رفتن به مطلب

خبری بد برای دارندگان cpu سری FX از ای ام دی

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت دوستام لیونی و عرض تسلیت به دارندگان cpu های سری fx از کمپانی ای ام دی ( همچنین به خودم   :crying: )

داشتم دنبال این میگشتم ببنیم کمپانی amd قرار چطور از سی پی های سری fx خودش پشتیبانی کنه که چشمم به این مقاله خورد واون رو برای شما دوستانی که مین های سری fx ساپورت دارین میزارم، سیستم خودمم روش سی پی سری fx-8320 نصبه

توقف تولید پردازنده های AMD FX و آغاز تولید APU های هشت هسته ای

27a.jpg

شرکت تولید کننده پردازنده AMD خبری شوک آور مبنی بر توقف تولید پردازنده های FX را از سال 2014 منتشر کرده است. AMD دلیل این کار را سرمایه گذاری کامل روی APU ها اعلام کرده است. به نظر می رسد میزان فروش پردازنده های FX با معماری Vishera که آخرین نسل از این خانواده به شمار می رود، رضایت بخش نبوده و میزان استقبال کاربران از FX-8320 و FX-8350 در سطح بسیار ضعیفی قرار گرفته است. این کمپانی در نظر دارد تا در سال 2014، نسل جدید APU ها را با نام رمز Kaveri وارد بازار کند و این احتمال وجود دارد که تعداد هسته پردازنده های سوکت +FM2 به بیشتر از 4 هسته افزایش یابد. کلیه فعالیت های مربوط به تولید پرازنده در کمپانی ای ام دی در تصویر بالا درج شده و در سال 2014 شاهد حضور پردازنده های موسوم به Kaveri و در سال 2015 نیز شاهد حضور پردازنده های Carrizo خواهیم بود. همچنین ریز پردازنده های Kabini و Beema نیز با استفاده از مدل برنامه نویسی HSA در برنامه کاری AMD در سال های 2014 و 2015 قرار دارد. همچنین AMD اعلام کرده که در خانواده پردازنده های Carrizo در سال 2015، شاهد حضور APU های شش و هشت هسته ای خواهیم بود که قیمت حدودی 150 دلار برای آنها در نظر گرفته شده است.

منبع: sakhtafzar

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

هر چند برای دارندگان چنین پردازنده هایی شاید خبر خوبی نباشه، ولی اگر یک قدم رو به جلوی همراه با موفقیت برای AMD باشه خیلی بهتره تا اینکه درجا بزنه...

ویرایش: اینم یه تصویر بزرگتر از همون نمودار: 

Rg9fKas.png

از طرفی فکر کنم تا پایان 2015 برنامه ای برنامه متوقف کردن تولید CPU های سری FX نداشته باشه، البته اگر طبق نمودار اشتباه نکنم.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

چی بگم مهم اینه که ما این همه روی سی پی های سری Fx خودم مینازیدم الان ببین چی شده   :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سری fxانتظارات مصرف کننده را از نظر کارایی و قیمت زیاد برآورده نکرد برای همین هم دیر یا زود متوقف میشد

لینک به دیدگاه

سری fxانتظارات مصرف کننده را از نظر کارایی و قیمت زیاد برآورده نکرد برای همین هم دیر یا زود متوقف میشد

یعنی سره ما کلاه رفت گرفتیم؟

لینک به دیدگاه

یعنی سره ما کلاه رفت گرفتیم؟

وقتى كيس خوب و خنك كننده خوبى داشته باشى باقى قطعاتت هم بالا باشه 8 هسته ميتونه براى خودش كلاس خاصى جلوه بده و حس كنى كه يه سيستم هاى اند دارى با اينكه در حقيقت مثلا 4770 قويتره ولى خوب باز به چشمت نمياد....

ما كه 8350 داريم ازش راضى هستيم با اينكه افتخار استفاده زيادى ازش نداشتم مثلا در حد روزهاى متعدد ولى كلا همه بهت غبطه ميخورن...

لینک به دیدگاه

راس گفتی اخوی، به هرکی میگم سی پی من هست هسته ای کف میکنه   :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این خبر اونقدرها هم بد نیست. اگر به روند تغییر سوکت ها در اینتل یه نگاهی بندازید می بینید که اگر قرار به ناراحتی باشه اونها باید بیشتر ناراحت بشن. شما فاصله بین سوکتهای 1156 با 1155 با 1150 رو ببینید. حالا am3+ که حداقل 2,3 سالی بیشتر دووم آورده.

بعدم ناراحت چی هستید. پرفورمانس 8320 و 8350 اونقدر بالا هست که برای یه یوزر واقعی که چه گیم بخواد و چه کارکرد طراحی گرافیک و غیره حالا حالاها جواب بده. تغییر سوکت و دائم سی پی یو عوض کردن برای یوزرهایی هست که یا حسابی جیبشون پره یا برای اورکلاکرها و کسانی که عشق داشتن چیزای جدید دارن.

