رفتن به مطلب

كدام مادربرد GAMING يا OC؟؟؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان و كاربران عزيز

سوالي براي بنده پيش اومده كه اگه شما راهنمايي كنيد خيلي خوشحال ميشوم

ميخواستم بدونم كه اين شركت هاي كه ميگويند مادربرد ما GAMING يا همون OC هستند دقيقا منظورشون چي هست؟؟؟

مثلا اين دو مادربرد ها:

GIGABYTE Z97X-Gaming 5 LGA1150 Z97 Mainboard

GIGABYTE Z97X-SOC Force LGA1150 Z97 Mainboard

و آيا منظورشون اين هست كه اون مادربردي كه گمينگ هست  اوركلاك نميتونه بكنه؟؟

من خودم به تازگي سيستم خودم را فروختم و الان موندم كه چه مادربردي را بخرم كه براي من هم بتونه وقت اور كردن جواب بده و هم براي بازي يعني براي هر دو مورد ميخواهم

بنظر شما دوستان چه مادربردي بخرم بهتره

ممنون ميشم اگه راهنمايي فرماييد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

دوستعزیز مدلهای گیمینگ طراحیشون مخصوص کمارای گیم شده مثلا شبکه ی قوی داره یا مثلا کارت صدای خوبی روش داره این نیست که قدرت اورکلاک نداره اورم میشه کرد اما به صورت تخصصی برای گیم روش تمرکز کردن اما مادربردهای سری OC برای اورکلاکرزها ساخته میشه و کسانی که میخوان اورکلاک کنند و اکثرشون دارای کارت صداهای قوی نیست مثل اونایی که روی گیمینگ استفاده میشن بستگی به خودتون داره که چه کاریی میخاین انجام بدین اگه میخین گیم بزنین در کنارشم اورکلاک مادربرد گیمینگ رو بهتون پیشنهاد میکنم

اگه اورزکلاک به صورت حرفه ای نمیاخین بکنین همون مادربرد گیمینگ رو بردارین اما اگه میخاین اورکلاک رو به صورت حرفه ای راه بندازین بنظر من همون مین OC بگیرین . 

مادربردهای گیمینگ کارت صدای بسیار قوی دارند ، شبکه ی خوبی دارن و ...  .

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

سلام 

دوستعزیز مدلهای گیمینگ طراحیشون مخصوص کمارای گیم شده مثلا شبکه ی قوی داره یا مثلا کارت صدای خوبی روش داره این نیست که قدرت اورکلاک نداره اورم میشه کرد اما به صورت تخصصی برای گیم روش تمرکز کردن اما مادربردهای سری OC برای اورکلاکرزها ساخته میشه و کسانی که میخوان اورکلاک کنند و اکثرشون دارای کارت صداهای قوی نیست مثل اونایی که روی گیمینگ استفاده میشن بستگی به خودتون داره که چه کاریی میخاین انجام بدین اگه میخین گیم بزنین در کنارشم اورکلاک مادربرد گیمینگ رو بهتون پیشنهاد میکنم

اگه اورزکلاک به صورت حرفه ای نمیاخین بکنین همون مادربرد گیمینگ رو بردارین اما اگه میخاین اورکلاک رو به صورت حرفه ای راه بندازین بنظر من همون مین OC بگیرین . 

مادربردهای گیمینگ کارت صدای بسیار قوی دارند ، شبکه ی خوبی دارن و ...  .

دست شما درد نكنه بابت راهنماايي تون

ولي بازم براي من سوالي پيش اومد حالا اين سيستمي كه من فروختم مادبردش گميگ بود مثلا خب....

ولي لامصب روي اعصاب بود براي اور كردن يعني من اول فك كردم امشكل از CPU هست كه بعدا CPU ديگه اي خريدم بازم همين مشكل بود بنظر شما چرا اور نميشد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دست شما درد نكنه بابت راهنماايي تون

ولي بازم براي من سوالي پيش اومد حالا اين سيستمي كه من فروختم مادبردش گميگ بود مثلا خب....

