رفتن به مطلب

Recommended Posts

چندی پیش اخباری منتشر شد از عکسی در شبکه های اجتماعی که در آن یک APU دوازده هسته ای را نشان میداد. انواع ایده ها و نظریه ها در مورد آن تصویر منتشر شد تا اینکه شرکت AMD با ارائه ی دو APU جدید A8-7600 و A10-7800 از خانواده ی Kaveri به همه ی گمانه زنی ها در مورد ماهیت هسته ها پایان داد.

61ynrzd6lbp1rnfpcd89.jpg

A10-7800 با 12 هسته ی پردازشی، شامل چهار هسته برای CPU و 8 هسته برای GPU قویترین APU عرضه شده است. همچنین A6-7600 با چهار هسته ی CPU و شش هسته ی GPU از قویترین APU های AMD به شمار می روند.

به عبارت دیگر، A10-7800 یک پردازنده ی چهار هسته ای با حداکثر فرکانس 3.9 گیگاهرتز در حالت توربو، و برادر کوچکتر آن A6-7600 یک پردازنده ی چهار هسته ای با حداکثر فرکانس 3.8 گیگاهرتز در حالت توربو می باشند. این دو مجهز به فن آوری Heterogeneous System Architecture (HSA) هستند که به CPU و GPU اجازه می دهد به صورت تیمی وظایفی را انجام دهند. این دو APU همچنین مجهز به فن آوری های TrueAudio و Mantle هستند.

A10-7800 به قیمت 158 دلار و A6-7600 به قیمت 104 دلار در بازارهای جهانی عرضه می شوند.

منبع: MaximumPC

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

درود

پس بالاخره انتظارها به پایان رسید...

ارمین جان این سی پی یوهای جدید ازنظر تولید گرمای اضافی بهینه شده اند؟چیزی در این رابطه منتشر نشده؟

لینک به دیدگاه

درود

پس بالاخره انتظارها به پایان رسید...

ارمین جان این سی پی یوهای جدید ازنظر تولید گرمای اضافی بهینه شده اند؟چیزی در این رابطه منتشر نشده؟

بعیده حمید جان، اما باید منتظر ریویو های رسمی این دو APU ماند.

لینک به دیدگاه

amd به اشتباه خودش پی برده داره راه درست می ره قبلا روی هسته داشت مانور می داد الان روی 4 هسته پر قدرت + گرافیک مجتمع خیلی قدرتمند @};-

لینک به دیدگاه

حتما باید با نیترو در حالت عادی روی 70-80 و فرکانس پایه خنک بشه!
جون به جونش کنن AMD!!!!!
گرافیک مجتمع به چه درد دسکتاپ میخوره آخهههه؟

پس چرا داری گرافیک تولید میکنی AMD جان؟؟؟؟

تعطیلش کن خیال مارم راحت کن دیگه!

لینک به دیدگاه

جون به جونش کنن AMD!!!!!

آقا بحث فنی بلد نیستید فقط دارید برند مسخره می کنید من نمی دونم هر کی به خودش اجازه میده شرکت به اون بزرگی رو بیاد مسخره کنه

این همه سری هاسول اینتل گرما تولید می کنه به خاطر خمیر که استفاده کرده چرا اون رو نمی گید ؟

ویرایش شده توسط ahmad300
لینک به دیدگاه

آقا بحث فنی بلد نیستید فقط دارید برند مسخره می کنید من نمی دونم هر کی به خودش اجازه میده شرکت به اون بزرگی رو بیاد مسخره کنه

این همه سری هاسول اینتل گرما تولید می کنه به خاطر خمیر که استفاده کرده چرا اون رو نمی گید ؟

بله، من نا بلد شما بلد!

اول اینکه هاسول راه داره، میشه خنکش کرد! روی کیت XSPC بزار ببین چجوری خنک میشه!

دوم اینکه میتونی خمیر رو تعویض کنی!

سوم اینکه به هر حال گرمایی که AMD تولید میکنه خیلی زیاده!

چهارم اینکه اگر از بحث گرما هم بگذریم، به قسمت مصرف میرسیم!

