رفتن به مطلب

Recommended Posts

تبلیغ جدید اینتل گمانه زنی در مورد عدم سازگاری پردازنده های دره ی شیطان با چیپ ست Z87 را افزایش داد. پیش از این در مراسم بیستمین سالگرد تولد پردازنده های پنتیوم، شرکت اینتل عنوان کرده بود که پردازنده های Devil’s Canyon توسط هر دو چیپ سری 8 و 9 پشتیبانی خواهند شد:

6jv5mkmw7lvcbc04pzq0.jpg

اما اکنون در تبلیغ جدید اینتل برای پشتیبانی از این پردازنده ها فقط از مادربرد های جدید چیپ سری 9  نام برده شده و این موضوع برای بسیاری جای سوال باقی گذاشته است که آیا ممکن است Z87 ناتوان از ساپورت این پردازنده ها باشد:

8uikvgeplc10zaxtq6oe.jpg

اگر که واقعیت داشته باشد این موضوع آب سردی است بر روی کاربران مادربرد های سری Z87 که بعضا" علیرغم داشتن مادربرد های High End و قدرتمندی مانند ASUS Maximus VI Extreme، Gigabyte Z87X OC Force و  MSI Z87 MPower MAX نخواهند توانست از پردازنده های جدید Core i7-4790K و Core i5-4690K استفاده کنند.

UPDATE: شرکت اینتل لیستی از مادربردهایی که 4790K و 4690K رو پشتیبانی میکنند منتشر کرده است که بسیاری از مادربرد های سری 8 هم جزو اونها می باشند:

Core i7-4790K لیست مادربردهای سازگار,

Core i5-4690K لیست مادربردهای سازگار

منبع: Techpowerup

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

همون بهتره که نمی شه , چون 4790 برتری خاصی در مقایسه با 4770 نداره !

اینتل کیسه برای جیب مردم دوخته هر روز یک سوکت هر روز یک سی پی یو نه کارایی خاصی در مقایسه با سری قبلی نه ساپورت سری قبلی و.... این نشون میده فقط دنبال سود بیشتر هست نه رضایت مشتری

لینک به دیدگاه

همون بهتره که نمی شه , چون 4790 برتری خاصی در مقایسه با 4770 نداره !

اینتل کیسه برای جیب مردم دوخته هر روز یک سوکت هر روز یک سی پی یو نه کارایی خاصی در مقایسه با سری قبلی نه ساپورت سری قبلی و.... این نشون میده فقط دنبال سود بیشتر هست نه رضایت مشتری

سلام !

فرکانس پایه 4GHZ برای 4790K  و Tim  بسیار بهتر و با کیفیت تر  زیر IHS  نسبت به پردازنده های Ivy-Bridge  و Haswell  که  محدودیت اورکلاک به خاطر این مشکل که در سری قبلی بود و الآن رفع شده مزیت نیست ؟!

لینک به دیدگاه

سلام !

فرکانس پایه 4GHZ برای 4790K  و Tim  بسیار بهتر و با کیفیت تر  زیر IHS  نسبت به پردازنده های Ivy-Bridge  و Haswell  که  محدودیت اورکلاک به خاطر این مشکل که در سری قبلی بود و الآن رفع شده مزیت نیست ؟!

بنچمارک هایی که اومده شما ببنید کارایی هیچ فرقی بین 4770 با 4790 نیست باشه هم در حد 5% !

در ضمن چند % کاربران به غیر اورکلاکر ها با گرمای سری قبلی مشکل داشتن ؟ اصلا چند % کاربران مایل به اورکلاک هستن ؟

شما یک کارت گرافیک مثل 270x با 290x مقایسه می کنید می بنید حداقل دو برابر قوی تر هست مایل هستید به ارتقای کارت برای قدرت بیشتر , ولی شما که الان 4770k دارید برای کدام کارایی می خواهید هزینه کنید و سی پی یو ارتقا بدید به 4790k؟

شما دقت کنید هیچ ثباتی در اینتل نیست یعنی شما قوی ترین مادربورد رو بگرید با قوی ترین سی پی یو مطمین نیستید در نسل بعد اصلا مین و سی پی یو شما قابلیت ارتقا خواهند داشت یا نه اینتل در چند سال اخیر این همه سوکت تغیر داده که صدای همه در اومده که هیچ ثباتی هم نداشتن الان هم همون راه رو داره ادامه میده دلیل هم فقط سود دهی بیشتر هست

لینک به دیدگاه

دوستان در تکمیل خبر، شرکت اینتل لیستی از مادربردهایی که 4790K و 4690K رو پشتیبانی میکنند منتشر کرده است که بسیاری از مادربرد های سری 8 هم جزو اونها می باشند:

Core i5-4690K لیست مادربردهای سازگار.