ولي لامصب روي اعصاب بود براي اور كردن يعني من اول فك كردم امشكل از CPU هست كه بعدا CPU ديگه اي خريدم بازم همين مشكل بود بنظر شما چرا اور نميشد

خواهش میکنم 

اختمالا اون مشکل مین نبوده مادربردهای گیممیگن نگفته که مثلا دیگه هیچی اورکلاک نمیشه من خودم سری اسنایپر 5 داشتم راحت سی پی یو رو اور میکردم مثلا مادربردهای او سی برای اینه که شما ببرین زیر نیترو سی پی یو رو و بخاین رکورد بزنین اینجوریه اونکه اور نمیده هزاران دلیل داره فقزه مین نیست شما برین تو بایوس یه فرکانس با یه ولتاژ تغییر بدید و دیگه باید بگین حتما باید اوکی بشه ترفند های مخصوص خودشو داره و باید اصولی بیش برین برای اورکلاک . اگه میبینین نمیتاونین به صورت درست وازرکلاک کنین بهتره وارکلاک نکنین چون ممنکه هم به مین و هم سی پی یو صدمه وارد کنه . 

اینو بدونین اگه شما بخاین سی پی یو رو 4500 یا 4700 یا 4800 کنین راحت روی مادربردهایس گیمینگ هم میشه . حتی 5000 

برای فرکانس های 6 و ... نیاز به مادربردهای قدرتمنده که دارای فازبندی قویتر هستند . 

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم 

اختمالا اون مشکل مین نبوده مادربردهای گیممیگن نگفته که مثلا دیگه هیچی اورکلاک نمیشه من خودم سری اسنایپر 5 داشتم راحت سی پی یو رو اور میکردم مثلا مادربردهای او سی برای اینه که شما ببرین زیر نیترو سی پی یو رو و بخاین رکورد بزنین اینجوریه اونکه اور نمیده هزاران دلیل داره فقزه مین نیست شما برین تو بایوس یه فرکانس با یه ولتاژ تغییر بدید و دیگه باید بگین حتما باید اوکی بشه ترفند های مخصوص خودشو داره و باید اصولی بیش برین برای اورکلاک . اگه میبینین نمیتاونین به صورت درست وازرکلاک کنین بهتره وارکلاک نکنین چون ممنکه هم به مین و هم سی پی یو صدمه وارد کنه . 

اینو بدونین اگه شما بخاین سی پی یو رو 4500 یا 4700 یا 4800 کنین راحت روی مادربردهایس گیمینگ هم میشه . حتی 5000 

برای فرکانس های 6 و ... نیاز به مادربردهای قدرتمنده که دارای فازبندی قویتر هستند . 

درسته دوست عزيز شما خودتون ميگوييد كه تا 5 اور ميشه خب من هرچه كردم روي تربو كه خود شركت مكرر كرده نشد اور كني يعني ولتاژ ميرفت بالا=دما مي رفت بالا كه استيبل نبود ولي عجيب تر از اين رم هاي 1600 دوستمو توانستم تا 2133 اور كنم حالا مونم كه چرا CPU اور نميشه ولي رم ها مثل آب اور ميشدند

ویرایش شده توسط FATAL1TY.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

طبق بررسی انجام شده روی مادربرد گیمینگ کارت صدایی بسیار حرفقه ای تعبیه شده که به گیمر اجازه خواهد داد تا بهترین نوع صدا رو تو گیم ها ، موزیک ، فیلم و... دریافت کنه که متاسفانه بر روی مادربرد او سی چنین کارت صدایی نیست .

3966.png

در مادربرد OC شما شاهده برخی از کلیدهایی هستید که این دکمه ها مربوط به تنظیمات اورکلاک هستند که نشون میده دارای اورکلاک پذیری بسیار بالایی هست همنچین تو مادربرد اتو سی فازبندی بسیار بهتر از گیمینگ هست و تغذیه ی بهتری رو داره . 

3833.png

تو مادربذد OC چهار تا گرافیک میخوره که 3 تا گرافیکها میتونند بصورت 16x همزمان فکارکنند اما تو گیمینگ فق 3 گرافیک میخوره که فکر نکنم این نکته بدرد کسی بخوره چون تو ایران کمتر کسی 3 گرافیک استفاده میکنه :دی 

اما پیشنهاد نهایی من به شما : 

اگه میخاین یه اورکلاک ساده مثلا فرکانس 4500 ببرین سی پی یو رو و یه مینی میخاین که کارت صدا و دارای شبکه خوبی باشه گیمینگ رو پیشنهاد میکنم /

اما اگه یه اورکلاکر حرفه ای به تمام عیارین و شبانه روز روی اورکلاک هستید و دوست دارین بهترین رکردو بزنین مادربرد او سی رو پیشنهاد میکنم . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته دوست عزيز شما خودتون ميگوييد كه تا 5 اور ميشه خب من هرچه كردم روي تربو كه خود شركت مكرر كرده نشد اور كني يعني ولتاژ ميرفت بالا=دما مي رفت بالا كه استيبل نبود ولي عجيب تر از اين رم هاي 1600 دوستمو توانستم تا 2133 اور كنم حالا مونم كه چرا CPU اور نميشه ولي رم ها مثل آب اور ميشدند

