رفتن به مطلب

پرسش در مورد SSD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

این اس اس دی خریداری کردم و یک قاب مشکی داره که 2 برچسب روش هست و برچسب میکنی .ظاهرا برای اینکه بچسبونیمش روی اس اس دی فکر کنم.این رو باید کجا چسبوند؟ توی دفترچه نزده 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820211863

ویرایش شده توسط life24
لینک به دیدگاه

سلام . فکر کنم منظورتون برچسب های تبلیغاتی باشه .

اونا رو به بدنه کیس میچسبونند و فقط جنبه تبلیغات و زیبایی داره .

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نیازی به اون برچسب نیستش شما SSD به تبدیل 2.5 به 3.5 اینچی پیچ کن - من خودم SSD Adata داشتم ولی ازش استفاده نکردم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نیازی به اون برچسب نیستش شما SSD به تبدیل 2.5 به 3.5 اینچی پیچ کن - من خودم SSD Adata داشتم ولی ازش استفاده نکردم

داداش ما گذاشتیم تو قاب 3.5 اینچی. منتها جاش نمیشه. کیس مگنوم 2

این دو تا هولدر که رو هارد مکانیکی هست برای این هم شاید لازم باشه.باید جداگنه خرید؟ که بتونیم بفرستیم هارد رو داخلش؟ یا بدون هولدر؟

لینک به دیدگاه

لینک زیر آموزش نصب SSD برای کامپیوتر

http://uplod.ir/vp4qdgzpu3tv/SSD_Desktop_guide.EN.rar.htm

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز من این رو مطالعه کردم از قبل.

من الان هارد قدیمی که مکانیکی هست رو باز کردم.به وسیله 2 تا قطعه (که اسمش دقیق نمیدانم) به صورت ی که هل داده میشه داخل جای هارد دیسک فرستاده شده بود داخل.

یعنی 2 تا قطعه هست .سمت راست هارد مکانیکی پیچ شده و یکی سمت چپ پیچ شده.

من این رو از هارد مکانیکی باز کردم و انداختم روی هولدر و پیچ کردم و هل دادم سمت کیس (بدون پیچ) و رفت داخل بدون مشکل.

الان هارد مکانیکی مونده. ولی من نمیدانم این درست بود کار یا نه. الان باید همین قطعه رو برای هارد مکانیکی هم ما بخریم؟

این عکس مگنوم 2 هست که دقیقا مشخص شده من چه قطعه ای میگم

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=magnum2

لینک به دیدگاه

تصویر زیر ببین

post-15536-0-15853800-1406027172_thumb.jpg

منظورت همین قطعه هست اگه همینه که باید تعداد بیشتری باید همراه کیس به فروش برسه

خود کیس تبدیل برای SSD نداره

لینک به دیدگاه

تصویر زیر ببین

attachicon.gif145334.JPG

منظورت همین قطعه هست اگه همینه که باید تعداد بیشتری باید همراه کیس به فروش برسه

خود کیس تبدیل برای SSD نداره

سلام

من اس اس دی 2.5 رو گذاشتم روی قاب 3.5 که تو جعبه هست

بله همین قطعه منظورم هست. نه ظاهرا همین یکی روش بوده فقط که روی هارد مکانیکی هست. باز کردم گذاشتم روی اس اس دی و باید برای مکانیکی بخرم. اسم این قطعه چیه؟ 

لینک به دیدگاه

اسمشو نمیدونم شاید همون HDD Cage باشه می خوای همون قطعه رو به فروشنده نشون بده ببین دارن یا عکسش به فروشنده نشون بده

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این تبدیل قطر اس اس دی هست برای اس اس دی های Slim ، برای نصب توی لپ تاپ استفاده میشه تا لق نزنه و توی پی سی نیازی نیست و کاربردی نداره

لینک به دیدگاه

اسمشو نمیدونم شاید همون HDD Cage باشه می خوای همون قطعه رو به فروشنده نشون بده ببین دارن یا عکسش به فروشنده نشون بده

ممنون از پاسخت

فقط یک مورد: در برخی کیس ها مثل مگنوم 2 این طور هست که باید یک هولدر ی چیزی باشه و به وسیله ی اون هارد جا بخوره داخل کیس؟

من کلی کیس دیدم اما این طوری برخورد نکرده باشم. همه هارد ها رو پیچ میکردیم روی بدنه میرفت

اما این هارد مکانیکی رو هم بدون هولدر نمیشد پیچ کرد و هارد خالی کوچک هست براش

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز این تبدیل قطر اس اس دی هست برای اس اس دی های Slim ، برای نصب توی لپ تاپ استفاده میشه تا لق نزنه و توی پی سی نیازی نیست و کاربردی نداره

ممنون اون تبدیل قطر رو نصبش نکردم.

