رفتن به مطلب

مشکل نشناختن رم ddr 3 4gig

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام خدمت بزرگواران عزیز؛

من یه مشکل سیستمی دارم که به طور ریز براتون توضیح می دم که ان شاءالله از تجربیات شما بتونم استفاده کنم :

من یک مادربرد مارک supermicro c2sea دارم که LGA 775 هست و ساپورت رمش 8 گیگ 1333 و ساپورت cpu نیز FBS 1333  می باشد،من رو این مادربرد  cpu e5500 باس 800 با 8 گیگ رم باس 1600 یعنی 2 تا 4 گیگ و هیچ مشکلی نبود حتی 2 تا رم 2 گیگ باس 1600 انداختم  و نیز 2 تا رم 4 گیگ باس 1600 انداختم وهیچ مشکلی پیش نیومد یعنی به جز اون 2 تا دو گیگ مجموعش شد 16 گیگ 1600 و راحت استفاده می کردم و چون cpu ضعیف بود عوضش کردم و یه cpu Q6600 باس 1066 گرفتم،وقتی cpu رو نصب کردم هر کاری کردم هر جای رمو نمی زاره بیشتر از 2 گیگ بندارم و مجبور شدم رم هامو بفروشم و 4 تا 2 گیگ باس 1600 بخرم الانم خیلی خوب داره کار میکنه و مشکلی ندارم ولی چند مدته به فکر اینم که یه cpu بهتر یعنی یه Q9650 یا Q9550 بخرم البته جفتشون باس 1333 هستن از کسانی که تخصص دارن می خواستم بپرسم اگه من این cpu Q9650 رو بگیرم می تونم همین رم هارو داشته باشم یا اینکه مجبورم دو باره تعویض کنم؟؟؟؟؟ با تشکر از همه دوستان عزیز.

آدرس سایت مادربرد:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813182161

post-16133-0-35379700-1401103358_thumb.jpg

ویرایش شده توسط karaj62
لینک به دیدگاه

عزیز مادربورد شما از 4 ماژول رم 2 گیگ پشتیبانی میکنه . میشه مجموعا 8 گیگ . همونی که الان دارید . شما چطور 16 گیگ رم روش داشتید ؟ اصلا ماژول 4 گیگی ساپورت نمیکنه . این هم لینک مشخصاتش :

http://www.supermicro.com/products/motherboard/Core2Duo/G45/C2SEA.cfm

با این مشخصات رم شما الان با فرکانس 1333 کار میکنه . نه 1600 .

لینک به دیدگاه

عزیز مادربورد شما از 4 ماژول رم 2 گیگ پشتیبانی میکنه . میشه مجموعا 8 گیگ . همونی که الان دارید . شما چطور 16 گیگ رم روش داشتید ؟ اصلا ماژول 4 گیگی ساپورت نمیکنه . این هم لینک مشخصاتش :

http://www.supermicro.com/products/motherboard/Core2Duo/G45/C2SEA.cfm

با این مشخصات رم شما الان با فرکانس 1333 کار میکنه . نه 1600 .

سلام حامد جان من 4 تا رم 4G  داشتم و cpu E5400  رو همین مادربورد،دروغ ندارم که بگم ولی وقتی cpu Q6600 انداختم اینطوری شد به یکی از دوستام که خدمات کامپیوتری داشتم در میون گذاشتم ولی ایشون گفت که با آپدیت bios شاید درست شه،حالا اون مشکلی بود که حل شد حالا به نظر شما اگه یه cpu Q9650 بگیرم دوباره همچین مشکلی پیش میاد؟

راستی اینم بگم که 2 هفته پیش به سایتش رفتم و bios رو دانلود کردم ولی هر کاری کردم تو محیط داس نصب نشد البته سایتش طریقه نصبو گفته بود.

ویرایش شده توسط karaj62
لینک به دیدگاه

هیچکس نمیتونه بهتون بگه که 100% میشه یا نه . باید بایوس رواپدیتکنید تا خیالتون راحت بشه ولی به احتمال 99% با سی پی یو جدید مشکلی ایجاد نخواهد شد .

لینک به دیدگاه

هیچکس نمیتونه بهتون بگه که 100% میشه یا نه . باید بایوس رواپدیتکنید تا خیالتون راحت بشه ولی به احتمال 99% با سی پی یو جدید مشکلی ایجاد نخواهد شد .

سلام ممنون از راهنماییتون ولی هر کاری کردم طبق گفته های سایت مادربورد بایوسو نتونستم آپدیت کنم،سی پی یو رو عوض می کنم ان شاءالله مشکلی پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

الان ورژن بایوس چنده ؟

(با برنامه CPU-Z میتونید ببینید )

لینک به دیدگاه

الان ورژن بایوس چنده ؟

سلام بهتون امشب اطلاع میدم.

لینک به دیدگاه

الان ورژن بایوس چنده ؟

post-16133-0-34129700-1402252404_thumb.jpg

ویرایش شده توسط karaj62
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...