رفتن به مطلب

بررسی فنی پلتفرم دایرکت ایکس 12

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

منبعش رو نوشتم که!!! آخرش گنده قرمز رنگ

منبع: گارد3دی

ممنون بابت مطلب

راستی اون سایت هم گورو3 دی هست نه گارد Guru3d 

guard3d.com

guru3d.com

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

از نظر قدرت گرافیکی در مورد پردازنده‌های دستاپ نیز A10 5800 بهتر از رقبای اینتلی خود یعنی Core i5 3570K و Core i7 3770K که دارای پردازنده‌ی گرافیکی HD 4000 می‌باشند عمل می‌کند. در جدول زیر نگاهی به نتایج بنچ‌مارک‌های مختلف پردازنده‌ی اصلی و گرافیکی دو رقیب معروف داشته باشید:

بنچمارک تنظیمات 

تازه این apu مدل A10 5800 پس اگه بخواین با پردازنده ای مثل A10 7850 مقایسه کنین چطور؟ من از نظر گرافیک مجتمعی دارم مثال میزنم که واقعا نسبت به یه پردازنده قوی اینتب کارایی خیلی خوبی از خودش نشون داده هرچند که اون پردازنده چند هسته بیشتر داره ولی با این حال 7850 کم نمیاره

دوست گلم 

بحث بنده سر قدرت خود پردازنده بود که به شما گفتم نه گرافیک پردازنده

این که معلومه گرافیک apu بهتر از گرافیک cpu اینتل هست 

ولی تو بازی ها و مچ بودن با گرافیک اینتل حرف اول رو میزنه

شما هم گرافیک های iris رو تو خود سایت اینتل بخونبد متوجه می شید که  گرافیک های جدید اینتل دست کمی از 7850 ندارن

لینک به دیدگاه

guard3d.com

guru3d.com

ممنون ممنون 

من فکر کردم اینا ترجمه شدن 

فکر کنم این مطالب رو باید توی این قسمت قرار داد.

اگه اشتباه می کنم مدیران اصلاح کنند.

لینک به دیدگاه

سلام . من دارم کارت ۲۹۰ میخرم یعنی دو تومن پول میدم اخرش dx12 رو ساپورت نمیکنه . مگه ایکس باکس وان که مایکروسافت گفته این قابلیت رو خواهد داشت طراحی کارتش جی سی ان ای ام دی نبوده؟ پس یعنی من کارت ۲۹۰ ای ام دی با طراحی جی سی ان خریدم dx12 رو تو بازی ها ساپورت میکنه یا نه ؟

لینک به دیدگاه

ممنون ممنون 

من فکر کردم اینا ترجمه شدن 

فکر کنم این مطالب رو باید توی این قسمت قرار داد.

اگه اشتباه می کنم مدیران اصلاح کنند.

البته الان چک کردم خوشون یه بار دیگه همین مطلب رو اونجا هم گذاشتن.

لینک به دیدگاه

والا منم نفهمیدم قضیه از چه قراره ولی هر چی که هست قرار نیست که کامل از دایر 12 پشتیبانی کنه

لینک به دیدگاه

ای بابا چند ماه پیش گفته بودند که از 700, 600 , پایین تر ساپورت می کنه دوباره باید بریم کارت بگیریم و با فروش این کارت هم به مشکل خواهید خورد

لینک به دیدگاه

منبعش رو نوشتم که!!! آخرش گنده قرمز رنگ

منبع: گارد3دی

guard3d؟ چه قد شبیه guru3d هست اسمش!! ولی بنظر سایت خوبی میاد 

لینک به دیدگاه

ببینید پس بزارین یه جمع بندی کلی انجام بدیم. 

1- mantle هیچ ربطی به directx نداره و جهت رقابت با directx عرضه شده حالا بازی سازه می تونن با انتخاب خودشون از منتل یا دایرکت ایکس واسه ساخت بازی ها استفاده کنند، اما بازی ها های ساخته شده توسط هر کدام توسط دیگری قابل اجرا هست. 

2- کارتهای سری 4 تا 7 nvidia از directx 11.1-11.2-12 و mantle به طور کامل پشتیبانی نمی کنند. 

3- کارت های amd سری 7 و سری 8 (8 فقط واسه لپ تاپ ها ظاهرا عرضه شد) تو پشتیبانی نسخه 12 دایرکت ایکس مثل کارت های سری 4 تا 7 nvidia هستند اما از direct x11.1-11.2  پشتیبانی می کنند. 

4- کارت های سری r9 Amd از direct x 12 پشتیبانی می کنند اما نه به طور کامل. 

5- کارت های نسل بعد هر دو شرکت هم ظاهرا قرار نیست باز به طور کامل از نسخه 12 پشتبانی کنند. 

حالا دوستان محبت کنند هر کدام از موارد بالا رو که غلط هست تصحیح کنند. 

و اما چند سوال: 

1- تفاوت direct x 11.1-11.2 با نسخه 12 در چه مواردی هست. 

2- اینکه همه کارت ها قرار تا حدود از نسخه 12 پشتیبانی کنند این تا حدودی دقیقا تا چه حدودی هست ! 

3- اینکه نوشته شده قابلیت رندرینگ نسخه 12 رو هیچ یک از کارت های کنونی و ظاهرا آتی پشتیبانی نمی کنند منظور کدام نوع رندرینگ هست- آیا منظور استفاده از کارت های در نرم افزار های گرافیکی هست یا منظور از این رندرینگ اجرای بازی های طراحی شده با نسخه 12 هست. 

