رفتن به مطلب

بررسي فنThermalright Ultra 120 eXtreme RevC

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بررسي فنThermalright Ultra 120 eXtreme RevC

توسط لابراتوار HotOverclock

image-B04E_4B0970F1.jpg

مقدمه :

در بازار خنک کننده هاي کامپيوتر چند سال اخير در مبحث خنک کننده هاي هوايي(َAir Cooling) شرکت تايواني Thermalright يکي از پيشگامان توليد اين مدل فن ها بوده است .در چند سال اخير بصورت گسترده شاهد توسعه و پيشرفت اين مدل از خنک کننده ها که با تکنولوژي HeatPipe Cooling ساخته شده است و در ادامه به مکانيزم چگونگي خنک کننده گي اين نوع فن ها مي پردازيم .

HeatPipe چگونه عمل مي کند ؟

براي اولين بار در مادربردهاي Abit و Asus سال 2005 شاهد استفاده از اين نوع خنک کننده ها که به صورت لوله هاي ناقل حرارت از نقطه اي به نقطه ديگر بوديم . سوال اصلي اينجاست که درون اين لوله ها از چه ماده اي پر شده است؟

image-81A2_4B0A4AFB.jpg

heatpipestructure.JPG

در اين لوله هاي سر بسته که از جنس مس ساخته شده و داخل آن از مايع تبخير پذير (مثل اتانول، استون ،سديم وجيوه براساس نوع کاربرد اون محل گرماي توليد نوع چيپ) که فشار داخل لوله کمتر يا نزديک به فشار بخار مايع است و براي بخار شدن گرماي کمتري لازم است به سرعت با دريافت حرارت عمل گرماگيري از چيپ يا پردازنده صورت گرفته و تبخير شده و شروع به حرکت به سمت نقطه ديگر از لوله که با فن در حال خنک شدن مي باشد و به سرعت گرماي گرفته شده را به محيط انتقال مي دهد و دوباره به مايع تبديل شده ( سیکل حرکت A،B،C،D )و به نقطه اوليه در لوله بر مي گردد و شروع به گرماگيري مي کند در طي حرکت چرخشي اين سيکل طراحي داخلي لوله هاي HeatPipe قطر لوله ها که ديواره اين لوله از يک پودر متخلخل و شيار هاي ايجاد شده که در اثر قانون فشارمویینگي درگير شده واين ماده هر لحظه در حال جابه جايي بين دو فاز مايع و گاز است .

image-07D5_4B0A58EC.jpg

image-197E_4B0A52A4.jpg

image-0A89_4B0A1912.jpg

image-BDDD_4B1F9C0A.jpg

شرکت Thermalright در اين مدل Thermalright Ultra 120 eXtreme RevC از6 لوله مسي HeatPipe دو طرفه با قطر 8 ميليمتر و ساخت پره هاي متراکم که تماما با آب نیکل پو شانده شده و طراحي منحصر بفردي در درگير شدن با هواي ورودي دارد (به شکل ریب بال هواپیما طراحی ساخته شده ) و باعث کاهش دماي لوله هايHeatPipe تا ارتفاع 16 سانتي مترمي شود .

محتويات جعبه :

طراحي جعبه و باکس فن که از طلق براق مشکي رنگ استفاده شده و کولر در مقواي کاملا ضخيم پکيج شده به اضافه يک فن بلبرينگي 1600rpm دور در دقيقه و خمير سيليکون مخصوص ترمال رايت ، پايه سوکت 1366، پيچ و فنر و بست مخصوص محکم کردن کولر بر روي سوکت پردازنده که به شکل زير است:

image-C72F_4B0A5407.jpg

image-2F99_4B097482.jpg

image-B87A_4B0F9579.jpg

شرايط تست مراحل نصب کولر Ultra 120 eXtreme طريقه خمير زدن و نصب سنسور ترمومتر مهندسي :

تست انجام شده بر روي کولر شرکت ترمال رايت در دماي محيط 23 درجه و توسط ترمومتر مهندسي تيپ K که توانايي ثبت دما در بازه 200- تا 1300+ درجه سيليسوس را دارد و به شکل زير بر روي پله پردازنده يعني سطح 3 IHS نصب شده تا دماي دقيق پردازنده (نکته مهم: دماي نمايش داده شده توسط ترمومتر با دماي برنامه هاي سنجش دما مثل CoreTemp متفاوت است وقابل قياس نيست به دليل باگ هاي نمایش دما در مادربرد های مختلف بوده است و اهمیت نیاز به ابزار دقیق در هنگام تست در اینجا معنا پیدا می کند) را در هنگام تست با برنامه Prime95 در حالت Load و idle (عادی) که سعي شده دماهای گرفته شده در شرايط کاملا يکسان براي تست دو پردازنده 1366 و 775 تنظيم شد . برای نمایش بهتر به عکس های زیر توجه کنید :

image-9A92_4B097482.jpg

image-9298_4B1F9C0A.jpg

image-6E6E_4B1F9C0A.jpg

image-96C9_4B1F9DB7.jpg

image-86AD_4B0A1912.jpg

image-F45F_4B097482.jpg

(دمای محیط که توسط ترمومتر نمایش داده شده)

image-ED08_4B0970F1.jpg

تست وبررسی فن Thermalright Ultra 120 eXtreme RevC بر روي دو سوکت 1366 و 775 پين با دو پردازنده Corei7 920 و E5200:

image-A341_4B1F9DB7.jpg

بررسی فن Thermalright Ultra 120 eXtreme در مقایسه باIntel StockFAN 1366 ,775 که بر روی دو پردازنده در فرکانس کاری یکسان Corei7 920 ورژنC0 در فرکانس کاری 2.8GHz گیگاهرتز در دوحالت Load و Idle (عادی) با برنامه Prime 95 در مدت 10 دقیقه تست دما در حالت Load گرفته شده است ( نکته: البته پردازنده Corei7 920 موجود در بازار باورژن جدید D0 عرضه می شود و اشکالات ورژن C0 از جمله دمای بالا در هنگام Load رو گرفته با این حساب این پردازنده در حالت عادی 130 وات گرما تولید می کند.) در همین شرایط تست دیگری از پردازنده E5200 در فرکانس کاری 2.8Ghz بر روی سوکت 775 در دوحالت با فن ترمال رایت و فن استوک اینتل گرفته شده و نتایج توسط ترمومتر مهندسی ثبت شده است:

image-9D9A_4B0A349D.jpg

تست دما با فن FAN Stock فرکانس یکسان 2.8 گیگاهرتز برای دو پردازنده Corei7 920 و E5200

image-40DC_4B0A349D.jpg

تست دما با فن Thermalright Ultra 120 eXtreme فرکانس یکسان 2.8 گیگاهرتز برای دو پردازنده Corei7 920 و E5200

تست فن Thermalright Ultra 120 eXtreme RevC در حالت اورکلاکینگ :

تست اورکلاکینگ پردازنده ها که از فرکانس 2.8 گیگاهرتز معادل 1Ghz افزایش سرعت به فرکانس 3.8 گیگاهرتز در حالت استیل اورکلاک شد در این حالت پردازنده Corei7 در دو حالت idle و Load توسط برنامه Prime95 مطابق با شرایط قبلی مورد تست قرار گرفت :

819260.png

فرکانس اورکلاک شده پردازنده Corei7 920@ 3.8Ghz ولتاژVcore 1.28

image-F7A2_4B0A349D.jpg

تست دما با فن FAN Stock در فرکانس اورکلاک 3.8 گیگاهرتز برای دو پردازنده Corei7 920 و E5200

image-D020_4B0A349D.jpg

تست دما با فن Thermalright Ultra 120 eXtreme در فرکانس اورکلاک 3.8 گیگاهرتز برای دو پردازنده Corei7 920 و E5200

thumb-3FFE_4B0A7CFF.jpg

thumb-0BD1_4B0A7CFF.jpgthumb-0363_4B0A7CFF.jpg

عکس1عکس2 عکس 3

گوشه ای از نتایج تست ها (به دلیل کثرت تست ها تعدادی رو به عنوان نمونه قرار دادم )

