رفتن به مطلب

Recommended Posts

خیلی دوست دارم کولر رفرنس این کارت ها رو ببینم (کاش مثل سری های باشه که رنگشون سیاه بود  :) )

من هم واقعا کولر رفرنس سری 700 (770، 780، Ti) رو دوست دارم. امیدوارم برای کارت های جدید هم کولر های با کیفیت مثل اینا بدن که دلیلی برای خرید غیر رفرنس وجود نداشته باشه، البته من در مورد کارت های فعلی هم دلیلی نمیبینم.

ممکنه کمی فرکانس کاری کمتری داشته باشن ولی خوشکلیشون به یکی دوتا فریم در!

لینک به دیدگاه

• ارسال 232
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من هم واقعا کولر رفرنس سری 700 (770، 780، Ti) رو دوست دارم. امیدوارم برای کارت های جدید هم کولر های با کیفیت مثل اینا بدن که دلیلی برای خرید غیر رفرنس وجود نداشته باشه، البته من در مورد کارت های فعلی هم دلیلی نمیبینم.

ممکنه کمی فرکانس کاری کمتری داشته باشن ولی خوشکلیشون به یکی دوتا فریم در!

بله 

ولی دیگه خیلی تکراری شده از 690 تا الان قیافاشون تقریبا مشابه شده ولی واقعا با کیفیت هستن آدم فکر میکنه که تیر آهن کشی شده تو کارت  :cool:

برعکس amd که انگار تلق پلاستیکی رو توش انداختن  =))

لینک به دیدگاه

بله 

ولی دیگه خیلی تکراری شده از 690 تا الان قیافاشون تقریبا مشابه شده ولی واقعا با کیفیت هستن آدم فکر میکنه که تیر آهن کشی شده تو کارت  :cool:

برعکس amd که انگار تلق پلاستیکی رو توش انداختن  =))

البته من هنوز کارت های جدید AMD رو از نزدیک ندیدم ولی ظاهرا کیفیت خوبی ندارن. AMD هم یه زمانی روی سری 5000 و 6000 بک پلیت نصب میکرد که ایده جالی بود و کل پشت کارت رو می پوشوند و کارت به قول شما مثل تیر اهن محکم بود.

با وجود این که تکراریه ولی هنوز طرفدار زیاد داره.

لینک به دیدگاه

یه خبر عجیب!!!؟طبق گفته منبع زیر:

http://www.techpowerup.com/205106/galaxy-geforce-gtx-970-pictured-specs-confirmed-early-benchmarks-surface.html

عکس هایی از نمونه های رفرنس 970 دیده میشه که شبیه نسلهای قبلی هستند و یه جورایی قروقاطی هستند.

این به دلیل این هست که 970 با کولر رفرنس به بازار عرضه نمیشه و فقط نمونه های غیر رفرنس داره :eek: اما معلوم نیست 980 هم چنین وضعی داره یا نه.

pcb در نظر گرفته شده برای 970 مشابه 670-660ti-760 هست.

و مشخصات سخت افزاریش در ظاهر نا امید کننده هست هر چند نیازی به گفتن نیست که تو مکسول کوداها خیلی قویترن و 970 بین 780 و 780ti قرار میگیره.البته با مصرفی در حد 670

138tmu

1664cuda

32rop

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

نمی دونم چرا این کارت های مکسول که مصرفی ندارن چرا کارخونه ها کولر هاشون رو بهتر میکنن ؟ :-?

