رفتن به مطلب

شک و شبهه در انتخاب دوربین دیجیتال !! کمک .

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و عزیزان محترم

بنده مدت زیادی هست که نیاز شدیدی به دوربین دیجیتال توی کارهای روزمره احساس میکنم

گوشی بنده Xperia L هست و کیفیت تصویربرداری خیلی خوبی داره اما همونطور که میدونید کلا دوربین گوشی چهره رو یکم زشت میندازه !

حداکثر هزینه ای که میخام بکنم 370 380 هست که شاید همینقدر هم هزینه نکنم و 300 یا کمتر هزینه کنم پس دوربین های 500 600 تومنی اصلا پیشنهاد نکنید !

خلاصه شک و شبهه ای که در بنده ایجاد شد رو میخام توضیح بدم

خلاصه شک و شبهه :

طبق بررسی های بنده در سایت دیجی کالا فقط این دوربین ها از لحاظ قیمتی مطابق با جیب بنده جور در اومدن

5270140697827412419_Untitled.jpg

بعد از شناسایی این موارد رفتم نظراتی که ملت راجع به این گوشی ها نوشته بودن رو خوندم و متوجه شدم که سری SX کنون بهترین سریش هست و فقط کسایی که SX160 رو خریده بودن راضی بودن

کسایی که هر کدوم از دوربین های ixus و powershot رو گرفته بودن به کل راضی نبودن و ناله میکردن و میگفتن کیفیت عکسبرداری دوربینشون از دوربین گوشیشون کمتره !

یک مدت طولانی انتخابم SX160 بود و به منظور خریدن اون پول جمع میکردم که این چند روز قصد کردم قبل از خرید دوربین عکس های نمونشون رو توی سایت ها ببینم

با کمال تعجب عکس های نمونه ای که از IXUS دیدم به شددت از SX160 کیفیت بیشتری داشتن !!

خودتون نگاه کنید

عکس های نمونه دوربین SX160 که در سطح دوربین گوشی بنده هست !

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx160_is_review/sample_images/

تصاویر نمونه دوربین های IXUS 145 150 و 155 که کیفیت خارق العاده ای دارن !!

ixus 155

ixus 150

حال بین همه ی این مدل ها گیر کردم که کدوم رو خریداری کنم

لطفا یکی کمک کنه :D

اینو هم اضافه کنم قراره گوشیم رو به Xperia V یا Xperia SP تغییر بدم و دوریبن اونها Full HD هست

اگه قراره عکس های دوربین دیجیتال مثل اونا باشه که کلا فکر خرید دوربین دیجیتال رو از سرم بیرون کنم :D

سپاس

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعید میدونم کیفیت بهترین دوربین گوشی ها بتونه از کامپکت ها بهتر باشه

اگر خواستید دوربین رو انتخاب کنید سعی کنید سنسور CMOS داشته باشه

ما بقی چیز ها رو دوستان با تجربه راهنمایی میکنند

لینک به دیدگاه

درود عزیز

اول اینکه زیاد به اون تصاویر تکیه نکنید، چون اون هارو با شرایط خاصی و توسط عکاسان حرفه ای گرفته شدن!

مورد دوم اینکه حتما باید کنون باشه؟

و این که دقیقا چه موردی بیشتر واستون اهمیت داره؟
کیفیت؟ امکانات؟ یا هر دو؟

لینک به دیدگاه

درود عزیز

اول اینکه زیاد به اون تصاویر تکیه نکنید، چون اون هارو با شرایط خاصی و توسط عکاسان حرفه ای گرفته شدن!

مورد دوم اینکه حتما باید کنون باشه؟

و این که دقیقا چه موردی بیشتر واستون اهمیت داره؟

کیفیت؟ امکانات؟ یا هر دو؟

از بین برند های خوب که هیچ کدوم دوربین زیر 500 تومن ندارن

تنها برند خوب کانن بود که دست روی اون گذاشتم

در درجه اول کیفیت برام مهمه ، چون اگه قرار باشه کیفیت مثل گوشی باشه اصلا ارزش خرید نداره

من این گیجیم سر این مسئله رو از چشم کمپانی کانن میبینم

چرا باید کل دوربین هاش 16 مگاپیکسل باشن ! لا اقل یک معیاری میذاشت که آدم دوربین بهتر رو شناسایی کنه