نتیجه گیری:

همان طور که ملاحظه کردید طراحی بی نظیر Thermalright Ultra 120 eXtreme تست های گرفته شده گویای کاهش چشمگیر درجه دما با این فن را نشان می دهد. در واقع شرکت اینتل با FanStock خود به جز کاهش عمر پردازنده در حالت Load مزیت دیگری برای کاربران ندارد:دی

-در مورد کارایی- قیمت :

من باید با شرایط یکسان فن های نامبرده ifx -14 وv8وv10 رو تست میکردم سپس نتیجه گیری می کردم که فعلا شرایط تست برای Thermalright فراهم بود و بیشتر این بررسی ضعف در کارایی فن استوک پردازنده Corei7 رو نمایش میدهد ... و به تنهایی Thermalright گزینه مناسبی است از لحاظ قیمت به کارایی 80 درصد بازده دارد ...البته با توجه به گرمای تولیدی پردازنده Corei7 920 !!و در چند سال اخیر بر روی سوکت 775 ورژن های قبلی این فن اکثرا در تست تمام سایت ها سخت افزاری مقام اول دوم رو کسب می کرد .

-در مورد آسان بودن روش نصب:

ببینید نصب این کولر در سه مرحله انجام می شود و در مدت زمان 8 دقیقه کولر کاملا پایدار میشود مرحله اول بستن دو پله سپس گذاشتن کولر بر روی پردازنده در مرحله سوم بستن بست دو طرفه و محکم کردن با پیچ و فنر که کولر مثل سنگ به پردازنده می چسبه ...

-در مورد نویز فن:

به دلیل نداشتن دستگاه مهندسی نویزگیر این مورد برررسی نشد ولی این فن همان طور که اشاره شد 1600 دور در دقیقه میزند و بسیار کم صداست صدای تولیدی فن کمتر از فن اینتل بود !

-در مورد تطابق فن با مادربردهای مختلف:

ببینید در این صفحه مادربردهایی این کولر روی آنها نصب نمیشود لیست شده است !!

قطعات سیستم تست :

Intel Corei7 920 @ 2.8Ghz /C0/C1& Intel Pentium E5200

Asus ROG Gene II X58

6GB Team Group 2000Mhz

Sumsung 500GB SATAII Hard Drive

VGA PCI Matrox & GF6500 gs

Windows XP SP3

با تشکر از جناب حسینی که قطعات تست را برای انجام بررسی در اختیار ما قرار دادند:D

مجیداز طرف لابراتوار HotOverClock

ویرایش شده توسط majid oc
تصحیح فرکانس رم ها از 1600 به 2000 مگاهرتز...
لینک به دیدگاه

درود بر مجید اقای گل

ممنون از تستهای خوبت و واقعا خلاصه و سبک توضیح دادید ممنونم .

و وقتی که برای این تستها گذاشتید قابل تحسینه و متاسفانه امکانات زیادتر نبود که با فن v8 هم مقایسه بشه ولی من یه دونه فن v8 دیرزو به دست م رسید و اینو نگه میدارم تا توسط یکی از دوستان دوباره یه تست و مقایسه ای بین این دو صورت بگیره تا همه چیز بهتر مشخص بشه .

در ضمن در مورد رم فکر کنم اشتباه کردید عزیز رمها team 6gb 2000 بودن .

در کل ممنونم از شما و تیم خوبتون

سپاس !!

خواهش می کنم آقای حسینی کاری نکردم ...:D

بله برای مقایسه بهتر باید با یکی از فن های دیگر بازار مقایسه بشه ....:confused:

ولی این لازم بود که کاربران بداننند فن استوک خود پردازنده Corei7 جوابگوی گرمایی تولیدی پردازنده نیست ...؟!

و حتما نیاز به فن کولر قوی تر هست...:D

آخ آخ بله تصحیح شد ...2000 بود فرکانس رم ها!:دی

با تشکر

مجید

لینک به دیدگاه

با سلام وتشکر فروان از آقامجید عزیز

واقعا دستت درد نکنه جای همچنین review ای خالی بود راستش من یک فن cooler master v8 دارم که باینکه cpu core i7 920 d0 است ولی دماش خیلی بالا ست حدود 81 درجه در خارج کیس و داخل کیس 83 درجه با خمیر های مختلف و حتی دو فن هم تست کردم ولی همچنان دما با لا است در حالت فرکانس STOCK دما حدود 68-66 درجه است

در پایین یک عکس از تنظیمات ولتاژوغیره گذاشتم بی زحمت یه نگاهی بهش بیندازید.چه خوب بود با ,IFX 14 V10,V8هم مقایسه می کردین و با برنامه REAL TEMP3 یا CORE TEMPیک تست میگذاشتین

خیلی وقته منظر IFX14 هستم اگه واقعا ULTRA EXTREME RVC,C اینقدر قدرتمنده همینو بگیرم؟شرمنده حسابی سرتون درد آوردم

باتشکر از آقامجید وآقای حسینی عزیز

704x5tgnyf47y6awokj.jpg

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم عزیز شما لطف دارید ...:confused:

ببینید منم دماهای ذکر شده رو در بررسی ببهش بر می خودم ولی بحث سر این هست که ترمومتر برای پردازنده شما چه دمایی رو نشون میده من در فرکانس استوک 21×133=2.8 البته با فن استوک در حالت Load دما به 76 در جه در تست Prime95رسید البته هر 4 هسته و 8 ترید درگیر بود ) رسید ولی این دما به نظر من با باگ نمایش داده میشه و در واقع سنسور مادربرد با مقداری خطا دمای هسته CPU رو نمایش می دهد :D

برای همین موضوع من از ترمومتر مهندسی استفاده کردم دقت کنید که محل نصب سنسور فاصله اش با خود ویفر هسته پردازنده کمی فاصله داره و بر روی پله سطح 3 IHS نصب شده و دما رو نمایش می دهد که بیشتر می شود به آن اعتمینان کرد ..

که در شرایطی مساوی باید سیستم شما زیر تست بره ولی نگران نباشید خود سایت Intel هم 67 درجه دما رو در حالت فشار کاری بیان کرده ...

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLBEJ

من ولتاژ ها رو هم دیدم مشکلی نبود ...کلا من یادمه زمانی که اولین بار Pentium4 ها وارد بازار شد اینقدر داغ بود مثل همین Corei7 920 که هرکاری می کنی تو حالت لود دماش بالاست تازه 45nm هست ....:D

با تشکر

مجید :rose:

لینک به دیدگاه

تنها موضوعی که اینجا اشتباه شد اینه که 5200 یک پردازنده 45 نانومتر هست نه 65 ناتومتر :D

امیر جان اینها مهم نیست اصل کار کاملا درسته و خیلی خیلی عالیه عزیز

لینک به دیدگاه

رویو خوبی هست و زحمت زیادی براش کشیده شد ... ولی از نظر علمی پر از اشکال هست :

1 - هیچ جای دنیا حرارت هسته پردازنده ای که روش IHS نصب شده رو با Thermometer اندازه نمی گیرن ! بار اوله که می بینم به جای استفاده از سنسور های تعبیه شده در هسته پردازنده از ترمومتر که معلوم نیست چطوری به IHS متصل شده استفاده شده !

تقریبا تمامی فعل و انفعالات الکترونیکی پردازده در هسته پردازنده صورت می گیره نه روی IHS !!!

به خاطر همین دلیل هم تمامی نتایج ثبت شده فاقد اعتبار هست ! در واقع اگر کسی با Corei7 920 کار کرده باشه با توجه با نتایج به دست اومده کاملا متوجه می شه !