منم 8320 دارم و حسابی هم گیم بازی می کنم با ته رزولوشن. نرم افزارهام هم با سرعت بسیار خوبی کار می کنن و هیچ مشکلی ندارم.

تازه اگر مثل بنده AMD رو دوست داری باید خوشحال هم باشید که دارن یه حرکت رو به جلوی خوب انجام می دن.

لینک به دیدگاه

من تازه میخوام ی 8350 بخرم :( .به نظر شما قیمت ها کاهش یا افزایش پیدا میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گلم ناراحت نباشید سر ما هم AMD همنو اورد 7990 خریدیم بعد از چند وقت شد 2 میلیون 4 میلیون خریدم 2 میلیون ضرر کردم 

AMD کلا باید بنظرم تبدیل به ماست فروشی بشه :D

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم ناراحت نباشید سر ما هم AMD همنو اورد 7990 خریدیم بعد از چند وقت شد 2 میلیون 4 میلیون خریدم 2 میلیون ضرر کردم 

پس واسه من خبر خوبی بود :D مرسی از پاسختون @};-  @};-  @};- 

چقدر دلم خوشه =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این خبر اونقدرها هم بد نیست. اگر به روند تغییر سوکت ها در اینتل یه نگاهی بندازید می بینید که اگر قرار به ناراحتی باشه اونها باید بیشتر ناراحت بشن. شما فاصله بین سوکتهای 1156 با 1155 با 1150 رو ببینید. حالا am3+ که حداقل 2,3 سالی بیشتر دووم آورده.

بعدم ناراحت چی هستید. پرفورمانس 8320 و 8350 اونقدر بالا هست که برای یه یوزر واقعی که چه گیم بخواد و چه کارکرد طراحی گرافیک و غیره حالا حالاها جواب بده. تغییر سوکت و دائم سی پی یو عوض کردن برای یوزرهایی هست که یا حسابی جیبشون پره یا برای اورکلاکرها و کسانی که عشق داشتن چیزای جدید دارن.

منم 8320 دارم و حسابی هم گیم بازی می کنم با ته رزولوشن. نرم افزارهام هم با سرعت بسیار خوبی کار می کنن و هیچ مشکلی ندارم.

تازه اگر مثل بنده AMD رو دوست داری باید خوشحال هم باشید که دارن یه حرکت رو به جلوی خوب انجام می دن.

امیدوار شدم  :x

لینک به دیدگاه

من تازه میخوام ی 8350 بخرم :( .به نظر شما قیمت ها کاهش یا افزایش پیدا میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو ایران هیچی ارزون نمیشه، تا گرون نشده برو بخر اخوی

باو چند روز پیش سی پی i3 3220 تو بازار قیمتش 350 بود الان شده 390!!!

شاید تاثیر گذاشت منم قیمت کارت گرافیکم بردم بالا    =))

لینک به دیدگاه

دلمون خوش است که کامپیوترمون هشت هسته هست

چرا باید ناراحت باشیم

مگه هشت هسته ما میخواد بشه چهار هسته

همون هشت هسته هست که هرکی میشنوه دهنش باز هست

لینک به دیدگاه

بهتر

باید تولید فنوم 1055 تا 1100 رو ادامه میداد چون عملا قویتر از 8150 بودن

لینک به دیدگاه

بهتر

باید تولید فنوم 1055 تا 1100 رو ادامه میداد چون عملا قویتر از 8150 بودن

8150 یا 8350؟

لینک به دیدگاه

عجببببب!!! داداش 7990 داری بعد میگی خوب نیست!؟ حداقل این کارت تا 3 سال دیگه نمیخواد عوض  کنی... البته درسته که اوایل هرچی میاد گرونه ولی خوب انصافا کارتت واقعا خفنههه

دله منکه آب افتاد... ایشالا به پای هم پیر شین (از خریدتم هرچند گرون ولی کلا ناراحت یا متاسف نباش   @};- )

لینک به دیدگاه

8150 یا 8350؟

مورد اول

من با 1075 کار کردم

در زمان خودش یک فوق پردازنده بود

اما حیف که سری FX پیشرفت قابل قبولی ارائه نداد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجببببب!!! داداش 7990 داری بعد میگی خوب نیست!؟ حداقل این کارت تا 3 سال دیگه نمیخواد عوض  کنی... البته درسته که اوایل هرچی میاد گرونه ولی خوب انصافا کارتت واقعا خفنههه

دله منکه آب افتاد... ایشالا به پای هم پیر شین (از خریدتم هرچند گرون ولی کلا ناراحت یا متاسف نباش   @};- )

