رفتن به مطلب

مشکل عجیب در startup ویندوز 8.1

pedram_shirdel
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من چند وقتی هست یک مشکل عجیب پیدا کردم

هر بار که ویندوز 8.1 رو عوض میکنم به صورت رندم تو بازه های زمانی مختلف این مشکل سر و کلش پیدا میشه

یک بار 4 روز بعد از نصب یک بار 3 روز یک بار 10 روز

اصلا هم نمیتونم متوجه بشم از چی هست

قضیه اینه که همه چیز خوبه تا بعد از یکی از restart ها و یا shutdown ها دفعه بعدیش که  ویندوز بالا میاد منوی start این شکلی میشه

wkn5o0fpeirgen1mjyaw.jpg

همونطوری که میبینید سمت چپ و بالای قسمت all programes که نرم افزار ها و item ها و shortcut هاش هستن خالی میشه 

علاوه بر این تو سمت راست taskbar کنار ساعت هم conection هام کلا خالی میشه و there is no conection مینویسه و نه Lan ام رو نشون میده نه conection مربوط به bridge ام رو

وقتی روی taskbar راست کلیک میکنم و task manager رو میزنم هم هیچ اتفاقی نمی افته

کلا نرم افزار ها رو هم  که shortcut هاشون تو desktop هست رو هم همینطوری نمیتونم بالا بیارم و وقتی کلیک میکنم چیزی نمیشه

مگر اینکه برم تو درایو هام و مثلا یک فایل صوتی اجرا کنم تا winamp بیاد بالا یا یک فایل تصویری تا pot player ام بیاد بالا

control panel رو هم وارد میشم خالیه

device manager و کلا هز گزینه رابط کاربری ویندوز رو که کلیک میکنم اتفاقی نمی افته و تمام مدت ایکون waiting یا همون دایره کنار mouse که میچرخه هست

این وضعیت دقیقا تا 5 دقیقه همینطور میمونه

و بعد همه چیز درست میشه و بر میگرده به حالت عادیش و تمام گزینه هایی که تو این 5 دقیقه کلیک کرده بودم همشون با هم باز میشن

conection ام بر میگرده نرم افزار ها همه از shortcut ها باز میشن و همه چیز عادی عادی میشه

وقتی که درست میشه چون task manager رو کلیک کرده بودم بعد از این که باز میشه به این شکل هست

zyj3p1ntoft29xpeukye.jpg

اون گزینه اولی رو همونطوری که میبینید باعث شده 99 درصد از Hdd استفاده بشه

نمیدونم دقیقا اون 9 تا سرویس چی هستن که بعد از 10 ثانیه این استفاده از 99 میشه 3 درصد و دیگه هم بالا نمیره

وقتایی که تو همون حالت نیمه هنگ هم بخوام restart کنم برنامه ای به اسم task host window میاد و جلوی restart رو گرفته مینویسه که میخوای end کنیش یا نه

سیستمم ویروسی چیزی هم نداره

چون هم با bitdifender 2014 و اخرین اپدیت هم eset واخرین اپدیت و هم با استفاده از rescue disk هاشون تو حالت boot اسکن کردم از نوع deep اما هیچ چیزی پیدا نکرد

الان رو سیستمم Avast internet securty با اخرین اپدیتش نصبه

نمیدونم تو این 5 دقیقه چی باعث میشه اینطور بشه بعدش خیلی خوب میشه و هیچ مشکلی ندارم نه تو نرم افزار ها نه game ها با سرعت عالی هم تو نت هم convert

مشکل دما و سخت افزاری هم ندارم

مجبور میشم از image ویندوزم استفاده کنم یا دوباره نصبش کنم که بازم خوبه تا به صورت رندم این بار مثلا روز 5 ام اینطور میشه

خیلی رو اعصابه

نکته که الان یادم اومد اینه که هر وقت که اینطور میشه اون loading صفحه welcome ویندوز به شدت کوتاه میشه و هنوز یک چرخ نزده دسکتاپ میاد بالا و مشخصه که جلوی load یک سری سرویس ها رو گرفته

ویرایش شده توسط pedram_shirdel
لینک به دیدگاه

درود عزیز

ویندوزتون نسخه کامل هست یا دستکاری شده؟
از Safe mode هم برید ببینید همین مشکل هست؟
از Run این مورد رو تایپ کنید msconfig و موارد startup رو یک شات قرار بدین

ببینیم چیزی میشه یافت

لینک به دیدگاه

چرا هارد ۹۹ درصده ؟‌ چرا ؟‌ ویروسی نیستی دوست عزیز‌؟

لینک به دیدگاه

درود 

1-برنامه ای که منوی استارت  را داخل ویندوز 8.1 شبیه سازی میکنه را پاک کنید ببینید تغییری حاصل میشه یا نه ؟ // برای منم همچنین اتفاقی افتاد

2-cmd-msconfig--services  رفته  و تیک hide all microsoft services  را بزنید  و  اون  سیرویسی های اضافی را disable کنید 