این نتایج رو با نتایج جهانی مقایسه کنید کاملا دستگیرتون میشه که این نتایج حتی از بهترین واترکولینگ های موجود در بازار هم 1 سروگردن بهتر هست !

2 - نرم افزاری که با اون اصطلاحا پردازده زیر بار قرار گرفته نام برده نشده ! برای مثال CPU LINPACK حرارت رو بیش از 10 - 15 درجه بیشتر از Prime 95 بالا می بره !

لینک به دیدگاه

رویو خوبی هست و زحمت زیادی براش کشیده شد ... ولی از نظر علمی پر از اشکال هست :

1 - هیچ جای دنیا حرارت هسته پردازنده ای که روش IHS نصب شده رو با Thermometer اندازه نمی گیرن ! بار اوله که می بینم به جای استفاده از سنسور های تعبیه شده در هسته پردازنده از ترمومتر که معلوم نیست چطوری به IHS متصل شده استفاده شده !

تقریبا تمامی فعل و انفعالات الکترونیکی پردازده در هسته پردازنده صورت می گیره نه روی IHS !!!

به خاطر همین دلیل هم تمامی نتایج ثبت شده فاقد اعتبار هست ! در واقع اگر کسی با Corei7 920 کار کرده باشه با توجه با نتایج به دست اومده کاملا متوجه می شه !

این نتایج رو با نتایج جهانی مقایسه کنید کاملا دستگیرتون میشه که این نتایج حتی از بهترین واترکولینگ های موجود در بازار هم 1 سروگردن بهتر هست !

2 - نرم افزاری که با اون اصطلاحا پردازده زیر بار قرار گرفته نام برده نشده ! برای مثال CPU LINPACK حرارت رو بیش از 10 - 15 درجه بیشتر از Prime 95 بالا می بره !

سلام دوست عزیز...

1- جهت اطلاع عرض می کنم که 2 نوع دمای پردازنده مطرح هست! دمای سطح و دمای هسته!!

دمای هسته بیشتر با Core Temp نشون داده می شه و همیشه از دمای سطح 10 درجه ای بیشتر هست (داغ تر هست)

برخلاف دیدگاه شخصی شما باید عرض کنم معتبرترین تست هایی هست که تابحال در مورد کارایی فنها انجام گرفته...

سیستم روی میز بوده و به همین خاطر ممکن هست از داخل کیس دماش کمتر باشه...

این طور که پیداست شما از کارایی ترمال رایت اکستریم بی خبر هستید؟؟

یکی از دوستان با همین فن و با پردازنده 920 در فرکانس 4550mhz تست گرافیکی پاس می کنند و سیستم کاملا استیبل هست!! دما هم از 70 درجه رد نمی شه...

2- این بیشتر سلیقه ای هست..

و مهم این بود که در تمام تست از یک برنامه استفاده شود...

انتقاد و ایراد گرفتن خیلی آسون هست ولی تشویق کردن بسیار سخت!!

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

دمای هسته بیشتر با Core Temp نشون داده می شه و همیشه از دمای سطح 10 درجه ای بیشتر هست (داغ تر هست)

برخلاف دیدگاه شخصی شما باید عرض کنم معتبرترین تست هایی هست که تابحال در مورد کارایی فنها انجام گرفته...

سیستم روی میز بوده و به همین خاطر ممکن هست از داخل کیس دماش کمتر باشه...

این طور که پیداست شما از کارایی ترمال رایت اکستریم بی خبر هستید؟؟

یکی از دوستان با همین فن و با پردازنده 920 در فرکانس 4550mhz تست گرافیکی پاس می کنند و سیستم کاملا استیبل هست!! دما هم از 70 درجه رد نمی شه...

انتقاد و ایراد گرفتن خیلی آسون هست ولی تشویق کردن بسیار سخت!!

موفق باشید...

سلام دوست عزیز ..

ببین دوست من قبلا کلی رویو از این مدل کولر تو سایت بسیار معتبر بین المللی خودنم .. اختلاف نتایج این رویو خیلی بیشتر از اختلاف انتقال حرارت در فضای آزاد و در داخل کیس هست !

ملاحضه بفرمایید :

cputest-2.png

cputest-4.png

اینم لینک Testing Methodologyچارت های بالا : http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/13744-thermalright-ultra-120-extreme-1366-rt-cpu-cooler-review-7.html

ملاحضه می کنید که تست بالا هم در بیرون کیس در دمای محیط 23 درجه انجام شده !

حرارتی که این دوستمون که تست کردن ثبت کردند در حالت لود Corei7 920@ 3.8GHZ باورنکردنیه ! در این حالت پردازنده بیش از 220W TDP داره ! :D

اختلاف ها بیش از 20 الی 25 درجه هست !

اختلاف ها با نتایج جهانی این مدل از 10 درجه هم فراتر رفته دوست عزیز ! حتی حرارت سطح IHS هم برای خودش Methodology داره ! همیطوری نیست که سنسور ترمومتر رو بچسبونی به IHS پردازنده !

همه جای دنیا و همه سایت های معتبر دنیا در اینگونه تست ها حرارت سنس شده توسط سنسورهای موجود در پردازنده و مادربورد ( چه IHS و چه Core Temp ) روملاک قرار می دند .

چه باحاله ! شاید سلیقه طرف بکشه اصلا تست Superpi بگیره ! ( سلیقس دیگه ، طرف عشقش کشیده ) اون وقت تکلیف بنده خدایی که این رویو رو می خونه و پس فردا این کولر رو می خره چیه ؟

اون همیشه باید حالت load رو اون تست بدونه ؟ حالت لود باید استاندارد باشه دوست جون !

در کیفیت و کارایی کولر Thermalright Ultra-120 eXtreme هیچ شکی وجود نداره ولی خیلی خیلی ببخشید این رویو یه جورایی شعور خواننده رو زیر سوال می بره !

لینک به دیدگاه

از دوست عزیز مون migmig1369 تشکر می کنم به خاطر نظراتشون ...که جای بحث داره !!؟

من با این صحبت های شما مخالفم به دلایلی که در زیر توضیح میدم :

تقریبا تمامی فعل و انفعالات الکترونیکی پردازده در هسته پردازنده صورت می گیره نه روی

IHS !!!

اختلاف ها با نتایج جهانی این مدل از 10 درجه هم فراتر رفته دوست عزیز ! حتی حرارت سطح IHS هم برای خودش Methodology داره ! همیطوری نیست که سنسور ترمومتر رو بچسبونی به IHS پردازنده !

همه جای دنیا و همه سایت های معتبر دنیا در اینگونه تست ها حرارت سنس شده توسط سنسورهای موجود در پردازنده و مادربورد ( چه IHS و چه Core Temp ) روملاک قرار می دند .