اخرین پردازنده تولیدی AMD (اگر اشتباه نکنم!) 9590 هستش!

178 وات مصرف در مقابل 68 وات 4770!

اینم لینک مقایسه!

پشتیبانی نکردن AMD از PCi-e 3 هم به همه این ها اضافه کنید!!!!

این حقیقت هایی هست که نمیدونم کی میخواین بپذرین!

هر چیزی توی دنیا بهایی داره، هر ارزونی بی علت نیست، هر گرونی هم!

بازم بگم یا کافیه؟؟؟!!!

خیلی هم بده که یک CPU با 8 تا هسته فیزیکی، از یک CPU با 4 تا هسته فیزیکی انقددددددر عقب باشه!!!!!

این رو هم اضافه کنم که 2 تا سوال هم پرسیدم، شما که سنگ AMD رو به سینه میزنید پاسخ بدید!

فقط مشکل گرما بود؟؟؟

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

بله، من نا بلد شما بلد!

اینم لینک مقایسه!

بازم بگم یا کافیه؟؟؟!!!

خیلی هم بده که یک CPU با 8 تا هسته فیزیکی، از یک CPU با 4 تا هسته فیزیکی انقددددددر عقب باشه!!!!!

این رو هم اضافه کنم که 2 تا سوال هم پرسیدم، شما که سنگ AMD رو به سینه میزنید پاسخ بدید!

فقط مشکل گرما بود؟؟؟

گرما ی 9590 دلیل داره اون هم فرکانس کاری 4.7 گیگاهرتز هست یک بار کسی به این شاره نکرده فقط اعلام  می شه گرمای بالایی تولید می کنه , اینتل رو ببنید یک بار اومد روی فرکانس کاری بالا در 4770 فاجعه به بار اومد

خوب شما اگه منتقد منصف هستید مشکلات اینتل بگید گرمای تولید شده سری هاسول هم بگید که همه مجبور کردن برن دنبال ایر کولر قوی و یا واتر کولر .....

این که اینتل سی پی یو قوی تر تولید می کنه یک چیز معلوم هست ولی کوبیدن ای ام دی با خوبی و بدی که داره که درستی نیست انگاری سی پی های اینتل دارن با دمای 5 درجه کار می کنن برای ای ام دی با 500 درجه

ویرایش شده توسط VR BLACK
لینک به دیدگاه

همانا این طرفداران دو آتیشه ی AMD هستند که این برند را زنده نگاه داشته اند.

ماشالا به دوستاران AMD.

لینک به دیدگاه

گرما ی 9590 دلیل داره اون هم فرکانس کاری 4.7 گیگاهتز هست یک بار کسی به این شاره نکرده فقط اعلام  می شه گرمای بالایی تولید می کنه , اینتل رو ببنید یک بار اومد روی فرکانس کاری بالا در 4770 فاجعه به بار اومد

خوب شما اگه منتقد منصف هستید مشکلات اینتل بگید گرمای تولید شده سری هاسول هم بگید که همه مجبور کردن برن دنبال ایر کولر قوی و یا واتر کولر .....

این که اینتل سی پی یو قوی تر تولید می کنه یک چیز معلوم هست ولی کوبیدن ای ام دی با خوبی و بدی که داره که درستی نیست انگاری سی پی های اینتل دارن با دمای 5 درجه کار می کنن برای ای ام دی با 500 درجه

ببینید، وقتی یک چیزی یه اصطلاح نا کارامد هست، دیگه چه فرقی میکنه که چیه؟

فرکانس کاری بالا هست، اما قابیلت اور کلاک اینتل، توی همون فرکانس، میتونه خنک تر هم باشه!

بله، همه میدونن که هر دوشون مشکلاتی دارن، ولی من به شخصه حاظر نیستم بین بد و بدتر، بدتر رو انتخاب کنم!

من هیچی، ولی اگر اینترنت رو یک جستجو کنید میبینید برترین سیستم های موجود، چه سرور چه گیمینگ و چه رندر از اینتل استفاده شده!

