توی لوله های ناقل حرارت ،پیشنهاد میشه که از همون ترکیب ترمال کامپاند همرا ه استفاده بشه برای نهایت کارایی.

جواب ترمال رایت

5b0ar03k240vo1oldvns.jpg

در جواب گفتن که درود!!

چسب به کار رفته رو میشه تا 3 الی 4 سال ازش بدون مشکل استفاده کردو واقعا احتیاج به تعویض این ماده نیست مگر اینکه شما بخواهید از پلتفرم های دیگه استفاده کنید.و این مهم نیست که چه نوع چسبی استفاده میکنید  برای کولر ،البته ما پیشنهاد میدیم که از chill factor 3  بخاطر کارایی عالیش استفاده کنید.

اقای کریس لی از ترمال رایت

امیدوارم این  سوال جواب از یک منبع مطمئن و آگاه برای خیلی ها  این موضوع رو به شکلی شفاف روشن کنه.

موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود رضا جان.

البته خمیر داریم تا خمیر !

مثلا برای خمیر Z5 رو بعد از یکسال و نیم استفاده از سیستم و باز کردن کولر کاملا فاسد شده بود و حتی تغییر رنگ هم داده بود(تقریبا سفید و خشک شده بود).

ولی از خمیری مثل چیل فکتور 3 غیر از این هم انتظار نمیره...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود رضا جان.

البته خمیر داریم تا خمیر !

مثلا برای خمیر Z5 رو بعد از یکسال و نیم استفاده از سیستم و باز کردن کولر کاملا فاسد شده بود و حتی تغییر رنگ هم داده بود(تقریبا سفید و خشک شده بود).

ولی از خمیری مثل چیل فکتور 3 غیر از این هم انتظار نمیره...

دقیقا چیل فکتور الان بهترین خمیر حرارتی موجود در بازاره -حتی من تست های دیدم که روی cpu های اور شده با دمای بالا برای مدت طولانی هنوز خاصیت خودش رو از دست نداده بود !الان هم توی بازار داخل chill factor 3 موجوده دوستان میتونن احت تهیه کنن و استفاده کنن -یک راهنمایی جامع وعالی  استفاده ازخیمر ها هم توسط کاربر گرامی HEX د رفروم هست برای کسانی که میخوانند مطالعه کنن مطالب زیادی توش گیر میاد

این هم  لینک البته با اجازه کاربر HEX

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11789

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا چیل فکتور الان بهترین خمیر حرارتی موجود در بازاره -حتی من تست های دیدم که روی cpu های اور شده با دمای بالا برای مدت طولانی هنوز خاصیت خودش رو از دست نداده بود !الان هم توی بازار داخل chill factor 3 موجوده دوستان میتونن احت تهیه کنن و استفاده کنن -یک راهنمایی جامع وعالی  استفاده ازخیمر ها هم توسط کاربر گرامی HEX د رفروم هست برای کسانی که میخوانند مطالعه کنن مطالب زیادی توش گیر میاد

این هم  لینک البته با اجازه کاربر HEX

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11789

ممنون رضا جان این هم بررسی و مقایسه خمیرها :

http://lioncomputer.ir/article/26/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون رضا جان این هم بررسی و مقایسه خمیرها :

http://lioncomputer.ir/article/26/

آقا من این اینک رو الان دیدم

فوق العادست  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

دستت درد نکنه معین جان

لینک به دیدگاه

منهم تجربه ی استفاده از Chill Factor رو دارم، خوبه و راضی ام.

متشکرم از اطلاع رسانی قشنگتون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...