کی همچین حرفی زده سایت خود اینتل ملاک هست شما که دم ازMethodology میزنی نه سایتhardwarecanucks !! در واقعسه عکس زیر صحیح ترین حالت تست دمای پردازنده با سنسور تیپ Kهست و دیگه CoreTemp و این جور نرم افزار ها حرفی برای گفتن ندارند!!!در Date Sheet شرکت اینتل قسمت Technical Documents (اگر مطالعه کرده باشید ..؟!) به سه شکل زیر اشاره شده سنسور تیپ K ترمومتر رو روی پردازنده نصب می کنن و تست Thermal Specification از پردازنده گرفته می شود ...در حالت بعدی سنسور روی پله پردازنده یعنی سطح 3 IHS که در بررسی من به آن اشاره کردم ...متاسفانه به دلیل نداشتن وسیله دقیق برای شیار اندختن در پردازنده و نصب سنسور بصورت Flat مجبور به قرار دادن سنسور در سطح سه IHS شدیم ...که یکی ازدلایل اختلاف دما با دمای هسته همین هست !! ببینید عزیز در مورد IHS خودش سه قسمت داره هر کدوم در حالت Load اختلاف دمایی باهم دارند ببینید من در بررسی اشاره کردم :

شرايط تست مراحل نصب کولر Ultra 120 eXtreme طريقه خمير زدن و نصب سنسور ترمومتر مهندسي :

تست انجام شده بر روي کولر شرکت ترمال رايت در دماي محيط 23 درجه و توسط ترمومتر مهندسي تيپ K که توانايي ثبت دما در بازه 200- تا 1300+ درجه سيليسوس را دارد و به شکل زير بر روي پله پردازنده يعني سطح 3 IHS نصب شده تا دماي دقيق پردازنده (نکته مهم: دماي نمايش داده شده توسط ترمومتر با دماي برنامه هاي سنجش دما مثل CoreTemp متفاوت است وقابل قياس نيست به دليل باگ هاي نمایش دما در مادربرد های مختلف بوده است و اهمیت نیاز به ابزار دقیق در هنگام تست در اینجا معنا پیدا می کند)

image-C831_4B0FA1BF.jpg

image-E483_4B0FA1BF.jpg

image-84A3_4B0FA1BF.jpg

حالا سطح سه IHS که همون پله پردازنده میشه که در عکس ها هم مشخص است و اختلاف دمای آن با سطح خودIHS طبق بررسی لابراتور اینتل در بیشترین حالت به 10 درجه میرسه و اختلاف آن با دمای هسته در بیشترین حالت به 18 درجه میرسه اینا همه در مقایسه با سطح سه IHS است که ما تست کردیم ...

image-9A92_4B097482.jpg

اینم لینک Testing Methodologyچارت های بالا : http://www.hardwarecanucks.com/forum...-review-7.html

حرارتی که این دوستمون که تست کردن ثبت کردند در حالت لود Corei7 920@ 3.8GHZ باورنکردنیه ! در این حالت پردازنده بیش از 220W TDP داره !

نکته دیگه اینه که نمایش دما توسط نرم افزار هاCoreTemp باگ و خطا داره و هیچ دو مادربردی و CPU یکسانی با برنامه ای مثل Core Temp با اختلاف نمایش می دهد بعد شما قطعات تست زیر که از سایت hardwarecanucks با قطعات ما مقایسه می کنید ؟؟!!!!این نمودار ها که گذاشتید همگی فاقد اعتبار هست چون شما اگر سری به سایت Tomshardware بزنید بیش از 5 درجه اختلاف دما دارد؟!! تازه سایت تامز هم قطعات Sample شرکت رو تست می کنند نه اینها یی که توی بازار هست ....

image-A184_4B0FC18D.jpg

ببخشید کجا پردازنده Core i7 965 XE با Corei7 920 مقایسه می کنند درسته هر دو Corei7 هستند ولی اگر در تست زیر دقت کنید ولتاژ هسته در فرکانس 3.8 برابر 1.352 بعد این ولتاژ رو با پردازنده تست ما که ولتاژ 1.288 در حالت Load مقایسه میشه کرد ؟؟؟!! صدمی افزایش ولتاژ ارتباط مستقیم با افزایش دما دارد !!!بعد Multi باز پردازنده در افزایش دمای کلی تاثیر دارد ...

تازه FANSTOCK پردازنده Core i7 965 XE از جنس مس و آلمنیوم هست و کلا با این مدل فن استوک 920 متفاوت هست در خنک کننده گی ....؟!!!

thumb-5594_4B0FD3E3.jpg

لینک عکس تست سایتhardwarecanucks

خمیر سیلیکون استفاده شده در تست hardwarecanucks بهترین نوعه Arctic Cooling MX-2 و لی تست ما با خمیر Stock خود باکس هست که قابل مقایسه نیست ؟؟؟!

تست Prime95 خود سایت در نوشته زیر گفته ما 20 دقیقه تستPrime گرفتیم ....بعد تست ما در مدت 10 دقیقه گرفته شده که این مورد هم قابل مقایسه نیست هر چقدر در حالت Load بمونه دما بالاتر میره مثلا عکس زیر رو ببینید 27 دقیقه در حالت Load بوده ....که دما به 66 درجه رسید!!!!

To provide the system load we will run Prime95 x64 v257 on "blend" for 20 minutes. The system is then left to idle for 10 minutes after stopping Prime95. The temperatures will be recorded with Everest Ultimate at 5 second intervals. Fan speed control for all fans will be a constant 100% so they maintain an even RPM, including the provided Thermalright fan.

image-6818_4B0A7CFF.jpg

مهمترین نکته اینکه عنوان بررسی سایت hardwarecanucks که Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366 RT Cooler Review است ولی ورژن کولر ما Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366 Rev C هست نه RT قابل توجه "شعور خوانندها که زیر سوال نره یه وقت ..." :D

با تشکر

مجید

ویرایش شده توسط majid oc
لینک به دیدگاه

من هم موافقم که دمای که سنسور مادربورد خوانده میشه باگ داره چون خودم باهاش روبرو شدم که گاهی دما رو بالا نشون میداد که واضح بود دما اینقدر بالا نبود پس تصمیم گرفتم با ترمومتر تست کنم که دما رو بسیار پایین تر نشون میداد

لینک به دیدگاه

امیر جان اینها مهم نیست اصل کار کاملا درسته و خیلی خیلی عالیه عزیز

ببخشید آقای حسینی ولی همین موارد کوچیک برای یک سایت معروف میتونه رسوایی به بار بیاره :D

وقتی به این موضوع کوچیک دقت نشه دیگه بقیش رو خدا می داند

درمورد این جمله :

این نمودار ها که گذاشتید همگی فاقد اعتبار هست چون شما اگر سری به سایت tomshardware بزنید بیش از 5 درجه اختلاف دما دارد؟!! تازه سایت تامز هم قطعات sample شرکت رو تست می کنند نه اینهایی که توی بازار هست

تست نمونه سمپل ؟ واقعا جالبه یعنی شما نمیدونستید نمونه سمپل کولر ها نمونه های بی اشکالی نیستن ؟

در مورد تامز : دیگه سیاست های تامز رو همه میدونن و مشخص شده تست هاشون فاقد عدالت هست و .... ( توضیحات بیشتر در جایی دیگر :-> )

در مورد دما در بلند مدت یک چیزی رو متذکر بشم :

اکثر تست ها در یک شرایط ثابت انجام میشه که دمای محیط یکی از اونهاست و شما بقیه رو ذکر نکردید ( ادامه در جایی دیگر )

شما میگید اگر پردازنده همینطور در حالت لود بمونه دماش بیشتر و بیشتر میشه درسته ؟!

خوب این نشون دهنده ی قدرت کولر هست که چقدر توانایی نگهداشتن دما بصورت ثابت رو داره و گویا کولر های ترمالرایت این قابلیت رو نداره !! و در تست های بلند مدت و 24/7 میشه 80 - 90

در آخر فقط میتونم بگم بررسی خوبی بود و شرکت ترمالرایت کمال تشکر رو از شما داره :D ( شوخی )

با تشکر و سپاس

ویرایش شده توسط YeMojuD
لینک به دیدگاه

»ن یک پیشنهاد دارم می گم اگه امکانش هست ار چند تا ترمومتر استفاده بشه در جا های مختلف سی پیو و حتی هیت سینک و اینها با هم و با دمای خود نشاندهنده مادربرد مقایسه بشه

برا خود من که جالبه نتیجه این تست رو بدونم و بفهمم اختلاف دما ها در قسمت های مختلف چقدر هست

لینک به دیدگاه

بهتر بود بجای استفاده از روشی جدید از روش معمول که همه سایتهای معتبر سخت افزاری استفاده میکنن استفاده میکردید

مطمئن باشید اگه این روش بهتر بود اونا هم از همین روش استفاده میکردند

در مورد باگ سنسور هم مطمئن باشید اگه قرار بود باگ داشته باشه همچین سنسوری رو قرار نمیدادن

در کل به نظر من برای اورکلاک تا 4GHz با یه دمای مناسب انتخاب بهتری وجود داره ، IFX-14 بعلاوه دوتا فن 2000RPM

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ..