چرا این آدم ها یا شرکت ها حاظر هستن که هزینه بیشتری بکنن در مقابل AMD؟؟

به گفته اون دوستمون من آدمی که چیزی بلد نیستم و فقط برند مسخره میکنم، اما آیا بقیه هم همینن؟؟

باز هم میگم، شما هم میتونید به 2 تا سوال من جواب بدین!

من هیچ سودی واسم نداره که بخوام یک شرکت رو بکوبونم، یا هرچی، AMD برای رقابت با اینتل اول ورداشت روی فرکانس کاری کار کرد، اوردش بالا، بعدش رفت سمت هسته فیزیکی، الان هم که اینطور، این ها سودی داره واسه شما؟ وقتی آدم نمیتونه از 8 هسته بهره وری درستی داشته باشه، به چه دردی میخوره؟

این بحث ها دیگه باید تموم بشه، مثل قدیم نباید باشه که میگفتن CPU شما چیه؟ در جواب میگفتن 2 هسته ای، 4 هسته ای!

گرافیک چیه؟ 1 گیگ، 512 مگابایت!

این ها حقیقت فقط توی ایران هست، آدم میره گوشی بخره، میگیم چی داره؟ میگه دوربینش 500 مگاپیکسلی! به چه دردی میخوره؟؟؟

AMD این کارو میکنه که منو شما بگیم که پردازنده من 8 تا هسته گرافیک مجتمع داره، بدون اینکه بگیم که چی؟ به چه دردی بخوره؟ فقط سر زبون باشه! همین!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

همانا این طرفداران دو آتیشه ی AMD هستند که این برند رو زنده نگاه داشته اند.

ماشالا به دوستاران AMD.

خداییش گل گفتی آرمین جان! @};-

خوبیش اینه که خودشون هم اون ته دلشون به اینتل راضی هستن ;)

ببخشید که تاپیک رو خراب کردم! @};-

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

این بحث ها دیگه باید تموم بشه، مثل قدیم نباید باشه که میگفتن CPU شما چیه؟ در جواب میگفتن 2 هسته ای، 4 هسته ای!

گرافیک چیه؟ 1 گیگ، 512 مگابایت!

این ها حقیقت فقط توی ایران هست، آدم میره گوشی بخره، میگیم چی داره؟ میگه دوربینش 500 مگاپیکسلی! به چه دردی میخوره؟؟؟

AMD این کارو میکنه که منو شما بگیم که پردازنده من 8 تا هسته گرافیک مجتمع داره، بدون اینکه بگیم که چی؟ به چه دردی بخوره؟ فقط سر زبون باشه! همین!

این 2 - 3 تا جمله بالا واقعا خوب گفتی

کارت درسته برادر

لینک به دیدگاه

این لینک رو نگاه کنید!

38 تا پردازنده High-end اول مربوط هست به اینتل!

نکنه این ها هم کوبوندن یک شرکت هست؟؟؟؟

39 مین AMD و قیمتش رو با 4770K مقایسه کنید!

بین 100 تا پردازنده برتر فقط 4 تا AMD موجوده!!!!!

لینک به دیدگاه

بله، من نا بلد شما بلد!

اینم لینک مقایسه!

بازم بگم یا کافیه؟؟؟!!!

فقط مشکل گرما بود؟؟؟

جون به جونش کنن AMD!!!!!

درود

دوست عزیز لازمه چندتا نکته رو بگم واسه شما که اینقدر داری تند میری.مورد اول اینه که همه مثل شما پولدار نیستند.بعضی ها مشکل بودجه دارن مطمئنا واسه کسی که مشکل بودجه نداره 4770 که اسم بردید گزینه بهتری هست. البته اینتل قیمت جهانی سی پی یو هاش رو اورده پایین درسته هنوز تو ایران انجام نشده که از بازار ایران بعید نیست.مورد بعدی بحث گرمایی هست که شما مطرح کردی جواب اینه که من شنیدم ای ام دی قراره کارایی واسه حل کردن این مشکل بکنه. اگه هم نکنه  پول یه واتر کولینگ مناسب بسیار ناچیزتر از اختلاف این دو غول ای ام دی و اینتل هست که بازم خرید ام ای دی رو گاهی مقرون به صرفه میکنه.البته واسه گیم وبحث فریم دادن  اینتل بهتر عمل میکنه ولی درکارهای مثل رندر یا حتی چندین برنامه همزمان باز کردن ای ام دی بعلت داشتن تعداد هسته های بیشتر بهتر عمل میکنه.پس اینجا میشه گفت همه مثل شما گیم باز نیستند.

