رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود دوستان گلم

ما ادمها گاها به غیر از اینکه چشمهامونو می بندیم چشم دلمون رو هم می بندیم و احساس و عشق محبت رو فراموش می کنیم . این فراموشی بجز تبدیل ما به یک ماشین و رباط هیچ چیزی به ارمغان نداره . برای اینکه چشم دلمون رو باز کنیم نیاز به این داریم که کمک کنیم اول به خودمون بعد به اطرافیانمون . چون اگه توی یک حال خوب به دیگران کمک نکنیم حتما به اون ادم هم اسیب میزنیم . یعنی وقتی کسی نتونه به خودش کمک کنه چطور میتونه به دیگران کمک کنه ؟؟؟؟؟؟؟

هدف از ایجاد این تاپیک اینه که هر وقت کوچکترین کمکی به خودمون و یا به دیگران به هر نحوی میکنیم اینجا بنویسیم و برای هم شیرینگ کنیم  تا این مسئله ( کمک ) توی جامعه ما تروج و رشد پیدا کنه .

گفتن این عمل خوب خودش میتونه کمکی باشه برای دیگران تا بدونیم  با کمکهای کوچک هم میشه تاثیر گذار بود .

شاید باورش سخت باشه ولی در هستی هر عملی که انجام میدیم تاثیر خودمون رو گذاشتیم .

همه منتظر شیرینگهای زیبای تو هستن .

مطالب این صفحه فقط باید شخصی باشه و فقط کمک خود کاربران  توش توضیح داده بشه

بیایم دست تو دست هم بگذاریم و این فرهنگ کمک به دیگران رو با هم گسترش بدیم

iStock_000000845949XSmall-reaching-hands

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود،

با حفظ احترام خدمت سرور گرامی و عزیز، جناب آقای حسینی؛ نفس تاپیک قشنگه، اما به نظر من خود تاپیک قشنگ نیست.

به شخصه اگر به کسی کمک کنم دوست ندارم جایی اعلام کنم. روزانه بچه های این فروم بارها و بارها به همدیگه کمک می کنند و این خودش بزرگترین نمایش هست، تا اینکه بیایم اینجا و به هم بگیم که به هم کمک کردیم و یا به دیگران کمک کردیم.

البته این نظر من هست، دوستان دیگر رو نمی دونم.

لینک به دیدگاه

من هم روم نمیشه بیام اینجا بگم.

:D

و همونطور هم که آقا پوریا گفتن منم اصلا دوست ندارم وقتی به کسی کمک کردم کسی بفهمه....

ویرایش شده توسط Arthur
لینک به دیدگاه

درود،

با حفظ احترام خدمت سرور گرامی و عزیز، جناب آقای حسینی؛ نفس تاپیک قشنگه، اما به نظر من خود تاپیک قشنگ نیست.

به شخصه اگر به کسی کمک کنم دوست ندارم جایی اعلام کنم. روزانه بچه های این فروم بارها و بارها به همدیگه کمک می کنند و این خودش بزرگترین نمایش هست، تا اینکه بیایم اینجا و به هم بگیم که به هم کمک کردیم و یا به دیگران کمک کردیم.

البته این نظر من هست، دوستان دیگر رو نمی دونم.

من هم روم نمیشه بیام اینجا بگم.

:D

و همونطور هم که آقا پوریا گفتن منم اصلا دوست ندارم وقتی به کسی کمک کردم کسی بفهمه....

درود

تا به حال شده فیلمهای تبلیغاتی کمک به دیگران رو دیده باشید ؟؟؟؟؟؟

وقتی کمکهای دیگران رو به هم میبینید چه حسی بهتون دست میده ؟؟؟؟؟؟؟

همه اینها برای تبلیغ و ترویج این عمل هستش .

نیاز نیست اسم کسی رو بیارید و اگر دوست نداشتید اعلام نکنید و چیزی ننویسید

درسته پوریا جان همین کمکهای دوستان کمک بسیار تاثیر گذاری هستش ولی هدف اینه که دیگران با خوندن این تاپیک لذت ببرن و همگی دست به کار بشیم .

لینک به دیدگاه

درود

تاپیک جالبیه ولی دوستان روشون نمیشه بگن

کمک خوبه حتی توی یه تاپیک مشابه یه کلیپ 1 دقیقه ای گذاشتم در مورد یک کمک ساده که چقدر دل یک نفر رو میتونه شاد کنه

امیدوارم ریا نشه دارم میگم

ساده ترین کمک هم مشکل گشاست تا حدی که فکرشو هم نمیکنید

یادمه از پیش اقای حسینی برمیگشتم یه اقای موتوری بارش داشت میوفتاد همونجا رو هوا گرفتم کمکش کردم نریزه نگو بار شکستنی قطعات کامپیوتر بود (نمیدونم مانیتور بود یا لپتاب)

واقعا کاری نبود که به چشم بیاد یه دست انداختیم بار نریزه ولی از ضرر ناجوری که قرار بود پیش بیاد جلو گیری شد

حتما لازم نیست کمک خارج از حد توانمون باشه خیلی ساده خیلی مشکلات حتی با شوت کردن توپ یه بچه که از پارک به طرف خیابون شلوغ پرت شده :D  میشه حافظ جون کسی شد

لینک به دیدگاه

یادمه از پیش اقای حسینی برمیگشتم یه اقای موتوری بارش داشت میوفتاد همونجا رو هوا گرفتم کمکش کردم نریزه نگو بار شکستنی قطعات کامپیوتر بود (نمیدونم مانیتور بود یا لپتاب)

واقعا کاری نبود که به چشم بیاد یه دست انداختیم بار نریزه ولی از ضرر ناجوری که قرار بود پیش بیاد جلو گیری شد

کمکت نه تنها کوچک نبود بلکه بسیار هم بزرگ بود . شما یک ادم رو دیدی و بهش توجه کردی و قبلت رو براش باز کردی .

