رفتن به مطلب

مشاوره برای ارتقاء سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان
من مشخصات سیستم ام به این شرحه:
MB:Asus P5K SE-EPU
CPU:Intel Core 2 Quad Q6700
VGA:XFX Geforce 9600 GSO 768 Mb
RAM: 2*2G 1066
PSU: Thermaltake 530 SMART SE Modular
H.D.D:Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64 MB
بیشتر با سیستمم بازی می کنم 
در عرض همین هفته گذشته پاور و هارد رو تعویض کردم و قطعات بالا رو گذاشتم.می خواستمم سیستمم رو کنار بگذارم و یه سیستم سطح بالا با بودجه حدود 5 میلیون جمع کنم که متاسفانه منتفی شد.
حالا به نظرتون می ارزه کارت گرافیکم رو با کارت Sapphire R7 260X 2GB GDDR5 که قیمتش حدودا 500 تومن هست عوض کنم؟
ممنون می شم اگر راهنمائی بفرمائید.

لینک به دیدگاه

احتمبا این کار نمیتونی از تمام توانی که کارت داره استفاده کنی . چون پردازنده کمی ضعیفه ، رم هم برای بازی های الان کمه و فرکانسش هم پایینه ، مادربورد هم که از PCI-E3 پشتیبانی نمیکنه . همه اینها در کنار هم باعث میشن که کارت گرافیک عملا نتونه با قدرت کار کنه . ولی در هر صورت از کارت فعلی عملکرد بهتری داره . منتها من باشم این هزینه رو انجام نمیدم و به جای اون با فروختن پردازنده ، بورد و رم و گذاشتن روی پول ، این سه قطعه رو اول عوض میکنم .

لینک به دیدگاه

از راهنمائیتون ممنونم

اما راستش الان نمی تونم سیستم مناسبی رو جمع کنم چون پولش رو جای دیگری هزینه کردم اما می خوام فعلا قطعاتی که تعویضش برام راحت و کم هزینه است رو عوض کنم بعد که کمی پول دستم اومد مادربور و سی پی یو رو هم مرخص کنم.پاور رو هفته پیش عوض کردم و پاوری انتخاب کردم که با سیستم آینده ام مطابقت داشته باشه.در مورد گرافیک هم همین نیت رو دارم

حالا به نظرتون این کارت گرافیک رو بخرم یا خیر

لینک به دیدگاه

و یه مسئله دیگه این که به نظرتون مادربور و سی پی یو و رم رو چقدر می تونم بفروشم.

سیستم مورد نظرم هم این بود :

MB: Gigabyte GA-Z87-HD3 LGA1150 Z87 MB

CPU : i7 4770k

RAM : Corsair Vengeance Pro 16GB 8GBx2 2400Mhz DDR3

SSD :Plextor M5S 256GB SATA3 SSD

VGA :Sapphire R7 260X 2GB GDDR5

PSU: Thermaltake 530 SMART SE Modular

H.D.D:Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM 64 MB

البته کارت گرافیک سری R9 270X مد نظرم بود.

ویرایش شده توسط mk8mk
لینک به دیدگاه

اونارو خیلی ازت نمی خرن موقع خرید هم 1000 تا ادا اصول در میارن

نهایت بتونی 500 بفروشی

اون قطعلات که گفتی پولش زیاد میشه به نظر من اگر واسه مدت زیادی میخوای با همین سیستم سر کنی همون گراف رو بگیر پردازنده رو هم اورکلاک کن کارتو راه میندازه

البته یه فن خوب هم واسه cpu میخوای در این صورت 

لینک به دیدگاه

اونارو خیلی ازت نمی خرن موقع خرید هم 1000 تا ادا اصول در میارن

نهایت بتونی 500 بفروشی

اون قطعلات که گفتی پولش زیاد میشه به نظر من اگر واسه مدت زیادی میخوای با همین سیستم سر کنی همون گراف رو بگیر پردازنده رو هم اورکلاک کن کارتو راه میندازه

البته یه فن خوب هم واسه cpu میخوای در این صورت 

والا فک کنم یه یک سالی باید با همین سیستم سر کنم از اورکلاک هم کمی می ترسم.اما خوب به این فکر می کنم که VGA ام از همه قطعات عقب تره و باید ارتقا بدم.حالا به نظرتون  بی خیال بشم.برم سراغ VGA بالاتر مثلا R9270x یا اینکه همین رو بخرم.ضمنا کیسم رو هم می خوام با X3 green عوض کنم.

لینک به دیدگاه

به نظر من به جای 260X کارت GALAXY GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 بگیر . بهتر از اونه . اگر بخوای 270X بگیری باید پاور 2 تا کابل 6 پین داشته باشه .

قطعاتت رو نمیدونم چند بر میدارن . ولی فکر نکنم بیشتر از 250 تا 300 تومان قیمت بذارن .

لینک به دیدگاه

به نظر من به جای 260X کارت GALAXY GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 بگیر . بهتر از اونه . اگر بخوای 270X بگیری باید پاور 2 تا کابل 6 پین داشته باشه .

قطعاتت رو نمیدونم چند بر میدارن . ولی فکر نکنم بیشتر از 250 تا 300 تومان قیمت بذارن .