بدتر اینکه هیچ سایتی هم نیست که این دوربین هارو بنا به کیفیت تصویر برداریشون امتیاز بندی کرده باشه

لینک به دیدگاه

در درجه اول کیفیت برام مهمه ، چون اگه قرار باشه کیفیت مثل گوشی باشه اصلا ارزش خرید نداره

چرا باید کل دوربین هاش 16 مگاپیکسل باشن ! لا اقل یک معیاری میذاشت که آدم دوربین بهتر رو شناسایی کنه

بدتر اینکه هیچ سایتی هم نیست که این دوربین هارو بنا به کیفیت تصویر برداریشون امتیاز بندی کرده باشه

تو این سایت میتونی تمام دوربین ها رو مقایسه کنی و امتیازاتشون رو ببینی :

http://snapsort.com/

دوربین های فوجی رو هم ببین . سری EXR مدلهای خوبی داره .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

چرا نیست؟

اول این موضوع رو بگم که مگا پیکسل ربطی به کیفیت نداره و فقط سایز عکس رو بالا میبره، اون چه که مهمه لنز هست با سنسور تصویر

البته کنون هم دوربین 20 مگا پیکسلی داره

این اسم های هر دوربین معیار انتخاب هستند، سری پاور شات معمولا عکس های قابل قبولی ارائه میدن

در کل من این مدل ها رو پیشنهاد میکنم

http://www.digikala.com/Product/DKP-11869/Canon-Powershot-A3500-IS/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AA-A3500-IS

و

http://www.digikala.com/Product/DKP-22716/Nikon-Coolpix-S3400/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%86%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%88%D9%84%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B3-S3400

البته این مورد رو هم بگم که واقعا نمیشه از یک دوربین با این قیمت انتظارات زیادی نباید داشته باشید

لینک به دیدگاه

تو این سایت میتونی تمام دوربین ها رو مقایسه کنی و امتیازاتشون رو ببینی :

http://snapsort.com/

دوربین های فوجی رو هم ببین . سری EXR مدلهای خوبی داره .

خیلی از اینجور سایت هارو دیده بودم الان این سایت رو هم دیدم

اینا وزن گوشی نازکی گوشی و اندازه صفحه نمایش گوشی ، میزان کارکرد گوشی و این چیزارو بررسی میکنن !!

تقریبا هیچ اشاره ای به کیفیت عکسبرداری گوشی نشده :|

چرا نیست؟

اول این موضوع رو بگم که مگا پیکسل ربطی به کیفیت نداره و فقط سایز عکس رو بالا میبره، اون چه که مهمه لنز هست با سنسور تصویر

البته کنون هم دوربین 20 مگا پیکسلی داره

این اسم های هر دوربین معیار انتخاب هستند، سری پاور شات معمولا عکس های قابل قبولی ارائه میدن

در کل من این مدل ها رو پیشنهاد میکنم

http://www.digikala.com/Product/DKP-11869/Canon-Powershot-A3500-IS/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AA-A3500-IS

و

http://www.digikala.com/Product/DKP-22716/Nikon-Coolpix-S3400/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%86%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-%DA%A9%D9%88%D9%84%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%B3-S3400

البته این مورد رو هم بگم که واقعا نمیشه از یک دوربین با این قیمت انتظارات زیادی نباید داشته باشید

میدونم چی میگین

اما عکس هایی که از دوربین های Ixus در پست اول گذاشتم رو ببینید

هرچی هم که عکاس حرفه ای باشه نمیتونه با گوشیی که توانایی چنین کیفیتی رو نداره اینجوری عکسبرداری کنه

ای کاش سایتی بود که دوربین های کنون رو به ترتیب کیفیت عکسبرداری امتیاز بندی کنه :(

لینک به دیدگاه

خیلی از اینجور سایت هارو دیده بودم الان این سایت رو هم دیدم

اینا وزن گوشی نازکی گوشی و اندازه صفحه نمایش گوشی ، میزان کارکرد گوشی و این چیزارو بررسی میکنن !!