لینک به دیدگاه

دوستان در تکمیل خبر، شرکت اینتل لیستی از مادربردهایی که 4790K و 4690K رو پشتیبانی میکنند منتشر کرده است که بسیاری از مادربرد های سری 8 هم جزو اونها می باشند:

فوق العاده مسخرست!!!!

90% مادربورد های Z87 رو پشتیبانی نمیکنه!

نمیفهمم! خوب فقط بایوس میخواد دیگه!

البته ایسوس بیشتری هارو پشتیبانی نمیکنه!

گیگابایت توی این مورد خوب عمل کرده!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

اگر amd قویتر عمل میکرد الان skylake هم تو بازار بود !

کلا بازار بی رقیب مزیتش همینه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا Z87 دیگه در این لیست نیست !؟

اگر amd قویتر عمل میکرد الان skylake هم تو بازار بود !

کلا بازار بی رقیب مزیتش همینه !

معایب یا مزیت :دی

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

کلا Z87 دیگه در این لیست نیست !؟

معایت یا مزیت :دی

فکر کنم تغییر داده این لیست رو!

چون روزهای اول که من نیگا میکردم زیاد بود Z87!

حالا چرا الان نیست جای بحث داره!

البته توی سایت خود مادربورد ها ساپورتشون رو نوشتن!

مثلا واسه مادربورد من:

http://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_VI_HERO/HelpDesk_CPU/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم تغییر داده این لیست رو!

چون روزهای اول که من نیگا میکردم زیاد بود Z87!

حالا چرا الان نیست جای بحث داره!

البته توی سایت خود مادربورد ها ساپورتشون رو نوشتن!

مثلا واسه مادربورد من:

http://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_VI_HERO/HelpDesk_CPU/

حتما از بایوس 1504 بکاب داشته باشید !

لینک به دیدگاه

حتما از بایوس 1504 بکاب داشته باشید !

بتا هستش!

اتفاقا احساس کردم که این مورد چون بتا هست نگرفتم!

مشکل ایجاد نمیکنه بایوس بتا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بتا هستش!

اتفاقا احساس کردم که این مورد چون بتا هست نگرفتم!

مشکل ایجاد نمیکنه بایوس بتا؟

فعلا دانلود کن !

ولی بایوس نزن !

اگر قصد خرید 4790K داشتی اونوقت !بایوس بزن !

اینتل هست دیگه !کلا میخواد هرچی Z97 داره بندازه به مصرف کننده بدبخت سر این دو پردازنده !؟

لینک به دیدگاه

فعلا دانلود کن !

ولی بایوس نزن !

اگر قصد خرید 4790K داشتی اونوقت !بایوس بزن !

اینتل هست دیگه !کلا میخواد هرچی Z97 داره بندازه به مصرف کننده بدبخت سر این دو پردازنده !؟

گرفتم :D

نه، قصد که ندارم، تا بریم سراغ X99

لینک به دیدگاه

اشتباهی بود که اینتل متوجح شد!!(تنها فکر فروش چیپهای z97 و h97 نیست)

چون اگه همه چیپها (اولش تو لیست همه چیپها بودن)میتونستن 4790K رو ساپورت کنن 4770k میشد یه مهره سوخته!!!!

با قیمتی برابر ولی کاریی بهتر از 4790K دیگه کسی سراغ 4770k نمیرفت!(چه اونایی که برا اور کلاک میخاستن چه اونایی که اهل اور نبون)

چون اگه احل اور هم نباشی باز تو فرکانس پایه 4 گیگاهرتز کار کردن برا هرکسی وسوسه کنندس.

با این حساب که کلی از4770k تو بازار وجود داره امد و لیست رو اصلاح کرد(شاید تو ایند تولید 4770k متوقف بشه و اینتل هم رضا بده همه از شاهکار جدیدش فیض ببرین)

گرچه سیاست اینا گثیف تر از اینهاس که به فکر مصرف کننده باشن.

ویرایش شده توسط mehrxad
لینک به دیدگاه

اینجا رو نگاه کنید

http://www.amazon.com/Intel-Core-i7-4790K-Processor-BX80646I74790K/dp/B00KPRWAX8

• Compatible with z97 boards only
  • Not compatible with Z87 or Intel Motherboards
  • Intel Rapid Storage Technology
  • Processor with Unlocked Clock Multiplier
  • Quick Sync Video enabling faster video conversion
  • Supports LGA 1150 socket

کسی خبر جدیدی داشت بزاره . من مادربوردم msi z87 دارم و میخوام 4790k در اولین موجودی بردارم.اگر ساپورت نکنه واقعا زد حاله....

