رفتن به مطلب

مشکل با کیس و پاور گرین

Recommended Posts

سلام

کیس مگنوم 2 و پاور گرین داریم. الان 2 تا هارد نصب شده .

کابل ساتا پاور یک کابل ضخیم و کلفتی هست. وقتی میزنیم به 2 تا هارد ها. اون قسمت کابل بین 2 تا کانکتور برق ساتا میاد بیرون و ضخیم هم هست. دیگه درب کیس بسته نمیشه. اصلا کابل قابل انعطاف نیست.

چاره چیه؟

کابل برق و دیتا رو از پشت کیس رد کردیم. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه عکس از موقعیت قرار میدین

لینک به دیدگاه

یه عکس از موقعیت قرار میدین

سلام ضمیمه شد

الان من هارد پائین رو هل دادم به سمت جلو تا کابل پاور زیاد بیرون نزنه

یعنی اگر فیکس بشه هارد سر جایش خودش و دو تا هارد رو بخواهیم نزدیک هم بدون فاصله بزاریم. این کابل پاور برامدگی و بیرون زدگی پیدا میکنه. ضخیم هم هست.نمیشه فشارش داد تو.

post-13309-0-81331000-1406148755_thumb.jpg

ویرایش شده توسط life24
لینک به دیدگاه

درود

سعی کنید 2 هارد رو از هم دور قرار بدید یعنی یکی رو اسلات پایینی ، یکی هم اسلات بالایی .

یک سری کابل های فلت هم هستن که یه سری پاور ها از اون ها میذارن ، تو فروم تاپیک بزنید ببینید کسی برای فروش داره ؟

http://www.hardwareheaven.com/reviewimages/corsair-cx600m-psu/corsair-cx600m-psu_cables.jpg

ایشون هم ممکنه داشته باشن :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showuser=94

کلاً خیلی از کیس ها این مشکلی که میگید رو داره، حالا فرض کنید 4 تا هارد بذارید ! چارش یا استفاده از این کابل هاست یا خم کردن با زور کابل های خودتون . و البته اگه پاورتون مادولار نباشه که دیگه هیچ :دی

لینک به دیدگاه

درود

سعی کنید 2 هارد رو از هم دور قرار بدید یعنی یکی رو اسلات پایینی ، یکی هم اسلات بالایی .

یک سری کابل های فلت هم هستن که یه سری پاور ها از اون ها میذارن ، تو فروم تاپیک بزنید ببینید کسی برای فروش داره ؟

http://www.hardwareheaven.com/reviewimages/corsair-cx600m-psu/corsair-cx600m-psu_cables.jpg

ایشون هم ممکنه داشته باشن :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showuser=94

کلاً خیلی از کیس ها این مشکلی که میگید رو داره، حالا فرض کنید 4 تا هارد بذارید ! چارش یا استفاده از این کابل هاست یا خم کردن با زور کابل های خودتون . و البته اگه پاورتون مادولار نباشه که دیگه هیچ :دی

ممنون. این کابل ها تبدیل هست درسته؟ یعنی میخوره به کابل گرافیک و برق ساتا تبدیل میکنه؟ یا میخوه به همان کابل برق ساتا پاور و فقط امکان استفاده از کابل دیگه رو میده؟

الان این طراحی پاور درست هست؟!!!!  خوب این چه کاری هست که در اوردن برای مردم. من همش در این فکر بودم شاید من این ها رو جابجا بستم. 

لینک به دیدگاه

ممنون. این کابل ها تبدیل هست درسته؟ یعنی میخوره به کابل گرافیک و برق ساتا تبدیل میکنه؟ یا میخوه به همان کابل برق ساتا پاور و فقط امکان استفاده از کابل دیگه رو میده؟

الان این طراحی پاور درست هست؟!!!!  خوب این چه کاری هست که در اوردن برای مردم. من همش در این فکر بودم شاید من این ها رو جابجا بستم. 

اون کابل ها کابل های پاور هست، یعنی مستقیم وصل میشه به پاور های مدولار .

همونطور که میدونید دو سری پاور داریم، مدولار و غیر مدولار. که مدولار همین هایی هستن که کابل ساتا/گرافیک و .. ازشون جدا میشه . بعضی پاور ها هم فول مدولار هستن یعنی حتی کابل 24 پین مین هم از پاور چدا میشه .

اکثر پاور ها کابل هاشون مثل ماله شماست یعنی اسلیو شدست که یه روکش کلی روش هست . الان جدیداً کابل های فلت هم به دلیل اینکه انعطاف بیشتری دارن و بعضاً تو زیبایی داخل کیس موثر ان استفاده بیشتری میشن و رو یه سری پاور ها (اگر اشتباه نکنم سری HP و oc گرین ) و ... از این کابل ها میذارن .

مدل ها و تنوع زیادی از این کابل ها هست که تو سایت آمازون نگاهیی بندازید حدود 6 7 دولار میشه کرد، ولی خب تو ایرن ....

ولی فکر میکنم جستجو کنید بشه پیدا کرد. با آقای شعبانی تماس بگیرید، یادمه کابل های معمولی گرین داشتنند، شاید سری فلت هم داشته باشن.

این کابل ها مستقیم وصل میشن به پاور مدولار و از طرف دیگه به هارد یا گرافیک و ...

این مشکل کیس هم، توقعاتی از کیس های 100-200 تومنی داریدا :D ، هر چند تو مدل هایی مثل X1 ، روی درب کیس یک بر آمدگی ایجاد کردن که فضای پشت سینی کیس رو افزایش میده و مشکلی نخواهید داشت.

