رفتن به مطلب

كندشدن فن گرافيك

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

متاسفانه استفاده از تینر!!! اشتباه بزرگی بوده که انجام دادید و مشخصه که تینر پلاستیک رو حل میکنه! برای روانسازی فن فقط باید از اسپری روغنی استفاده میکردید.......... تا حالا ندیده بودم کسی برای روان سازی فن از تینر استفاده بکنه!! چون حتی اگر سریع هم خشکش بکنید تینر دقیقا عکس کاری که شما میخواید رو انجام میده و به جای این که بلبرینگ فن رو روغن کاری و روان بکنه همون یه ذره روغن داخلش رو هم پاک میکنه و کاملا خشک خواهد شد

لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

سلام اقا بهمن 

گفته های شما درست

من خودم به شخصه از اسپری که میگید مطلع نبودم . برای کار تعمیرات در هر زمینه ای روش ها و ابزار های مختلفی هست طریقه استفاده مهمه

من تو پستم تاکید کردم سریع باید خارج بشه فقط بطور کامل تشریح نکردم

چون خودم از قدرت خورندگیش اگاه بودم

تینر اول برای پاکسازی کثیفی های داخل هست . بعد کمی روغن برای روان سازی مجدد هست

من گفتم چند تا فن رو با همین روش راش انداختم و اصلا به همچین مشکلی بر نخوردم

جوری هم استفاده کردم که تینر روی پره ریخته نمیشه .تینر موقع خروج از لای نر رو مادگی فن در حد قطره های خیلی ریز هست که سریع خشک میشه و توان واکنش روی پره رو نداره

من دیگه این روش رو به کسی پیشنهاد نمیدم و انحصاری خودم نگه میدارم و روش شما رو جایگزین میکنم  :D  یا تجربه این تاپیک رو به طرف گوش زد میکنم

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان پیشنهاد شما در حال حاضر چیه ؟

بهترین و کم هزینه ترین راه به نظر شما چیه ؟

کلا باید چیکار کرد ؟

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

دوستان كسي پيشنهادي نداره؟

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان كسي پيشنهادي نداره؟

عزیز چیکار کردی ؟

درست شد ؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام مجدد

دوستان من قراره قاب گرافيك رو باز كنم  چون فن هاي خودش خراب شده  saphaire R280 Toxic و فن ها رو بزارم روي هيت سينگ بخاطر قابل تهيه نبودن فن و هزينه زياد كولر

حالا از شما خواهش داشتم اينكه يك فن در حد فن خودش يا اگر دورش  بالاتر باشه كه چه بهتر  بهم معرفي كنيد كه تهيه كنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دوست عزیز فنهای جدید اصلا باز نمیشن و نباید بشن چون Hydro Bearing هستند و اگه باز بشن فاتحه.

ساده ترین راه اینه که یه فن معمولی گرافیک که زیر 10تومنه باچسب فوری بهش بزنی.

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

دوست عزیز فنهای جدید اصلا باز نمیشن و نباید بشن چون Hydro Bearing هستند و اگه باز بشن فاتحه.

منظورم اين بود كه فن رو از روي گرافيك بردارم و اون قاب كه روي گرافيك هست  نه خود فن رو باز كنم

ميبخشيد منظورتون از اين قسمت هم نفهميدم

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظورم اين بود كه فن رو از روي گرافيك بردارم و اون قاب كه روي گرافيك هست  نه خود فن رو باز كنم

ميبخشيد منظورتون از اين قسمت هم نفهميدم

خود فن رو نباید هرگر باز کرد مگه اینکه ماجراجویی کنی چون ساختار Hydro Bearing دارن و محاله بدون ایراد بسته بشن،

زیاد سخت نگیر ،کارت خوبیه اما با نصب یه فن گرافیک معمولی 10 تومنی بدون مشکلی کار میکنه.یه فن گرافیکی معمولی بگیر اما هیچوقت سوراخ پیچها با هم مچ نمیشه پس باید با مقدار خیلی کمی از چسب فوری یا همون قطره ای نصبش کنی-بنده تجربه این کارهارو حسابی دارم،درسته فن خودش یه چیز دیگه بود اما اگه بتونی فن استوک یه کارت دیگه رو هم نصب کنی مشکلت حله.گیگابایت 210 فنش کاملا مشابه همینه(سایزش رو نمیدونم) و بنده یکی دارم-خواستی بدون هیچ هزینه ای برات میفرستم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد

دوستان من قراره قاب گرافيك رو باز كنم  چون فن هاي خودش خراب شده  saphaire R280 Toxic و فن ها رو بزارم روي هيت سينگ بخاطر قابل تهيه نبودن فن و هزينه زياد كولر

حالا از شما خواهش داشتم اينكه يك فن در حد فن خودش يا اگر دورش  بالاتر باشه كه چه بهتر  بهم معرفي كنيد كه تهيه كنم.