در اخر

وجود این دو برند واقعا ضروریه واسه ما مصرف کنندگان باور کنید اگه اینتل نبود قیمت ای ام دی الان بیشتر از قیمت اینتل فعلی بود یااگه ای ام دی نبود الان قیمت  اینتل بیشتر از اینها بود ومهمتر اینکه اگه هرکدوم شرکت ها نبودند رقابت نبود ومدل های پیاپی جدیدتر وقویتر اینقدر زودبه زود نمیومد.مثلا اینتل یا ای ام دی یه مدل جدید میاد دوسال سه سال باهاش خوب میفروخت بعد یکی دیگه.ببینید چقدر فاجعه بود

لینک به دیدگاه

درود

آرمین جان یعنی مدل A10-7800 از مدل A10-7850K  قوی تره و جدیدتر عرضه شده ؟

این شماره گذاریش منو یکم گیج کرده

لینک به دیدگاه

بله، من نا بلد شما بلد!

اینم لینک مقایسه!

بازم بگم یا کافیه؟؟؟!!!

فقط مشکل گرما بود؟؟؟

شما یکم لاتین جستجو میکردی

یادت باشه هیچ چیزی بی دلیل نیست. فکر کردی کارشناساش احمق هستن نه؟

آخه آدم عاقل , 8 هسته فیزیکی با 5 گیگاهرتز ,خودت ضرب کن بعد با ولتاژی که نیازه محاسبه کن. این پردازنده شاه کاره.

شما هیچ وقت نمیتونین مصرفش رو روی 100% با یک مانیتور ببرید مگر اینکه انتقدر تسک باز کنین تا 8 تا مانیتور هم زمان پر از رندر کردن و عملکرد باشه

برو تو یوتیوب مولتی تسکینگ 8320 با 8 هسته فیزیکی و 3.5 گیگا هرتز رو ببین برادر من.

شما انتظار داری 95 وات بتونه 50 هزار گیگا هرتز پهنا رو براتون باز کنه؟ لوووووووول  نه. دو تا تسک باز کنی لگ میشه

میگی نه نگاه کن

بازم میگم هیچ علامتی بی دلیل نیست

لینک به دیدگاه

به عنوان یک گیمر انتخاب اول و اخرم پردازنده های اینتل هست 

نه اینکه فن اینتل باشم الکی بخوام ازش دفاع کنم مثل همون کاری که فن های amd میکنن

بلکه به این دلیل که کارایی پردازنده های اینتل از amd تو بازیها بهتره چه بسا اگر کارایی پردازنده های amd بهتر بود انتخابم amd بود حالا amd تعداد هسته ها رو زیاد کنه و فرکانسو ببره بالا برای منه گیمر اصلا اهمیتی نداره 

وقتی کارایی یک cori3 تو بیشتر بازیها در حد واندازه های هشت هسته ایی های amd هست و با هم اختلاف کمی دارند!!!خب چرا من باید پردازنده amd بخرم?i5 هاو i7 ها بماند

کارایی پردازنده های اینتل ,amd رو در تمام بازیها میتونید در سایت زیر ببینید

http://gamegpu.ru/

برا نمونه

post-16525-0-44398000-1407397596_thumb.jpg

post-16525-0-65783100-1407397607_thumb.jpg

post-16525-0-44863100-1407397615_thumb.jpg

post-16525-0-93354400-1407397630_thumb.jpg

post-16525-0-38619900-1407397632_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

آرمین جان یعنی مدل A10-7800 از مدل A10-7850K  قوی تره و جدیدتر عرضه شده ؟

این شماره گذاریش منو یکم گیج کرده

مهدى جان،

سر اون A10-7850 كه قبلا بوده گول خوردين، اين A10-7800 جديدتره. :D

جدا از شوخى، ظاهرا" اول 7850 رو بيرون داده و حالا يك پردازنده ى ضعيفتر از اون به نام A10-7800 بيرون داده. از لحاظ فنى فقط كمى ضعيفتره، مصرف كمتر و قيمت مناسبترى داره.