ببین دوست من قبلا کلی رویو از این مدل کولر تو سایت بسیار معتبر بین المللی خودنم .. اختلاف نتایج این رویو خیلی بیشتر از اختلاف انتقال حرارت در فضای آزاد و در داخل کیس هست !

ملاحضه بفرمایید :

اینم لینک Testing Methodologyچارت های بالا : http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/13744-thermalright-ultra-120-extreme-1366-rt-cpu-cooler-review-7.html

حرارتی که این دوستمون که تست کردن ثبت کردند در حالت لود Corei7 920@ 3.8GHZ باورنکردنیه ! در این حالت پردازنده بیش از 220W TDP داره ! :D

با سلام...

این موضوع بماند که شما سر همین تست فن کولر اقدام به عضویت در سایت و پست دادن کردید!! (و افراد مشخصی هم تشکر زدند!!!!)

بهرحال با دید یک انتقاد می پذیریم...

مشکل ما ایرانی ها همیشه این بوده, هست, خواهد بود... که مرغ همسایه غاز تشریف دارد!!

به جز یکی دو سایت معتبر خارجی بقیه سایت ها قابل استناد نیستند!!

بعدشم دوست عزیز هیچ وقت نتایج 2 تست و Review متفاوت با هم مقایسه نمی شه! چون شرایط تست ها متفاوت هست...

شما به نقطه مرجعی که در تست قرار داده شده باید دقت کنید! اون هم دمای فن استوک هست...

بعدشم شما چطور به این نتیجه رسیدید که 920 در فرکانس 3.8 حدود 220 وات TDP دارد...؟؟:D

این قسمت توسط مجید عزیز توضیح داده شد...

چه باحاله ! شاید سلیقه طرف بکشه اصلا تست Superpi بگیره ! ( سلیقس دیگه ، طرف عشقش کشیده ) اون وقت تکلیف بنده خدایی که این رویو رو می خونه و پس فردا این کولر رو می خره چیه ؟

اون همیشه باید حالت load رو اون تست بدونه ؟ حالت لود باید استاندارد باشه دوست جون !

در کیفیت و کارایی کولر Thermalright Ultra-120 eXtreme هیچ شکی وجود نداره ولی خیلی خیلی ببخشید این رویو یه جورایی شعور خواننده رو زیر سوال می بره !

چه ربطی داشت....؟؟؟؟!!!!!!

برنامه SuperPI چه ربطی به تست لود پردازنده داره؟؟؟ این برنامه تنها 1هسته رو می شناسه..............

برنامه های تست و استرس تعدادشون زیاد نیست و بینشون Prime عمومیت بیشتری داره...

بازی ها و برنامه های گرافیکی موجود هیچ کدوم به فشاری که Prime به پردازنده وارد می کنه نمی رسن چه برسه به Linpack...؟!!!!

خوبه که تست ها با فن 12سانت 220 ولت انجام نشده!! اون وقت در مورد تست ها چی می گفتید؟؟؟؟؟

در آخر...

خوب یا بد بودن قطعه تست شده هیچ سودی برای لابراتوار سایت نداره! بهتره که برخورد منطقی تری داشته باشید و فورا جبهه گیری نکنید...!!

می تونید شخصا یکی خریداری کنید و با نتایج مجید جان مقایسه کنید...

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

دوستان

1- پست های اضافی و غیر مرتبط پاک شد

2- برای تشکر از دوستانتان تنها کافی است از همان دکمه تشکر استفاده نمایید

3- به یکدیگر احترام بگذارید و بگذارید خواننده در مورد نتیجه این مقاله و گزارش تصمیم بگیرد

4- در همه جا همیشه غلط ها و اشتباهات لپی وجود دارد که فکر نمیکنم ناثیری در اصل مقالات داشته باشد

لینک به دیدگاه

خوب دوستان

یک سئوال که شاید فکر خواننده ای باشد که برای اولین بار قصد خرید چنین فنی را دارد:

با توجه به اینکه تست انجام شده در محیط خارج از کیس بوده است و بشخصه نیز این نوع تست را تا حدودی در برخی

موارد معتبر تر میدانم، اما یک کاربر عادی که برای اولین بار است که میخواهد چنین فنی تهیه نماید به نظر بد نیست

یک گزارش دما در وضعیت داخل کیس در حالت اور و غیر اور هم داشته باشیم، تا ببینیم واقعا چقدر تفاوت خواهیم داشت :D

لینک به دیدگاه

درود دوستان

اول اینکه تست دوستان بسیار خوب و عالی بوده و هر تست و کاری نمیشه بدونه ایراد باشه و همیشه ناتقاد خوب و منطقی برای پیشبرد تستها هستش .

در مورد تست فنها صحبتهایی با مجله عصر شبکه و شرکت گرین صورت گرفته و مقایسه ای بین این فنها و کولر مستر و کور کنتاکت انجام میشه که که فکر میکنم که میتونه قضایا رو روشنتر کنه .

در ضمن نمیشه از هر تست و زحمتی که که دوستان کشیدن چشم پوشی کرد و در ضمن نمیشه بدونه انتقاد کار رو جا گذاشت . چون انتقاد هستش که کارها رو بهتر میکنه .

در کل به نظر من باید چندین فن رو در شرایط ثابت تست کرد و نتیجه رو به دست اورد که ما متاسفانه این امکانات رو در اختیار مجید جان نگذاشتیم و متاسفم واقعا ولی امکانات داره جور میشه . در کل وقت همه فنها در یک شرایط خاص خودش تست بشه میشه نتیجه گرفت ولی وقتی یک فن و یک کالا در یک نوع تست متفاوت قرار میگیره برای دوستان شک و شبه ای ایجاد میکنه .

در مورد باگ داشتن سنسورها هیچ وقت شک نکنید خیلی وقتها شده که همین کمپانیهای بزرگ به اشتباهات خودشون پی میبرن و کار رو بهتر میکنن . پس نمیشه گقت که هر چی اونها بگن درسته .

در صحبتها خیلی ها اشتباه میکنن و اکثر دوستان به دلیل کمبود وقت در نوشتن کلمات شاید اشتباهی مرتکب بشن من نمیگم اون اشتباه اهمیت نداره منظورم اینه که میشه به سادگی متوجه شد که کسی چنین تستی رو به زیبایی انجام میده و به روش خودش اجرا میکنه به راجتی میدونه که اون محصول از چه نوع ساختاری درست شده . در این شک نکنید .

در کل عجله نکنید مثل همیشه منتظر تستهای بهتری هم باشید .

در ضمن یه چیز خیلی روشن و واضح اینجا وجود داره کالایی که در تمام دنیا تست شده و کلی ریویو ازش وجود داره و از نظری کیفی برای همه مسجله هیچ وقت نمیشه روش حرکتی کرد که نشون بده اون تستها همشون مشکل دارن و تست ما درسته . پس در فکرتون تغییراتی ایجاد کنید و همه این تستها فقط و فقط برای روشن شدن بهتر کیفیت اون کالا هستش . این دوستان که خیلی خیلی زحمت تستها رو کشیدن من دستشون رو میبوسم چون میتونن انجام میدن و البته جسارت نباشه بقیه همه میتونن انجام بدن تا ما استفاده کنیم . کور شود هر انکه نتواند دید .

در کل منتظر تستهای بهتر از همین دوستان خودمون و از مجله عصر شبکه باشید .

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

کی همچین حرفی زده سایت خود اینتل ملاک هست شما که دم ازMethodology میزنی نه سایتhardwarecanucks !! در واقعسه عکس زیر صحیح ترین حالت تست دمای پردازنده با سنسور تیپ Kهست و دیگه CoreTemp و این جور نرم افزار ها حرفی برای گفتن ندارند!!!