4- آیا mantle کاملا از Directx جداست و امکان داره در آینده بازی هایی ارائه بشن که صرف برای اجرا روی این پلتفرم بهینه سازی شده باشند کمانکه تو تکنولوژی physx انویدیا با این مسئله مواجه بودیم. 

5- آیا nvidia هم با این تفاسیر فناوری مختص به خودش رو داره و یا قرار به بازار ارائه بده  ?? Amd Mantle vs Microsoft Directx vs Nvidia

واقعا بازی کردن توی این شرایط شده بازی با اعمال شاقه ! یادش بخیر قدیم می رفتیم کلوپ 2 ساعت بازی می کردیم می شد 200 تومان ! که این مصیبت ها رو داشتیم تهش خونه یه کتک می خوردیم ! 

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

1- mantle هیچ ربطی به directx نداره و جهت رقابت با directx عرضه شده حالا بازی سازه می تونن با انتخاب خودشون از منتل یا دایرکت ایکس واسه ساخت بازی ها استفاده کنند، اما بازی ها های ساخته شده توسط هر کدام توسط دیگری قابل اجرا هست. 

2- کارتهای سری 4 تا 7 nvidia از directx 11.1-11.2-12 و mantle به طور کامل پشتیبانی نمی کنند. 

3- کارت های amd سری 7 و سری 8 (8 فقط واسه لپ تاپ ها ظاهرا عرضه شد) تو پشتیبانی نسخه 12 دایرکت ایکس مثل کارت های سری 4 تا 7 nvidia هستند اما از direct x11.1-11.2  پشتیبانی می کنند. 

5- کارت های نسل بعد هر دو شرکت هم ظاهرا قرار نیست باز به طور کامل از نسخه 12 پشتبانی کنند. 

و اما چند سوال: 

2- اینکه همه کارت ها قرار تا حدود از نسخه 12 پشتیبانی کنند این تا حدودی دقیقا تا چه حدودی هست ! 

3- اینکه نوشته شده قابلیت رندرینگ نسخه 12 رو هیچ یک از کارت های کنونی و ظاهرا آتی پشتیبانی نمی کنند منظور کدام نوع رندرینگ هست- آیا منظور استفاده از کارت های در نرم افزار های گرافیکی هست یا منظور از این رندرینگ اجرای بازی های طراحی شده با نسخه 12 هست. 

4- آیا mantle کاملا از Directx جداست و امکان داره در آینده بازی هایی ارائه بشن که صرف برای اجرا روی این پلتفرم بهینه سازی شده باشند کمانکه تو تکنولوژی physx انویدیا با این مسئله مواجه بودیم. 

5- آیا nvidia هم با این تفاسیر فناوری مختص به خودش رو داره و یا قرار به بازار ارائه بده  ?? Amd Mantle vs Microsoft Directx vs Nvidia

واقعا بازی کردن توی این شرایط شده بازی با اعمال شاقه ! یادش بخیر قدیم می رفتیم کلوپ 2 ساعت بازی می کردیم می شد 200 تومان ! که این مصیبت ها رو داشتیم تهش خونه یه کتک می خوردیم ! 

به احتمال زیاد رندرینگی هستش که باعث میشه بازی برای استفاده از سخت افزار بهینه تر بشه و فشار کمتری وارد کنه که مثلما با این کار باری فریم ریت بیشتری میگیره + نوع سایه زنی و سایه پردازی + بافت محیط و روشنایی هستش، بخصوص که واقعا تکسچرها همونطور که تو عکس ها هم معلومه زیبا و چشم نواز و یا عمق هستن، البته بنظرم دایر 12 کارایی بهتر و بهینه تری نسبت به دایر 11 بر روی پردازش موازی داشته باشه

ویرایش شده توسط vampirekain
لینک به دیدگاه

و اما چند سوال: 

1- شک دارم شما به خودت زحمت خوندن مقاله رو داده باشی. جواب اکثر سوالات شما تو مقالات لینک زیر موجوده: 

بررسی فنی پلتفرم DirectX 12

5- آیا nvidia هم با این تفاسیر فناوری مختص به خودش رو داره و یا قرار به بازار ارائه بده  ?? Amd Mantle vs Microsoft Directx vs Nvidia

این مقاله 4 صفحه داره که کامل توضیح داده ... لطفا بخون:  

تست و بررسی فناوری Mantle | نوعی API سطح پایین برای معماری GCN

یه نوع روش نورپردازی جدید هم تازگیا ایجاد شده که تنها به واسطه حضور منتل و DX 12 ممکن شده. در باره اون تکنیک هم اینجا توضیح داده شده:

بررسی فنی | Metal Gear Solid 5 با موتور جدید FOX Engine ویرایش شده توسط hosseinbtusli
لینک به دیدگاه

...

آقا من که منبع نمیبینم آخر مقاله!!! نمیدومن شاید مشکل از مرورگر منه!!! اما اون منبع قرمز رنگی که گفتی رو فقط یه باردیدم!! الانم غیب شده ... مرورگر من مشکل داره یا اصلا مقاله منبع نداره؟

لینک به دیدگاه

آخه دوسته من مال اینتل سری Iris هست که تو اکثر cpu ها قرار خواهد گرفت و لازم به یه برد گرون و رم فرکانس بالا و cpu گرون قیمت مثل 7850 نیست

اخوی الان سی پی های که روی سوکت FM2+ نصب میشن واقعا قوی هستن، اصلا هم نیازی به رم با فرکانس بالا نیست با همین 1600 راحت از یه کارت 630 با سی پی اینتل i7 4770k قویترهف نمیدونم این تت رو کجا دیدم ولی حتما میگردم دنبالش میزارمش برای شما، با این اوصفا خیلی ارزونتر و با کاریی بهتری از اینتل در میاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...