رفتن به مطلب

Overclock core i7 90 d0 with giga x58ud5

OverExtreme
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان

با اجازه اساتید می خوام نتایج اور سیتم خودم رو برای شما عزیزان بگذارم امیدوارم شما هم من رو همراهی کنید

ابتدا قطعات مورد آزمایش

1-CPU CORE I7 20 D0 STPPING

MIN GIA-X58UD5 F9A BIOS-2

RAM;CORSAIR DOMINATOR 1600CL8--3

VGA :XFX8800GTXxxx--4

CPUCOOLING: COOLER MASTER V8--5

POWER GREEN680B---6

Hd:Maxtor500gb32mb--7

عکس های از قطعات استفاده شده

9wddaecarqpp0apybil_thumb.jpg

1djoqiuoubpkr642zlmu.jpg

pjtzxf7yt72taqb2ldba.jpg

1jvnm8g6c9nbp7jzykqe.jpg

e47yuidlosp7exxyuhf_thumb.jpg

sp14d9qqrtg3qnndr4b1.jpg

ajpfmyhwe3yqiz9maxwc.jpg

kmzocripnnac3tqkqpc7.jpg

7i13nuiqgd61wvuv38.jpg

rq8fskw5p39z8nqo79j.jpg

kf9djb9y9mjtxcuzz5k_thumb.jpg

a9js2ivp1xrjtodzrybu_thumb.jpg

s8ow076sf64ead6jf_thumb.jpg

برای اورکلاک پردازنده تمامی گزینه بهینه سازی مصرف انرژی یا power savaerغیر فعال وحالت turboفعال کردم سپس میزان فرکانس BLCK را از 133به 200افزایش دادم که بافعال بودن حالت توربو فرکانس عملیاتی CPUبرابر است با 200X21=4200 وفرکانس PCI-E راروی100 گذاشتم ضریب RAM روی 8,وضریب UNCOREرا روی 16 (همیشه ٍٍ ضریب UNCORE باید دوبرابر ضریب رم یا فرکانس آن باشد.)قرار میدهیم ضریب QPI VHIL روی کمترین مقدار موجود در اینجا 36 است میگذاریم

حال نوبت تنظیم ولتاژ است ولتاژ گزینه LLC را فعل مکنیم این عمل باعٍث میشود که ولتاز کمتری به CPU بدهیم درپاین مقدار ولتاز تنظیم شده برای قسمت های مختلف را نوشته ام:

VCORE1.35---VDROP TO1.28V

RAM 1.62V

CPU PELL:186

QPI VTT :1.38

QPI PEL:1.22V

IOH :1.26

دما در حالت FULL LOAD در برنامه LIN X6 64BIT حتی با استفاده از کولر COOLERMASTERV8به 90 درجه سانتیگرد رسید البته من در زمان تست دمای اتاق 25درجه بود ومن برای بهبود عملکرد کولر کف یا بیس کولر را جلای آینه ای یا Base finshe نموده ام و همانطور که در عکس می بینید لایه نیکلی روی بیس را بر داشتم ولی بازهم دما بیش از 3 الی 4 درجه کم نشد برای من جای تعجب بود که دمای خود هتسینک به 45 درجه هم نمیرسید بگذریم بلاخره نوبت هرچی ام باشه نوبت تست ها است که فردا براتون میزارم

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تست های خوبی انجام دادید ولی به چند چیز توجه داشته باشید پروفایلی که شما استفاده میکنید اصلا خیلی از موارد رو برای این فرکانس احتیاج نداره .

CPU PLL رو برابر 1.8 قرار بدید یعنی فقط از حالت Auto در بیارید .

IOH Voltage رو شما مواقعی نیاز دارید که فرکانس Uncore رو بالا میبرید پس به این مورد هم کاری نداشته باشید چون باعث گرمی چیپست مادربرد میشه .

QPI هم در این فرکانس ها اصلا به ولتاژ نیاز نداره و این مورد رو هم روی 1.1V ست کنید .

CPU VCore رو تا جایی که سیستم استیبل هست کم کنید .

DRam Voltage رو برابر 1.65 قرار بده و تا 1.7 هم کاملا سیف هست .

منتظر نتایج عالی شما هستیم .

