رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

عطا جون قیمت 780 کاملا طبیعی شده با 440 دولار، چون 780Ghz به راحتی 970 رو پشت سر میزاره...

توجه کن که تمام این بنچمارکها  در مورد 780Ti رفرنس هستش که 780Ti رو کمی اورکلاک کنی 980 رو هم پشت سر میزاره...

البته اینجوری که این سری اورکلاک میشه و فرکانس بالایی داره یکمی پیش بینی رو غیر ممکن میکنه...

1.5 گیگاهرتز رو Air؟؟؟؟

همین اور راحت وسوسه انگیزه ؟؟ ولی این کودا کم داشتن 980 چه تاثیری رو چه چیزایی میتونه داشته باشه ؟ !

لینک به دیدگاه

• ارسال 232
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

همین اور راحت وسوسه انگیزه ؟؟ ولی این کودا کم داشتن 980 چه تاثیری رو چه چیزایی میتونه داشته باشه ؟ !

عطا جان مسئله فقط تعداد کودا نیست، چون معماری تغییر کرده و کارایی هر هسته کودا هم بیشتر شده

اینم در نظر بگیریم که الان هنوز درایورها بهینه نیستن برای سری 900

من به شدت منتظرم ببینم evga با سری کلاسیفید این کارتها چه می کنه

با توجه به قیمت رفرنس 970 کلاسیفید زیر 400 دلار قیمت می خوره که واقعا عالیه!

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماین که نمیخوای انجام بدی؟

3DMax و محاسبات کمتری باید بتونه انجام بده، ولی معماری جدید هستش معلوم نیست که دقیقا چه تاثیری میزاره تا وقتی تست بشه...

البته کلا اورکلاک این کارتها زیاد هم افزایش پرفورمنس نشون نمیده اونطوری که اینجا میبینیم:

post-10788-0-51158600-1411114747_thumb.gifpost-10788-0-25737000-1411114753_thumb.gifpost-10788-0-42000800-1411114764_thumb.gifpost-10788-0-02476000-1411114770_thumb.gif

و حداکثر 12 درصد افزایش پرفورمنس داشته... *dry#

این بنچمارکها مربوط به Asus Stirix و EVGA ACX هستش...

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/28.html

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/28.html

راستی این EVGA ACX چقدر زشته!!!

post-10788-0-40134500-1411115146_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عطا جان تو کارت های مکسول پرفورمنس به ازای هر کلاک برای هر کودا بین 25 تا 40 درصد افزایش پیدا کرده (با توجه به رزلوشن و aa متفاوت است) بنابرین نگران کم بودن تعداد کودا ها و کم بودن پهنای باند نباشین.

هر sm جداگونه به 4 قسمت تقسیم بندی شده و tmu ها و حتی کش لایه پایین هم روی این قسمت ها تقسیم شده و یه انجین تقسیم کننده بار پردازشی رو به صورت بهینه رو این زیر مجموعه ها پخش میکنه اینا تغییرات پایه ای هستن پس تعداد کوداها تو کپلر و مکسول با هم قابل قیاس نیستن.در واقع actual shadr مکسول حتی از کپلر هم بالاتره.

ماین که نمیخوای انجام بدی؟

3DMax و محاسبات کمتری باید بتونه انجام بده، ولی معماری جدید هستش معلوم نیست که دقیقا چه تاثیری میزاره تا وقتی تست بشه...

البته کلا اورکلاک این کارتها زیاد هم افزایش پرفورمنس نشون نمیده اونطوری که اینجا میبینیم:

attachicon.gifgpuz_oc.gifattachicon.gifgpuz_oc1.gifattachicon.gifperf_oc 1.gifattachicon.gifperf_oc.gif

و حداکثر 12 درصد افزایش پرفورمنس داشته... *dry#

این بنچمارکها مربوط به Asus Stirix و EVGA ACX هستش...

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/28.html

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/28.html

راستی این EVGA ACX چقدر زشته!!!

attachicon.gifpressshot.jpg

فک نکنم که از نظر محاسبات مشکلی داشته باشه چون فلوتینگ پوینتش در حد همون 780ti هست 5 ترا فلاپس

از نظر افزایش پرفومنس با اور کلاک هم که اتفاقا فوقالعاده هست پوینت فایر استریکش اختلافش با تایتان z فقط 790- تاست:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_g1_gaming_review,26.html

و تو تست که خودتون قرار دادین با 13 درصد اور 11.8 افزایش کارایی داشته که فوقالعاده هست و از عالی هم بهتره

و کارت ایسوس هم با 16 درصد اور 12.3 افزایش پرفورمنس داشته که بازم خوبه.