خیلی خوبه ، دوست عزیز تمامی فعل و انفعالات الکترونیکی که باعث افزایش حرارت هسته پردازنده میشه در واقع در هسته پردازنده اتفاق می افته ..

IHS هم به واسطه نوعی متریال با خاصیت تبادل حرارتی Thermal Interface Material (TIM)l بالا هسته پردازنده در ارتباط هست .. وجود همین TIM هست که باعث ایجاد اختلاف حرارتی معمولا 10 درجه بین هسته پردازنده و حرارت IHS میشه ... ( چیزی که شما اون رو به عنوان باگ می شناسید !!! ) .

4s8mws8wgmaib3y8gw84.png

ضمنا تنها مکان ذکر شده در دیتاشیت های اینتل برای معتبر بودن حرارت سنس شده هم به شزح تصویر زیر هست :

rqp67uhbjyaxg08q60ou.png

کی همچین حرفی زده سایت خود اینتل ملاک هست شما که دم ازMethodology میزنی نه سایتhardwarecanucks !! در واقعسه عکس زیر صحیح ترین حالت تست دمای پردازنده با سنسور تیپ Kهست و دیگه CoreTemp و این جور نرم افزار ها حرفی برای گفتن ندارند!!!در Date Sheet شرکت اینتل قسمت Technical Documents (اگر مطالعه کرده باشید ..؟!) به سه شکل زیر اشاره شده سنسور تیپ K ترمومتر رو روی پردازنده نصب می کنن و تست Thermal Specification از پردازنده گرفته می شود ...در حالت بعدی سنسور روی پله پردازنده یعنی سطح 3 IHS که در بررسی من به آن اشاره کردم ...متاسفانه به دلیل نداشتن وسیله دقیق برای شیار اندختن در پردازنده و نصب سنسور بصورت Flat مجبور به قرار دادن سنسور در سطح سه IHS شدیم ...که یکی ازدلایل اختلاف دما با دمای هسته همین هست !! ببینید عزیز در مورد IHS خودش سه قسمت داره هر کدوم در حالت Load اختلاف دمایی باهم دارند ببینید من در بررسی اشاره کردم :

در وحله دوم مگه سنسور تیپ K شما نعوذبالله وحی منزل هست ؟

این حرارت سنس شده توسط سنسورهای حرارتی تعبیه شده در هسته پردازنده توسط خود کمپانی سازنده قطعه ( CORE Temp ) هست که تمامی فعل و انفعالات پروتکشن های حرارتی تعبیه شده در پردازنده ( مثل Thermal Monitor 2 ) رو رهبری میکنه ، نه سنسور تیپ k شما که متاسفانه در تست شما کوچکترین شرایط یک تست استاندارد رو هم رعایت نکرده !

کاربر عادی که سنسور تیپ k در اختیار نداره حرارت پردازنده رو سنس کنه ؟ داره ؟ شما چطوری به این نتیجه رسیدی که Methodology کاملا غلط و بدون هیچ گونه جنبه علمی تست شما مرجع همه تست ها باید باشه و خیلی راحت نتایج معتبر ترین سایت های اینترنتی رو تحت سوال می بری ؟

آقای محترم در تمام دنیا و در تمامی سایت معتبر حرارت سنس شده توس سنسور های تعبیه شده در هسته پردازنده مرجع قرار می گیره ، نه Methodology ابتکاری شما ! این واقعیت کاملا ساده رو قبول کن ! باگ های محدود مونیتورینگ مادربورد ها هم معمولا توسط یک اپدیت بایوس ساده حل میشه !

حداقل باگ هم وجود داشته باشه ( طبق گفته های شما ) دیگه 20- 25 درجه اختلاف حرارت با نتایج جهانی درشون دیدده نمیشه !!!

نکته دیگه اینه که نمایش دما توسط نرم افزار هاCoreTemp باگ و خطا داره و هیچ دو مادربردی و CPU یکسانی با برنامه ای مثل Core Temp با اختلاف نمایش می دهد بعد شما قطعات تست زیر که از سایت hardwarecanucks با قطعات ما مقایسه می کنید ؟؟!!!!این نمودار ها که گذاشتید همگی فاقد اعتبار هست

حداقل اگر خطایی هم باشه مطمئن باشی خیلی خیلی کمتر از نتایج شماست که حدودا 25 - 30 درجه با میانگین نتایج جهانی اختلاف دارند !!!

خیلی خیلی ببخشید شما دارای چه پست و مقامی هستید که نتایج یکی از معتبرترین و تخصصی ترین سایت های سخت افزاری رو زیر سوال می برید ؟

لوگو این وب سایت رو جعبه خیلی از قطعات سخت افزاری معتبرترین برندهای دنیا دیده میشه !

یعنی تمیم دنیا و سایت های سخت افزاری معتبر اشتباه می کنند و شما وحی منزل هستی ؟!

شرایط این قطعات برای سیستم Corei7 و حرارت محیط و نحوه تست خیلی به شبیه به شرایط تست شماست !

شما مطمئن باش اگر اختلافی و خطایی هم بین این تست و تست شما وجود داشته باشه ، هیچ وقت 20- 25 درجه اختلاف به وجود نمیاد !

ببخشید کجا پردازنده Core i7 965 XE با Corei7 920 مقایسه می کنند درسته هر دو Corei7 هستند ولی اگر در تست زیر دقت کنید ولتاژ هسته در فرکانس 3.8 برابر 1.352 بعد این ولتاژ رو با پردازنده تست ما که ولتاژ 1.288 در حالت Load مقایسه میشه کرد ؟؟؟!! صدمی افزایش ولتاژ ارتباط مستقیم با افزایش دما دارد !!!بعد Multi باز پردازنده در افزایش دمای کلی تاثیر دارد ...

برادر من شما حداکثر حرارتی که برای فرکانس 3.8GHZ@1.28V ثبت کردی 48 درجه هست ! اون چارتی که برای شما گذاشتم 2 قسمت داشت !

تو قسمت اول ، حداکثر حرارت ثبت شده در فرکانس 3.2GHZ @ 1.16V که خیلی از پروفایل شما سبک تر هست ، 59 درجه هست !!

یعنی حتی با این خیلی از پروفایل اورکلاک شما سبک تر هست باز هم 10 درجه از حرارت ثبت شده توسط شما بیشتره!!! :eek:

عزیز من اختلاف های تست شما هیچ گونه جای توجیه نداره ! کاملا روشن هست این قضیه !

بعد Multi باز پردازنده در افزایش دمای کلی تاثیر دارد

می تونم دلیل این اختلاف رو به صورت کاملا علمی و شفاف بدونم ؟ منبع موسقی داری در این مورد ؟

TDP هر دو مدل در فرکانس های Default شون یکسان هست ، جالبه بدونی که از لحاظ علمی Corei7 965 به دلیل داشتن فرکانس Default بیشتر نسبت به Corei7 920 در فرکانس های مشابه حرارت کمتری از خودش متثاعد می کنه ! خواستی برات کاملا علمی و شفاف مبحث رو باز می کنم .

خمیر سیلیکون استفاده شده در تست hardwarecanucks بهترین نوعه Arctic Cooling MX-2 و لی تست ما با خمیر Stock خود باکس هست که قابل مقایسه نیست ؟؟؟!
مهمترین نکته اینکه عنوان بررسی سایت hardwarecanucks که Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366 RT Cooler Review است ولی ورژن کولر ما Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366 Rev C هست نه RT قابل توجه "شعور خوانندها که زیر سوال نره یه وقت ..."

هیچ کدوم از دلایل بالا اونقدر محسوس نیست که اختلاف اینچنینی رو توجیح بکنه !

