رفتن به مطلب

چند تا سوال در مورد کارت گرافیک؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستای گل

چند تا سوال در مورد کارت گرافیک داشتم

چرا رو فن هایه بعضی کارت گرافیک های 7850 "سافایر" نوشته  روی بعضی هاش نوشته "داول ایکس"؟ ایا تفاوتی با هم دارن و چرا اینکارو کردن؟

چرا کارت گرافیک های جدید amd رو اسمشون رو تغییر دادن؟ حالا ما از کجا باید تشخیص بدیم که کدوم سری با کدوم سری برابری میکنه؟ مثلا 7850 با کدوم نوع گرافیک برابری میکنه(منظورم r7_8_9 یا 270_280 290x) هستش

کارت گرافیک های جدید که اسمشون فرق کرده با کارت گرافیک های قبلی مثل 7950 چه فرقی کرده؟

چرا تو سایت کارت های سری قبل برای فروش نیستش مثل 7850 _7870_7950 و...  یعنی دیگه خواهان نداره؟

پسوند آخر گرافیک های برای چیه؟از کجا معنیشو بدونیم؟ مثلا Vapor-X OC یا OXIC Tri-X  یا with BOOST و....

در کل کارت گرافیک های سری جدید بهترن یا قدیمی ها و چرا با توضیح

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

زیاد بود نخوندم.

:|

چقدر سوال میپرسی.

چرا نخوندی؟ برام خیلی مهم هستن

حالا خیلی از سوال ها رو یادم رفته بپرسم مهم هاش اینان

لینک به دیدگاه

همه که مثل شما استاد نیستن عزیز

پرسیدن هم عیب نیست ندونستن عیبه

ویرایش شده توسط ali_r
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ...

میدونی چیه اینا همه برمیگرده به سیاست های شرکت برای فروش کارت ...مثلا من خودم از یه سافاهیر 7950 doual x استفاده میکنم که نسبتا ارزون تر از سری های اوورکلاک شده ی اون هست ...مثلا شرکت سافاهیر میاد یه خمیر سیلیکون مرغوبتر برای گرافیکش استفاده میکنه و یه 20 MHz اونو اوورکلاک میکنه اسمشو عوض میکنه و کمی گرونتر میفروشه اینطوری یه جورایی پول بیشتر در میاره ...خوب اگه برد و خنک کننده ی کارت من و اون کارتی از سافاهیر که کمی از کارت من گرونتر هست رو ببینی متوجه میشی که واقعا با هم فرقی ندارن و فقط رنگ و لعاب کارت فرق کرده و در ازای این یه مقدار اوور شده و گرونتر و اسمشم مثلا به  vapor-x oc تغییر داده....پس زیاد اسم این کارتها رو برای خودت بزرگ نکن مگه اینکه از لحاظ ظاهری تفاوتی در اونا ببینی مثلا کولرش فرق کنه یا برد از طراحی متفاوتی بهره مند بشه ..... معمولا پسوند ها همینو میگه اون تفاوت کوچیک تو فرکانس و یه سری از ظواهر کارت .در کل اگه بخوای تفاوت کارتهای مختلف از یه برند رو متوجه بشی به نظر من بهترین راه رفتن به سایت شرکت سازنده و مقایسه ی فرکانس و دیگر جزئیات هست و بعد از اون تو گوگل ری وی یو اون کارت رو نگاه کنی تا از عملکرد خنک کنندگی اون که معمولا از نسخه ی مرجع خیلی بهتره و قدرت وکارایی کارت که معمولا زیاد هم با نسخه ی مرجع تفاوت نمیکنه مطلع بشی... و اما انتخاب بین سری قدیمی و جدید من شخصا جدید رو ترجیح میدم چون کارایی بهتری بهت میده بلاخره یه کارت گرافیک جدید دارای معماری متفاوت خواهد بود و معمولا سعی میشه مصرف انژی کمتری هم نسبت به کارت های نسل قبل داشته باشه .... دقیقا مثل cpu های اینتل که مثلا یه 3770 با 4770 شاید زیاد در کارایی تفاوت نداشته باشن ولی از لحاظ مصرف انرژی بهتر شده و کمی بهبود در عملکرد نسبت به نسل قبل خودش داشته.

زیاد نوشتم ببخشید. :D

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

سلام دوستای گل

چرا رو فن هایه بعضی کارت گرافیک های 7850 "سافایر" نوشته  روی بعضی هاش نوشته "داول ایکس"؟ ایا تفاوتی با هم دارن و چرا اینکارو کردن؟

چرا کارت گرافیک های جدید amd رو اسمشون رو تغییر دادن؟ حالا ما از کجا باید تشخیص بدیم که کدوم سری با کدوم سری برابری میکنه؟ مثلا 7850 با کدوم نوع گرافیک برابری میکنه(منظورم r7_8_9 یا 270_280 290x) هستش

کارت گرافیک های جدید که اسمشون فرق کرده با کارت گرافیک های قبلی مثل 7950 چه فرقی کرده؟

چرا تو سایت کارت های سری قبل برای فروش نیستش مثل 7850 _7870_7950 و...  یعنی دیگه خواهان نداره؟

پسوند آخر گرافیک های برای چیه؟از کجا معنیشو بدونیم؟ مثلا Vapor-X OC یا OXIC Tri-X  یا with BOOST و....