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

داداش ممنون از توضیحاتت- سپاس گزار

اما پاور ما سری EU هست و فکر نکنم mudular باشه.و چیزی بهش بخوره

به نظر یا درب کیس رو باز بزاریم یا  سنگ فرز  رفیقم قرض بگیرم و یک تیکه از درب کیس رو جدا کنیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

نیازی نیست درب کیس رو برش بدی

جایی رو که علامت ضربدر زدم رو کافیه یه مقدار در حد یک میل با اره ببری بعد با انبردست خم کنی چون ورق نازک هست تا انتها پاره میشه 

بعد همون لبه که پاره شده رو به موازات کل سینی صاف میکنی . اینجوری دیگه کابل بین اون قسمت لبه سینی مادربورد و درب کیس نمیمونه

post-12892-0-25845500-1406157380_thumb.jpg

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

نیازی نیست درب کیس رو برش بدی

جایی رو که علامت ضربدر زدم رو کافیه یه مقدار در حد یک میل با اره ببری بعد با انبردست خم کنی چون ورق نازک هست تا انتها پاره میشه 

بعد همون لبه که پاره شده رو به موازات کل سینی صاف میکنی . اینجوری دیگه کابل بین اون قسمت لبه سینی مادربورد و درب کیس نمیمونه

attachicon.gifpost-13309-0-81331000-1406148755.jpg

سلام

داداش کابل بین اون لبه نمیمونه. بیشتر مشکل با کابل برق ساتا هارد ها هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش این مشکل رو فکر کنم همه مون تجربه کرده باشیم، منکه آخرش مجبور شدم چنین کابلی بگیرم ( البته قبل از اینکه به کیس های بزرگ رو بیارم :D  )

نمی دونم تو بازار ما پیدا میشه یا نه برای من که تنها راه حل بود

cab-947_2.jpg

لینک به دیدگاه

راستش این مشکل رو فکر کنم همه مون تجربه کرده باشیم، منکه آخرش مجبور شدم چنین کابلی بگیرم ( البته قبل از اینکه به کیس های بزرگ رو بیارم :D  )

نمی دونم تو بازار ما پیدا میشه یا نه برای من که تنها راه حل بود

cab-947_2.jpg

سلام

داداش بعد این رو باید بزنیم به پاور و اون سمت به برق ساتا هارد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

داداش بعد این رو باید بزنیم به پاور و اون سمت به برق ساتا هارد؟

سلام

بله عزیز دقیقا همینجوره

یه سر می خوره به پاور یه سر به هاردها

لینک به دیدگاه

سلام

بله عزیز دقیقا همینجوره

یه سر می خوره به پاور یه سر به هاردها

یعنی به مولکس میخوره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی به مولکس میخوره ؟

بله سوکتش توی تصویر مشخص هست دیگه :D

لینک به دیدگاه

بله سوکتش توی تصویر مشخص هست دیگه :D

خوب دوست عزیز این کار صحیح نیست. چون کابل ساتا از 4 رشته سیم . مشکی-نارنجی-زرد و قرمز تشکیل شده که مولکس نارنجی رو نداره و اگر odd بود میشد ایک جوری استفاده کرد اما هارد فکر نمیکنم کار جالبی باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب دوست عزیز این کار صحیح نیست. چون کابل ساتا از 4 رشته سیم . مشکی-نارنجی-زرد و قرمز تشکیل شده که مولکس نارنجی رو نداره و اگر odd بود میشد ایک جوری استفاده کرد اما هارد فکر نمیکنم کار جالبی باشه.

مولکس هم 4 رشته هست هم 2 رشته ایی ( توی تصویر هم ببینید مولکس 4 رشته ای هست)

من مدت زیادی از این استفاده کردم برای 4 هارد همزمان، هیچ مشکلی نداشته

اصولا مصرف برق هارد ناچیزه

این لینک مشخصات دقیقش

http://www.frozencpu.com/products/16375/cab-947/

پوریا جان این کابل یه تبدیل ساده نیست

MaxFinder یکی از مطرح ترین تولیدت کنندگان کابل هست ( در مودیگ استفاده خیلی زیادی از تولیدات این شرکت میشه)

از قیمتشون مشخصه که چه کیفیتی دارن

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

آقا از تبدیل استفاده نکنید، این کار غیر استاندارده و عمر هاردتون رو کاهش می ده.

کابل ها رو قبل از اینکه نصب بکنید، با دست خم بکنید و حالت بدید، با بست کمربندی ببندیدشون، بعد نصب بکنید و درب کیس رو ببندید.

این مشکل خیلی بزرگ و حادی نیستش. راحت قابل حل شدنه و زیاد جای نگرانی نداره. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا من هم تجربه استفاده یه هارد رو داشتم زمانی که به برق مولکس میزدم به فواصل زمانی 3 ثانیه یه صدای تیک از داخل هارد میومد ولی برق ساتا که میزدم دیگه صدا قطع میشد

اولش چون دسترسی به کابل برق ساتا تو کیس سخت بود تمام فکرم سمت برق مولکس بود و چون این صدا از هارد میومد فکر میکردم هارد معیوب هست تا اینکه رفتم سر وقت برق ساتا

هارد برای یکی از دوستان بود که میخواستم به سیستمم وصل کنم و کاری انجام بدم اخر هم نفهمیدم چرا این صدا با برق مولکس از داخلش میومد

من هم پیشنهاد میکنم از مولکس استفاده نشه

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

دوستان من هارد رو درست نصب کردم؟ میگن طرف سوکت باید اون طرف باشه. اره؟>

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...