رفتن به مطلب

لطفا زاهنمايي كنيد (هارد)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان.

من يه هارد 500 مكستور داشتم با گارانتي سازگار.ديروز كه سيستم رو كه خاموش كردم بعد از 2 ساعتي اومدم روشن كنم كه سيستم بالا نيومد و توي صفحه لود ويندوز هنگ كرد (تقريبا 2-3 روزي ميشد كه ايكارو مي كرد و بعدش درست ميشد).

خلاصه هر كاري كردم بالا نيومد منم بيخيال شدم و خواستم ويندوز عوض كنم كه بازم هنگ كرد.از طريق PM تحت داس خواستم درايو C رو فرمت كنم كه اونم Error #71 داد.با چند تا برنامه خواستم انجام بدم ولي هيچكدوم كار نكرد.اخرشم معلوم شد كه سيستم بد سكتور داره.

حالا مي خوام بدونم اگه بفرستم گارانتي امكانش هست بدون از دست دادن اطلاعات داخل هارد رو بشه تعمير كرد ؟ :D

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

راستش رو بخوای من قبلا تقریبا همچین ماجرائی رو شنیدم که برای کسانی به وجود اومده بوده

اونا فرستادن گارانتی و کلا 2 حالت داشته ( البته من این 2 حالت رو میدونم ) :

1- هارد رو تعمیر کردن و دوباره بهش دادن که کل اطلاعات پاک شده

2- کلا اون هارد یا مموری رو گرفتن و بهش یکی دیگه دادن ( اگه مشکل از اول بر عهده خود سازنده باشه و البته اون گارانتی باید

اینگونه باشه که جنس رو بگیره و یکی دیگه بده . من خودم توی مموری میدونم کینگستون اگه مشکلی برای رم یا فلش به وجود بیاد یدونه نو به طرف میده )

یعنی در هر 2 حالتی که من خبر دارم اطلاعات از بین رفتن .

حتی من اینو شنیدم که وقتی میبری گارانتی طرف میگه ما هیچ مسئولیتی روی از بین رفتن اطلاعات شما نداریم .

یعنی همون اولش به شما میگن که احتمال زیاد اطلاعات از بین میرن .

ولی ممکن است ( اگه خوش شانس باشی و مشکلت خیلی بزرگ نباشه ) اطلاعات از بین نرن .

این چیزی بود که من میدونستم .

انشا الله که اطلاعات شما از بین نرن :D

لینک به دیدگاه

درود

اگر سیستم هارد رو میشناسه با یک هارد دیگه به عنوان هارد مستر ویندوز بریزید و هارد مشکل دار رو اسلیو بگذارید بعد که وارد محیط ویندوز شدید اطلاعات رو داخل هارد مستر کپی کنید یا ازش بک آپ بگیرید روی dvd.

لینک به دیدگاه

درود

اقاي خسروي كاري رو كه گفتيد قبلا انجام دادم.هارد رو داخل بايوس ميشناسه ولي ويندوز وقتي بالا اومد هنگ مي كنه.

لینک به دیدگاه

شما از طریق داس فرمت معمولی کردید که ارور داد ؟

توی داس میشه به 2 صورت فرمت کرد یکی Fdisk و یکی هم Low level Format

Fdisk که فرمت عادی هستش ولی اگه بتونید Low Level Format بکنید شاید درست بشه !

چون این فرمت کاملا هارد رو از این رو به اون رو میکنه . البته اینم بگم که این این فرمت زمان زیادی رو میبره .

فقط اینکه من الان یادم نیست که چگونه باید فرمت بکنید چون خیلی وقته اینجوری فرمت نکردم !

این هفته میپرسم انشا الله بتونم براتون گیر بیارم .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز .

اونا فرستادن گارانتی و کلا 2 حالت داشته ( البته من این 2 حالت رو میدونم ) :

1- هارد رو تعمیر کردن و دوباره بهش دادن که کل اطلاعات پاک شده

2- کلا اون هارد یا مموری رو گرفتن و بهش یکی دیگه دادن ( اگه مشکل از اول بر عهده خود سازنده باشه و البته اون گارانتی باید

در مورد هم بايد بگم :

هارد من نسوخته ، بد سكتور داره و بد سكتور هم قابل تعمير مي باشد.و تا اونجايي كه من مي دونم يه دستگاهي داره حدود 800 تومن بود فكر كنم كه كارش درست كردن بد سكتور ها هسته.

حالا سوال من از اساتيد اينه كه كسي با شركت سازگار كار كرده و از نحوه گارانتيش اطلاع داره ؟ منظورم اينه كه تعمير مي كنن يا اينكه تعويض؟

لینک به دیدگاه

درود

زنگ ميزنم سازگار ميپرسم. ببينم چي به چيه.

دوستان بابت راهنمايي ممنون.

(لطفا تاپيك قفل شود.)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...