تست Prime95 خود سایت در نوشته زیر گفته ما 20 دقیقه تستPrime گرفتیم ....بعد تست ما در مدت 10 دقیقه گرفته شده که این مورد هم قابل مقایسه نیست هر چقدر در حالت Load بمونه دما بالاتر میره مثلا عکس زیر رو ببینید 27 دقیقه در حالت Load بوده ....که دما به 66 درجه رسید!!!!

بله بله ! این دقیقا یکی از ضعف های رویو شماست !

جالبه که خودتون هم دارید به اشکالات متعدد رویوتون اشاره می کنید ! دیگه خیلی از افراد می دونن حداقل 20 - 30 دقیقه زمان نیاز هست که در تست Prime95 دمای پردازنده ثابت بشه !!

حالا پسر خوب ، شما بگو ببینم فرض کن آدمی مثل نبود تو به رویو سراسر پر مشکل شما اعتراض کنه ! ملت باید اون 48 درجه رو قبول کنن یا این 66 درجه رو !؟؟!

می گم شعور ملت رو تمسخر گرفتی ! می گی من اشتباه می کنم ؟!

با سلام...

این موضوع بماند که شما سر همین تست فن کولر اقدام به عضویت در سایت و پست دادن کردید!! (و افراد مشخصی هم تشکر زدند!!!!)

بهرحال با دید یک انتقاد می پذیریم...

مشکل ما ایرانی ها همیشه این بوده, هست, خواهد بود... که مرغ همسایه غاز تشریف دارد!!

به جز یکی دو سایت معتبر خارجی بقیه سایت ها قابل استناد نیستند!!

من منظور شما رو از عرایض ابتدای پستتون متوجه نشدم ! شما داری سخنرانی می کنی یا بحث علمی ؟

بعدشم دوست عزیز هیچ وقت نتایج 2 تست و Review متفاوت با هم مقایسه نمی شه! چون شرایط تست ها متفاوت هست...

شما به نقطه مرجعی که در تست قرار داده شده باید دقت کنید! اون هم دمای فن استوک هست...

کاملا درسته ! ولی وقتی می بینم این قدر اختلاف وجود داره ! دیگه بحث کاملا فرق می کنه !

این فن استوک رو هم آقا مجید تو پست قبلشون رد کردند و گفتند که فن های این دو مدل فرق میکنه و قابل قبول نیست !

بلاخره ما به کدوم ساز شما برقصیم !؟!

بعدشم شما چطور به این نتیجه رسیدید که 920 در فرکانس 3.8 حدود 220 وات TDP دارد...؟؟:confused:

خیلی ساده ! با استفاده از نرم افزار CPUCalc1.9.6

البته خیلی از سایت ها هستن که این مقدار رو برای شما محاسبه می کنن !

چه ربطی داشت....؟؟؟؟!!!!!!

برنامه SuperPI چه ربطی به تست لود پردازنده داره؟؟؟ این برنامه تنها 1هسته رو می شناسه..............

برنامه های تست و استرس تعدادشون زیاد نیست و بینشون Prime عمومیت بیشتری داره...

بازی ها و برنامه های گرافیکی موجود هیچ کدوم به فشاری که Prime به پردازنده وارد می کنه نمی رسن چه برسه به Linpack...؟!!!!

والا شما گفتی نوع تست کاملا سلیقه ای هست ! من که نگفتم ! :D

این قسمت پست شما خیلی خیلی خنده دار بود !! جای دیگه نزن هیچ وقت !! برات می خندن !! :D

دوست عزیز Intel Linpack Test دقیقا همون تستی هست Intel Burn Test هست ! تستی که دیگه ثابت شده حداقل 10 - الی 15 درجه بیشتر از Prime 95 حرارت هسته پردازنده رو افزایش می ده !

شما حتما این تست رو یک بار امتحان کن ! ضرر نمی کنی !

osilfhnuidn3rzopo60.png

خوبه که تست ها با فن 12سانت 220 ولت انجام نشده!! اون وقت در مورد تست ها چی می گفتید؟؟؟؟؟

در آخر...

خوب یا بد بودن قطعه تست شده هیچ سودی برای لابراتوار سایت نداره! بهتره که برخورد منطقی تری داشته باشید و فورا جبهه گیری نکنید...!!

می تونید شخصا یکی خریداری کنید و با نتایج مجید جان مقایسه کنید...

موفق باشید...

شما مثل اینکه کلا به سخنرانی علاقه زیادی دارید ...(:D

درود دوستان

اول اینکه تست دوستان بسیار خوب و عالی بوده و هر تست و کاری نمیشه بدونه ایراد باشه و همیشه ناتقاد خوب و منطقی برای پیشبرد تستها هستش .

در مورد تست فنها صحبتهایی با مجله عصر شبکه و شرکت گرین صورت گرفته و مقایسه ای بین این فنها و کولر مستر و کور کنتاکت انجام میشه که که فکر میکنم که میتونه قضایا رو روشنتر کنه .

در ضمن نمیشه از هر تست و زحمتی که که دوستان کشیدن چشم پوشی کرد و در ضمن نمیشه بدونه انتقاد کار رو جا گذاشت . چون انتقاد هستش که کارها رو بهتر میکنه .

در کل به نظر من باید چندین فن رو در شرایط ثابت تست کرد و نتیجه رو به دست اورد که ما متاسفانه این امکانات رو در اختیار مجید جان نگذاشتیم و متاسفم واقعا ولی امکانات داره جور میشه . در کل وقت همه فنها در یک شرایط خاص خودش تست بشه میشه نتیجه گرفت ولی وقتی یک فن و یک کالا در یک نوع تست متفاوت قرار میگیره برای دوستان شک و شبه ای ایجاد میکنه .

در مورد باگ داشتن سنسورها هیچ وقت شک نکنید خیلی وقتها شده که همین کمپانیهای بزرگ به اشتباهات خودشون پی میبرن و کار رو بهتر میکنن . پس نمیشه گقت که هر چی اونها بگن درسته .

در صحبتها خیلی ها اشتباه میکنن و اکثر دوستان به دلیل کمبود وقت در نوشتن کلمات شاید اشتباهی مرتکب بشن من نمیگم اون اشتباه اهمیت نداره منظورم اینه که میشه به سادگی متوجه شد که کسی چنین تستی رو به زیبایی انجام میده و به روش خودش اجرا میکنه به راجتی میدونه که اون محصول از چه نوع ساختاری درست شده . در این شک نکنید .

در کل عجله نکنید مثل همیشه منتظر تستهای بهتری هم باشید .

در ضمن یه چیز خیلی روشن و واضح اینجا وجود داره کالایی که در تمام دنیا تست شده و کلی ریویو ازش وجود داره و از نظری کیفی برای همه مسجله هیچ وقت نمیشه روش حرکتی کرد که نشون بده اون تستها همشون مشکل دارن و تست ما درسته . پس در فکرتون تغییراتی ایجاد کنید و همه این تستها فقط و فقط برای روشن شدن بهتر کیفیت اون کالا هستش . این دوستان که خیلی خیلی زحمت تستها رو کشیدن من دستشون رو میبوسم چون میتونن انجام میدن و البته جسارت نباشه بقیه همه میتونن انجام بدن تا ما استفاده کنیم . کور شود هر انکه نتواند دید .

در کل منتظر تستهای بهتر از همین دوستان خودمون و از مجله عصر شبکه باشید .

آقای حسینی عرایض شما کاملا متین هست ولی باور کنید اینطور رویو های ناشیانه هیچ کمکی به سایت خوش سابقه نمی کنه ! بنده قبلا حساب خیلی بیشتری روی این سایت می کردم ...

الان با دیدن این رویو و جواب های عجیب تر و خنده دارتر نویسنده رویو دیگه خیلی بیشتر ناامید شدم !