شاید میخوان قیافاشون قشنگ تر شه مشتری بیشتری جذب کنن :wacko:

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت تقریبا قطعی 980 و 970 هم مشخص شد. 499 و 399 دلار:

http://wccftech.com/geforce-gtx-970-980-pricing-leaked-399-499-zotac-gtx-970-pictured/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت تقریبا قطعی 980 و 970 هم مشخص شد. 499 و 399 دلار:

http://wccftech.com/geforce-gtx-970-980-pricing-leaked-399-499-zotac-gtx-970-pictured/

500 $ باشه و بیاد 780TI رو بزنه جلو یعنی انویدیا چیزی بنام مغز نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

500 $ باشه و بیاد 780TI رو بزنه جلو یعنی انویدیا چیزی بنام مغز نداره

عطا جان کلا سری 7 سنت شکنی کرده بود و قیمت بالایی داشت. وگرنه همیشه بالاترین کارت هر سری 500 دلار بوده. البته این سری هم مثل سری 6 به دلیل استفاده نکردن از تمام ظرفیت چیپ Maxwell قویترین به حساب نمیاد و احتمالش زیاده که در سری بعدی که از تمام ظرفیت چیپش استفاده خواهد شد قیمت ها بالاتر بره... (مثل 680 که 500 دلار بود و بعد 780 به قیمت 650 دلار عرضه شد و هر دو Kepler بودن و بعد هم 780Ti به قیمت 700 دلار عرضه شد)

در ضمن الان بیشتر از 1 سال از عرضه قویترین کارت سری 7 میگذره و حتی به نظر من انویدیا میتونست 980 رو به قیمت 400 دلار هم عرضه بکنه و باز هم سود خوبی بکنه! باز هم جای شکرش باقیه که زیاد طمع نکرده و به 500 دلار رضایت داده!

لینک به دیدگاه

یاشاسین nvidia که اگه این خبر 399 و 499 درست باشه باید بهش آفرین گفت چرا که بعد از عمری تیغیدن مصرف کننده دلش کمی سوخت  @};-  @};-

تو این وسط amd چه کار داره میکنه ؟؟شایع شده amd تا سال 2016 به تکنولوژی پردازندهاش دست نخواهد زد !!(فکر کنم اینتل تا اون موقع تکنولوژیش رو پیکومتر رفته :laughing: )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این تصویر که از کارت 970 با برند Zotac منتشر شده میشه گفت که قطعا سری 8 در کار نیست و عرضه این سری با رقم 9 و پرش از عدد 8 شایعه نبوده :

ZOTAC-GeForce-GTX-970.jpeg

لینک به دیدگاه

دلیل این که سری 800 رو جا زده چی میتونه باشه؟ هم فرصت استفاده از یک برند خوش نامی که با عدد 8 شروع میشه رو از دست داده (که یه عدد خوش یمن حساب میشه و ادمو به یاد سری G80 میندازه) و این که بعد از سری 900 باید یه روش نام گذاری جدید انتخاب کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولین تصویر از کولر کارت گرافیک جدید AMD که احتمالا 390X هستش منتشر شد. اینطور که مشخصه این کولر هم مثل 295X2 به صورت هیبریدی هستش و از واترکولینگ استفاده خواهد کرد. که احتمالا نشان دهنده مصرف و دمای بالای این کارت هستش که AMD رو مجبور کرده برای کنترل دمای بالا از واترکولینگ استفاده بکنه!! که اگر اینطور باشه AMD کار سختی در برابر کارتهای Maxwell انویدیا خواهد داشت........

AMD-Radeon-R9-390X-cooling.jpg

http://videocardz.com/52302/amd-radeon-r9-390x-cooling-pictured

لینک به دیدگاه

اولین تصویر از کولر کارت گرافیک جدید AMD که احتمالا 390X هستش منتشر شد. اینطور که مشخصه این کولر هم مثل 295X2 به صورت هیبریدی هستش و از واترکولینگ استفاده خواهد کرد. که احتمالا نشان دهنده مصرف و دمای بالای این کارت هستش که AMD رو مجبور کرده برای کنترل دمای بالا از واترکولینگ استفاده بکنه!! که اگر اینطور باشه AMD کار سختی در برابر کارتهای Maxwell انویدیا خواهد داشت........