منتها اصلا هارد 3.5 خالی توی کیس نمیشد نصب کرد. یعنی یک سمت خالی میموند . مجبور شدم ضامن مربوط به هارد قبلی مکانیکی از روی کیس باز کنم و روی اس اس دی نصب کنم و هارد مکانیکی نصب نیست روی کیس فعلا

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخت

فقط یک مورد: در برخی کیس ها مثل مگنوم 2 این طور هست که باید یک هولدر ی چیزی باشه و به وسیله ی اون هارد جا بخوره داخل کیس؟

من کلی کیس دیدم اما این طوری برخورد نکرده باشم. همه هارد ها رو پیچ میکردیم روی بدنه میرفت

اما این هارد مکانیکی رو هم بدون هولدر نمیشد پیچ کرد و هارد خالی کوچک هست براش

بله دوست عزیز کیس های جدید به همین شکل هستند شما باید با استفاده از همین هولدر هارد رو کیس نصب کنی

ویرایش شده توسط alireza_6345
لینک به دیدگاه

ممنون از پیگیریت . زحمت کشیدی

قابلی نداشت دوست عزیز

لینک به دیدگاه

ممنون اون تبدیل قطر رو نصبش نکردم.

منتها اصلا هارد 3.5 خالی توی کیس نمیشد نصب کرد. یعنی یک سمت خالی میموند . مجبور شدم ضامن مربوط به هارد قبلی مکانیکی از روی کیس باز کنم و روی اس اس دی نصب کنم و هارد مکانیکی نصب نیست روی کیس فعلا

برای کیس مگنوم باید اون ریل های خود کیس رو دو طرف هارد یا براکت تبدیل 2.5 به 3.5 پیچ کنی و به صورت کشویی جا بزنی و بدون اون بعید می دونم نصب بشه. توی جعبه خود کیس به تعداد از این ریل ها هست

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان سلام من چندتا سوال برام پیش اومده واسه خرید اس اس دی...

اصلا فکر نمیکردم یه اس اس دی به این کوچیکی اینهمه جزئیات داشته باشه.

اول اینکه این اس اس دی رو واسه ویندوز نصب کردن و کار با فتوشاپ و چندتا نرم افزار بانک اطلاعاتی میخوام که این نرم افزار ها تو اچ دی دی خیلی کند میان بالا

از بین این مدل هایی که میگم لطف کنید بگید تو هر گروه کدومشون بهترن؟

64 گیگی ها

Transcend 370 Premium 64GB SATA3 SSD

Kingston SSDnow V300 60GB SATA3 SSD

Silicon Power Volex V60 60GB SSD

اینا هم 32 گیگی ها

ADATA SSD SP600 - 32GB

Adata Premier Pro SP310 SATA III 6Gb/s mSATA SSD Drive - 32GB

Silicon Power Sata III SSD V55 - 32GB

سوال بعدی اینه که اگر من ssd ساتا 3 بگیرم میتونم اون رو به ساتا 2 وصل کنم ؟

سوال آخر موقعی که میخوام این هارد رو به کامپیوتر وصل کنم ابتدا اچ دی دی  رو در بیارم و بعد از اینکه رو اس اس دی ویندوز نصب کردم hdd رو وصل کنم ؟ این سوال رو پرسیدم اخه مثل اینکه دوتا پارتیشین میسازه  ... میخواستم بدونم هر دوتا پارتیشین باید رو اس اس دی باشه منظورم اون پارتیشین سیستمی هست.

ممنونم.

ویرایش شده توسط zooghi
لینک به دیدگاه

ببين دوست عزيز نميشه انتخاب مشخصى از بين اين SSD ها داشت چون سرعتشون در عمل يكى هست وتفاوت فاحشى بينشون وجود نداره البته من SSD Transcend داشتم سرعت اين SSD بطور عجيبى پايين بود وبعد از سه ماه خراب شد در مورد سه مدل 32GB كه معرفى كرديد پيشنهاد من همون مدل هاى 64GB هستش چون حجم SSD هر چى بيشتر باشه به همون نسبت هم سرعتش بالاتر ميره.

دوست عزيز من SSD Adata XPG SX900 مدل 64GB رو بهتون پيشنهاد مى كنم اينم لينكش

http://lioncomputer.ir/product/2573/AData+XPG+SX900+64B+SATA3+SSD/

بله دوست عزيز مى تونيد SSD ساتاى 3 رو به ساتا 2 وصل كنيد ولى اگه مى خوايد از حداكثر سرعت SSD استفاده كنيد بايد SSD به ساتا 3 وصل بشه.

در مورد سوال آخرتون هم بهتون پيشنهاد مى كنم به لينك زير بريد يه راهنمايى كامل در مورد سوالتون هستش

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16272

لینک به دیدگاه

ببين دوست عزيز نميشه انتخاب مشخصى از بين اين SSD ها داشت چون سرعتشون در عمل يكى هست وتفاوت فاحشى بينشون وجود نداره البته من SSD Transcend داشتم سرعت اين SSD بطور عجيبى پايين بود وبعد از سه ماه خراب شد در مورد سه مدل 32GB كه معرفى كرديد پيشنهاد من همون مدل هاى 64GB هستش چون حجم SSD هر چى بيشتر باشه به همون نسبت هم سرعتش بالاتر ميره.

