رفتن به مطلب

کولر Macho HR-02

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت دوستان عزیز

بنده به تازگی یه کولر Thermalright Macho HR-02 خریداری کردم

کیس بنده مدل Magnum 2 گرین هستش . همونطوری که میدونید سیستم خنک کننده این کیس جوری هست که امکان نصب فن در قسمت جلو برای دمیدن هوا برای کولر سی پی یو وجود نداره.

در قسمت پشت کیس یه عدد فن 12 وجود داره که هوای کیس رو به بیرون میزنه. حالا سوال بنده اینه که بهتر نیست اون فن 12 سانت پشت کیس رو برعکس بگذارم به طوری که هوا رو به داخل کیس بزنه و کولر سی پی یو رو هم بچرخونم طوری که فن کولر در مجاورت هوایی باشه که از طریق اون فن پشت کیس به داخل وارد میشه؟

امیدوارم منظورمو رسونده باشم  :D 

منتظر نظرات دوستان هستم

با تشکر

لینک به دیدگاه

به نظرم اینجوری اصلا مناسب نیست  و بیشتر باعث تجمع هوای گرم داخل کیس میشه.

من قبلنا یه کیس قدیمی تو همین مایه ها داشتم اون محافظای پلاستیکی جلوی کیسو در اورده بودم  یه فن قرمز داخلش جا داده بودم که هوا رو از جلو بده داخل کیس خیلیم قشنگ شده بود :)

لینک به دیدگاه

ببر با دستگاه برش لیزر در کیس را سوراخ کن جای پیچاشم در بیار و فن ببند :cool:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببر با دستگاه برش لیزر در کیس را سوراخ کن جای پیچاشم در بیار و فن ببند :cool:

درود

دوست عزیز متاسفانه متوجه منظور من نشدید

مشکل فن درب بغل نیست . مشکل چیزه دیگه بود که اگر مجددا بخونید پست اول رو متوجه میشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من فهمیدم چی میگی از ا.اش هم فهمیده بودم

شما میخوای از بیرون کیس هوا بیاد داخله کیس و در مجاورت با فن کولره CPU

خوب من هم پیشنهاد دادم شما دره کیس را سوراخ کنی و 1 فن بزاری روبروی اسلاتهای رم و فن کولر را هم بزاری از سمته رمها هوا را بزنه به قسمت پشتی کیس که اون فن 12 در 12 هوای گرمی که داخله کیس تولید شده از اونجا خارج کنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما میتونید یک فن در جلوی کیس و یک فن هم روی در کیس برای ورود هوا بذارید . فنهای روی سقف و عقب هم برای خروج هوا . داکت در که روی پردازنده میمونه رو هم میتونید بردارید و یک فن به سمت داخل دیگه بذارید . البته خیلی نیاز نیست . با این کار هوا جریان پیدا میکنه و بهترین حالتی که میخواهید درست میشه . از این بهتر دیگه نمیشه فن ها رو بست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه شما باید فن ماچو رو به خروجی پشت کیس ببنیدید تا  و بعد در قسمت پشت هم یک فن دمنده به بیرون ببندید-باد فن ماچو میخوره به رادیات  بعد هوا ی گرم میرسه به فن پشتی و اونهم میکشه بیرون فقط سعی کن چون فن ماچو 140 هستش یک فن قوی خوب ببنید پشت کیس -فن کوگار یا دیپ کول بگیر بعد دور فن رو بزار روی مثلا 800 به بالا اگر بردت ایسوس هست وصل کن به برد با فن کنترلر ایسوس  تنظیم کن تا دور فن cpu با فن پشتی هماهنگ بشه اونقت تقریبا حجم هوای یکسانی رو با هم به بیرون از کیس میدمند-فن پشتی رو هیچ وقت برعکس نکنید چون اون اگزوز کیس است و باعث میشه حرارت اطرف رادیات cpu و پشت کارت گرافیک دوباره برگره توی سیستم و اساس تهویه رو بهم میزنه

2288s50it5oa6humu91f.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شما میتونید یک فن در جلوی کیس و یک فن هم روی در کیس برای ورود هوا بذارید . فنهای روی سقف و عقب هم برای خروج هوا . داکت در که روی پردازنده میمونه رو هم میتونید بردارید و یک فن به سمت داخل دیگه بذارید . البته خیلی نیاز نیست . با این کار هوا جریان پیدا میکنه و بهترین حالتی که میخواهید درست میشه . از این بهتر دیگه نمیشه فن ها رو بست .

درود

حامد عزیز در حال حاظر هم سیستم گردشی هوا به همین شکل هست که فرمودید

نگرانی بنده از این بود که چون روبروی فن کولر فن مستقیمی وجود نداره شاید باعث مشکل بشه که خوب اینجور که دوستان فرمودن مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه شما باید فن ماچو رو به خروجی پشت کیس ببنیدید تا  و بعد در قسمت پشت هم یک فن دمنده به بیرون ببندید-باد فن ماچو میخوره به رادیات  بعد هوا ی گرم میرسه به فن پشتی و اونهم میکشه بیرون فقط سعی کن چون فن ماچو 140 هستش یک فن قوی خوب ببنید پشت کیس -فن کوگار یا دیپ کول بگیر بعد دور فن رو بزار روی مثلا 800 به بالا اگر بردت ایسوس هست وصل کن به برد با فن کنترلر ایسوس  تنظیم کن تا دور فن cpu با فن پشتی هماهنگ بشه اونقت تقریبا حجم هوای یکسانی رو با هم به بیرون از کیس میدمند-فن پشتی رو هیچ وقت برعکس نکنید چون اون اگزوز کیس است و باعث میشه حرارت اطرف رادیات cpu و پشت کارت گرافیک دوباره برگره توی سیستم و اساس تهویه رو بهم میزنه

2288s50it5oa6humu91f.jpg

ممنون از توضیحات کاملت آقا رضا گل . فرمایشت کاملا صحیحه و همونطور که گفتی باید سعی کنم حجم هوای یکسانی دمیده و دفع بشه

راهنمایی جنابعالی رو هم حتما انجام خواهم داد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز کیس شما نمیتونه هوا از جای دیگه ای وارد کیس کنه، پس همون نتیجه ای که خودتون بهش رسیدید بهترین نتیجه هستش...

بابت تجربه و تست این قضیه باید گفت خود بنده این کار رو انجام دادم و تقریبا تفاوت دمایی 7-6 درجه ای دارم در حالت لود و Idle هم 4-3 درجه کمتر شده، البته کیس بنده از جلو هوای خنک وارد کیس میکنه و توسط دوتا فن دیگه هوای گرم رو از بالای کیس خارج میکنه، بهترین کار گذاشتن فنها بطور موازی هستش که هوا خنک رو از بیرون وارد کنه و فن کولر رو طوری قرار بدید که هوایی توسط فن پشت کیس وارد میشه رو بحالت مکش به سمت جلوی کیس بده...

فن بالای کیس تقریبا میتونه هوای گرم رو از کیس خارج کنه(باید فن قوی باشه)...

البته این قضیه تا وقتی درست هستش که فن دیگه ای اضافه نکنید به این سیستم...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...