AMD-Radeon-R9-390X-cooling.jpg

دوستان سایت خارجی gamedebate کارت گرافیک r9 390x رو با این مشخصات قرار داده

post-12468-0-14783700-1410590144_thumb.png

اگر دقت کنین مشخصات این کارت حدود دو برابر مشخصات 980 هست  :eek:

و خود این سایت 390X رو از 980 20% قوی تر زده

اگر این مشخصات واقعیت داشته باشه این کارت پر مصرف و غول amd کاندیدای پرقدرت ترین کارت تک هسته ای دنیا میتونه قرار بگیره  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر دقت کنین مشخصات این کارت حدود دو برابر مشخصات 980 هست  :eek:

سلام مشخصات کارتهای Nvidia و AMD رو نمیشه مستقیما با هم مقایسه کرد. مثلا تعداد Shader ها هیچ ربطی به هم ندارند یا حتی تعداد بیت مموری هم مستقیما دلیل بر کارایی بالاتر نیست. و فقط میشه در مقایسه عملکرد رو در رو در یک بازی با هم مقایسشون کرد. 

به همین شکل حتی شما نمیتونید تعداد Shader ها یا همون Cuda Core های 2 نسل مختلف از کارتهای Nvidia رو با هم مقایسه بکنید. چون کاراییشون متفاوته. مثلا ممکنه کارایی 1600 هسته در کارت Maxwell از کارایی 2600 هسته در کارت Kepler بالاتر باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاخره مشخصات احتمالی و تاریخ عرضه GTX 960 هم مشخص شد :

طبق مطلبی که لینکش رو در ادامه خواهید دید قراره 960 بعد از رویداد Game24 که در اون 980 و 970 معرفی خواهند شد عرضه بشه که احتمالا اواسط ماه اکتبر خواهد بود.

در مورد مشخصات احتمالی هم تعداد حدود 1536 هسته و مموری 2 گیگ 256 بیتی خواهد بود که ورژن 4 گیگش هم بعدا عرضه خواهد شد.

در صورتی که قیمت این کارت 250 دلار باشه بسیار کارت جالبی خواهد بود چون قدرتی بیشتر از 770 و حتی نزدیک به 780 خواهد داشت و در عین حال مصرف برق کمتر از 130 وات! 

http://wccftech.com/geforce-gtx-960-october/

لینک به دیدگاه

بالاخره مشخصات احتمالی و تاریخ عرضه GTX 960 هم مشخص شد :

طبق مطلبی که لینکش رو در ادامه خواهید دید قراره 960 بعد از رویداد Game24 که در اون 980 و 970 معرفی خواهند شد عرضه بشه که احتمالا اواسط ماه اکتبر خواهد بود.

در مورد مشخصات احتمالی هم تعداد حدود 1536 هسته و مموری 2 گیگ 256 بیتی خواهد بود که ورژن 4 گیگش هم بعدا عرضه خواهد شد.

در صورتی که قیمت این کارت 250 دلار باشه بسیار کارت جالبی خواهد بود چون قدرتی بیشتر از 770 و حتی نزدیک به 780 خواهد داشت و در عین حال مصرف برق کمتر از 130 وات! 

http://wccftech.com/geforce-gtx-960-october/

بهمن جان انگار یکم بوی خود زنی میاد از 960 :) چون خیلی به 970 نزدیک میشه.واقعا به صرفه هست هرچند که در اصل با 50 دلار اختلاف ، تفاوت کارایی زیادی نباید داشته باشه.

البته ممکنه رو 1408 باشه یعنی یه smm هنوز کتر باشه که اینجوری اختلافش بیشتر میشه.

--------------------------------

خیلی دلم میخواد مشخصات یه کارت با چیپ gm200 لو بره

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمی دونم چرا دارید قیمت 2 نسل رو مقایسه می کنید، قطعا با اومدن سری 900 سری 700 کاهش قیمت می خوره قرار نیست قیمت کارتهای سری 700 تا ابد همین که هست بمونه

مثلا اگر 980 از 780ti قوی تر باشه که انویدیا نمیاد 980 رو بده 500 دلار بعد 780ti رو 650

