رفتن به مطلب

کمک کمک سیستمم پوکیده

nightkiler
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

امروز سیستمم را که روشن کردم این مشکل براش پیش اومده که و قتی روشنش می کنم حدود5ثانیه روشن میمونه فن و هارد وال ای دی های مادربورد روشن میشه اما دوباره خاموش میشه و دوباره روشن میشه و همینطور تکرار میشه و روی مانیتور هم چیزی نشون داده نمیشه و باید برق را قطع کنم تا سیستم از کا بیوفته چون سیستم را خودم بستم (قطعاتشو از آقای حسینی خریدم)گارانتی نداره لطفا اگه کسی می دونه مشکل از کجاست راهنمایی کنه

cpui7 920

MB GA-X58UD3R

POWER 885W GREEN

لینک به دیدگاه

درود.

1-شما سيستم رو اور كردين؟ اگه اور كردين يه بار Clear CMOS انجام بديد.

2-اگر اور هم نكردين باز هم يه بار Clear CMOS انجام بديد :D

2-در ضمن منظورتون از اينكه گارانتي نداره چيه؟ قطعات كه گارانتي بايد داشته باشن. :confused:

ویرایش شده توسط AlleN
لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز این مشکل شما میتونه ناشی از پاور باشه. شبیه این اتفاق واسه من هم افتاد البته به این ترتیب که شب سیستم عین بچه ادم شات داون شد اما صبح که خواستم روشنش کنم دیگه به هیچ وجه روشن نمیشد. اما ال ای دی های مادربرد روشن بود که نشون میداد برق به ماردبرد میرسید. خلاصه بعد از حدود نیم ساعت کلنجار رفتن پاورم رو که یه گرین gp-580b بود رو عوض کردم و دیدم بله، پاور مرخص شده بود. گویا نیمه های شب برق به شدت نوسان کرده بود و منم که محافظ نداشتم و ...یه چند تا لفظ خوش خوراک نثار اداره برق کرده و یک پاور گرین دیگه تهیه کردم (چون پاورم گارانتیش تموم شده بود.)

امیدوارم کمکی کرده باشم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باتشکر از دوستان من سیستم را اور نکرده بودم اما سیموس را پاک کردم

قطعات گارانتی داره اما کسی را نمی شناسم که قطعاتمو باهاش جابه جا کنم ببینم عیب از کجاست

لینک به دیدگاه

سلام ! دوست عزیز شما پردازنده رو خودتون جا زدید ؟ بنظر من بد جا زدید و احتمالا پایه های سوکت رو خم کردید ! انشا ا... که من اشتباه کنم ! ولی اگه درست باشه باید یک نفر که دستاش نمیلرزه با یک سوزن یا سنجاق خیلی خیلی اروم اون سوزن هایی که خم شدن رو راست کنه !

در ضمن یک احتمال دیگه هم وجود داره اونم اینه که شما بیش از حد موقع جا زدن فن روی پردازنده فشار اورده باشید ! به هر حال بنظر هر طوری که بوده اخرش همون پایه های سوزنی شکل سوکت خم شدن ! باهاس راست شون کنید !

البته بازم دوستان و اساتید اگه در این زمینه تجربه ای دارن بفرمایند که با چنین مشکلی برای سوکت ، چه باید کرد !

لینک به دیدگاه

راستی دو تا کار میگم انجام بدید شاید شانس بیارید بدون دردسر ردیف شه !

1- در حالیکه فن روی سیستم نصبه ، سیستم رو روشن کنید ، در حین همون ری استارت شدن ها ، یکمی فن رو بازی بدید و تکون بدید اروم اروم و کم کم بیشترش کنید ! ببینید درست میشه یا نه !

2- اگه از راه اول به نتیجه نرسیدید ، یکبار فن رو باز کنید و برای چند ثانیه بدون فن سیستم رو روشن کنید ببینید ایا مانیتور رو راه میندازه یا نه ! اگه راه انداخت اینبار پایه های فن رو زیاد محکم نکنید !

امیدوارم حدس من درست نباشه و سیستم تون ردیف شه !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام

شما اول به درستي پانل جلويي كيس رو به مين بورد متصل كردين؟ كمي بيشتر به اين قضيه دقت بكنيد و به طور كامل از روي دفترچه‌ي راهنماي مين بورد كابل‌هاي مربوط به پنل جلو رو چك بكنيد.

اگه مشكل حل نشد يكبار ديگه سيستم رو خارج از كيس اسمبل بكنيد.

در كل به احتمال زياد مشكل از عدم درستي اتصال كابل‌هاي پانل جلويي كيس هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از همه دوستان در کیس من بسته بود و تکونی یا ضربه ای بهش نخورد خود به خود اینجوری شد اما تمام این راه حل ها را چک کردم فایده ای نداشت این جور که به نظر میرسه یا پاور مرخص شده یا سی پی یو فردا قراره ببرمش بیمارستان خبرشو می دم چش بود:D

لینک به دیدگاه

دوست من به احتمال زیاد مشکل از مادربورده و معمولا از بایوسش هستش

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما سی پی رو در اوردی سوکت رو یه نیگاهی بندازی ببینی پایه هاش خم شده یا نه ؟ راه هایی که گفتم رو تست کردید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
دوست عزیز شما سی پی رو در اوردی سوکت رو یه نیگاهی بندازی ببینی پایه هاش خم شده یا نه ؟ راه هایی که گفتم رو تست کردید ؟

بله قربان هم سی پی یو را در آوردم هم بقیه راه ها را تست کردم اما......:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاخره مشکل سیستم من حل شد بعد از اینکه پاور را تست کردم و سالم بود فهمیدم که از مادربورد و بایوس است که با مراجعه به نمایندگی آواژنگ و فلش کردن بایوس حل شد از همه دوستان تشکر می کنم و آقای حسینی چون جواب درست دادند براشون یک هدیه دارم:

فقط کس دیگه ای جز آقای حسینی نخونه

یک بار یه اصفهانی قرص اکس میخوره تاکسی دربست می گیره

البته خود من اصفهانی هستم:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...