رفتن به مطلب

مشکل با حجم درایو ویندوز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

میشه راهنمایی بفرمایید ای 8گیگ کجا هستش؟ :-?

post-10820-0-04030900-1401304540_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.فایل های مخفی رو ویندوز در properties حجمش رو محاسبه نمیکنه.شما باید فایل هارو ظاهر کنی و بعد حجمشونو ببینی. واسه اینکار my computer رو باز کن اون بالا سمت چپ organize رو پیدا کن روش کلیک کن بعد روی گزینه folder and search option کلیک کن.اونجا در سربرگ view تیک گزینه hide protected operating system file رو بردار و yes روبزن.الان میبینی فایل های مخفی سیستم ظاهر شدند

لینک به دیدگاه

احتمالا pagefile.sys هست . معمولا به اندازه حجم رم درست میشه و درایو C رو میگیره . میتونی تنظیمش کنی که کمتر باشه. ولی بهتره این کار رو نکنی .

لینک به دیدگاه

احتمالا" Hibernation میتونه باشه.

این دستور رو توی CMD بزن ببین پاک میشه؟

powercfg -h off

لینک به دیدگاه

سلام 

تو ویندوز ویستا به بعد یه فولدر ایجاد شد به نام  winsxs اگه یه نگاه به این مسیر بندازی میبینی که تمام بک آپ ها آپدیت ها و همه ردپاهای ویندوز درون این پوشه قرار دارن و سعی ام نکن پاکش کنی چون به ضررت تموم میشه البته به این راحتی ها هم پاک نمیشه C:\Windows\winsxs

و مورد بعد این که همونی که دوستمون hamid5566 عرض کردن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از دوستان خیلی خیلی ممنونم

از تمامی راه حل هایی که معرفی کردین استفاده کردم اما بازم جواب نداد :(

اما احتمال میدم همون حرف hamid5566 درست باشه.

نمیدونم چه کنم؟؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواب حالا همه این حرفا درست.

مشکل و سوال اصلی من اینه که من یه ssd با هجم 64گیگ رو گزاشتم برای ویندوز که خوشبختانه 60گیگش بیشتر در دسرس نیست.

اما حالا گیریم همین 60گیگ.

کل ویندوز مگه چقدر حجمشه تازه 64بیتی هم که هست فکر نکنم 20گیگ بیشتر باشه ، این از ویندوز و تمام برنامه هایی که من نصب کردم حجم دقیقشون دیگه خیلی بشه 10گیگ.

خوب حالا 30گیگ بقیه رو چه چیزی پر کرده؟ مگه این ویندوز یا آنتی ویروس چقدر آپدیت داره؟

لینک به دیدگاه

مشکل و سوال اصلی من اینه که من یه ssd با هجم 64گیگ رو گزاشتم برای ویندوز که خوشبختانه 60گیگش بیشتر در دسرس نیست.

کل ویندوز مگه چقدر حجمشه تازه 64بیتی هم که هست فکر نکنم 20گیگ بیشتر باشه ، این از ویندوز و تمام برنامه هایی که من نصب کردم حجم دقیقشون دیگه خیلی بشه 10گیگ.

خوب حالا 30گیگ بقیه رو چه چیزی پر کرده؟ مگه این ویندوز یا آنتی ویروس چقدر آپدیت داره؟

برو تو تنظيم كن كه pagefile رو تو درايو ويندوز نسازه يا حجمشو بيار پايين

برا حجم درايوتم شايد worm داره

اين نكترم فراموش نكن desktop جزو درايو ويندوزه.

لینک به دیدگاه

سلام

میشه راهنمایی بفرمایید ای 8گیگ کجا هستش؟ :-?

این 8 گیگ مال  2 تا فایل هست با نام های hiberfil.sys وpagefile.sys که دوستان اشاره کردن.

hiberfil.sysکه همون مال Hibernation (خواب زمستانی )هست اگه نیاز نداریش پاکش کن من همیشه پاکش میکنم!(حدود 4 گیگ از اون 8 گیگ بر میگرده)

دستورشم که باز دوستان اشاره کردن (فقط cmdرو از طریق run as administrator اجرا کن و این دستور رو داخلش کپی کن و اینتر powercfg -h off و بعد سیتم رو ریستارت کن)

در مورد pagefile.sys هم باید بگم که ویندوز یک رم مجازی روی هارد درست میکنه که در صورت کم امدن رم از اون استفاده میکنه(که اگه هارد مکانیکی باشه سرعت سیتم رو بعضی وقتا به شدت کم میکنه)

ولی چون هارد شما ssd هست خیلی هم براتون مفید و اگر یه زمانی سیتم شما نیازش بیشتر از 4 گیگ رم بشه از این رم مجازی استفاده میکنه(برا ویندوزهای 64 بیت رو ssd خیلی مفیده)

پس اینو ترجیحا پاک نکن.(میتونی مقدارشو کمتر کنی ولی اگر سیستمت نیازش بشتر از رم تعریف شده در ویندوزت شد سیستم ریستارت میشه یا تو حین بازی ارور میده و بازی کرش میکنه)

چنتا گزینه میتونه باشه.

