رفتن به مطلب

Recommended Posts

سرعت پیشرفت تکنولوژی فوق العاده است. هر هفته ما با انواع سیستم ها و فن آوری هایی روبه رو هستیم که تازگی دارند. اما هنوز خیلی چیز ها هستند که تو دلمون آرزو داریم سریع تر بهشون برسیم و همه داشته باشیم. پس از مشورت با دوستان تحریریه، به 8 فن آوری رسیدیم که دلمون میخواد زود تر عرضه شوند. شما چطور؟ چه تکنولوژی هایی دوست دارین که در آینده ی نزدیک بوجود بیاد؟

1. از دیدن پردازنده های رنج 3 گیگاهرتزی اینتل واقعا" خسته شدیم. چی میشد اینتل به جای صرف این همه وقت و انرژی سر کوچکتر کردن پردازنده ها و برش نازکتر سیلیکن، میومد فرکانس دیفالت پردازنده هاش رو 4 گیگاهرتز می گذاشت. اینتل عزیز، باور کن خیلی از ماها حاضریم دو سه درجه پردازنده مون گرمتر کارکنه، اما به صورت پیشفرض فرکانسش 4 گیگاهرتز باشه.

1rzlftg0h96hssa73bcz.jpg

2. این عکسی که میبینید موتور یخچال نیست، بلکه یه جور کولر متغییر فازی CPU است که بسیار عملکرد خوبی داره. اما سایزش خیلی بزرگه. اگر بشه این دستگاه رو به اندازه ی کولر Corsair H100i کوچک کرد که تو کیس جا بشه، من مطمئنم همه مون حاضریم بابتش پول خوبی به سازنده اش بپردازیم. قول میدیم.

oxntry5c9tslxi714mq1.jpg

3. پس کجا هستند SSD های 4 ترابایتی خوش قیمت؟ تا کی باید یک SSD 128 گیگابایتی رو با یک هارد دیسک کنار هم تحمل کنیم؟ کی میتونیم از شر هارد دیسک چاق و چله و زشت کیسمون خلاص بشیم. بابا هارد دیسک مال دورانی بود که کاربران "اولیه" فضای یه اتاق رو فدای یک کیس کامپیوتر می کردند.

x7fg9k7fiqk5zau22bp.jpg

4. خدا بیامرز تسلا در رویاهاش شارژ وایرلس رو میدید. حالا تکنولوژی اون بوجود اومده اما کو استفاده ی عمومی؟ میشه یه روزی برسه وقتی صبح از خواب پا میشیم، هیچ فیشی رو داخل هیچ درگاهی نکنیم. همه چیز روی هوا خودش شارژ بشه.

xmvuotdybq4iy6v8q6a.jpg

5. کابل فیبر نوری همه گیر باید بشه. استریم کردن فایل های 4K به صورت آنلاین دور از دسترس نیست، باید همه ی خطوط ارتباطی مجهز به کابل فیبر نوری بشن.

iha6zap69kwufidnqep.jpg

6. آخه چرا AMD و Nvidia با کاربران مهربون نیستند؟ از محّبت خارها گل می شود. باور کنید خیلی ها دوست دارند هر دو دنیای گرافیک روی یک سیستم تجربه کنند. بیایید یک فن آوری درست کنید تا بشه روی یک مادربرد یک کارت nVidia رو با کارت هم طراز خودش در AMD با هم SLI/Cross Fire کرد. اونوقت ببنید Battlefield 4 چه کیفی میده.

o3cd8rwmvlyzljkvcnuu.jpg

7. موجودی که در تصویر زیر میبینید در دوران باستان بر روی زمین می زیسته. این کیت نایاب، مبدل سوکت CPU بود و با آن میشد پردازنده های نسل بعد را به مادربرد نسل قبل متصل کرد. باور کنید از دیدگاه اکثر کاربران این آداپتور تبدیل سوکت CPU لیاقت بازگشت مجدد به بازار رو دارد.

otcbywcxguwrkidrech.jpg

8. مانیتور 4K نه هنوز، اما فکر کنم یک مانیتور 27 اینچی پنل IPS با رزلوشن 2560X1600 رفرش ریت 144Hz مجهز به فن آوری G-Sync حق مسلمه هر گیمری باشه.

a4cbx7cy449ki3upghs.jpg

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

درود آرمین جان کارت عالی بود.

در بعضی ازمواقع فکرهایی مشابه توضیحات عالی وبا ارزشی که دادی در سرم چرخیده میشن،و تو فکرای عجیبی میرم.کاش همه این توضیحاتی که دادی به همین راحتی دور از ذهن نبود.اونوقت مشکلات کمتر بود.و......

ویرایش شده توسط mrezaee
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};- @};- @};- @};- :crying: :crying: :crying: :crying: @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

من یه دوست دارم هنوز ز اون کیت های دوران باستان داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین جان داری داغمون رو تازه میکنی...

واسه دوتا تکنولوژی انویدیا و AMD میشه هایبرید استفاده کرد، ولی افزایش گرافیک و پرفورمنسی نداره و فقط با درایورهای حک شده میشه این کار رو کرد...

بعید میدونم که انویدیا و AMD بتونن با هم کنار بیان(تازه نسل جدید کارتهاشون امسال میاد که خودش یک جنگ دیگه هستش) ولی اگر انویدیا بخواد همین شیوه قیمت گذاریش رو ادامه بده احتمال فروش خیلی کمش هست ولی برشکسته شدنش هم احتمالش پایینه که انتظار داشته باشیم یکیشون برشکست بشه که اون یکی شرکت بخرتش...