والا بدم نمیاد اما خوب قیمتش بالاتره ب.پاورم 530 هست و حساب کردم با مشخصات سیستمی که می خوام در آینده بخرم سازگاره حتی با همین کارت R7 260 که مصرفش به نسبت gtx 750 خیلی بالاتره.

در ضمن کارت R7 قابلیت کراس فایر داره یعنی بعدا اگر کم بیاره می تونم یکی دیگه بخرم کراس کنم اما 750 ti قابلیت sli نداره و این نقطه ضعفه اما خوب مصرف R7 خیلی بالاتره و برای کراس باید پاورم رو عوض کنم.

ویرایش شده توسط mk8mk
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا همون گرافیک رو بگیرید تا بعد کم کم ارتقا بدین

pci-e  ورژن 2 و 3 روی این کارت تاثیری نداره

چونکه این کارت باندواید زیادی نداره

توی کارتی مثل تایتان این تاثیر در حد 2 تا 3 فریم بود

من با cpu e5200 و گرافیک 7850 بیشتر بازیها رو 1080 و با تنظیمات HIGH اجرا میکریدم

البته CPU  رو تا 3.2 اور میکریدم

لینک به دیدگاه

فعلا همون گرافیک رو بگیرید تا بعد کم کم ارتقا بدین

pci-e  ورژن 2 و 3 روی این کارت تاثیری نداره

چونکه این کارت باندواید زیادی نداره

توی کارتی مثل تایتان این تاثیر در حد 2 تا 3 فریم بود

من با cpu e5200 و گرافیک 7850 بیشتر بازیها رو 1080 و با تنظیمات HIGH اجرا میکریدم

البته CPU  رو تا 3.2 اور میکریدم

والا نظر خودم همینه.فقط مصرف کارت کمی بالاست اونم برای زمانی که بخوام کراس کنم البته بعدا

در مورد اور کردن هم والا تجربه زیادی ندارم یه کمی نسبت بهش بی اعتماد هستم.ولی خوب  شاید این کار رو بکنم

کولر سی پی یوم همون استاندارد خودشه گمونم باید که کولر بخرم و همچنین کیسم رو هم باید عوض کنم.

لینک به دیدگاه

یه نظر هم من میدم امیدوارم به دردت بخوره .

قبل از هرچیز رمت رو یه 2 گیگ افزلیش بده و مطمئن شو که مینت توانایی ساپورت گراف های رده بالا رو داره !

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من شما با همین سیستم فعلا کار کن و یک مادربرد بگیر یواش یواش جمع کن

لینک به دیدگاه

دست همگی درد نکنه.

مادربردم کارت جدید رو می تونه ساپورت کنه و مشکلی نیست.

در مورد تعویض سیستم هم که دوستان گفتن کم کمک قطعات رو بگیرم.تو فکر هستم اما حالا نمی تونم یه دفعه 4-5 تومن خرج کنم.

می خوام کارت گرافیک رو طوری انتخاب کنم که رو سیستم بعدیم هم نصب کنم و در مقابل قطعات دیگه کم نیاره یا حداکثر اینکه یه دونه دیگه بگیرم و کراس کنم.

حالا بین این دو مورد به نظرتون کدوم با صرفه تره؟

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC 2x DVI
SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC

لینک به دیدگاه

دست همگی درد نکنه.

مادربردم کارت جدید رو می تونه ساپورت کنه و مشکلی نیست.

در مورد تعویض سیستم هم که دوستان گفتن کم کمک قطعات رو بگیرم.تو فکر هستم اما حالا نمی تونم یه دفعه 4-5 تومن خرج کنم.

می خوام کارت گرافیک رو طوری انتخاب کنم که رو سیستم بعدیم هم نصب کنم و در مقابل قطعات دیگه کم نیاره یا حداکثر اینکه یه دونه دیگه بگیرم و کراس کنم.

حالا بین این دو مورد به نظرتون کدوم با صرفه تره؟

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC 2x DVI

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC

تنها تفاوت این دو کارت اینه که اولی یک پورت DVI بیشتر داره و از 4 مانیتور پشتیبانی میکنه . دومی 1 پورت DVI داره و از سه مانیتور پشتیبانی میکنه . اگر اون پورت اضافه به کارت میاد اولی رو بخر . اگر نه هر کدوم ارزونتر بود بهتره ;)

لینک به دیدگاه

اگر تفاوت قیمتشون کمه ، ارزش داره 100 هرتز . ولی اگر تفاوت زیادی دارن ، نه .

لینک به دیدگاه

قیمت SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC    رو 530 تومن دارم

قبمت اون بکی رو‍ بیدا نکردم

همین کارت برند msi رو هم 480 قیمت دارم یا دوسال گارانتی ماتریس

لینک به دیدگاه

قیمت SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC    رو 530 تومن دارم

قبمت اون بکی رو‍ بیدا نکردم

همین کارت برند msi رو هم 480 قیمت دارم یا دوسال گارانتی ماتریس

بنظر بنده msi رو بگیر ماتریکس گارانتی خوبی تا حالا 4 تا از گرافیک هایی رو که سوزوندم بهم خسارت داده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...