شمکل اصلی کار خودتون بودین وقتی میره دما بالا خب طبیعتا سی پی یو نمیتونه استیبل بشه شما باید تاو اورکلاک بتونین با کممترین ولتاژ اورکلاک کنین با ترفندهای مختلف و لو ولتاژ بودن سی پی یو و محیط خنکی داشته باشید تا بتونین تو اورکلاک موفق بشید . اگه محیط گرم باشه ، کولر سیپ ی یو خوب نباشه قاعدتا اورکلاک خوبی دست پیدا نخواهید کرد ! کولر ، لو  ولتاژ بودن سی پی یو ، دمای محیط بسیار بسیار اهمینت دارن . 

شما حتی اگه مادربرد او سی هم بگیرین نخواهید توانست اورکلاک کنین . مادربرد او سی نمیاد برای شما خودش اورکلاک کنه فقط امکانات بیشتری در زمینه ی اورکلاک داره . برای حرفه ای ها هست .

مادربرد OC که بگیرین و نتونین از امکاناتش به نحو احسن استفاده کنین فقط پول اضافه خرج کردین و فقط میتونین روی کاغذ بگین من این مادربرد رو دارم . پس مادربردی بگیرین که بتونین از امکاناتش نهایت استفاده رو ببرین 

ویرایش شده توسط Zalman1313
لینک به دیدگاه

شمکل اصلی کار خودتون بودین وقتی میره دما بالا خب طبیعتا سی پی یو نمیتونه استیبل بشه شما باید تاو اورکلاک بتونین با کممترین ولتاژ اورکلاک کنین با ترفندهای مختلف و لو ولتاژ بودن سی پی یو و محیط خنکی داشته باشید تا بتونین تو اورکلاک موفق بشید . اگه محیط گرم باشه ، کولر سیپ ی یو خوب نباشه قاعدتا اورکلاک خوبی دست پیدا نخواهید کرد ! کولر ، لو  ولتاژ بودن سی پی یو ، دمای محیط بسیار بسیار اهمینت دارن . 

شما حتی اگه مادربرد او سی هم بگیرین نخواهید توانست اورکلاک کنین . مادربرد او سی نمیاد برای شما خودش اورکلاک کنه فقط امکانات بیشتری در زمینه ی اورکلاک داره . برای حرفه ای ها هست 

درسته دوست عزيز ولي اين من نبودم كه والتاژ را بالا ميبرد يه سيستم امنيتي بود كه توي مادربرد هست كه زماني كه CPU زياد گرم ميكنه خود بخود DECLOCKميكنه يعني GHZ CPU را مياره پايين تا گرم نكنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته دوست عزيز ولي اين من نبودم كه والتاژ را بالا ميبرد يه سيستم امنيتي بود كه توي مادربرد هست كه زماني كه CPU زياد گرم ميكنه خود بخود DECLOCKميكنه يعني GHZ CPU را مياره پايين تا گرم نكنه

خب عزیزم این باید خدارو هم شکر کنین وقتی دما میره بالا دیفالت میشه خب دما رو بیارین پایین پس براچی اورکلاکر ها IHS بر میدارن خب برا همین که مشکل دما رو رفع کنن براچیب 2 میلیون مردم پول ست xspc میدن براچی محیط رو تا جایی که جا داره خنک میکنن همه ی اینا برای اینه که سی پی یو استیبل باشه و بتونن در پایینترین ولتاژ روی اون فرکانس مورد نظر کار کنن . 

دما بسیار زیاد روی ولتاژ تاثیر داره اینو به یاد داشته باشین شما وقتی تو دمای سی پی یو 60 باشه با ولتاژ 1.25 تو فرکانس 4500 استیبل باشه بدونین تو دمای 18 صد در صد تو همون فرکانس با ولتاژ 1.19 بالا میاد و استیبل مییشه این چجیزیه که من تست کردم و به این نتیجه رسیدم.