3-گزینه start up  رفته و تمام گزینه ها  را disable  کنید 

4-سیستم را ریستارت کرده  و چک کنید ببینید بازم این مشکل براتون پیش بیاید

5- اگه بازم این مشکل براتون پیش اومد  انتی ویروس را هم پاک کنید و بازم چک کنید 

6-برنامه های اضافه را پاک کنید

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

درود عزیز

ویندوزتون نسخه کامل هست یا دستکاری شده؟

از Safe mode هم برید ببینید همین مشکل هست؟

از Run این مورد رو تایپ کنید msconfig و موارد startup رو یک شات قرار بدین

ببینیم چیزی میشه یافت

منظورتون از دستکاری شده چیه ؟ کرک شده منظورتونه ؟

از safe mode که میرم این مشکل نیست چون avast اونجا بالا نمیاد

چرا هارد ۹۹ درصده ؟‌ چرا ؟‌ ویروسی نیستی دوست عزیز‌؟

اون همون لحظه ایه که بعد از 5 دقیقه یهو همه چیز باز میشه که عکس گرفتم

برای 3 تا 4 ثانیه روی 99 درصده و بعدش میشه 3 درصد و دیگه بالا نمیره

نه ویروس ندارم

درود 

1-برنامه ای که منوی استارت  را داخل ویندوز 8.1 شبیه سازی میکنه را پاک کنید ببینید تغییری حاصل میشه یا نه ؟ // برای منم همچنین اتفاقی افتاد

2-cmd-msconfig--services  رفته  و تیک hide all microsoft services  را بزنید  و  اون  سیرویسی های اضافی را disable کنید 

3-گزینه start up  رفته و تمام گزینه ها  را disable  کنید 

4-سیستم را ریستارت کرده  و چک کنید ببینید بازم این مشکل براتون پیش بیاید

5- اگه بازم این مشکل براتون پیش اومد  انتی ویروس را هم پاک کنید و بازم چک کنید 

6-برنامه های اضافه را پاک کنید

1 - فرقی نکرد

4 - فرقی نکرد

6 - فرقی نکرد

اما در مورد 2 و 3 و 5

رفتم قسمت msconfig و برنامه های startup که کلا چند تا گزینه بود یکی نرم افزار keyboard و یکی هم evga precision و یکی هم usb disk utility یکی هم avast

به غیر از avast همه رو چک کردم تغییری نکرد

اما وقتی avast رو disable میکنم و ریست میکنم خیلی سریع و عادی میاد بالا

یادمه یکی دو ماه قبلم که اینطور شده بود اون زمانم با antivirus مشکل دار میشد و مثلا bitdifender و eset هم بعد یک مدت اینطور میکردن ویندوز رو و باید انیستال میکردم تا درست بیاد بالا

هر چی هست یک Service یا dll یا چیزی هست که avast بعد از load ویندوز دقیقا 5 دقیقه برای چک کردن و اجازه اجرا شدنش زمان میگیره

و یکی از همون 7 تا service هست که تو اون عکسم مشخص کردم و 99 درصد هارد رو اشغال کرده بود

لینک به دیدگاه

منظورتون از دستکاری شده چیه ؟ کرک شده منظورتونه ؟

از safe mode که میرم این مشکل نیست چون avast اونجا بالا نمیاد

منظورم از این هایی که خودشون یه سری نرم افزار از پیش نصب شده دارن!

تسک منیجر رو هم با یه تسک منیجر حرفه ای جایگزین کنید که اطلاعات دقیق تری نشون بده!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه 8.1 استارت منو داره ؟

لینک به دیدگاه

منظورم از این هایی که خودشون یه سری نرم افزار از پیش نصب شده دارن!

تسک منیجر رو هم با یه تسک منیجر حرفه ای جایگزین کنید که اطلاعات دقیق تری نشون بده!

نه چیزی اضافه نداشت

task manager حرفه ای معرفی میکنید؟

مگه 8.1 استارت منو داره ؟

اون نرم افزار start is back plus هست که منوی استارت رو اونطوری کرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

شما احیانا از برنامه های پاکسازی ویندوز و رجیستری استفاده نمکنید؟

پاک شدن ایتم های استارت منو مییتونه کار برنامه های پاکسازی باشه

و اگه تنظیمات اینجور برنامه ها رو دستی نکنید خودش اتومات امکان داره یه سری چیزها رو پاک کنه البته چیزهایی رو که پاک میکنه ضرر به سیستم عامل نمیزنه فقط برای سبکتر کردن هست

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

شما احیانا از برنامه های پاکسازی ویندوز و رجیستری استفاده نمکنید؟

پاک شدن ایتم های استارت منو مییتونه کار برنامه های پاکسازی باشه

و اگه تنظیمات اینجور برنامه ها رو دستی نکنید خودش اتومات امکان داره یه سری چیزها رو پاک کنه البته چیزهایی رو که پاک میکنه ضرر به سیستم عامل نمیزنه فقط برای سبکتر کردن هست

نه

اخه مساله اینه که پاک نمیشن اونا بصورت موقت دیده نمیشن و بعد از 5 دقیقه همشون بر میگردن

الانم که متوجه شدم مشکل از avast هست وقتی disable میکنم سیستم درست میشه با هر بار restart

دیگه اصلا اونطور نمیشه

اما خوب نمیشه که بدون antivirus کار کرد

لینک به دیدگاه

نه چیزی اضافه نداشت

task manager حرفه ای معرفی میکنید؟

Tuneup utility رو نصب کنید

میتونه کمک کنه

لینک به دیدگاه

سلام.با هر نرم افزاری که استارت رو اضافه کردی به ویندوز 8 پاکش کن و به جاش Stardock.Start اخرین ورژن رو نصب کن مشکلت حل میشه.

