رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مین وسی پی یو تا 1700

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز 

من می خوام برای کارت گرافیک asus 770gtx 2gb   این 2 قطعه رو انتخاب کنم . دوستان پاور هم از برند گرین 850 هستش .بقیه قطعات هم موجوده .

پیشنهادتون ترجیحا از اینتل باشه اما اگر مورد خوبی از amd سراغ دارید معرفی کنید چون آخرین مدل ها هم قیمت مناسبی دارند .

یک مسئله دیگه که وجود داره به نظرتون از چیپ z97 باشه بهتره یا z87؟ آیا این 2 چیپ از لحاظ عملکرد خیلی با هم تفاوت دارند ؟ 

بیشترین استفاده من اینترنت  فیلم   و گاهی اورکلاک  و نرم افزار های   folding@home  وsiti@home   هست و اما  گاهی هم بازی می کنم و می خوام توی بازی های

به روز مشکلی نداشته  باشه و با بهترین رزولوشنها عملکرد خیلی خوبی داشته باشه . و اینکه کارت صدای مین عالی باشه .

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان عزیز 

من می خوام برای کارت گرافیک asus 770gtx 2gb   این 2 قطعه رو انتخاب کنم . دوستان پاور هم از برند گرین 850 هستش .بقیه قطعات هم موجوده .

پیشنهادتون ترجیحا از اینتل باشه اما اگر مورد خوبی از amd سراغ دارید معرفی کنید چون آخرین مدل ها هم قیمت مناسبی دارند .

یک مسئله دیگه که وجود داره به نظرتون از چیپ z97 باشه بهتره یا z87؟ آیا این 2 چیپ از لحاظ عملکرد خیلی با هم تفاوت دارند ؟ 

بیشترین استفاده من اینترنت  فیلم   و گاهی اورکلاک  و نرم افزار های   folding@home  وsiti@home   هست و اما  گاهی هم بازی می کنم و می خوام توی بازی های

به روز مشکلی نداشته  باشه و با بهترین رزولوشنها عملکرد خیلی خوبی داشته باشه . و اینکه کارت صدای مین عالی باشه .

مادربورد GIGABYTE Z97X-SLI با قیمت 675 و پردازنده Intel® Core i7-4770K با قیمت 1029 میتونن انتخابهای خوبی باشن .

تو این رده مادربورد ها کارت صدای معمولی دارن . البته بد نیست . ولی عالی نیست . اگر کارت صدای عالی میخوای باید بورد خیلی حرفه ای بگیری که خود بورد حدود 1200 به بالا در میاد که در این صورت برای پردازنده پولی نمی مونه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

چیپ z97 جدید تره یه سری چیزا بهش اضافه شده!و مسلما خریدن اجناس جدیدتر و بروز تر منطقی تره!

اما چون جدیدا وارد بازار ایران شدن قیمتشون نسبت به چیزی که باید باشه بیشتره!

اگه اهل اور هستید cpu ی i7 4790k و رم با باس 1866مگاهرتز و مادربرد هم ترجیحا Asus maximus VII Hero

گرافیک gtx 770هم خیلی خوبه اما اگه 290x بتونین بگیرین دیگه نور الی نور میشه!

لینک به دیدگاه

یچیزی هم درمورد cpu های amd : بهترینش FX 9590 هستش که از i7 4770هم کمتر کارایی داره و نکته حیرت انگیز اینه که 230وات مصرفشه!!!! کلا amd فقط تو کارت گرافیک خوب عمل کرده و رقیب خوبی واسه nVdiaهست اما واسه اینتل اصلا حساب نمیشه( تازه amdتا تکنولوژی 32نانومتر میزنه و اینتل واسه نسل پنجم داره به 14نانومتر کوچ میکنه)

لینک به دیدگاه

پیشنهاد بنده یکی از این بردهاست

Intel® Core i7-4770K Haswell Processo

ASUS Maximus VII Ranger LGA1150 Z97 

ASUS MAXIMUS VI HERO LGA1150 Z87 
لینک به دیدگاه

مادربورد GIGABYTE Z97X-SLI با قیمت 675 و پردازنده Intel® Core i7-4770K با قیمت 629 میتونن انتخابهای خوبی باشن .

تو این رده مادربورد ها کارت صدای معمولی دارن . البته بد نیست . ولی عالی نیست . اگر کارت صدای عالی میخوای باید بورد خیلی حرفه ای بگیری که خود بورد حدود 1200 به بالا در میاد که در این صورت برای پردازنده پولی نمی مونه .