لینک به دیدگاه

يعني احساس ميكردم الكي سري K خريدم چون اصلا درست حسابي اور نميشد والتاژ را ميگذاشتم روي 1.2 و روي 4.00 تنظيمش ميكردم حي ريستارت ميخورد و اور نمي شد و كم كم مي اومدم پاييين تر تا رسيدم به 3.8 كه خود تربوش بود ولي بازم دما ميرفت با تا 66 كه بعد اين سيستم امنيتي فعال ميشه بعد مياد روي 3.2 و حتي پايين تر البته وقتي زير لود 100% باشه از دوستانه زيادي پرسيدم گفتند كه از CPU هست و حالا كه عوضش كردم بازم اور نشد نميدونم مشكل از رم هست يا از مادربرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

يعني احساس ميكردم الكي سري K خريدم چون اصلا درست حسابي اور نميشد والتاژ را ميگذاشتم روي 1.2 و روي 4.00 تنظيمش ميكردم حي ريستارت ميخورد و اور نمي شد و كم كم مي اومدم پاييين تر تا رسيدم به 3.8 كه خود تربوش بود ولي بازم دما ميرفت با تا 66 كه بعد اين سيستم امنيتي فعال ميشه بعد مياد روي 3.2 و حتي پايين تر البته وقتي زير لود 100% باشه از دوستانه زيادي پرسيدم گفتند كه از CPU هست و حالا كه عوضش كردم بازم اور نشد نميدونم مشكل از رم هست يا از مادربرد

مشکل از سی پی یو هم نبوده دوست گلم مشکل از اینه که برای 4 ولتاژ مناسب نیست ولتاژ میخاد وقتی ریست میشه ولتاژم بدید دما میره بالا پس در نتیجه باز میرسیم به مشکل دما شما مشکل دما دارید اگه مشکل دما رو رفع کنین راحت مشکلتون رفع خواهد شد . دما بسیار بسیار تاثیر گذاره دما 66 برای سی پی یو بالاست تو حالت ایدل سی پی یو خودم من 18 هست زیر لود 45 درجه . 

مشکل کولر ممکنه باشه ، دمای محیط بالاست ووو هزار عامل دیگه  که دذما میره بالا . سری هاسول مشکل دما هم دارن باید کاریی کنین این دما بیاد پایین فروش سی پی یو کار منطقی نبوده . 

لینک به دیدگاه

خب نه من مونده بودم چرا دماي CPU بالا بود روي فركانس 3.8 CPU توي حالت ايدل دماش روي 50-49 بود كولر من استوك بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب نه من مونده بودم چرا دماي CPU بالا بود روي فركانس 3.8 CPU توي حالت ايدل دماش روي 50-49 بود كولر من استوك بود

چون عزیزم ، کولرتون خوب نبوده خودتون دارید میگین استوک بوده دیگه خیلیه م خوبه دما | اگه میخاین اورکلاک کنین همین اول به فکر یه کولر عالی بیفتین چون اورکلاک کولر خوبی میخاد با استوک که نمیشه اورکلاک کرد :D

لینک به دیدگاه

من كارم زياد توي اور نيست ولي خوشم مياد سرعت CPU را بالا ببرم حداقل تا 4.1 يا 4.2 بنظر شما چه مادربوردي بخرم كه هم بتونم اور كنم تا حد معقول و هم بتونم از مزاياي گمينگ برخوردار باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من كارم زياد توي اور نيست ولي خوشم مياد سرعت CPU را بالا ببرم حداقل تا 4.1 يا 4.2 بنظر شما چه مادربوردي بخرم كه هم بتونم اور كنم تا حد معقول و هم بتونم از مزاياي گمينگ برخوردار باشه

اگه  اکثر وقتا گیم میزنین و زیاد به اورکلاک اهمیتی نمیدین و حداکثر میخاین روی 4500 بزارین بنظر بنده همون گیمینگ بخرین که دارای قیمت بهتری هم هست :)

لینک به دیدگاه

اخه من اين گمينگ را داشتم دلم خار هست چون اصلا نميتونستم اور كنم بنظرت بازم برم گمينگ بخرم بد نميشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخه من اين گمينگ را داشتم دلم خار هست چون اصلا نميتونستم اور كنم بنظرت بازم برم گمينگ بخرم بد نميشه

من که شرایطظو گفتم عزیزم ، حالا دیگه بقیه ی کار با خودتونه میخاین او سی بگیرین یا گیمینگ :)

لینک به دیدگاه

منم تو این شرایط بودم عزیز :)

اخه یعنی تو 24 ساعت رو اورکلاک می کنی یا یه اورکلاکر حرفه ای هستی که می خوای رکورد بزنی بدون شک می گم گیمینگ بخر چون که اولا هم می تونی اورکلاک کنی هم اگه خواستی گیم بزنی که این نوع مادربرد ها تاثیر خوبی تو فریم دهی دارند

حالا خوددانی من گفتم تا شاید کمکی کرده باشم ان شا الله تصمیم خوبی بگیری -_- -_-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...