مانیتور 4k؟؟؟

ما به 3D و 144Hz هم راضی هستیم...

لینک به دیدگاه

مرسی آرمین جان مطلب جالبی بود @};-

اون مورد سومی رو بدجوری باهات موافقم واقعا کی میشه از دست این هارد مکانیکی راحت بشیم :D

لینک به دیدگاه

وای ارمین جان چه چیزای توپی.دستت درد نکنه. :clapping:

چه مانیتور خوشگلی گذاشتی!!! :( همچین مانیتوری یه تایتان هم میخواد!!! :crying:

هر چند که هزینه هردوش از جیب بنده خارجه!!!چرا تکنولوژی همیشه گرونه اخه؟؟؟

اخه چرا؟؟؟؟؟؟ :wacko:  :mad:

ویرایش شده توسط mustanggt
لینک به دیدگاه

در مورد مورد اولتون فكر كنم اينتل مدل 4790K رو بعد از شونصد سال عرضه كرده كه فركانس پايش هم همون 4 هست

لینک به دیدگاه

با تشکر از ارمین عزیز بابت مطلبشون

چندتا نکته به ذهنم رسید که فکر میکنم گفتنشون بد نباشه

اول اینکه میشه در مورده اون کولر متغییر فازی  CPU بیشتر توضیح بدی که اصلا چی هست و چطوری کار میکنه

دوم اینکه من فکر میکنم اگه موضوعه تاپیک رو میزاشتی 8 ارزویی که دارم یا 8 موردی که خیلی میتونه با ما کمک کنه بهتر بود

چون مورد هشتم و سوم دیگه بحثه تکنولوژی مطرح نیست بحثه جیبه خالیه ماست :D

مورد 6 و 7 هم که دیگه سوده شرکتها در خطر میوفته مخصوصا 7

اره دیگه اون بد بختام باید از یه جایی نون در بیارن :D (اره جونه عمشون خیلی بد بختن :mad: )

در اخر هم بابت مطلب تشکر میکنم خوندنش خالی از لطف نبود @};- @};-

ویرایش شده توسط kargiravar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود آرمین جان ممنون به خاطرمطلب جالبی که گذاشتی

در مورد شماره 1 : باید بگم که الان همه دارند سعی میکنن در عین افزایش کارایی مصرف انرژی رو پایین بیارن و به اصطلاح Performance per Watt رو بالاتر ببرن. افزایش کلاک که مستلزم افزایش ولتاژ هم هست همیشه اگر مثلا کارایی رو 30 درصد بالا ببره مطمئنا مصرف رو مثلا 80 درصد بالا تر میبره!

در مورد شماره 2 : اگر کولری باشه که دو حالته باشه و فقط زیر لود شدید از Phase Change استفاده بکنه بهتره چون این سیستم دما رو تا 60-50 درجه زیر صفر پایین میاره و خطر شبنم زدن و اتصالی رو خیلی بالا میبره.

در مورد شماره 3 : کاملا باهات موافقم و مطمئنم حد اکثر تا 10 سال آینده خبری از هارد دیسک مکانیکی نباشه و به عنوان یک خاطره ازش یاد بشه  :)

در مورد شماره 6 : فکر میکنم کمپانی Lucid این کار رو کرده بود ولی نتیجه جالبی ازش نگرفت و ادامه نداد.

مورد شماره 7 : متاسفانه شرکتی مثل Intel که بزرگ ترین تولید کننده CPU های دسکتاپ هستش دقیقا در جهت عکس این مطلب در حال حرکته و نه تنها این تبدیل ها بیشتر شبیه رویا هستن بلکه حتی قصد داره مین برد و CPU رو با هم و به صورت جدایی نا پذیر در بیاره

در مورد شماره 8 : مانیتور های 4K کاهش قیمت قابل توجه ای رو در همین 1 سال اخیر داشتن و همین الان در ایران میشه ایسوس 28 اینچش رو 2400 خریداری کرد که خیلی خیلی بهتر از قیمتهای قبلی که بالای 3000 دلار بودن هستش! ضمن این که قراره به زودی همین ایسوس مدل 27 اینج WQHD با رزولوشن 2560x1440 و ریفرش ریت 120 هرتز و پشتیبانی از G-Sync رو عرضه بکنه که البته هدف بعدی 4K به همراه 120 هرتز یا بالاتر هست  :)

لینک به دیدگاه

بعضی ازاین فناوری ها همچین دو از دستر نیست،برای مثال الان قیمت متوسط SSD 128 فک کنم دوربر 100 دلار باشه ولی تا میاد ایران (دلار 2600 میگیرن با قیمت دلار 3200 میفروشن+گمرک+هزینه های متفرقه+بیمه +عوارض و سهم بچه ها بالا) یهو میشه 400 تا هزاری بی ارزش

یه مثال دیگه مین برد 

همین مین برد تو ایران بالای یه تومنه

در اخر خواهشمندم در ماه مبارک رمضان دعا کنید هیچ وقت فناوری ساخت این چیزا به ایران نرسه چون اون موقع به همینایی که الان دارید راضی میشید (مثلا پراید یا خودرو ملی که طراحیش واسه المان و انگلیسه وبقیه مواردش چین)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...