هرچند به نظر من کارتهای سری 900 دقیقا مثل سری 700 قیمت می خورن

مثلا 980 میشه 650 و 780ti حدود 100دلار کاهش پیدا می کنه قیمتش

انویدیا رو می شناسیم دیگه... مگر اینکه از اونور amd نسل جدید رو بده تا انویدیا مجبور بشه در قیمت ها تجدید نظر کنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مشخصات کارتهای Nvidia و AMD رو نمیشه مستقیما با هم مقایسه کرد. مثلا تعداد Shader ها هیچ ربطی به هم ندارند یا حتی تعداد بیت مموری هم مستقیما دلیل بر کارایی بالاتر نیست. و فقط میشه در مقایسه عملکرد رو در رو در یک بازی با هم مقایسشون کرد. 

به همین شکل حتی شما نمیتونید تعداد Shader ها یا همون Cuda Core های 2 نسل مختلف از کارتهای Nvidia رو با هم مقایسه بکنید. چون کاراییشون متفاوته. مثلا ممکنه کارایی 1600 هسته در کارت Maxwell از کارایی 2600 هسته در کارت Kepler بالاتر باشه.

درود به عزیز خودم.

البته با پورسه ساخت 20nm و مصرف هم حدود 300 وات و اگر واقعا 4224 شیدر باشه (50% بیشتر از 290X  و احتمالا بهینه تر) یقینا از 980 قوی تر بود با توجه به بنچمارکهای لیک شده از این کارت !

اگر قیمت گذاری AMD هم مثل هیمشه باشه و از کولر هیبریدی هم استفاده کنه برتری مصرف و دمای 980 انویدیا خیلی مطلق نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

درود به عزیز خودم.

البته با پورسه ساخت 20nm و مصرف هم حدود 300 وات و اگر واقعا 4224 شیدر باشه (50% بیشتر از 290X  و احتمالا بهینه تر) یقینا از 980 قوی تر بود با توجه به بنچمارکهای لیک شده از این کارت !

اگر قیمت گذاری AMD هم مثل هیمشه باشه و از کولر هیبریدی هم استفاده کنه برتری مصرف و دمای 980 انویدیا خیلی مطلق نخواهد بود.

البته معین جان یه خبرایی از چیپ gm200 درز کرده که اینطور به نظر میاد که gm204 در واقع cutdown شده اون هست.یعنی اگر چیپ جدید amd بیاد به بازار (که البته به نظر میاد که ورودش به بازار خیلی هم نزدیک نیست) مطمئنا gm 200 پاسخی براش هست نه چیپ های فعلی.

من فک کنم سری 900 خودش به تنهایی باید تو بازار صدر نشین باشه و نسل بعدی amd و nv با چیپ های fiji و gm200 بعدها برای رقابت با هم وارد بازار بشن.

البته فک کنم اگه لیتوگرافی چیپ ها به 20nm تغییر کنه amd برای خنک کردن کارتش دیگه به واتر نیاز نداشته باشه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته معین جان یه خبرایی از چیپ gm200 درز کرده که اینطور به نظر میاد که gm204 در واقع cutdown شده اون هست.یعنی اگر چیپ جدید amd بیاد به بازار (که البته به نظر میاد که ورودش به بازار خیلی هم نزدیک نیست) مطمئنا gm 200 پاسخی براش هست نه چیپ های فعلی.

من فک کنم سری 900 خودش به تنهایی باید تو بازار صدر نشین باشه و نسل بعدی amd و nv با چیپ های fiji و gm200 بعدها برای رقابت با هم وارد بازار بشن.

البته فک کنم اگه لیتوگرافی چیپ ها به 20nm تغییر کنه amd برای خنک کردن کارتش دیگه به واتر نیاز نداشته باشه.

این اواخر همیشه سیاست انویدیا به همین صورت بوده !

البته اینقدر که از 390X اخبار هست از GM200 خبری نیست و احتملا کارت AMD زودتر میاد .

و یه نگاهی به لینک زیر بنداز که برای دیروز هست و 390X رو رقیبی برای 980 دونسته :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-to-release-r9-390x-to-fight-geforce-gtx-980.html

و البته میتونه یه 380X هم این وسط باشه که صاف جلوی 980 در بیاد :

AMD_R9_300_Series.png

از طرفی هم نمیشه 980 که از 780ti ضعیف تر هست رو صدر نشین دونست !