3%20Slide%203.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این لینک رو نگاه کنید!

38 تا پردازنده High-end اول مربوط هست به اینتل!

نکنه این ها هم کوبوندن یک شرکت هست؟؟؟؟

39 مین AMD و قیمتش رو با 4770K مقایسه کنید!

بین 100 تا پردازنده برتر فقط 4 تا AMD موجوده!!!!!

عزیز این قیمت دوتا CPU هستش:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113347

270 دولار

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116901&cm_re=4770k-_-19-116-901-_-Product

335 دولار

پس با این حساب که AMD خیلی برتر هستش!!!!!!

ولی قضیه اینجاست که این CPU ها در حالت رفرنس هستن و اورکلاک نشده هستن(که اینتل های سری k فقط برای اورکلاک گرفته میشن...) وبعنوان مصرف کننده بنده فقط به اینتل فکر میکنم...

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز لازمه چندتا نکته رو بگم واسه شما که اینقدر داری تند میری.مورد اول اینه که همه مثل شما پولدار نیستند.بعضی ها مشکل بودجه دارن مطمئنا واسه کسی که مشکل بودجه نداره 4770 که اسم بردید گزینه بهتری هست. البته اینتل قیمت جهانی سی پی یو هاش رو اورده پایین درسته هنوز تو ایران انجام نشده که از بازار ایران بعید نیست.مورد بعدی بحث گرمایی هست که شما مطرح کردی جواب اینه که من شنیدم ای ام دی قراره کارایی واسه حل کردن این مشکل بکنه. اگه هم نکنه  پول یه واتر کولینگ مناسب بسیار ناچیزتر از اختلاف این دو غول ای ام دی و اینتل هست که بازم خرید ام ای دی رو گاهی مقرون به صرفه میکنه.البته واسه گیم وبحث فریم دادن  اینتل بهتر عمل میکنه ولی درکارهای مثل رندر یا حتی چندین برنامه همزمان باز کردن ای ام دی بعلت داشتن تعداد هسته های بیشتر بهتر عمل میکنه.پس اینجا میشه گفت همه مثل شما گیم باز نیستند.

در اخر

وجود این دو برند واقعا ضروریه واسه ما مصرف کنندگان باور کنید اگه اینتل نبود قیمت ای ام دی الان بیشتر از قیمت اینتل فعلی بود یااگه ای ام دی نبود الان قیمت  اینتل بیشتر از اینها بود ومهمتر اینکه اگه هرکدوم شرکت ها نبودند رقابت نبود ومدل های پیاپی جدیدتر وقویتر اینقدر زودبه زود نمیومد.مثلا اینتل یا ای ام دی یه مدل جدید میاد دوسال سه سال باهاش خوب میفروخت بعد یکی دیگه.ببینید چقدر فاجعه بود