دوست عزیز اگه ما مثلا یک برد مثل هیرو z97  بگیریم با i5  یا کلا بردی باشه با قیمت 1200 و500 واسه سی پی یو   نظرت چیه ؟ میشه چند مدل از برد هایی که کارت صدای حرفه ای دارن رو معرفی کنی ؟

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

مادربورد GIGABYTE Z97X-SLI با قیمت 675 و پردازنده Intel® Core i7-4770K با قیمت 629 میتونن انتخابهای خوبی باشن .

سلام

داداش حامد فک کنم قیمت پردازنده i7 4770k رو اشتباه زدید (با عرض پوزش از حامد خان)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه ما مثلا یک برد مثل هیرو z97  بگیریم با i5  یا کلا بردی باشه با قیمت 1200 و500 واسه سی پی یو   نظرت چیه ؟ میشه چند مدل از برد هایی که کارت صدای حرفه ای دارن رو معرفی کنی ؟

نمی ارزه cpu رو فدای مادربرد کنی! پیشنهاد rezaYa_67 در مورد مادر برد عالیه! مخصوصا اگه Ranger قیمتش خوب باشه(قیمتشو ندارم)! رو چیپ Z97هم هست دیگه محشره! VI hero زد 87هستش! اما هرچی باشه Heroهست!

مثه اینکه maximus VII hero z97 جدبدا اومده قیمت کزایی داره! تا چند وقت دیگه انتظار میره پایین تر بیاد!

اما من cpu ی i7 4790k رو بیشتر میپسندم!

هم جدید تره هم بهتره!

لینک به دیدگاه

سلام

داداش حامد فک کنم قیمت پردازنده i7 4770k رو اشتباه زدید (با عرض پوزش از حامد خان)

درسته عزیز . اشتباها زده بودم .

مادربوردهای هیرو و رنجر با چیپ Z97 قیمت بالای 900 تومان دارن . رنجر 915 و هیرو 1115 . اگر این مادربوردها رو بخوای بگیری باید پردازنده رو i5 برداری که به نظر من منطقی نیست . اگر اصرا به خرید مادربورد با چیپ صدای عالی داری میتونی با کمی هزینه بیشتر مادربورد هیرو با چیپ Z87 بگیری که 839 تومانه . تفاوتشون خیلی زیاد نیست این چیپ ها . کمی تو اتصالات و امکانات بایوس متفاوت هستن . پردازنده 4790K هم هنوز نیومده . اگر برای اورکلاک میخوای ، چاره ای جز خرید 4770K نیست . مگر اینکه صبر کنی تا 4790K بیاد که فکر کنم 1-2 ماه دیگه باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان ميشه مبلغ رو تا 2 ميليون افزايش داد .سي پي يو رو همون 4770k  كه دوستان عزيز راهنمايي كرديد  انتخاب ميكنم اما تو بررسي مادربرد ها به اين 2 مادربرد رسيدم لطفا كمكم كنيد .

ASUS Maximus VII Hero LGA1150 Z97 MB

GIGABYTE Z97X-SOC Force LGA1150 Z97 Mainboard

دوستان اولي با كارت از نظر شكل ظاهري وبرند هماهنگ است اما در عين حال قيمت كاذبي داره . وبه دليل كارت صداي خيلي خوبي كه داره  نظر منو جلب كرده .

مادربرد دومي هم كه قيمت مناسب تري داره  و اما  يك گرافيك بيشتر  و فكر كنم قابليت اوركلاك بالاتري ومزاياي بيشتري تو اين مسئله داشته باشه .

دوستان  تو انتخاب اين دو مادربرد كمكم كنيد  و مزايا ومعايب رو بگيد نسبت به هم دوستاني هم كه دارند اين دو رو بهتر مي تونند راهنمايي كنند .

دوستان با توجه به استفاده من كه به ترتيب اولويت  گيم و استفاده براي موسيقي با سيستم صوتي  و گاهي اور  و اينترنت  و فيلم لطفا پيشنهاد بديد .

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

واسه گیم ایسوز maximus سری hero چیز محشریه :x !!! من که اینو با چیزی عوض نمیکنم !! ( نظر شخصی)

لینک به دیدگاه

دوستان ميشه مبلغ رو تا 2 ميليون افزايش داد .سي پي يو رو همون 4770k  كه دوستان عزيز راهنمايي كرديد  انتخاب ميكنم اما تو بررسي مادربرد ها به اين 2 مادربرد رسيدم لطفا كمكم كنيد .