تقریبا هیچ اشاره ای به کیفیت عکسبرداری گوشی نشده :|

چرا نشده . اندازه سنسور ، نوع سنسور ، حساسیت ، نوع لنز . اینها تاثیر زیادی تو عکسبرداری داره  که همه مشخص شده . امتیاز هم داده شده به هر کدوم . این هم یک سایت که بررسی میکنه دوربینها رو . منتها همه دوربینها رو بررسی نمیکنه :

http://www.dpreview.com/

لینک به دیدگاه

چرا نشده . اندازه سنسور ، نوع سنسور ، حساسیت ، نوع لنز . اینها تاثیر زیادی تو عکسبرداری داره  که همه مشخص شده . امتیاز هم داده شده به هر کدوم . این هم یک سایت که بررسی میکنه دوربینها رو . منتها همه دوربینها رو بررسی نمیکنه :

http://www.dpreview.com/

این سایت فقط واسه دوربین های رده بالا کاربرد داره حامد جان، کامکت های سطح مبتی رو اصلا نمیتونی پیدا کنی توش!

در حد معرفی شاید!

لینک به دیدگاه

میدونم چی میگین

اما عکس هایی که از دوربین های Ixus در پست اول گذاشتم رو ببینید

هرچی هم که عکاس حرفه ای باشه نمیتونه با گوشیی که توانایی چنین کیفیتی رو نداره اینجوری عکسبرداری کنه

ای کاش سایتی بود که دوربین های کنون رو به ترتیب کیفیت عکسبرداری امتیاز بندی کنه :(

الان اوی پاورشاتی که معرفی کردم من، از Ixus 145 خیلی سر تره!

یه سری ها هست که پسوند HS داره، که فکر کنم گرون باشه!

اون ها خوبه!

این ixus 155که شما گفتید!

http://www.pixel.ir/canon-compact-camera/4553-canon-ixy-140-ixus-155-hs.html

قیمتش هست 600 تومن!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

الان اوی پاورشاتی که معرفی کردم من، از Ixus 145 خیلی سر تره!

یه سری ها هست که پسوند HS داره، که فکر کنم گرون باشه!

اون ها خوبه!

این ixus 155که شما گفتید!

http://www.pixel.ir/canon-compact-camera/4553-canon-ixy-140-ixus-155-hs.html

قیمتش هست 600 تومن!

به یک نکته جالب برخورد کردم

http://up.vbiran.ir/uploads/914014069749284940_same2.jpg

این عکس رو دانلود کنید حجمش زیاده

توی مشخصات دوربین نوشته شده Canon IXY 120

?!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من finepix s4000 fujifilm رو دارم با توجه به قیمتش یکی از بهترین دوربین های بازاره-اینا که شمامعرفی کردی لنز قوی ندارن-اون fine pix انز واید با قابلیت زوم خیلی بالا داره 14 مگا هم میگره ولی چه 14 مگایی!رنگ ها عالی -فیم برداریهم عالی 720 با کیفیت خیلی خوب-رم 32 گیگ سرعت بالا هم زدم روش راحت میتونی 5000 تا عکس فوق العاده بگیری فقط باطری AA میخوره که اونم با 4 تا انرجایزر یا سوپر آلکالین یکم بیشتر هزینه کن تین مدل رو بگیر و تجربه عکاسی شبه DSLR رو با بریج داشته باش

لینک به دیدگاه

درود

من finepix s4000 fujifilm رو دارم با توجه به قیمتش یکی از بهترین دوربین های بازاره-اینا که شمامعرفی کردی لنز قوی ندارن-اون fine pix انز واید با قابلیت زوم خیلی بالا داره 14 مگا هم میگره ولی چه 14 مگایی!رنگ ها عالی -فیم برداریهم عالی 720 با کیفیت خیلی خوب-رم 32 گیگ سرعت بالا هم زدم روش راحت میتونی 5000 تا عکس فوق العاده بگیری فقط باطری AA میخوره که اونم با 4 تا انرجایزر یا سوپر آلکالین یکم بیشتر هزینه کن تین مدل رو بگیر و تجربه عکاسی شبه DSLR رو با بریج داشته باش

درود رضا جان

فکر کنم کامل نخوندین پست رو

توی رنج 300 تومن داریم صحبت میکنیم، دوربین شما که 500 تومن قیمتش هست

که البته توی رده بریج مدل های بهتری هم وجود داره

لینک به دیدگاه

به یک نکته جالب برخورد کردم

http://up.vbiran.ir/uploads/914014069749284940_same2.jpg

این عکس رو دانلود کنید حجمش زیاده

توی مشخصات دوربین نوشته شده Canon IXY 120

?!

