رفتن به مطلب

مشکل واترکولر Antec Kuhler 920

tabitha
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان با مرام، آقا بنده یک واترکولر Antec 920 دارم که انگار پمپش دچار مشکل شده البته روی سیستم یکی از دوستان بوده و از نزدیک با این مشکل برخورد نداشتم و طبق گفته دوستمون طی روال کار روزانه سیستمش متوجه دمای بیش از حد (85 درجه 2600K ) شده و بعداز چک کردن لوله های خروجی از پمپ، متوجه دمای بسیار زیاد لوله ها و کار نکردن پمپ شده، البته وقتی خود بنده پمپ رو تست کردم کار میکرد ولی انگار که(انگار که) پمپ آنچنان دبی جالبی نداشت...

دوشتان میخواستم بدونم که آیا راهی هست برای تست کردن سلامتی پمپ و واترکولر؟ به غیر نصب کردنش روی سیستم و منتظر موندن که آیا سالم هست یا نه؟

روی سیستم خودم یک Tuniq Tower 120 نصب هستش که در اوردنش و گذاشتن این کولر انرژی و وقت زیادی میخواد که بنده ندارم!!!!!

لینک کولر:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835209054

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این کولر اگر درست نصب بشه باید قبل از روشن شدن سیستم رنگ led آبی باشه. ضمناً سعی کنید برقش رو از مولکس پاور بگیرید نه از مادربرد.طبق ادعای انتک پمپ این کولر طول عمر مفید حدود 5 سال داره و بعیده خراب شده باشه. فقط برقش رو از پاور بگیرید نه از بورد

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این کولر اگر درست نصب بشه باید قبل از روشن شدن سیستم رنگ led آبی باشه. ضمناً سعی کنید برقش رو از مولکس پاور بگیرید نه از مادربرد.طبق ادعای انتک پمپ این کولر طول عمر مفید حدود 5 سال داره و بعیده خراب شده باشه. فقط برقش رو از پاور بگیرید نه از بورد

متشکر عزیز، این هم میشه همون تست عملی که واسم (:|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متشکر عزیز، این هم میشه همون تست عملی که واسم (:|

نیاز نیست که کولر خودتون رو باز کنید. تا جایی که حافظم یاری میکنه انتک 920 یک 3 پین داره و یک usb header که 3 پین رو با تبدیل به مولکس پاور وصل میکنید و usb header هم به f-usb 2 بورد. در وضعیتی که سیستم خاموش باشه ولی برق داخل سیستم باشه باید led روی پمپ روشن بشه اگر روشن نشد با f1-usb1 وصل کنید. در صورت نیاز در وضعیتی که رادیاتور واترکولر رو با یک دست در جهت افقی و بالا نگه داشتید, سیستم رو روشن کنید با توجه به اینکه مایع کولانت انتک 920 کمه و مقداری هوا داره به محض روشن شدن در صورت کارکرد پمپ , صدای حرکت هوا در شیلنگ ها رو میشه شنید. البته باید گوشتون رو به شلنگ نزدیک کنید. اگر صدایی نشنیدید یا پمپ که در حالت معلق قرار گرفته تکون نخورد یعنی پمپ خرابه. راه دیگه هم اینه که سه پین رو مستقیم به پاور وصل میکنی باعث میشه پمپ روی حداکثر دورش کار کنه و صدای نویزی ایجاد میکنه که با نزدیک کردن گوش ها به پمپ به راحتی قابل شنیدنه.

کل این کارها 5 دقیقه هم طول نمیکشه نیازی هم نیست کولر خودتون رو باز کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نیاز نیست که کولر خودتون رو باز کنید. تا جایی که حافظم یاری میکنه انتک 920 یک 3 پین داره و یک usb header که 3 پین رو با تبدیل به مولکس پاور وصل میکنید و usb header هم به f-usb 2 بورد. در وضعیتی که سیستم خاموش باشه ولی برق داخل سیستم باشه باید led روی پمپ روشن بشه اگر روشن نشد با f1-usb1 وصل کنید. در صورت نیاز در وضعیتی که رادیاتور واترکولر رو با یک دست در جهت افقی و بالا نگه داشتید, سیستم رو روشن کنید با توجه به اینکه مایع کولانت انتک 920 کمه و مقداری هوا داره به محض روشن شدن در صورت کارکرد پمپ , صدای حرکت هوا در شیلنگ ها رو میشه شنید. البته باید گوشتون رو به شلنگ نزدیک کنید. اگر صدایی نشنیدید یا پمپ که در حالت معلق قرار گرفته تکون نخورد یعنی پمپ خرابه. راه دیگه هم اینه که سه پین رو مستقیم به پاور وصل میکنی باعث میشه پمپ روی حداکثر دورش کار کنه و صدای نویزی ایجاد میکنه که با نزدیک کردن گوش ها به پمپ به راحتی قابل شنیدنه.

کل این کارها 5 دقیقه هم طول نمیکشه نیازی هم نیست کولر خودتون رو باز کنید.

درود عزیز، منظور این بود که انگار پمپ شاید نیمسوز شده باشه!!!...

پمپ رو تست کردم که کار میکرده ولی انگار که ضعیف کار میکرده و محل اتصال به CPU رو وقتی لمس میکردم خنک به نظر نمیرسید!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا بالاخره مجبور شدم و روی سیستم گذاشتمش!!!! (:| #-o

ولی اون فیش برق رو نتونستم مستقیم به پاور وصل کنم(چون تبدیلش رو ندارم) و متوجه شدم که سرعت پمپ متغییر هستش و روی حداکثر دبی نیستش و سرعت فنها هم خیلی پایین هستش! و یک تست Prime گرفتم و دمای CPU 3570k که تا 4.2Ghz اور شده به 84 هم رسید!!!!!!!!

یکی از فنهارو جدا کردم و متوجه شدم که تقریبا همه چیز استیبل شده و سرعت پمپ ثابت و فن با سرعت بسیار بالایی میچرخه! دوباره Prime رو راه انداختم و Voila دمای CPU به زور به 63 می رسید!!!!!! 8-}

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...