هشدار!روی جعبه کارت نوشته سمی پس چرا بهش  دست میزنی از جونت سیر شدی مگه؟

بهتره همون فن نباشه چون سم رو بیشتر  منتشر میکنه!

لینک به دیدگاه

خود فن رو نباید هرگر باز کرد مگه اینکه ماجراجویی کنی چون ساختار Hydro Bearing دارن و محاله بدون ایراد بسته بشن،

زیاد سخت نگیر ،کارت خوبیه اما با نصب یه فن گرافیک معمولی 10 تومنی بدون مشکلی کار میکنه.یه فن گرافیکی معمولی بگیر اما هیچوقت سوراخ پیچها با هم مچ نمیشه پس باید با مقدار خیلی کمی از چسب فوری یا همون قطره ای نصبش کنی-بنده تجربه این کارهارو حسابی دارم،درسته فن خودش یه چیز دیگه بود اما اگه بتونی فن استوک یه کارت دیگه رو هم نصب کنی مشکلت حله.گیگابایت 210 فنش کاملا مشابه همینه(سایزش رو نمیدونم) و بنده یکی دارم-خواستی بدون هیچ هزینه ای برات میفرستم.

من بايد دنبال فني باشم كه تا حداقل 3800 RMP باشه   چون مورد استفاده من از اين گرافيك خاص هست و دائم روي لود 100 درصد

اين فن گرافيكي كه گفتيد تا اين مقدار قدرت داره؟

اگر بشه يه فن در همون اندازه پيدا كرد خيلي خوبه حالا روش هم پيچ نشه ميشه با چسب چسبوند ولي مهم اينكه بتونه تا 3800 RPM باشه

بعد اگر هم راهي نباشه نهايت ميشه قاب رو كامل جدا كرد و اگر پيدا بشه يك فن دور بالا گذاشت روي هيت سينگ كه من از دوستان همينو پرسدم كه چه فني بگيرم

بعد در مورد سمي بودن اصلا همچين چيزي رو كه رو كارتنش نوشته باشه من پيدا نكردم برام عجيبه كه فن سمي باشه  !!!!

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بايد دنبال فني باشم كه تا حداقل 3800 RMP باشه   چون مورد استفاده من از اين گرافيك خاص هست و دائم روي لود 100 درصد

اين فن گرافيكي كه گفتيد تا اين مقدار قدرت داره؟

اگر بشه يه فن در همون اندازه پيدا كرد خيلي خوبه حالا روش هم پيچ نشه ميشه با چسب چسبوند ولي مهم اينكه بتونه تا 3800 RPM باشه

بعد اگر هم راهي نباشه نهايت ميشه قاب رو كامل جدا كرد و اگر پيدا بشه يك فن دور بالا گذاشت روي هيت سينگ كه من از دوستان همينو پرسدم كه چه فني بگيرم

بعد در مورد سمي بودن اصلا همچين چيزي رو كه رو كارتنش نوشته باشه من پيدا نكردم برام عجيبه كه فن سمي باشه  !!!!

فن در این سایز 3800 دور بچرخه صداش مخ آدم رو ماساژ میده.

دوست گرامی یه فن معمولی بزار هیچیش نمیشه-فقط خمیر z5  یا z9 حتما بزن،عزیز زیاد وسواس به خرج نده .کارت گرافیک شما اینقدرا هم سوسول نیست.

دقت کنی رو جعبه نوشته toxic   پس مواظب باش!

لینک به دیدگاه

ممنون ولي منتظرم دوستان ديگم نظر بدن

البته اين هم بگم كه صدا اصلا برام مهم نيست اصلا مهم نيست

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

هشدار!روی جعبه کارت نوشته سمی پس چرا بهش  دست میزنی از جونت سیر شدی مگه؟

بهتره همون فن نباشه چون سم رو بیشتر  منتشر میکنه!

