رفتن به مطلب

سوالاتی در مورد هارد 3 ترابایت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام بنده به تازگی یک هارد 3 ترابایت وسترن دیجیتال خریدم و وقتی بر روی سیستم وصلش کردم فقط 2 ترابایت شناسایی کرد که انگار خود ویندوز بیشتر از این نمی تونه شناسایی کنه که طبق سایت وسترن برای مادربرد های ایسوس برنامه Disk Unlocker را نصب و یک ترای بقیش فعال کرد و بنده مقداری از اطلاعاتم داخلش ریختم که خیلی مهم هستش و می خواستم بدونم وقتی ویندوز عوض کنم آیا باید دوباره از برنامه Disk Unlocker اسنفاده کنم یا نه دیگه نمی خواد اگه گسی از دوستان می دونه راهنمایی کنه و بنده از نگرانی در بیاره با سپاس.

لینک هارد

لینک برنامه Disk Unlocker

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای اینکه ویندوز کل حجم هاددتو شناسایی کنه باید روی My computer راست کلیک کنی بعد Manage رو انتخاب کنی بعد قسمت سمت چپ Disk Management انتخاب کن بعد رو قسمتی که با رنگ زرد تو عکس زیر مشخص کردم راست کلیک کن و گزینه Convert to GPT انتخاب کن مشکلت حل میشه احتیاجی به اون نرم افزار نداری

post-15536-0-06617300-1399907862_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای اینکه ویندوز کل حجم هاددتو شناسایی کنه باید روی My computer راست کلیک کنی بعد Manage رو انتخاب کنی بعد قسمت سمت چپ Disk Management انتخاب کن بعد رو قسمتی که با رنگ زرد تو عکس زیر مشخص کردم راست کلیک کن و گزینه Convert to GPT انتخاب کن مشکلت حل میشه احتیاجی به اون نرم افزار نداری

attachicon.gif5.JPG

مرسی که جواب دادی خودم این قسمت می دونم مال خودم به دو قسمت یکی 2 ترابایتی و دیگری 1 ترابایتی تقسیم شده می خواستم بدونم وقتی ویندوز عوض کنم پارتیشن بندیش بهم نمی خوره و نیازی به دوباره برنامه Disk Unlocker هستش یا نه و همین فقط می خوام بدونم

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

خوب داخل همین ویندوز که الان رو سیستمت نصبه همون کاری که گفتمو انجام بده (البته باید از اطلاعات هاردت Backup بگیری) بعد هاردت تبدیل به یه پارتیشن سه ترابایتی میشه - بعد از نصب ویندوز پارتیشن بندیش به هم نمیخوره

لینک به دیدگاه

خود ویندوز نشون نمی داد آن قسمتی که گفتی فقط دو ترا نشان می داد بعد برنامه  Disk Unlocker نصب و اجرا  کردم که 1 ترای بقیشو قفلشو باز کرد و اتوماتیک رفت قسمت Disk Management و بعدش آن یک ترا پارتیشن بندی کردم

ویرایش شده توسط parsa_45
لینک به دیدگاه

الان هاردت یه پارتیشن دو ترابایت ویه پارتیشن یه ترابایت داره دیگه - اگه اینجوریه ممکنه که بعد نصب ویندوز دوباره همون مشکل پیش بیاد - البته تو نصب ویندوز میتونی اون دوتا پارتیش یکی کنی که باید از اطلاعاتت رو تویه هارد اکسترنال Backup بگیری

لینک به دیدگاه

مرسی از جوابت کسی دیگه هستش راهنمایی کنه با سپاس

لینک به دیدگاه

ویندوز عوض کردم آن یک ترابایت نشان نداد و دوباره با برنامه Disk Unlocker اجرا کردم آمد و اطلاعات موجود بودن با سپاس از همگی

لینک به دیدگاه

فکر کنم اگه سیستم رواز طریق UEFI بوت کنی مشکل حل میشه

UEFI بجای Bios قرار میگیره و امکان بوت از روی هارد دیسک های بالاتر از 2 ترا رو داره
سرعت بوتشم بیشتره

شما اگه ویندوزتون 32 بیتی هست اون رو به 64 بیتی عوض کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...