مگر اینکه 980 در مصرف و دما و قیمت گذاری در زمان ارائه فوق العاده باشه تا خریدار تمایل نشون بده به خرید ولی خود شما اگر 780ti داشته باشید سراغ 980 میروید به خاطر مثلا 15 درصد مصرف کمتر و 10 درصد دمای پایین تر !

در مورد دما هم به نظر بنده عمده مشکل 290X به مشکل طراحی کولر ریفرنسش بر می گشت نه به خود چیپ !خود AMD تمایل داره کارتها رو بصورت هایبریدی در بیاره و ظاهرا 390X هم از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

در تستهای مختلفی که روی کارتهای 290X مثل کارتهای MSI Gaming و Lightning ،سافایر Tri-x oc ،یا پاور کالر +PSC و حتی اسوس DCUII انجام شد اکثرا کارتها در بازی دمای زیر 75 درجه روداشتند و چنین دمایی برای کارتی مثل 290X واقعا بالا نبود !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

البته اینقدر که از 390X اخبار هست از GM200 خبری نیست و احتملا کارت AMD زودتر میاد .

و یه نگاهی به لینک زیر بنداز که برای دیروز هست و 390X رو رقیبی برای 980 دونسته :

http://www.guru3d.com/news-story/amd-to-release-r9-390x-to-fight-geforce-gtx-980.html

AMD_R9_300_Series.png

مگر اینکه 980 در مصرف و دما و قیمت گذاری در زمان ارائه فوق العاده باشه تا خریدار تمایل نشون بده به خرید ولی خود شما اگر 780ti داشته باشید سراغ 980 میروید به خاطر مثلا 15 درصد مصرف کمتر و 10 درصد دمای پایین تر !

در مورد دما هم به نظر بنده عمده مشکل 290X به مشکل طراحی کولر ریفرنسش بر می گشت نه به خود چیپ !خود AMD تمایل داره کارتها رو بصورت هایبریدی در بیاره و ظاهرا 390X هم از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

در تستهای مختلفی که روی کارتهای 290X مثل کارتهای MSI Gaming و Lightning ،سافایر Tri-x oc ،یا پاور کالر +PSC و حتی اسوس DCUII انجام شد اکثرا کارتها در بازی دمای زیر 75 درجه روداشتند و چنین دمایی برای کارتی مثل 290X واقعا بالا نبود !

خبر رو خونده بودم معین جان

در مورد 290x تا حدی موافقم کارت خود من (tri-x) تو تست کامبوستر تا 79-80 بالا میره و تو گیم های سبک حتی زیر 70 باقی میمونه (مثل wolf new order).بنده شخصا 290x dcu2 رو تست کردم عملکرد کولر چندان هم امید بخش نیست.تو تست کامبوستر به راحتی 84 رو میزنه (فک کنم اگر تست رو ادامه میدادم بالاتر میرفت) و تو گیم سنگین تا 79-80 بالا میره.حتی تو new order چند بار کارت بالای 76 هم رفت.(نسبت به 95 درجه خوبه اما بازم به نظر من چندان جالب نیست)دمای اتاق بین 27 تا 30.(بدبختی اینه که این کارتا جای زیادی هم برای پایین آوردن ولتاژ ندارن)

اما گرم بودن هاوایی بخاطر مصرف بالا نسبت به دای کوچیکش که سطح مقطع کمی رو برای انتقال دما فراهم میکنه مشخصه.و فقط ناشی از ناکارآمدی کولر رفرنس نیست هر چند که عمده ترین دلیلش همینه.اینومیشه با عملکرد کولری مثل wf3 درک کرد که با چنین کولری که رو بقیه چیپ ها خوب عملکرده دمای هاوایی با اینکولرهنوز بالای 80 میره.