لینک به دیدگاه

سلام.با هر نرم افزاری که استارت رو اضافه کردی به ویندوز 8 پاکش کن و به جاش Stardock.Start اخرین ورژن رو نصب کن مشکلت حل میشه.

دیشب اون رو انیستال کردم

بعد از این که ری اسارت کردم و ویندوز میخواست بیاد بالا یک صفحه سیاه می اومد و یک نشانگر mouse و همینطوری میموند و هیچ چیزی کار نمیکرد یعنی task manager هم نمیشد باز کرد

چند بار ریست کردم دیدم همینطوری مجبور شدم دوباره image بزنم

این بار وقتی دوباره انیستالش کردم سر صبح که داشتم میرفتم شرکت، یکی دوبار ری استارت کردم دیگه اونطوری نشد

حالا تا عصری برم خونه ببینم این بار که روشن میکنم بالا میاد یا نه

لینک به دیدگاه

درود

1- برای انتی ویروس --میتونی از اویرا اینترنت ایکیروتی  2014 استفاده کنی خیلی خوبه و این مشکلات را برات پیش نمیاره و لایسنس اصلیش 70 هست که off خورده و قیمت اصلی اون 100 تومان هست 

2-مشکل اصلی شما  انتی ویروس هست که خودتون هم  فرمودید و باید اونو عوض کنید 

3-برای ویندوز هم  از ویندوز 8.1 شرکت پرند استفاده کنی خیلی خوب هست و باگ نداره  و  دستکاری نشده   یا از سایت soft98  ورژن اصلی و دستکاری نشده ویندوز را دانلود کنی  که حجمش حدود 3.4 گیگ باشه اگه اشتباه نکنم 

4-در مورد سیاه شدن صفحه  موقع بوت --باید درایور کارت گرافیک  از طریق safe mode  پاک کنید و بعد  اخرین ورژن اونو از سایت  خودش دانلود کنید و نصب کنید

ویرایش شده توسط alikocholo2013
لینک به دیدگاه

دیشب اون رو انیستال کردم

بعد از این که ری اسارت کردم و ویندوز میخواست بیاد بالا یک صفحه سیاه می اومد و یک نشانگر mouse و همینطوری میموند و هیچ چیزی کار نمیکرد یعنی task manager هم نمیشد باز کرد

چند بار ریست کردم دیدم همینطوری مجبور شدم دوباره image بزنم

این بار وقتی دوباره انیستالش کردم سر صبح که داشتم میرفتم شرکت، یکی دوبار ری استارت کردم دیگه اونطوری نشد

حالا تا عصری برم خونه ببینم این بار که روشن میکنم بالا میاد یا نه

خوب دوستان بعد از 4 روز دوباره اونطوری شد

امروز صبح که سیستم رو روشن کردم دوباره موقع بالا اومدن همین قضیه 5 دقیقه طول کشیدن اتفاق افتاد

درود

1- برای انتی ویروس --میتونی از اویرا اینترنت ایکیروتی  2014 استفاده کنی خیلی خوبه و این مشکلات را برات پیش نمیاره و لایسنس اصلیش 70 هست که off خورده و قیمت اصلی اون 100 تومان هست 

2-مشکل اصلی شما  انتی ویروس هست که خودتون هم  فرمودید و باید اونو عوض کنید 

3-برای ویندوز هم  از ویندوز 8.1 شرکت پرند استفاده کنی خیلی خوب هست و باگ نداره  و  دستکاری نشده   یا از سایت soft98  ورژن اصلی و دستکاری نشده ویندوز را دانلود کنی  که حجمش حدود 3.4 گیگ باشه اگه اشتباه نکنم 

4-در مورد سیاه شدن صفحه  موقع بوت --باید درایور کارت گرافیک  از طریق safe mode  پاک کنید و بعد  اخرین ورژن اونو از سایت  خودش دانلود کنید و نصب کنید

اخه مساله اینه تا چند ماه قبل من از همین نسخه ویندوز و از همین avast استفاده میکردم و اینطور نمیشد

حتی پسرخالمم از همین ویندوز و همین avast که خودم بهش دادم استفاده میکنه اون این مشکل رو نداره

من قبلا bitdifender و eset هم استفاده کردم اونها هم اینطور میشن

برای سیاه شدن موقع بوت وقتی ویندوز رو اپدیت میکنم و ریست میکنم اینطور میشه مشکل درایور نیست چون mouse رو نشون میده اما خود ویندوز بالا نمیاد

حالم گرفته شد این 4 روز با انیستال کردن Start is plus درست شده بود الان که روشن کردم دوباره اینطور شد

بعد از اون 5 دقیقه همه چیز خوب میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...