عزیزم اسم Toxic یک سری از گرافیک های سافایره!!!

سمی ترین موادی که تو کامپیوتر پیدا میشه سرب هست و مقدار خیلی کمی جیوه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم اسم Toxic یک سری از گرافیک های سافایره!!!

سمی ترین موادی که تو کامپیوتر پیدا میشه سرب هست و مقدار خیلی کمی جیوه

ببخشید فکر کردم حشره کش زدن که موریانه نخوردش !

لینک به دیدگاه

اول گرافيك وپور داشتم كه فنش خراب شد كه يه فنه شده الان هم تاكسيك يكي از فن هاش خراب شده

ميخواهم يه راه حل بهم بديد جيكار بايد كنم توان خريدن كولر رو ندارم چون 400 هزار تومان هست و اصلا ارزش خريد هم نداره

ميخواستم قاب گرافيك رو بردارم و فقط هيت سينگ باشه و فني ديگه بزارم  حالا من نميدونم چه فني براي اين كارت مناسب باشه؟

البته براي هر گرافيك دو تا ميزارم

اين هم بگم كه گرافيك هاي من دائم در لود 100 درصد هستند و سرعت فن رو هم روي 80 درصد ميزارم

Saphaire R280

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

كدوم يك از فن ها مناسبه يا فن ديگه اگر فكر ميكينيد بهتره معرفي كنيد ممنون ميشم

http://lioncomputer.ir/product/1339/ENERMAX%20Apollish%20Fan%2012cm/#!prettyPhoto

و

http://lioncomputer.ir/product/246/Cougar%20Vortex%20PWM%20120mm/

نه زيبايي و صداش برام مهمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر میخاین دور بالا باشه باید برید سراغ TY143 ThermalRight TY-143 140mm Case Fan

با 2500 دور و 4 پین هم هست میتونید با نرم افزار تو مین های ایسوز یا بیشتر شرکت ها براش تنظیمات بچینید که با چه دوری بچرخن 

لینک به دیدگاه

ممنون 

فكر ميكنيد اين فن قدرتش از فن هاي خود گرافيك  بيشتره؟

البته اين اندازش بزرگتره فكر نميكنيد بهتر باشه تا فن هاي خود گرافيك؟

دو تا بزارم رو گرافيك هام

ميتونم مستقيم وصل كنم به پاور بايد كانكتور جدا بگيرم؟

ویرایش شده توسط sarzamin
لینک به دیدگاه

دوست عزیز برید خدارو شکر کنین که رفرنس نیست چون این هیت سینگ ها کولر بزرگی دارن و به راحتی روشون مانور میشه داد

شما برای خنک کردن این کارت به فن بزرگ مثلا 120 نیاز ندارین به نظر خودم 3 تا فن کوچیک بزار (اگه نویز برات مهم نیست )

فن کوچیک هم میتونی از فن ها استوک cpu استفاده کنی که rpm بالایی دارن و هم خیلی ارزون تر هستند

لینک به دیدگاه

فن سي پي يو بخواهم مستقيم وصل كنم به پاور ميشه ؟

كنترل سرعت نميخواهم داشته باشم از حداكثر سرعت استفاده كنه

مثلا من الان يه فن سي پي يو 4 كانكتوره دارم نميدونم بدون كه وصل كنم به مادربورد روشنش كنم مستقيم وصل كنم به پاور  يعني فقط يه مثبت و منفي 

لینک به دیدگاه

شما می تونید مستقیم فاز و نول رو به پاور وصل کنید و اگه جا داره برد بهتره به برد به زنی چون خود برد هم 3 پین هست و فن با تمام قدرت کار میکنه

انشا،الله به تونی با 3 فن استوک موفق باشین 

واقعا خودم به حالتون نارحت شدم 

لینک به دیدگاه

ممنون

فقط من براي تست فعلا فن سي پي رو باز كردم الان چهارتا كانكتور داره

زرد-آبي-قرمز-سياه

كه زرد ميشه 12 ولت سياه هم GND من سيم زرد رو وصل كردم به زرد  و سياه هم به سياه مولكس پاور   فن روشن نشد فن هم سالمه كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...