رفتن به مطلب

کمک در مورد انتخاب رم

Recommended Posts

سلام به همه ی اساتید و دوستان لیونی عزیز :)

از عنوان تاپیک معلومه، میخوام رم سیستم رو ارتقا بدم، ولی بین چند تا مدل گیر کردم. :-?

هدف فقط و فقط بازی هست و اصلاً قصد اورکلاک ندارم، ولی اگه رم ها از پسش بربیان که چه بهتر! ;)

حالا میخوام 8 گیگ رم رو به دو کاناله بندازم روی سیستم. :x ولی بین این چندتا مدل گیر کردم:

Kingston HyperX FURY 4GB 1600Mhz

Kingston HyperX FURY 4GB 1866Mhz

Corsair XMS3 4GB 1600Mhz

AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz

ممنون میشم اگه دوستان یه راهنمایی بکنن که ترکیب دو کانال از کدوم یک از این رم ها کارایی بیشتری داره. ^_^

در ضمن، اینم مشخصات سیستم مورد نظر:

CPU: AMD Phenom II X6 - 1090T

(Mother Board: MSI 870S - G46 (FX

? :RAM

Graphic Card: Gainward nVIDIA GeForce GTX 560 - 1GB DDR5 256Bit

Power: Green GP600A-EU

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

دومی × 2

با مادربرد به مشکل نمیخورم؟ :confused: چون باس 1600 رو هم به زور جواب میده! *dry#

تو سایت سازنده باس رم رو زده:

800/1066/1333/1600OC

البته بعد از ارتقای پردازنده به  Phenom II X6  - 1090 باس بدون اور رفت روی 1600 ^_^

لینک به دیدگاه

به نکته خوبی اشاره کردی‌ که من از دیدگاه خودم به مسئله نگاه کردم و گفتم با اور میتونم به فرکانس 1866 برسم.

پس بنابر این نظرمو عوض میکنم با عرض معذرت،

اولی × 2

لینک به دیدگاه

به نکته خوبی اشاره کردی‌ که من از دیدگاه خودم به مسئله نگاه کردم و گفتم با اور میتونم به فرکانس 1866 برسم.

پس بنابر این نظرمو عوض میکنم با عرض معذرت،

اولی × 2

من خودم گیج شدم! :wacko:

وقتی از یه AMD Athlon II X2 - 250 استفاده میکردم، باس روی 1066 بود. *dry#

ولی از وقتی پردازنده رو به AMD Phenom II X6 - 1090T ارتقا دادم، تو Speccy و CPU-Z باس رو بین 800 تا 900 میزنه! :huh: یعنی بین 1600 تا 1866 بدون اینکه من هیچ اورکلاکی انجام بدم! :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر بودجه میرسه دومی رو بگیر

که تو اور هم بدرد میخوره

لینک به دیدگاه

من خودم گیج شدم! :wacko:

وقتی از یه AMD Athlon II X2 - 250 استفاده میکردم، باس روی 1066 بود. *dry#

ولی از وقتی پردازنده رو به AMD Phenom II X6 - 1090T ارتقا دادم، تو Speccy و CPU-Z باس رو بین 800 تا 900 میزنه! :huh: یعنی بین 1600 تا 1866 بدون اینکه من هیچ اورکلاکی انجام بدم! :-?

عادیه و اگه بخوای به کارایی بیشتری برسی باید به فکر رم های با تاخیر پایین تر باشی.

لینک به دیدگاه

عادیه و اگه بخوای به کارایی بیشتری برسی باید به فکر رم های با تاخیر پایین تر باشی.

تأخیر همون CL نیست؟؟؟ :confused: :confused: :confused:

لینک به دیدگاه

من AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz رو پیشنهاد می کنم

چون این فرکانس برای بازی مناسب هست و در عین حال نسبت  بقیه تایمینگ پایین تری داره و با کمی اور و گشاد کردن که تقریبا نزدیک به CL10 میشه به همون فرکانس 1800 در همین حدود رسید

و دارای هیسینگ هم که هست و از نظر حرارت تا حدودی میشه گفت بهتر عمل میکنه

گرچه با توجه به مادربردتون که خودتون هم اشاره کردید به فرکانس های بالا زیاد عادت نداره زیاد نمیشه روی اور کردن مانور داد

لینک به دیدگاه

من AData XPG V2 8GB 4GBx2 1600Mhz رو پیشنهاد می کنم

چون این فرکانس برای بازی مناسب هست و در عین حال نسبت  بقیه تایمینگ پایین تری داره و با کمی اور و گشاد کردن که تقریبا نزدیک به CL10 میشه به همون فرکانس 1800 در همین حدود رسید

و دارای هیسینگ هم که هست و از نظر حرارت تا حدودی میشه گفت بهتر عمل میکنه

گرچه با توجه به مادربردتون که خودتون هم اشاره کردید به فرکانس های بالا زیاد عادت نداره زیاد نمیشه روی اور کردن مانور داد

اتفاقاً این مدل بیشتر مد نظرمه. ;) تأخیرش کمتره و هیتسینک هم یه نکته ی مثبته! :) البته هدف فقط بازی هست و قصد اور ندارم؛ ولی همین الان هم سیستم داره بین  1600  تا 1800 کار میکنه.   ^_^

چرا، خودشه.

دو مورد اول  CL10  و دو تای بعدی CL9 هستن، XMS3 هم که چیپ خوبی نداره؛ بنابراین فعلاً مدل آخر یعنی همون AData میاد تو اولویت. :-?

لینک به دیدگاه

سلام رمهایه G.Skill TridentX DDR3-2600 mit 8 GiByte خوب هستن یانه

ویرایش شده توسط mrdehghani
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...