ASUS Maximus VII Hero LGA1150 Z97 MB

GIGABYTE Z97X-SOC Force LGA1150 Z97 Mainboard

دوستان اولي با كارت از نظر شكل ظاهري وبرند هماهنگ است اما در عين حال قيمت كاذبي داره . وبه دليل كارت صداي خيلي خوبي كه داره  نظر منو جلب كرده .

مادربرد دومي هم كه قيمت مناسب تري داره  و اما  يك گرافيك بيشتر  و فكر كنم قابليت اوركلاك بالاتري ومزاياي بيشتري تو اين مسئله داشته باشه .

دوستان  تو انتخاب اين دو مادربرد كمكم كنيد  و مزايا ومعايب رو بگيد نسبت به هم دوستاني هم كه دارند اين دو رو بهتر مي تونند راهنمايي كنند .

دوستان با توجه به استفاده من كه به ترتيب اولويت  گيم و استفاده براي موسيقي با سيستم صوتي  و گاهي اور  و اينترنت  و فيلم لطفا پيشنهاد بديد .

هر دو بورد عالی هستن .

شما که برات صدا اهمیت داره ، بورد ایسوس خیلی بهتره برات . چون اگر بخوای کارت صدایی بگیری که تو همون مایه ها باشه  حدود 100-150 باید هزینه کنی حداقل . البته حدودی گفتم و این هزینه ممکنه بیشتر هم بشه .

در مورد برتری بورد گیگا ،داشتن اسلات گرافیک بیشتر به کار نمیاد زیاد . الان هر دو بورد 2 اسلات اولشون به درد میخوره . چون اگر از دو کارت استفاده کنی تو حالت 8-8 کار میکنن . اسلات های بعدی در حالت 4x کار میکنن . بیشتر از 2 کارت گرافیک هم فایده نداره که روشون گذاشت . روی گیگا میشه 4 تا کارت AMD هم گذاشت . ولی اصلا ارزش نداره . فقط گیگا اسلات PCI قدیمی داره که ممکنه به کار بیاد . از نظر اورکلاک هم هر دو تقریبا در یک سطح هستن . البته گیگا کمی بهتره . ولی فکر نمیکنم شما در حد زیادی بخوای اورکلاک کنی .

در کل به نظر من ایسوس برای کار شما مناسبتره .

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از راهنمايي هاي خوبتون مي خواستم ببينم با اختلاف قيمتي  40000 تومان كه مادربرد ASUS Maximus VI Formula LGA1150 Z87 MB  بيشتر داره نسبت  

به هيرو z97 امكانات بيشتري  مثل بلوتوث  و واي في  و چيزاي ديگه و از يك طرفم چيپ  ها  z87  هست صرف به خريد كدوم يكي از مادربرد ها هست دوستان ؟

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از راهنمايي هاي خوبتون مي خواستم ببينم با اختلاف قيمتي  40000 تومان كه مادربرد ASUS Maximus VI Formula LGA1150 Z87 MB  بيشتر داره نسبت  

به هيرو z97 امكانات بيشتري  مثل بلوتوث  و واي في  و چيزاي ديگه و از يك طرفم چيپ  ها  z87  هست صرف به خريد كدوم يكي از مادربرد ها هست دوستان ؟

فرمولا بورد بهتریه . هم از نظر خنک کنندگی و هم از نظر امکانات . تفاوت چیپ Z97 با Z87 هم خیلی زیاد نیست . میشه گفت مهمترینش داشتن سوکت M2 تو Z97 هست که فکر نمیکنم حداقل تو ایران کاربردی داشته باشه . کارت صدای فورمولا بهتر هم هست که بیشتر به کار شما میاد .

لینک به دیدگاه

فرمولا بورد بهتریه . هم از نظر خنک کنندگی و هم از نظر امکانات . تفاوت چیپ Z97 با Z87 هم خیلی زیاد نیست . میشه گفت مهمترینش داشتن سوکت M2 تو Z97 هست که فکر نمیکنم حداقل تو ایران کاربردی داشته باشه . کارت صدای فورمولا بهتر هم هست که بیشتر به کار شما میاد .

دوست عزيز اين سوكت M2  دقيقا چه كاري انجام ميده ؟  و  كارت صداي هر دو ROG SupremeFX Audio هست چه مزيتي داره فرمولا  نسبت به هيرو Z97 ؟

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...