رفتن به مطلب

مشاوره مانیتور با رنگ وافعی !!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیزم . راستش من قصد خرید یک مانیتور رو دارم که نه برای بازی میخوام و نه فیلم و .. ! واسه کار انیمیشن و اصلاح رنگ ویدئو و از این قبیل کارها !

چند تا از دوستان بهم گفتن که مانیتور های LCD رنگ واقعی ندارن بجز 2 مدل apple و sony و بهم پیشنهاد دادن که از همون CRT های خودم استفاده کنم ! کسی اطلاعی در این مورد داره ؟

با تشکر فراوان :-?

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بعد نیست یک نگاهی به این lcd سامسونگ بندازی

خود سایت سامسونگ این مانیتور برای کار گرافیکی نظیر فتوشاپ توصیه کرده حتما یک سری به لینک پایین بزن

مشخصات اصلی:

* مانیتور LCD در سایز 20 اینچ

* قابلیت نمایش رنگ با استفاده از تکنولوژی LED BLU تا 114 درصد

* مجهز به هود برای کاهش نورهای مزاحم

* مجهز به کالیبراتور رنگ جهت تنظیم دقیق رنگ

* وضوح تصویر 1600X1200

* ورودی DVI

* ورودی USB

* قابلیت تنظیم پایه

qj7yhzpkee82q20qmuj.jpg

y6rinlbqv28i0mioz2jn.jpg

5wd4vi2kn82rmd96o1.jpg

لینک مشخصات فنی در سایت سامسونگ

http://www.samsung.com/he/products/monitor/intelligent/xl20.asp

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

بله این مانیتور هایی که این دوستمون گفتن از سری حرفه ای سامسونگ هستش و بهترین گزینه برای کار شما هستش فقط قیمتش یکمی بیشتر از یکم گرونه که اونم بخاطر پنل با کیفیتش هست که فکر کنم ips هست ، چون پنل مانیتور های توی بازار tn هست

لینک به دیدگاه

بله دوست من

این مانیتور با گارانتی سام سرویس عرضه میشه شما میتونید با نمایندگی سام سرویس تو شهرتون یا دفتر فروش اون تو تهران تماس بگیرید

چون این مانیتور حرفه ای ویکم گرون باید یخورده دنبالش بگردید پیشنهاد میکنم با سام سرویس تماس بگرید یا به آقای حسینی بگید براتون پیگری کنند

تهران، خیابان احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان دوازدهم، شماره ۳۷

کدپستی: ۱۵۱۴۷۴۳۳۱۳

امور مشتریان : ۸۲۵۵

لینک به دیدگاه

بله دوست من

این مانیتور با گارانتی سام سرویس عرضه میشه شما میتونید با نمایندگی سام سرویس تو شهرتون یا دفتر فروش اون تو تهران تماس بگیرید

چون این مانیتور حرفه ای ویکم گرون باید یخورده دنبالش بگردید پیشنهاد میکنم با سام سرویس تماس بگرید یا به آقای حسینی بگید براتون پیگری کنند

تهران، خیابان احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان دوازدهم، شماره ۳۷

کدپستی: ۱۵۱۴۷۴۳۳۱۳

امور مشتریان : ۸۲۵۵

مرسی دوست عزیزم .

از سایر عزیزان هم تشکر می کنم بابت راهنماییهاشون .

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

سلام

این lcd که عکساشو گذاشتین مدلشم بذارین بی زحمت و احیانا "22 موجود نیست ؟

حدود قیمتم باشه خوبه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

بهترین مدل موجود در ایران در حال حاضر EIZO "24.1 CG243W هست .<h1 id="ctl00_cphPC_pHeader" class="productboxheader" style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 5px; padding-right: 0px; padding-bottom: 5px; padding-left: 0px; background-color: rgb(87, 126, 181); color: white; font-size: 12px; height: auto; text-align: center; vertical-align: middle; font-weight: bold; "></h1>

حرفه ای ترین ال سی دی موجود در ایران و البته کمی هم گرون!!!

باسپاس

ویرایش شده توسط rainman
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام به دوستم هرچند که یه مقداری دیر دارم جواب میدم

دوست عزیز مهمترین مطلب در مورد انتخاب مانیتور برای کارهای گرافیکی فضای رنگیی هست که اون مانیتور پشتیبانی می کند بیشتر مانیتور های موجود در بازار نهایتا srgb را پشتیبانی میکنند (بهترینهای آنها) معمولا کسانی که کاهای گرافیکی انجام می دهند مثل ویرایش عکس یا پویا نمایی یا ویرایش فیلم در محیطهای رنگیی با دامنه ای گسترده تر از srgb کار می کنند مانند adobe rgb یا adobe rgb 1998 یا nikon adobe rgb (که البته همه اینها از لحاظ دامنه رنگ به هم نزدیکند) مانیتورهای معمول با قیمتهای حدود 300تا 600 هزار تومان که برای سرگرمی ساخته شده اند جوابگوی این دسته از کاربران نیستند.

در حال حاظر وسیع ترین محیط رنگی که مانیتورهای حرفه ای پشتیبانی میکنند adobe rgb می باشد مانیتورهای شرکت eizo,apple بعضی از مانیتورهای nec,dell, samsung این محیط را پشتیبانی می کنند که قیمتهای بسیار زیادی هم دارند

سوال اینجاست که نیاز شما چیست؟؟ ایا شما در محیط رنگی adobe RGB ویرایش خود را انجام می دهید؟؟ اگر اینچنین است و هزینه خرید این مانیتورها را نیز دارید به سراغ apple یا eizo بروید که قیمت این مانیتور ها از 1000دلار شروع می شود

پس مهمترین مطلب برای خرید مانیتور نیاز شماست

در نهایت باید بگم که واسه عکاسها در ایران خرید چنین مانیتورهایی نمی تونه زیاد کارساز باشه چون کاربران دستگاههای چاپ از همون مانیتور های غیر کالیبره ارزوون قیمت استفاده میکنند و هنگام خروجی گرفتن از کار شما همه هزینه ها و تلاش شمارا از بین میبرند

در ضمن crt یا lcd یا led مهم نیست مهم امکانات مانیتور و دامنه رنگی پشتیبانی شده آن مانیتور بخصوص است برای دانستن این مطالب به کاتولوگها و review های اینترنتی رجوع کنید

امیدوارم که مفید بوده باشد.

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...