قربانت نیما :D

لینک به دیدگاه

این آیدی جدید شما احتمالا به دو آیدی دیگر می پیوندد

منظورتون رو متوجه نشدم لطفا فرد مورد نظرتون رو با نقل قول مشخص کنید . :D

لینک به دیدگاه

سلام به همی اساتیید محترم ازجمله آقا نیما

واقعا خوشحال شدم که این مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است در باره پیشنهادی که دادید من ولتاژها رودر کمترین مقدار کهsystemپایدار بود قرار دادم همانطور که خودتون بهتر از من می دونید تا فرکانس 3.8 نیازی به افزایشcore وpell ندارید فقط ولتاژ ram وqpi vttرا مقدرای افزایش میدهیم ,من در فرکانس 3.8ghzیا همون 19x200 vcore1.2vوqpi1.26و بقیه ولتاژ در حالت atuo قراردادم,ودر مورد رم این رم های که من دارم اگه ولتاژ1.6 الی 17 هیچ ورقی تو پایداری وکاری نداره حتی با timing 7.7.7.21.1t با ولتاژ1.65 کاملا پایدار است ولی 2ماژول ازین رم ها بیشتر از مگاهرز 1680 اور نمیشه حتی با?? 1.76v درم موردولتاژ ioh کاملا حق باشماست=D> >

حالا بریم سر تستها دیگه ببخشید که حجمشون زیاد اولا می خواستم با اکس نتایج نشون بدم ولی بعد دیم که ممکن برای بعضی از دوستان معتبر نباشه screenshot گذاشتم

تست در sissof sandra 2009 sp3c

processor arithmetic---1

0t538w3jccjd74u5wy8e.jpg

processor multi media---2

bbyub0tg4dz98401q08.jpg

multi core---3

ivjq9r88bg16ip4h8p9.jpg

memory bandwidth---4

7ezj59ql6xiwmi2rxyh5.jpg

لینک به دیدگاه

تست در 3DMARK06

x3uwy0ogirg8i50f2ozg.jpg

تست در برنامه PerformanceTest 64-bit

5aqthga5thgpb12oq537.jpg

تست در برنامه WINRAR2007

w0wwe6hmyp5l6mjdyh8a.jpg

تست Cache and Memoryدر برنامه EVEREST Ultimate Edition5.3

tmgy1hzrsq4j552bkx.png

تست در Wiprime--32m

xtmdpwiccx3n7ghe1m9y.jpg

لینک به دیدگاه

تست super_pi_mod-1.5 در16k

tli8vgduxvuecgforqrr.jpg

تست در super_pi_mod-1.5در 1M

rqkasrt06dt7yl47rnma.jpg

ثبت اورکلاک cpu در فرکانس 4.2ghz

jjlbjiuu811uv5352t9i.jpg

ثبت اورکلاک cpu در فرکانس4.3ghz

67bvhrspsndo7dbq6g6h.jpg

تست کامل در برنامه EVEREST Ultimate Edition در لینک زیر (به صورت فشرده)

http://www.mediafire.com/file/iyhvmgtmjzd/overclock core i7 920 to 4-2 by Ultra Extreme.rar

لینک به دیدگاه

در آخر از همه شما دوستان تشکرمیکنم وجا داره که از آقای مهنس جاوید در شرکت برین تک نماینده کیسهای nzxtو آقای مهندس خوشگو در شرکت دریا کامپیوتربه خاطر همکاری شان تشکر ویژه ای کنم .

اگه تست در برنامه های دیگر هم خواستید بگید براتون میزارم.

از آقای مهندس حسینی هم در خواست دارم که وقتی کولر های ترمال رایت اومد به ما هم اطلاع بدن تا یک دونش برای سیستم بخرییم.دیگه ببخشید که ناقص دست پا شکسته بود

موفق باشید قربان شما saber:-h

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیر تو post اول تو قسمت مشخصات سیستم توضیح دادم ولی بااین حال کولینگ من coolermaster v8 است کولینگ بسیار خوبی اما نه برای اور سنگین

یکی دیگه ازمشخصات اون پشتیبانی از تمامی سوکت ها وپردازندها است فعلا که توایران بهتر ازاین پیدا نمیشه من که منتظرم آقای مهندس حسینی برامون چه کار میکنه (اگه یکه کولر مثل IFX14بیاره خیلی خوب میشه)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیر تو post اول تو قسمت مشخصات سیستم توضیح دادم ولی بااین حال کولینگ من coolermaster v8 است کولینگ بسیار خوبی اما نه برای اور سنگین

یکی دیگه ازمشخصات اون پشتیبانی از تمامی سوکت ها وپردازندها است فعلا که توایران بهتر ازاین پیدا نمیشه من که منتظرم آقای مهندس حسینی برامون چه کار میکنه (اگه یکه کولر مثل IFX14بیاره خیلی خوب میشه)

ااا شما هم منتظر ifx14 هستید؟پیدا کردید به ما هم خبر بدید

ویرایش شده توسط atabak
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...