خیلی ممنون

سلام دوست من

من خودم سافایر نداشتم ، اما دوال ایکس سیستم خنگ کنندگی سافایر هست ، احتمالا مدل رفرنس ذکر شده سافایر و مدل غیر رفرنس ذکر شده دوال ایکس

سری r7 , R9 سری جدید Amd هست . بامقایسه بنچمارک ها میتونید به قدرتشون پی ببرید، به عنوان مثال اگه اشتباه نکنم قدرت کارت 7950 بین 270 و 280 هست .

سری 7000 amd برای نسل قبل هست و سری جدید r جایگزین این سری شده ، باطبع نسل جدیدتر با توجه به متعادل تر شدن قیمت ها کارایی بهتر و خواهان بیشتر داره .

پسوند آخر معمولا سیستم های خنگ کنندگی و ... رو نمابش می دهند که به عنوان مثال Asus از DC II استفاده میکنه .

مسلما سری جدیدتر بهینه تر هستند ، بهرحال کمپانی سعی در برطرق نمودن ایرادات قبلی محصولات خود دارند و کارتهای نسل جدیدتر بهتر هستند . البته همیشه مدتی طول میکشه تا نسل جدیدتر قیمت متعادل تری پیدا کنه .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

اخه بعضیاش خنده داره.

بهت بر نخوره ها نظرمو گفتم.

مثلا اسم سافایر نداره !!! خو مگه باس داشته باشه اون دوال ایکس که گفتی سیستم خنک کنندگی هستش و مال سافایر.

چرا اسمش رو تغییر دادن !!

حتما اون طرفا ثبت احوال نداشتن.یا حوصله رفتن نداشتن.

خب معلومه سیاست شرکت اینجور صلاح دونسته.

کارت های قبلی رو نمی فروشن چون کسی نزده به سرش بره نسل قدیمی رو بخره وقتی جدیدش موجوده.

در مورد قدرت هم بهتره خودت بنچمارک ها رو نیگاه کنی و با نسل قبل مقایسه.

پسوند اخر هم مدل کارت ه مثلا کولینگ بهتر یا مدار تغذیه قوی تر

در کل سوال عجیبی بود

دوست عزیز چرا اینقدر بی حوصله جواب این بنده خدا رو دادی خوب ایشون یه سری سوال براش پیش اومده گفته اینجا مطرح کنه ، ایرادش کجاست ...!!!! اگه حوصله جواب دادن نداشتی خوب مرورگرتو میبستی میرفتی یه تاپیک دیگه رو میخوندی حالا بیای و ایشون رو ناراحت کنی کار درستی به نظرم نیست .

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

سلام

جواب بقیه سوالات رو که گفتن

برای اسم کارت گرافیک هم 

قبلا ATI زمانی که تنها کار میکرد و AMD سهامش رو نخریده بود یک سری کارت گرافیک به اسم  9000 تولید کرده بود

حالا هم برای همین اسم ها رو عوض کرده که مثل نسخه های قدیمیش نباشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستای گل

خیلی ممنون

بعضی از دوستان جواب بعضی از سئوالاتتون رو دادن، واسه کامل تر کردن جوابهاشون باید به عرضتون برسونم که DualX مدل خنک کننده ای هستش که روی اون کارت استفاده شده...

خوب دلیل تغییر اسم این بوده که بعداز سری 9XXX نمیتونستن که برن سراغ سری 10XXX و اسم کارت خیلی طولانی میشد، شاید فکر میکنید که اینها به سری 8XXX که نرسیدن که هنوز؟ چرا کارتهای لپتاپ سری 87XX موجود هستش... سری 9XXX رو پریدن...

خوب سری 78XX همون سری 270 هستش و سری 79XX همون سری R9 280 هستش که 7950 میشه همون کارت R9 280 و 7970 میشه همون کارت R9 280X ...

که از این سری کارتهای R9 290 و R9 290X فقط کارتهای متفاوتی با سری قبل هستن و قدرت بیشتری دارن، کارتهای سری های  260 , 270 , 280 فقط ساختارشون عوض شده و از نظر قدرت تقریبا تفاوتی با سری قبلی ندارن...

سری قبلی کارتها برای فروش؟ خوب عزیز این کارتهای قدیمی شده و نه دیگه ساخته میشه(فکر میکنم) و نه دیگه کسی از فروشنده ها میاره که بخواد فروش بره...

عزیز شما برای بهتر بودن کارت گرافیک باید ببینید که چه چیزهایی از گرافیک میخواید که براتون مهم هستش؟ مثل دمای کارکردش یا مصرف برقش یا قدرت گرافیک در اجرای بازی و یا قیمتش؟؟

بعداز اون میتونید با توجه به بنچمارکهایی که تو سایتهای معتبر موجود هستش، انتخاب درست رو انجام بدید...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...