بنابرین این کارتها علاوه بر اینکه فضای زیادی برای اور دارن پرفورمنسشون با اور به نسبت خیلی خوب  افزایش پیدا میکنه.در واقع از هر نظر از کپلر بهترن.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

خدا کنه سری جدید AMD مصرف و گرمای زیادی نداشته باشه، هیچکس خوشش نمیاد توی کیسش یه کارت 300 یا 400 واتی داشته باشه که اتاق رو به سونای بخار تبدیل کنه.

قیمت 970 خیلی عالیه. ای کاش قیمت 980 50 دلار کمتر میشد. اگر قیمت سری 700 خوب پایین بیاد حتمالا یه 780 بگیرم. به نظر اساتید با کاهش قیمت 780 قیمتش تو ایران چقدر میشه؟

لینک به دیدگاه

تو سایت tomshardware نوشته که قیمت 760 به 219$ کاهش خواهد یافت.http://www.tomshardware.com/news/nvidia-gtx-980-970-maxwell,27707.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان تو کارت های مکسول پرفورمنس به ازای هر کلاک برای هر کودا بین 25 تا 40 درصد افزایش پیدا کرده (با توجه به رزلوشن و aa متفاوت است) بنابرین نگران کم بودن تعداد کودا ها و کم بودن پهنای باند نباشین.

هر sm جداگونه به 4 قسمت تقسیم بندی شده و tmu ها و حتی کش لایه پایین هم روی این قسمت ها تقسیم شده و یه انجین تقسیم کننده بار پردازشی رو به صورت بهینه رو این زیر مجموعه ها پخش میکنه اینا تغییرات پایه ای هستن پس تعداد کوداها تو کپلر و مکسول با هم قابل قیاس نیستن.در واقع actual shadr مکسول حتی از کپلر هم بالاتره.

فک نکنم که از نظر محاسبات مشکلی داشته باشه چون فلوتینگ پوینتش در حد همون 780ti هست 5 ترا فلاپس

از نظر افزایش پرفومنس با اور کلاک هم که اتفاقا فوقالعاده هست پوینت فایر استریکش اختلافش با تایتان z فقط 790- تاست:

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_g1_gaming_review,26.html

و تو تست که خودتون قرار دادین با 13 درصد اور 11.8 افزایش کارایی داشته که فوقالعاده هست و از عالی هم بهتره

و کارت ایسوس هم با 16 درصد اور 12.3 افزایش پرفورمنس داشته که بازم خوبه.

بنابرین این کارتها علاوه بر اینکه فضای زیادی برای اور دارن پرفورمنسشون با اور به نسبت خیلی خوب  افزایش پیدا میکنه.در واقع از هر نظر از کپلر بهترن.

عزیز این حداکثر اورکلاک روی AIR میتونه باشه(از نظر بنده) که آنچنان افزایش پرفورمنس نمیتونه باشه 12 درصد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز این حداکثر اورکلاک روی AIR میتونه باشه(از نظر بنده) که آنچنان افزایش پرفورمنس نمیتونه باشه 12 درصد...

عزیز اول اینکه این که حداکثر اورکلاک رو ایر نیست.(کارت گیگا راحت فقط با 87 میلی ولت 1550 بوست کرده پس برا اور رو ایر gm204 خیلی بیشار از این حرفا جا داره )

و افزایش پرفومنس رو با میزان نسبتش به افزایش کلاک میسنجن نمبدونم منظورم رو متوجه میشین یا نه؟

وقتی یه کارت مثل همون evga با 13 درصد افزایش کلاک 11.8 افزایش کارایی داشته یعنی این کارت از نظر افزایش کارایی با افزایش کلاک بی نظیره.

مثلا شما یه ماشین دارین 100 تا میره و قدردتش هم 100 هست شما قدرتش رو میرسونین به 120 و ماشین سرعتش میشه 118 و دوستتون یه ماشین با مشخصات شما(قدرت و سرعت 100)داره اونم قدرتش رو میرسونه به 120 ولی ماشینش 112 بیشتر نمیره پس ماشین شما از لحاظ افزایش پرفورمنس نسبت به تیونینگ (اورکلاک) بهتره

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز اول اینکه این که حداکثر اورکلاک رو ایر نیست.

و افزایش پرفومنس رو با میزان نسبتش به افزایش کلاک میسنجن نمبدونم منظورم رو متوجه میشین یا نه؟

وقتی یه کارت مثل همون evga با 13 درصد افزایش کلاک 11.8 افزایش کارایی داشته یعنی این کارت از نظر افزایش کارایی با افزایش کلاک بی نظیره.

بنده به شما گفتم که عزیز از نظر بنده... شما رکورد بهتری زدید به بنده نشون بدید...

تازه این رکورد اورکلاک ها در مورد همه کارتها یکسان نیست و خیلی ها همین رو هم نمیتونن بزنن و بعضی ها هم شاید بیشتر بتونن بزنن...