شما تمام دانلودیهات مثلا دانلود با دانلود منیجر یا دانلود با نرم افزارهای ثورنت همش در داریو c ذخیره میشه که میتونی مکان ذخیره فایلها رو در درایو دیگری قرار بدی.

و هر چیزی که در دسک تاپ یا مای داکیمنت میریزی مثلا فیلم یا فایل هجیم باز به هجم درایو c  اضافه میکنه.(که باز دوستان اشاره کرده بودن)

در اخر سیتم ریستور هم مقداری حجم به درایو c اضافه میکنه که بهتر اینو دست نزنی که اگه سیستمت به مشکل برخور بتونی برش گردونی(بازم اینو میتونی  خاموش کنی)

یه سری کارهای دیگه هم هست که برای مصرف بهینه از ssd هست که اکیدن دنبالش نرو(من تست کردم به شدت سیستم به مشکل برخورد)

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

به صورت پیش فرض حدود 5.5 گیگش متعلق به سیستم ریستور هست که اگه میخوای میتونی یا از کارش بندازی یا  اونو به یه درایو دیگه منتقل کنی که هر دو باعث افزایش سرعت و حجم در دسترس میشه

روش انجام اینکار اینه:

روی computer کلیک راست کرده و گزینه properties رو انتخاب کنید

از منوی سمت چپ گزینه ی system protection رو انتخاب کنید

حال در صفحه بازشده بخش سیستم ریستور رو میبینید

ابتدا روی درایو c کلیک کرده و سپس گزینه configur رو انتخاب کنید

حال برای غیرفعال کردن گزینه ی turn off system protection رو انتخاب کنید و ok کنید

حال برای انتقال این بخش روی درایوهای دیگر میتونید در صفحه قبل درایو مورد نظر رو انتخاب کرده و گزینه configur  را زده و سپس گزینه system restore.... رو انتخاب کنید و ok کنید

در ضمن برای تغییر سایز مورد نیاز برای سیستم ریستور میتونید اونو توی منوی پایین همین صفحه (صفحه configur) تغییر بدهید

یا علی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به صورت پیش فرض حدود 5.5 گیگش متعلق به سیستم ریستور هست که اگه میخوای میتونی یا از کارش بندازی یا  اونو به یه درایو دیگه منتقل کنی که هر دو باعث افزایش سرعت و حجم در دسترس میشه

روش انجام اینکار اینه:

روی computer کلیک راست کرده و گزینه properties رو انتخاب کنید

از منوی سمت چپ گزینه ی system protection رو انتخاب کنید

حال در صفحه بازشده بخش سیستم ریستور رو میبینید

ابتدا روی درایو c کلیک کرده و سپس گزینه configur رو انتخاب کنید

حال برای غیرفعال کردن گزینه ی turn off system protection رو انتخاب کنید و ok کنید

حال برای انتقال این بخش روی درایوهای دیگر میتونید در صفحه قبل درایو مورد نظر رو انتخاب کرده و گزینه configur  را زده و سپس گزینه system restore.... رو انتخاب کنید و ok کنید

در ضمن برای تغییر سایز مورد نیاز برای سیستم ریستور میتونید اونو توی منوی پایین همین صفحه (صفحه configur) تغییر بدهید

یا علی

متاسفانه یا خوشبختانه این کار رو هم قبلا انجام داده بودم.

لینک به دیدگاه

مشکل این دوستمون که حل شد ولی میشه از برنامه your uninstaller برای پاک کردن فایلهای بدرد نخور استفاده کرد . بعضی از برنامه ها فایلهای ستاپ خودشون رو توی درایو c ذخیره میکنن و بعد از نصب شدن اون رو پاک نمیکنن !!!

ویرایش شده توسط مهرداد اوستا
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یکی از دوستان گفتن که محتویات پوشه winsxs رو پاک نکن.(10گیگ هجمشه)

خوب اگه کاتشون کنم توی یه درایو دیگه چی؟بازم مشکلی پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

دقیقا منم یه همچین مشکلی دارم، حدوده 10 گیگ از فضای حافظه پر شده هر کاری کردم درست نشد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان بالاخره موفق شدم مقدار زیادی فضا خالی کنم :D

1.استفاده از برنامه Disk Cleanup خود ویندوز و پاک کردن آپدیت های قبلی که مجرب حذف 2گیگ شد.

2.خدا این بیت دفندر رو لعنت کنه که یکسال من رو رنج داد :mad: به غیر از کارای دیگش ، دیروز اعتبارش تموم شد و منم آویرا خریدم ولی قبلش یه نگاه به حجمش انداختم و دیدم حجمش به 8گیگ رسیده :eek:

که با استفاده از این دو مورد حدود 10 گیگ فضا بدست آوردم :cool:

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد این هست که کش ویندوز باشه که شامل فایل های Recycle Bin و کش مرورگر ها و....

هست شما می تونید از Prapertis همان درایو کش را پاک کنید

و بلی دوستان حق دارند امکان دارد فایل های شما مخفی باشند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...