ببینید، شما ور میداری پای یک AMD مثلا 9590، 270 دلار پول پرداخت میکنی، بعدش میگی خوب، به به، یک پردازنده قوی خریدم بعدش به ریش اینتل هم میخدنی! ولی قافل از اینکه همین ارزون خریدن بعدا از 100 جای دیگه باید واسش هزینه کنید! اول اینکه اصتحلاک قطعه! حتما میدونین که وقتی یک چیزی دماش بالا باشه، پس عمر مفیدش به طبع پایین هست! دوم اینکه تمام هزینه ای که شما ذخیره کردین واسه خرید قطعه، باید پول برق بدین! به این لینک نگاه کنید! با همون قیمت، بعد از 2 سال کار کردن با پردازنده 9590 به همراه هزینه متوسط برق مصرفی شما 376 دلار پرداخت کردین! که این امر برای 4770 میشه 375 دلار! شما هر سال دارین 30 دلار بیشتر نسبت به اینتل پرداخت میکنین! ولی شما به این مسئله فکر نمیکنید، میگید مگه چقدر میشه؟؟ بعدش به من و امثال من که اینتل داریم لقب پولدار رو میدین! تا زمانی که AMD راه حلی پیدا نکرده پس نمیشه حرفی هم زد واسش! البته اگر میخواست تا الان میکرد! این قسمت رندر رو نمیدونم از کجا گفتین! ولی خوشحال میشم با مدرک صحبت کنید! این لینک رو مشاهده کنید! توی رندر هم کاری از پیش نبرده! میتونید هم یک سیستم رندر که بر پایه اینتل باشه بهم معرفی کنید! این نکته رو فراموش کردین که به صورت دیفالت AMD فقط باس رم رو تا 1866 ساپورت میکنه! پس هیچ آدم عاقلی واسه رندر از AMD استفاده نمیکنه! اتفاقا من گیم باز نیستم وو کار 3D انجام میدم! تنها جایی هم باهاتون موافق هستم قسمت قرمز رنگ هست!

شما یکم لاتین جستجو میکردی

یادت باشه هیچ چیزی بی دلیل نیست. فکر کردی کارشناساش احمق هستن نه؟

آخه آدم عاقل , 8 هسته فیزیکی با 5 گیگاهرتز ,خودت ضرب کن بعد با ولتاژی که نیازه محاسبه کن. این پردازنده شاه کاره.

شما هیچ وقت نمیتونین مصرفش رو روی 100% با یک مانیتور ببرید مگر اینکه انتقدر تسک باز کنین تا 8 تا مانیتور هم زمان پر از رندر کردن و عملکرد باشه

برو تو یوتیوب مولتی تسکینگ 8320 با 8 هسته فیزیکی و 3.5 گیگا هرتز رو ببین برادر من.

شما انتظار داری 95 وات بتونه 50 هزار گیگا هرتز پهنا رو براتون باز کنه؟ لوووووووول  نه. دو تا تسک باز کنی لگ میشه

میگی نه نگاه کن

بازم میگم هیچ علامتی بی دلیل نیست

اولا دوست عزیز من از زبان لاتین چیزی نمیدونم! و نمیدونم هم شما کجا یاد گرفتین! اگر منظورتون انگیلیسی هست که باید بگم باهم فرق دارن اینها!!

از کی تا حالا با ضرب و تقسیم این چیز ها رو حساب میکنن؟؟؟

4960X با 6 هسته= مصرف 130 وات!

9590 با 8 هسته= مصرف 220 وات!!!!!!

کارایی؟ هیچی، در مقابل این پردازنده هیچی! اینم مدرک

مولتی تسکینگ به چه دردی میخوره شما که این کاره هستی؟؟؟

کدوم آدم عاقلی میاد یک رندر سنگین رو با مثلا ران کردن یک پروژه توی متلب انجام بده؟؟؟؟ شما انجام میدین؟؟؟

یک تعریفی هم از تسک برای من ارائه بدین ممنون میشم!

همه دارین برای پوشوندن عیب های AMD به اینتل حمله میکنید که البته بی اساس هست! توجیه کردن گرمای بالای AMD با سری هاسول! واقعا ؟؟؟

نمیدونم این حرف هارو از کجا میزنید واقعا!

هنوز هیچ کدوم از شما به من جوابی واسه سوال های اولیه ندادین؟

8 هسته گرافیک مجتمع به چه دردی میخوره؟ اگر قراره که کاره گرافیک رو انجام بده پس چرا داره گرافیک تولید میکنه؟؟

لینک به دیدگاه

خیلی خوبه حال میکنم وقتی میبینم با هم بحث میکنین چه علمی چه غیر علمی

این صحبت ها در جهت دانش افزایی و خرید محصول متناسب با نیاز خیلی مفیده و کاربرای جدید باید بیان استفاده ببرن.

احسنت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...