دوست عزيز من SSD Adata XPG SX900 مدل 64GB رو بهتون پيشنهاد مى كنم اينم لينكش

http://lioncomputer.ir/product/2573/AData+XPG+SX900+64B+SATA3+SSD/

بله دوست عزيز مى تونيد SSD ساتاى 3 رو به ساتا 2 وصل كنيد ولى اگه مى خوايد از حداكثر سرعت SSD استفاده كنيد بايد SSD به ساتا 3 وصل بشه.

در مورد سوال آخرتون هم بهتون پيشنهاد مى كنم به لينك زير بريد يه راهنمايى كامل در مورد سوالتون هستش

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16272

دوست عزیز کدوم مدل از ssd transcend سرعتش کمه؟خواستم بدونم . اس اس دی خودم هم Transcend هست و سرعت خیلی کمی داره ک اولش فکر کردم مشکل داره بعد ک بردم گارانتی فهمیدم این سرعتش عادیه

لینک به دیدگاه

میشه سایتی رو معرفی کنید که توش بتونم تست بنچ مارک اس اس دی ها رو ببینم ؟

32 گیگ با 64 گیگ خیلی تفاوت داره سرعتش ؟

الان این اس پی 900 سرعت نوشتن و خوندنش چنده... کلا اس اس دی سرعت خوندن نوشتنش چند باشه خوب و عادیه ؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کدوم مدل از ssd transcend سرعتش کمه؟خواستم بدونم . اس اس دی خودم هم Transcend هست و سرعت خیلی کمی داره ک اولش فکر کردم مشکل داره بعد ک بردم گارانتی فهمیدم این سرعتش عادیه

مدل Transcend 128GB SSD 320 بود این مدلی که من داشتم سرعتش پایین بود ولی بقیه مدل ها رو نمی دونم سرعتشون چجوریه این اولین SSD بود که من داشتم.مدل دقیقش هم TS128GSSD320 هست.

لینک به دیدگاه

میشه سایتی رو معرفی کنید که توش بتونم تست بنچ مارک اس اس دی ها رو ببینم ؟

32 گیگ با 64 گیگ خیلی تفاوت داره سرعتش ؟

الان این اس پی 900 سرعت نوشتن و خوندنش چنده... کلا اس اس دی سرعت خوندن نوشتنش چند باشه خوب و عادیه ؟

ممنونم

می تونید به لینک زیر برید تو این سایت به مدل های مختلف SSD Rating وجود داره تو این سایت همچنین می تونید مدل مورد نظر خودتون رو Search کنید.

http://www.harddrivebenchmark.net/ssd.html

درباره تفاوت سرعت 64 گیگ یا بیشتر هم می تونید از لینک پایین استفاده کنید در قسمت Performance سرعت مدل های مختلف هستش

http://www.adata.com/index.php?action=product_specification&cid=3&piid=169&lan=en

سرعت SSD Adata SP900 64GB

64GB Performance - ATTO

Read: Up to 550MB/S

Write: Up to 510MB/S

Multimedia Data Transfer - AS-SSD)

Read : Up to 350MB/S 

Write : Up to 90MB/S

MAX 4K write IOPS up to 80K

ویرایش شده توسط alireza_6345
لینک به دیدگاه

من پرت ساتا کنترل چیپستم رو پیدا نمیکنم...

چه جوری بفهمم از ساتا 0 تا ساتا 5 کدوم یکی کنترل چیپسته.؟

یه سوال دیگه اگر یه 64 گیگ بگیرم سرعت نوشتن میشه 90 ... اونوقت اگر ساتا 2 باشم بازم همون 90 هست ؟ آخه اینجوری فکر میکنم واسه سرعت هایی مثل 90 ساتا 3 با 2 فرقی نمیکنه ... درست حدس زدم ؟

ممنونم.

لینک به دیدگاه

من پرت ساتا کنترل چیپستم رو پیدا نمیکنم...

چه جوری بفهمم از ساتا 0 تا ساتا 5 کدوم یکی کنترل چیپسته.؟

یه سوال دیگه اگر یه 64 گیگ بگیرم سرعت نوشتن میشه 90 ... اونوقت اگر ساتا 2 باشم بازم همون 90 هست ؟ آخه اینجوری فکر میکنم واسه سرعت هایی مثل 90 ساتا 3 با 2 فرقی نمیکنه ... درست حدس زدم ؟

ممنونم.

دوست عزیز برای پیدا کردن کنترلر چیپست پورت ساتا به دفترچه مادربوردتون مراجعه کنید

درمورد سوال دومتون هم باید بگم شما برای استفاده از حداکثر سرعت SSD باید از ساتای 3 استفاده کنید

مدل مادربوردتون چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...