در محصولات msi که  z87 خبری از ساپورت 4790k نیست اما ایسوز حتی در محصول رده پایین مثل 

Z87-C ساپورت 4790k رو داره !!!!

http://www.asus.com/Motherboards/Z87C/HelpDesk_CPU/

ویرایش شده توسط evrin1941
لینک به دیدگاه

دوستان ممنون میشم اگه کمکی کرده باشین

من بین مادربرد Asus Maximus VII Hero Z97 و Gigabyte Z97X Gaming 5 Z97 موندم و فقط واسه گیمینگ می خوام شما کدوم یک رو از لحاظ کیفیت و طول عمر و قدرت توصیه می کنین؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون میشم اگه کمکی کرده باشین

من بین مادربرد Asus Maximus VII Hero Z97 و Gigabyte Z97X Gaming 5 Z97 موندم و فقط واسه گیمینگ می خوام شما کدوم یک رو از لحاظ کیفیت و طول عمر و قدرت توصیه می کنین؟

بازم ممنون

دوست خوبم، 

من ميتونم ازتون بپرسم بين BENZ و BMW كدومش رو از لحاظ رانندگى توصيه ميكنيد؟

هر دوى اين مادربردها بهترين در نوع خودشون هستند و TOP به حساب ميان. هم طول عمر، هم از لحاظ بازى و قدرت پردازش و اووركلاك.

شما مادربرد 190 تومنى رو هم ميتونيد براى گيمينگ استفاده كنيد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا رو نگاه کنید

http://www.amazon.com/Intel-Core-i7-4790K-Processor-BX80646I74790K/dp/B00KPRWAX8

• Compatible with z97 boards only
  • Not compatible with Z87 or Intel Motherboards
  • Intel Rapid Storage Technology
  • Processor with Unlocked Clock Multiplier
  • Quick Sync Video enabling faster video conversion
  • Supports LGA 1150 socket

کسی خبر جدیدی داشت بزاره . من مادربوردم msi z87 دارم و میخوام 4790k در اولین موجودی بردارم.اگر ساپورت نکنه واقعا زد حاله....

در محصولات msi که  z87 خبری از ساپورت 4790k نیست اما ایسوز حتی در محصول رده پایین مثل 

Z87-C ساپورت 4790k رو داره !!!!

http://www.asus.com/Motherboards/Z87C/HelpDesk_CPU/

MSI مدل Xpower بایوس جدید داده برای 4790k خودمم آپدیت کردم

http://www.msi.com/support/mb/Z87_XPOWER.html#down-bios

توی توضیحاتش هم نوشته

Support Haswell-Refresh series Processors.

فکر کنم اینتل فقط برای یه سری از مادربردهای highend اجازه داده آپدیت بایوس براشون بیاد

چون واقعا اونایی که برد های 400 دلاری خریدن حاضر نیست به این راحتی دوباره کلی پول برد جدید بدن

لینک به دیدگاه

توی توضیحاتش هم نوشته

فکر کنم اینتل فقط برای یه سری از مادربردهای highend اجازه داده آپدیت بایوس براشون بیاد

چون واقعا اونایی که برد های 400 دلاری خریدن حاضر نیست به این راحتی دوباره کلی پول برد جدید بدن

4790k که در لیست ساپورت نیست.... 4790 معمولی 4790S و i7-4790T ......

لینک به دیدگاه

4790k که در لیست ساپورت نیست.... 4790 معمولی 4790S و i7-4790T ......

دوست عزیز خودتو برای 4790kبه دردسر ننداز فقط5درصد نسبت به 4770برتره و به خاطر استفاده از خمیر کمی مرغوبتر دماش کمتره همون 4770kخوبه دوسته من 5 درصد رو میشه با اورکلاک 4770حتی بیشتر جبران کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی توضیحاتش هم نوشته

سلام

با 4790k هم تست کردید؟ چون فکر میکنم در توضیحات بایوس باید بنویسند کامپایل شده با Devil's Canyon CPU که ننوشته

البته قطعاً بوردهای حرفه ای و گران قیمت z87 آپدیت بایوس Devil's Canyon دریافت میکنند. ولی فعلاً عجله ای در کار شرکت ها نیست تا بتونن مادربردهای z97 رو تا حد ممکن به فروش برسونند. msi هم که پشتیبانی محصولاتش بسیار خوبه حتی بهتر از گیگا و ایسوس. ولی فعلاً که ایسوس پیش قدم بوده و آپدیت بتا رو منتشر کرده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...