معمولا چندین اسم دارن این دوربین ها!

همون میشه ولی فکر کنم، اما چون واسه چین ژاپن اون ورا درست میشه، اسمش شده IXY!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود رضا جان

فکر کنم کامل نخوندین پست رو

توی رنج 300 تومن داریم صحبت میکنیم، دوربین شما که 500 تومن قیمتش هست

که البته توی رده بریج مدل های بهتری هم وجود داره

درود اگر بودجه  همونه که هیچ همون مدل هایی که انتخا ب کردی  در دسترسن ولی توی اون رنج که گفتم کم گیر میاری که قیمتش اینقدر باشه و شبه dslr باشه و بریج باشه-من زیاد عکس نیمیگیرم ،گرفتم برای یک بیرون رفتنی تفریحی چیزی چون دیگه همه موبایل ها شدن دوربین های گردن کلفت عکاسی ولی بازهم در بهترین شرایط عکس های فوجی چیز دیگری بودن ضمنا چون عدسی چشمی دارن میشه اون حس و حال عکاسی قدیمی و حرفه ای رو با کادربندی  زنده کرد- و تنظیمات زیاد هم باعث میشن که  بتونی مثل یک عکاس حرفه ای عکس بگیری-من از مدل های به اصطلاح کامپکت داشتم خیلی راضی نبودم سایبرشات بود ولی توی ایزو های مختلف و شب خیلی نویزی میشد -

بهرحال موفق باشی توی این قیمت canon بگیر بهتره

لینک به دیدگاه

درود اگر بودجه  همونه که هیچ همون مدل هایی که انتخا ب کردی  در دسترسن ولی توی اون رنج که گفتم کم گیر میاری که قیمتش اینقدر باشه و شبه dslr باشه و بریج باشه-من زیاد عکس نیمیگیرم ،گرفتم برای یک بیرون رفتنی تفریحی چیزی چون دیگه همه موبایل ها شدن دوربین های گردن کلفت عکاسی ولی بازهم در بهترین شرایط عکس های فوجی چیز دیگری بودن ضمنا چون عدسی چشمی دارن میشه اون حس و حال عکاسی قدیمی و حرفه ای رو با کادربندی  زنده کرد- و تنظیمات زیاد هم باعث میشن که  بتونی مثل یک عکاس حرفه ای عکس بگیری-من از مدل های به اصطلاح کامپکت داشتم خیلی راضی نبودم سایبرشات بود ولی توی ایزو های مختلف و شب خیلی نویزی میشد -

بهرحال موفق باشی توی این قیمت canon بگیر بهتره

البته من که نه، دوستمون میخواد بگیره ;)

لینک به دیدگاه

تموم این مشخصات به کنار هنر عکاسی و فوت و فنش به کنار.

ببینم بلدی عکاسی کنی ینی تا چه حد حرفه ای هستی ؟

از عکاسی سر رشته داری ؟

چون واقعا خود عکاس هم خیلی شرطه.

حرفه ای نیستم ... یه موسسه ای یه ترم آموزشی گذاشته بود یه مدرک تخیلیی دارم ازش :دی

با این اوضاع ، بنده صلاح رو در این میبینم که یا بودجه ی خرید دوربین رو به 500 برسونم یا اصلا قیدش رو بزنم

چون اگه قرار باشه 300-400 هزینه بشه و دوربین درحد دوربین گوشی و یا پایینتر از اون باشه که یعنی پول رفته تو چاه

خرید یه SSD برای کامپیوتر خیلی میتونه موثر تر واقع بشه تا دوربین دیجیتال :دی

لینک به دیدگاه

حرفه ای نیستم ... یه موسسه ای یه ترم آموزشی گذاشته بود یه مدرک تخیلیی دارم ازش :دی

با این اوضاع ، بنده صلاح رو در این میبینم که یا بودجه ی خرید دوربین رو به 500 برسونم یا اصلا قیدش رو بزنم

چون اگه قرار باشه 300-400 هزینه بشه و دوربین درحد دوربین گوشی و یا پایینتر از اون باشه که یعنی پول رفته تو چاه

خرید یه SSD برای کامپیوتر خیلی میتونه موثر تر واقع بشه تا دوربین دیجیتال :دی

کار عاقلانه ای است!

حالا واسه اون پیشنهاد بدیم ؟ :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...