پس اگر کارت gcn بخواد با بیش از 4000 هسته تولید بشه با همین لیتوگرافی 28 نانومتری الزام واتر براش دور از ذهن نیست و فقط صرفا تمایل amd برای کولر هیبریدی نیست.(چیپی که نزدیک به 400 وات مصرف داره)علائه بر این ارائه مارت با کولر هیبریدی هزینه بالاتری برای ساخت داره.

عموم منابع ورود نسل جدید amd رو به این زودی نمیدونن.به همین دلیل نظر من این هست که سری 9 حداقل تا مدت زیادی تو بازار تنها میمونه (منظور بنده از صدر نشینی جدیدترین نسل و بهینه ترین نسل است و صرف قدرت نیست هر چند که 980 احتمالا در همون رده 780ti عمل میکنه یا بعضا بهتر).و احتمالا تو این مدت نه چندان کم gm 200 بلاخره باید خودش رو نشون بده شاید nv دوباره داستان تایتان رو تکرار کنه کارتی که از تک هسته ای های نسل خودش 1 دم فراتر بود.

کلا به نظر من nv در حال حاضر از نظر برنامه ریزی یک قدم از amd جلوتره.(یک سال و اندی از عرضه gk 110 به بازار گذشته بود تا amd بتونه چیپی برای رقابت با اون عرضه کنه) و بعد یک معماری جدید رو چند ماه پیش با 750ti معرفی کرد الانم کارتهای سطح متوسط این معماری رو معرفی کرده و چیپ هایی که از نهایت ظرفیت این معماری بهره میبرند رو تو چنته آماده برای رقابت کنار گذاشته.

علت این هم که خبر های بیشتری از سری جدید amd دیده میشه به نظر من جای خالی اون تو رقابت هست که خبرهاش رو هیجان انگیزتر میکنه.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمی دونم چرا دارید قیمت 2 نسل رو مقایسه می کنید، قطعا با اومدن سری 900 سری 700 کاهش قیمت می خوره قرار نیست قیمت کارتهای سری 700 تا ابد همین که هست بمونه

مثلا اگر 980 از 780ti قوی تر باشه که انویدیا نمیاد 980 رو بده 500 دلار بعد 780ti رو 650

هرچند به نظر من کارتهای سری 900 دقیقا مثل سری 700 قیمت می خورن

مثلا 980 میشه 650 و 780ti حدود 100دلار کاهش پیدا می کنه قیمتش

انویدیا رو می شناسیم دیگه... مگر اینکه از اونور amd نسل جدید رو بده تا انویدیا مجبور بشه در قیمت ها تجدید نظر کنه

یونس جان همین الان هم انویدیا قیمت سری 7 رو به شدت کاهش داده و 780Ti به حدود 530 دلار رسیده! 780 هم 420 دلار و 770 هم 275 دلار. که خودش نشان دهنده اینه که قصد داره انبار ها رو برای ورود 980 به قیمت 500 دلار و 970 به قیمت 400 دلار خالی بکنه. کلا سری 9 رو باید مثل سری 6 ببینیم که 680 با قیمت 500 دلار عرضه شد و بعدش سری 7 که از چیپ فول استفاده میکنه اومد. بنابراین دلیلی نداره که قیمت 980 از 500 دلار بالاتر باشه و با همین قیمت هم انویدیا کلی سود میکنه و رقابت با AMD سر قیمت رو هم داغ نگه میداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

290X هم يه کاهش 100 دلاری داشته به تازگی:

http://www.techpowerup.com/205218/radeon-r9-290x-sees-price-cuts.html

جهت اطلاع از وضعيت قيمت ها در Newegg کارتهاي ميدرنج و هاي اند:

post-7048-0-92837300-1410688361_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست اول آپدیت شد و تصاویر 980 با کولر ریفرنس و 970 اضافه شد.

لینک به دیدگاه

AMD_R9_300_Series.png

قسمت دما تایید میشه

290 TRIX رو سنگین ترین تنظیمات در واچ داگز به هیچ عنوان بالای 75 درجه نرفت !

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...