فکر میکنم شما به اشتباه خودتون مورد خطاب قرار دادید و بنده داشتم برای یکی دیگه از دوستان توضیح میدادم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بنده به شما گفتم که عزیز از نظر بنده... شما رکورد بهتری زدید به بنده نشون بدید...

تازه این رکورد اورکلاک ها در مورد همه کارتها یکسان نیست و خیلی ها همین رو هم نمیتونن بزنن و بعضی ها هم شاید بیشتر بتونن بزنن...

فکر میکنم شما به اشتباه خودتون مورد خطاب قرار دادید و بنده داشتم برای یکی دیگه از دوستان توضیح میدادم...

عزیز شما گفتین این حداکثر اور رو ایره در حالی که کارت گبگا همین الان 1547 زده(تازه تو guru3d که خیلی با احتیاط و استاندارد اور شده و در واقع میتونه خیلی بالاتر از این حرفها بزنه) چه ربطی به رکورد زدن من داره.(ذهنیت ما باید از کلاک هایی که کپلر رو ایر میزد فاصله بگیره ، کلاک هایی که کارتهای کپلر میزدن زمانی که کارتهای فرمی رو بورس بودن هم خیلی بالا به نظر میومد.)

همچنین گفتین این کارتها با اور افزایش پرفورمنسشون کمه که بازم چنین چیزی نیست من سعی کردم اطلاعات غلط رو اصلاح کنم.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز شما گفتین این حداکثر اور رو ایره در حالی که کارت گبگا همین الان 1547 زده(تازه تو guru3d که خیلی با احتیاط و استاندارد اور شده و در واقع میتونه خیلی بالاتر از این حرفها بزنه) چه ربطی به رکورد زدن من داره.(ذهنیت ما باید از کلاک هایی که کپلر رو ایر میزد فاصله بگیره ، کلاک هایی که کارتهای کپلر میزدن زمانی که کارتهای فرمی رو بورس بودن هم خیلی بالا به نظر میومد.)

همچنین گفتین این کارتها با اور افزایش پرفورمنسشون کمه که بازم چنین چیزی نیست من سعی کردم اطلاعات غلط رو اصلاح کنم.

عزیز بنده هم گفتم که نظر بنده بوده...

این نظر بنده بوده رو باید با " " نشون بدم؟؟؟

بنده هم تمام این سایتهارو و اورکلاکهارو دیدم...

دوستی هم که داشتم واسشون توضیح میدادم به اندازه کافی با اطلاع هستن و خودشون میتونن برداشت مناسب رو داشته باشن...

درضمن اورکلاک این کارت نسبت افزایش عملکردش هر قدر هم باشه نمیتونه برای ایشون که کارت 780Ti رفرنس دارن به این اندازه جواب بده:

post-10788-0-68547000-1411118159_thumb.jpg

بحث دیگه ای در مورد تاپیک باشه در خدمتم...

موفق باشید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز بنده هم گفتم که نظر بنده بوده...

این نظر بنده بوده رو باید با " " نشون بدم؟؟؟

بنده هم تمام این سایتهارو و اورکلاکهارو دیدم...

دوستی هم که داشتم واسشون توضیح میدادم به اندازه کافی با اطلاع هستن و خودشون میتونن برداشت مناسب رو داشته باشن...

درضمن اورکلاک این کارت نسبت افزایش عملکردش هر قدر هم باشه نمیتونه برای ایشون که کارت 780Ti رفرنس دارن به این اندازه جواب بده:

attachicon.gifOC.JPG

بحث دیگه ای در مورد تاپیک باشه در خدمتم...

موفق باشید...

شما لینک رو که دادین بررسی کنین!!کارت 780ti با 28 درصد اور 18 درصد تو لینکی که قرار دادین افزایش کارایی داشته یعنی افزایش کارایی نسبت به افزایش کلاک کمتری نسبت به 980 یا 970 نشون داده.(شما گفتین این کارتا با اور افزایش کارایی نشون نمیدن)

مسلمه که برای کسی که 780ti داره تعویض به این سری معنی نداره.بحث سر جیز دیگه ای هست.

مخاطب این تاپیک فقط عطا جان (که صد در صد فرد مطلعی هستن و با ایشون آشنایی دارم) نیستن خیلی ها فصد دارن کارت جدید بخرن و توقع دارن اطلاعات صحیح دریافت کنن.و بحث مقایسه کپلر و مکسول هست.

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_970_and_980_reference_review,28.html

تو لینک فوق میتونین با اور زیر18 درصد افزایش حتی تا 20 درصدی کارایی  رو ببینین این شاید بهتر موضوع رو مشخص کنه.

در کل موضوع اینه که کارت های gm204 نسبت به gk110 با اور بیشتر کارایی میگیرن.

