رفتن به مطلب

چند سوال در مورد Z97-Pro4

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان چند تا سوال داشتم در مورد این مین، ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

من این مین رو امروز گرفتم الان میخوام ببندم ولی برام یه سوال پیش اومده

اون هم این هست که توی عکس زیر مشخص کردم که اون برق 4 پین رو باید همیشه وصل کرد یا فقط زمانی که گرافیک می اندازیم روی اسلات PCI باید وصل کنیمش؟؟؟؟

ممنون میشم سریع تر راهنمایی بفرمائید

04462213650641168167.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

اون مال موقعیه که کارت گرافیک شما برق جدا میخواد و پاور کابل مناسبش رو نداره . از این طریق میتونی برق اضافه رو به کارت برسونی . اگر پاور کابل به مقدار کافی داره ( 8 یا 6 پین ) از این سوکت استفاده نکن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

مطمئن هستید دوست گرامی (آقا حامد)

آخه شنیدم بخاطر این هست که مین نمیتونه برق رو به اسلات PCI برسونه و به صورت کمکی استفاده میشه

الان هم پاور من 750OC هست مشکلی از بابت پاور ندارم و اینکه فعلاً میخوام از آنبرد  استفاده کنم+ اینکه شاید کارت GTX 780 هم برای تست استفاده کنم (احتمالش خیلی زیاد هست )

بالاخره چیکار کنم ؟ وقتی کارت 780 رو انداختم باید حتماً اون برق رو وصل کنم یا خیر ؟ لازم نداره و مثل همیشه برق های خود گرافیک رو بزنم و استفاده کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان الان دفترچه رو یه نگاه کردم زده بود برای هنگامی که بیش از 3 گرافیک استفاده بشه

این مین کلاً 2 تا اسلات گرافیک بیشتر نداره

عجب دردسری درست کرده این ازراک

کسی نیست راهنمایی دقیق بده

لینک به دیدگاه

چون از Quad CrossFireX پشتیبانی میکنه این رو گفته . برای کارتهای دارای 2 هسته گرافیکی که عملا 2 کارت هستن تو مصرف برق و خود اسلات PCI-E نمیتونه برق کافی رو به اونها برسونه . برای دو کارت تک هسته ای مشکلی پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوباره

دوستان باز هم یه مورد جدید پیدا کردم با این مین جدید

و این مورد رو توی سایتش هم کاربر ها مطرح کردن و راه حلش هم دادن ولی من نمیتونم اعمال کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

مشکل اینجا هست که وقتی هدفون رو وصل میکنم به فرونت پنل صدا از اسپیکر میاد و هم از هدفون توی مین های قبلی که داشتم به صورت اتومات مین هدفون رو میشناخت و اسپیکر رو از کار میانداخت و حتی گزینه ایی هم بود که میشد تنظیمش کرد ولی این مین رو سر در نمیارم چرا اینجوری هست وقتی هدفون رو وصل میکنم انگار نه انگار هم از اسپیکر صدا میاد و هم از هدفون

داره کلافم میکنه

این عکس موردی هست که توی سایتش هم مطرح کردن من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

75533076672360970084.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آخرین درایور رو از سایت خود realtekدانلود و تست کن.

راه حل مورد اشاره مربوطه به سال2007 !

ویرایش شده توسط helenjoon
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

آخرین درایور رو از سایت خود realtekدانلود و تست کن.

راه حل مورد اشاره مربوطه به سال2007 !