به قول یکی از دوستان که چند پست بالاتر اشاره فرمودن :

در آخر فقط میتونم بگم بررسی خوبی بود و شرکت ترمالرایت کمال تشکر رو از شما داره :D

حقیقتا همین نتایج رو برای کمپانی سازنده ایمیل کنید ببینید چه جوابی میدن ! باور کنید تو خواب هم چنین ریویویی برای این محصولشون نمی دیدند !

نتایجی که حتی از بهترین و گرانقیمت ترین واترکولینگ های موجود در بازار هم بهتره !! :->

برای من صحت و عدم صحت این نتایج هیچ سودی نداره ! اون چیزی که این وسط از دست شما میره ، سابقه و اعتبار وب سایت شماست .

موفق باشید / .

ویرایش شده توسط migmig1369
لینک به دیدگاه

به نظر من هم توی نتایج تست ها اشتباهی صورت گرفته. ولی این کولر واقعا کولر خنکی هست و به نظر من بهترین کولر موجود در بازار ایران فعلا همینه ( چون ifx-14 تموم شده)

من خودم Ifx-14 گرفتم و واقعا دما پایینه. یعنی توی حالت idle تقریبا هم دمای اتاق هست. (البته من دماسنج دقیقی برای اندازه گیری دمای اتاق ندارم)

سی پی یو مورد استفاده هم i7 920 D0 هست که تونستم باهاش تا فرکانس 4.636 ولید بگیرم.

اگه فرصت کنم حتما یه تست کامل ازش براتون میزارم.

ویرایش شده توسط alirezairan
لینک به دیدگاه

برای من صحت و عدم صحت این نتایج هیچ سودی نداره ! اون چیزی که این وسط از دست شما میره ، سابقه و اعتبار وب سایت شماست .

موفق باشید / .

باور کردنش کمی برای بنده سخت هست که شما تنها نگران اعتبار سایت لیون باشید...!!!!

بنده واقعیت هایی رو عرض کردم ولی انگار شما پست بنده رو با چشم بسته خوندید!!

بهر حال علاقه ای برای ادامه بحث با شما ندارم ولی چند نکته کوچیک:

این فن استوک رو هم آقا مجید تو پست قبلشون رد کردند و گفتند که فن های این دو مدل فرق میکنه و قابل قبول نیست !

بلاخره ما به کدوم ساز شما برقصیم !؟!

رقصیدن لازم نیست! کمی بیشتر دقت کنید...

مدل فن ترمال رایت تست مجید جان با تستی که شما لینک دادید فرق داشته... در صورتی که منظور من دقت کردن به نتایج فن استوک در تست مجید جان بود!!!

خیلی ساده ! با استفاده از نرم افزار cpucalc1.9.6

البته خیلی از سایت ها هستن که این مقدار رو برای شما محاسبه می کنن !

این موضوع هم کاملا رد شده!

توان تئوری با توان واقعی تفاوت زیادی داره! درواقع درصد خطای این برنامه ها بسیار بالاست... در این مورد می تونید با جناب عمرانی هم صحبت کنید...

موفق باشید...(:D

لینک به دیدگاه

درود

من بعد از چند روز تونستم بیام و این تاپیک رو بخونم درست و حسابی .

در کل تا حدودی من با migmig1369 موافقم . ولی این دلیل نمیشه که بگم با تمام صحبتهاشون موافقم .

من اولش باز از زحمات دوستان خوبم در هات اورکلاک تشکر میکنم و بسیار بسیار ممنونم به خصوص مجید جان عزیز . و خیلی خیلی زحمت کشیدن و روش خوبی رو برای تست فنها استفاده کردن .

در کل یک مشکلی در تست هستش که دوست دارم دوستان هم بهش توجه بکنن . این روش ایشون بسیار خوب و جالب بودش ولی موقعی میشه گفت درست میتونه نتیجه بده که فنهای مختلف از برندهای مختلف از همین روش با یک سیستم مرجع تست بشه . چون به این روش منبع درستی وجود نداره این تست به تنهایی با یک فن نمیتونه درست جوابگو دوستان دیگه باشه . اگر فنهای دیگه وجود داشت میتونست مرجع خوبی برای تست باشه که به نظر من کسی نمیتونه ازش ایرادی بگیره . البته همیشه اول تستها باید با روش مرسوم تست گرفته بشه تا بتونه مقایسه ای باشه با سایر تستهای سایتهای مختلف . بعد از روشهای نوینتر و ابتکاری تر تست گرفته بشه .

در کل این تست تنها ایرادش اینه که امکانات کم بوده و فنهای مارکهای دیگه موجود نبود و هر کسی ایراد دیگری بگیره بنده قبول ندارم . شرمندم .

در ضمن اعتبار سایت با تست اشتباه و غیر اشتباه هیچ وقت زیر سوال نمیره مگر اینکه ما بگیم کار ما خیلی درسته پس گفتگو و انجمنهای گفتگو رو برای همین گذاشتن که در مورد مسائل بحث بشه که کار بهتر بشه . حالا هر کسی هر طور که میخواد فکر کنه .

در ضمن هر کسی همیشه فکر میکنه که هر چیزی که بلده و میدونه حتما حتما باید دیگران هم اونو قبول کنن ولی اینطور نیست هر کسی چیزی بلده و دیگری چیز دیگر پس در اینجا دو چیز برای یادگیری وجود داره پس از همدیگه انتقاد درست بکنیم و از هم یاد بگیریم و توهین کار ادمهاییه که جزو این دو دسته نیستن پس سعی کنیم هممون جزو این دو دسته باشیم .

یه چیزی یادم رفت ببخشید . خیلیها رو من دیدم در سایتهای مختلف خیلی خیلی ادعا میکنن عزیز دلم برادرم لطفا ادعا رو بگذار کنار و عمل کن و من اسم نمیبرم من چیز درست و حسابی از طرف ندیدم حی فقط میگه من میدونم . در ضمن کاربری که ادب نداره هر چی میدونه به اندازه یک ارزن هم ارزش نداره پس اول ادب بعد علم . من اینرو خدای نکرده برای کاربر خاصی در فروم خودمون ننوشتم پس کسی به خودش نگیره خواهشا

در اخر اینکه هفته دیگه یه تست جالب از فنهای مختلف در بازار داریم میگیریم و اگر کسی شک میخواید بکنه به این تستها دعوت میکنم تشریف بیارن و حضوری تستها رو ببینن .

من از همه شما که نظر دادید و انتقاد به جا کردید تشکر میکنم اگر انتقاد نبود واقعا من به فکر تست مجدد فنها و فنهای دیگه نمیتادم .

همه چیز رو همگان دانند

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در اخر اینکه هفته دیگه یه تست جالب از فنهای مختلف در بازار داریم میگیریم

همون تستی که قرار بود با بچه های عصر شبکه گرفته بشه؟=d>

لینک به دیدگاه

همون تستی که قرار بود با بچه های عصر شبکه گرفته بشه؟=d>

درسته ولی چون وقت کمه امکان داره یه قراری با دوستان مختلف بگذاریم و دعوتشون کنیم . که تستها مطمئنر بر گذار بشه .

من میخوام همه دوستان که مرد عمل هستن بیان و لطفا اگر نیومدید انتقادهای بی جا نکنید و فقط سوال بپرسید تا جواب داده بشه .

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی عالیه آقای حسینی ... حالا چه ایرکولینگ هایی رو مد نظر دارید برای تست ؟

لینک به دیدگاه

سلام

خیلی عالیه آقای حسینی ... حالا چه ایرکولینگ هایی رو مد نظر دارید برای تست ؟

خواهش میکنم رضا جان :

الان اینها جور شده :

thermalright 120

thermalright true black

coolermaster v8

cogage

اینها هم اگر موجود بشه اوکی میشه تست کور کنتاک گرین و V10 و اگر کسی فن دیگری هم داره و دوست داره تو این تست شرکت بده میتونه اون روز تشریف بیاره خوشحال میشیم .

تستها با پلتفورم core i7 1366 گرفته میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...