نه داداش من این کارتو با ضرری 2 میلیونی فروختم ;)

لینک به دیدگاه

نه داداش من این کارتو با ضرری 2 میلیونی فروختم ;)

eeeeeeeee

آخه چرااااا بابا حیف بود که!!! اخه مگه الان چقد با کارتی که میخوای بخری فرق دارهههه   :crying:

باو میدادیش من من با اقساطه 1 ساله پولش میدادم

لینک به دیدگاه

چه اینتل چه ای ام دی در اول عرضه قیمت بالا هست رفته رفته قیمت کم می شه در ای ام دی شیب بیشتری داره در کل دنیا طبیعی هست کسی که می خواد یک چیزی اول تجربه کنه باید هزینه بیشتری بده

دوست عزیز ایراد گرفتید که FX پیشرفته نداشته نمی دونم منظور شما از پیشرفت چی هست ؟  اینطوری در نظر بگرید خوب اینتل هم پیشرفتی نداشته الان سی پی های جدید فقط کش می ره بالا با قدرت هسته ! اگه واقعا این سی پی یو تست کنید با یک خنک کننده حرفه ای قدرت رو برای شما معنا می کنه !

الان خودم یک 9550 با خنک کننده Corsair H100i دارم حسی که به من میده هیچ کدوم سی پی های اینتل نمی ده خودم به شخص تست کردم با وی ام ور 30 مجازی ران کردن به شدت اینتل کم آورد ولی ای ام دی همچنان تا 50 هم جا داشت هر برندی برتری خاصی داره .

ویرایش شده توسط mr saeed
لینک به دیدگاه

چه اینتل چه ای ام دی در اول عرضه قیمت بالا هست رفته رفته قیمت کم می شه در ای ام دی شیب بیشتری داره در کل دنیا طبیعی هست کسی که می خواد یک چیزی اول تجربه کنه باید هزینه بیشتری بده

دوست عزیز ایراد گرفتید که FX پیشرفته نداشته نمی دونم منظور شما از پیشرفت چی هست ؟  اینطوری در نظر بگرید خوب اینتل هم پیشرفتی نداشته الان سی پی های جدید فقط کش می ره بالا با قدرت هسته ! اگه واقعا این سی پی یو تست کنید با یک خنک کننده حرفه ای قدرت رو برای شما معنا می کنه !

الان خودم یک 9550 با خنک کننده Corsair H100i دارم حسی که به من میده هیچ کدوم سی پی های اینتل نمی ده خودم به شخص تست کردم با وی ام ور 30 مجازی ران کردن به شدت اینتل کم آورد ولی ای ام دی همچنان تا 50 هم جا داشت هر برندی برتری خاصی داره .

اینم حرفی هاااا خوشم میاد بچه ها دارن روحیه میدن کم کم دارم به این فک میکنم که عنوان پست ویرایش کنم بزارم:

خبر خوب برای دارندگان سی پی های سری FX ای ام دی   :-?

لینک به دیدگاه

اینم حرفی هاااا خوشم میاد بچه ها دارن روحیه میدن کم کم دارم به این فک میکنم که عنوان پست ویرایش کنم بزارم:

خبر خوب برای دارندگان سی پی های سری FX ای ام دی   :-?

این خبر از بیخ مشکل داره نقد های سایت سخت افزار با تعصب به اینتل هست اکثرا  طرفدار اینتل هستن مقاله ها می زارن به خوبی مشخص هست .

کسی که پورشه خرید که 10 تا ازش توی کل دنیا تولید شده با کنار گزاشتن اون مدل  پورشه حسرت می خوره چرا خریده ؟ منطقی هست ؟

ویرایش شده توسط mr saeed
لینک به دیدگاه

این خبر از بیخ مشکل داره نقد های سایت سخت افزار با تعصب به اینتل هست اکثرا  طرفدار اینتل هستن مقاله ها می زارن به خوبی مشخص هست .

کسی که پورشه خرید که 10 تا ازش توی کل دنیا تولید شده با کنار گزاشتن اون مدل  پورشه حسرت می خوره چرا خریده ؟ منطقی هست ؟

چی بگم؟ اینم هست که اکثرا طرفدار اینتل هستن

نه والا از قدیم گفتن حرف حساب ج نداره اخوی

لینک به دیدگاه

حالا من

AMD FX-9370 AM3+ Processor چیه؟ آیا 8350 بگیرم بهتر نیست؟ 9590 که به خاطر گرمای بیش ار حد جمع شد ولی این چی؟ بگیرمش؟AMD FX-9370 AM3+ Processor یا نه؟ واسه کارهای معمولی و گیم و قیلم و اینترنت

کدومو بگیرم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...