آخرین درایور نصب هست ولی اصلاً گزینه ایی من نمیتونم پیدا کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان احیاناً کمکی از دستشون برمیاد دریغ نفرمایند

با تشکر

لینک به دیدگاه

روی اون i کلیک کن تنظیمی داخل اون قسمت شاید باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

ببخشید کدوم لینک میشه دقیق تر بفرمائید

این محیط  تنظیمات صدا هستش  که من دارم چیز خاصی توش نیستdich2unsn7q9h6rv0.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان توی این عکس ها هیچ اسپیکر و یا هدفونی به سیستم وصل نیستش

ببینید

qygw4v0nipxx7287t8_thumb.jpg    isfl9zv11ux7qyakwhc_thumb.jpg   1rnue79p9ogw3h1uwt_thumb.jpg

گزینه Back Panel  کاملاً خاموش هستش و عمل نمیکنه ولی گزینه Front Panel رو میشه انتخاب کرد انگار که اسپیکر بهش وصل هست در صورتی که هیچی بهش وصل نیست

توی بایوس هم نیگاه کردم گزینه خاصی نداره اگر میخواهید ازش عکس بگیرم براتون آپلود کنم

لینک به دیدگاه

درود

اون مولکس برای گرافیک های بسیار پر مصرف هست و یا زمانی که مثلاً از کواد کراس استفاده کنید . همونطور که گفتن یک سورس کمکی هست .

برای ساند ، درایور های قدیمی realtek یه گزینه داشتن به اسم disabling back panel audio when front panel pluged in یا یه همچین چیزی که وقتی هدفون رو به فرانت پنل میزدید اتوماتیک پشت قطع میشد.

ولی الان که نصب کردم درایور جدید رو رو ALC892 ظاهراً سیستم فرق کرده و به صورت رندرر جداگونه تعریف شده . به این صورت که مثلاً وقتی از یه پلیری مثل KMplayer استفاده کنید ، میتونید از منوی Audio/Audio Renderer رندرر مورد نظر رو برای خروجی انتخاب کنید

مثلاً تو این تصویر گزینه ی هایلایت شده در واقع فرانت پنل Realtek من هست ! که خب البته برای سیستم دیفالت هم میتونید یکی از این رندرر ها رو انتخاب کنید ! ولی خب اتوماتیک نیست ! ولی مثلاً من اسپیکر رو زدم به بک پنل ریل تک، و تو سیستم آدیو هم دیفالت آدیو همین که طبیعتاً مثلاً گیم ها که ران میشن از این رندرر استفاده میکنن ! و فرانت پنل هم تو پلیر ست کردم رو فرانت آدیو که رو هدفنم هست برای موزیک !

*مطمئن نیستم شاید هنوز اون حالتی که تو درایور ها و کدک های قدیمی بود هنوز هم ممکنه وجود داشته باشه ولی من پیداش نکردم !

** برای فعال شدن رندرر ثاویه کارت صدا، باید اون گزینه ها تو قسمت Device advanced setting فعال باشن !

*** در مورد پست آخریتون، یه اسپیکر به بک پنل بزنید ببینید دیتکت میشه یا نه ، تو بایوس هم یه سری گزینه هست یادمه اگه اشتباه نکنم واسه فعال شدن HD audio که ممکنه رو ac97 باشه هرچند فکر نکنم ربطی داشته باشه ولی امتحان کنید .

post-4295-0-18608500-1406229650_thumb.jpg

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

البته یه موضوع دیگه هم هست، وقتی تو ستتینگ تنظیمات رو گزینه Make front and rear output devices playeback the same audio stream باشه ، خروجی عقب و جلو یه استریم رو پخش میکنن که خب هر وقت خواستید هدفن رو بزنید جلو اسپیکر رو که به عقب وصله خاموش (کم کنید/یا mute کنید) کنید ! یا اسپیکر لازم داشتید اسپیکر رو روشن کنید و هدفن رو از جلو کیس جدا کنید !

من اون گزینه دوم رو ترجیح میدم، چون دیگه هی مجبور در درآوردن و زدن هدفن از جلوی کیس نیستم که ممکنه تو طولانی مدت هم فرانت پنل هم سوکت هدفن رو خراب کنه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار ممنون فعلاً با راهنمایی دوستمون در 2 پست آخر مشکل حل شده به نظر

بسیار سپاسگزارم @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...