ملا اگر کارت کپلر با 28 درصد اور 18 درصد بهتر میشه کارت مکسول با همون 28 درصد 24 درصد بهتر میشه

و اگر بحث مقایسه کارایی نهایی کارتها رو ایر یعنی 980 تا خرخره رو ایر اور شده و 780ti تا خرخره رو ایر اور شده باشه بازم 980 برنده هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

کلا من خودم ریویو های kitguru رو خیلی بیشتر میپسندم نسبت به بقیه مراجع.

-----------------------

برعکس کارتای 290 و 290x که فاصلشون باهم خیلی ناچیز بود (یا حتی 780ti و 780ghz یا 680 و 670) 970 با 980 خیلی فاصله دارن. :( و به اختلاف قیمتشون میخوره ایندفه نمیشه گفت با یکم اور 970 رو میشه به 980 رسوند.970 حتی با پایه 1284 و بوست 1423 حدود700-800 پوینت 3d 11 p با دیفالت 980 فاصله داره

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از میلاد @};- و کسرای @};-  ممنونم بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتن

از بهمن خان هم که مخلصش هستیم :x

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخصات 980 و 970 از وب سایت Nvidia

980                                970

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

نمونه ای از مقایسه کارتهای جدید و فعلی در بازی Crysis 3 با رزولوشن 2560x1600 و تنظیمات Very High و 4X AA :

NVIDIA-GeForce-GTX-980-GTX-970-performan

همونطور که میبینید در رزولوشن بالا و بازی سنگین Crysis 3 کارتهای 980 و 970 عملکرد بهتری نسبت به 780Ti و 780 نشون دادن

این کارت ها حتی به 30 فریم نرسیدن !!! لا مصب این کرایسیس 3خیلی دیگه سنگینه !؟

لینک به دیدگاه

دوستان چرا سری 200 r9 رو با سری gtx 900 مقایسه میکنین :|

وقتی r9 300 اومد به هم میرسیم !

ویرایش شده توسط iMPACT
لینک به دیدگاه

واقعا عجیبه مصرف 165 واتی برای کارت  980 ، انودیا با مکسول واقعا غوغا کرد :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این حال خرید 980 oc بهتره یا 780 ti oc?

باید 980 بیاد تو بازار ایران تا مشخص بشه دوست عزیز . 

اگر کارتهای سری 700 دارید  خیر ارزش نداره .  

لینک به دیدگاه

باید 980 بیاد تو بازار ایران تا مشخص بشه دوست عزیز . 

اگر کارتهای سری 700 دارید  خیر ارزش نداره .  

نه عزیزسری 700 ندارم . تاریخ دقیق اومدنش به بازار معلوم نیست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا من خودم ریویو های kitguru رو خیلی بیشتر میپسندم نسبت به بقیه مراجع.

-----------------------

برعکس کارتای 290 و 290x که فاصلشون باهم خیلی ناچیز بود (یا حتی 780ti و 780ghz یا 680 و 670) 970 با 980 خیلی فاصله دارن. :( و به اختلاف قیمتشون میخوره ایندفه نمیشه گفت با یکم اور 970 رو میشه به 980 رسوند.970 حتی با پایه 1284 و بوست 1423 حدود700-800 پوینت 3d 11 p با دیفالت 980 فاصله داره

درود

کسری جان ؛ نمیدونم چطور اینقدر اختلاف کارایی می بینید !چون این اختلاف اونقدرها هم زیاد نیست !

perfrel_1920.gif

بصورت کلی شاید حدود 12-13 درصد اختلاف کارایی 980 و 970 رفرنس باشه !

این پایین هم میشه دید با اورکلاک 970 میشه از 980 رد شد !

perf_oc.gif

تو تست 3D13 هم با اورکلاک 970 از 980 میشه عبور کرد :

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,26.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,26.html

از اونور بیش از 200 دلار که تو کشور ما نزدیک 1 میلیون تومان حساب میشه اختلاف قیمتی وجود داره !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان دمای VRM ها رو ببینید !

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,3941-15.html

980 رفرنس 98 درجه !

این چارت تامز به درستی عملکرد هر کارت رو منعکس می کنه :

Avg-Perf-1080.png

و اما در 4K تفاوت بین 970 و 980 بیشتر میشه :

Avg-Perf-2160.png

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

780TI DCII دمای VRM اش همین حدودا بود. این حالا جای خود داره

طبیعتا با این فرکانس ها دمای VRM هم بالاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

780TI DCII دمای VRM اش همین حدودا بود. این حالا جای خود داره

طبیعتا با این فرکانس ها دمای VRM هم بالاس

عزیزم ریفرنس رو با ریفرنس مقایسه بفرمایید :

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_780_ti_review,10.html

درسته کلاک ها خیلی بالا رفته ولی ریفرنس 780ti حدود 70 درجه بود !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...