بیشتر توضیح میدم . پیک موتوریها وضعیت مالی خوبی ندارن و کار بسیار سخت و دشواری دارن . توی سرما و گرما . اگر پیک موتوری بیاد از ما جنس رو بگیره و برای شما دوست عزیز بیاره و اگه توی راه ضربه ای بهش وارد کنه خودش مقصره و باید خسارت بده !!!!!!!!! چقدر بهش سخت میگذره اگه اتفاقی این چنینی براش بیفته ؟؟؟ من پیک موتوری میشناسم 2 تا دانشجو داره ، مستعجره ، دو تا بچه مدرسه ای داره ، قبلا سرشو کلاه گذاشتن و داره هنوز تاوان کلاهبرداری رو میده و غیرو .....  . دنیا جای پیچیده ایه در عین حال باید با اعمال ساده ، ساده بهش نگاه کرد .

:clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

کمکت نه تنها کوچک نبود بلکه بسیار هم بزرگ بود . شما یک ادم رو دیدی و بهش توجه کردی و قبلت رو براش باز کردی .

بیشتر توضیح میدم . پیک موتوریها وضعیت مالی خوبی ندارن و کار بسیار سخت و دشواری دارن . توی سرما و گرما . اگر پیک موتوری بیاد از ما جنس رو بگیره و برای شما دوست عزیز بیاره و اگه توی راه ضربه ای بهش وارد کنه خودش مقصره و باید خسارت بده !!!!!!!!! چقدر بهش سخت میگذره اگه اتفاقی این چنینی براش بیفته ؟؟؟ من پیک موتوری میشناسم 2 تا دانشجو داره ، مستعجره ، دو تا بچه مدرسه ای داره ، قبلا سرشو کلاه گذاشتن و داره هنوز تاوان کلاهبرداری رو میده و غیرو .....  . دنیا جای پیچیده ایه در عین حال باید با اعمال ساده ، ساده بهش نگاه کرد .

:clapping: :clapping: :clapping:

درود

شما لطف دارید من بیشتر به شما به چشم یه دوست نگاه میکنم تا کسب و همکاری

در مورد اون قسمت قرمز :-S خدا صبرش بده زود تر مشکلش حل بشه

جناب حسینی یه سوال

واقعا بعضی ها چه سودی از کلاهبرداری میبینن که ازش سیر نمیشن؟ مگه نمیشه درست کاسبی کرد؟

خراب شدن وجهه شخصی یه طرف آه و ناله مال باخته یه طرف

اینهمه مشکل که میزارن توی دل جامعه یه طرف دیگه

خیرش چیه که انقدر داره شایع میشه تو جوامع امروزی؟

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

درود

شما لطف دارید من بیشتر به شما به چشم یه دوست نگاه میکنم تا کسب و همکاری

در مورد اون قسمت قرمز :-S خدا صبرش بده زود تر مشکلش حل بشه

جناب حسینی یه سوال

واقعا بعضی ها چه سودی از کلاهبرداری میبینن که ازش سیر نمیشن؟ مگه نمیشه درست کاسبی کرد؟

خراب شدن وجهه شخصی یه طرف آه و ناله مال باخته یه طرف

اینهمه مشکل که میزارن توی دل جامعه یه طرف دیگه

خیرش چیه که انقدر داره شایع میشه تو جوامع امروزی؟

سخته جلوی  کلاهبرداری رو بگیری ولی میشه با اعمال حتی به قول شما کوچک کارهای مفید انجام داد . پس کاری که از دستمون بیاد رو انجام بدیم بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ، تاپیک خوبیه .

بحث ریاکاری و اینا توی این تاپیک نمیگنجه ، چون کسی نمیره که به یکی کمک کنه بخاطر اینکه بیاد توی فروم لیون کامپیوتر اعلام کنه که کمک کردم :D . میشه نتیجه گرفت دوستانی که میان اینجا و داستان کمکشون رو میزارن دلیل کمکشون جز حس انسان دوستانه چیزه دیگری نبوده .

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

بیایم سعی کنیم این تاپیک رو زنده نگه داریم @};- @};- @};-

دیروز با پسر عموم رسیدیم زیر پل امام خمینی ـ نواب که یهو ترافیک سنگینی اونجا بود . جلوتر که رفتیم دیدیم یه 206 خراب شده و توی خیابون گیر کرده و تنهایی مونده وسط خیابون . هر دو پیاده شدیم و بهش کمک کردیم و ماشیشنش رو حول دادید تا جایی که مزاحم کسی نباشه و ترافیک هم باز شد .

امروز صبح کودک سرطانی به اتفاق پدرش سوار تاکسی شدو کنارم نشست . روی شونش زدم و گفتم عمو جون حتما باید خوب بشی ها باشه ؟ با لبخند قشنگی سرشو تکون دادو گفت باشه

وقتی ادم حتی کارهای کوچکی انجام میده حالش خوب میشه و باید بدونیم سلسله این اعمال میتونه به ادم ارامش و حس واقعی انسان بودن بده . پس امتحان کنید و منتظر کارهای قشنگتون هستیم

خجالت نداره و اگر فکر میکنی ریا هستش نگید اینجا چون چیزی که بهش فکر میکنیم بهش اعتقادهم داریم یعنی اگر فکر کنیم ریا هستش حتما میخوایم ریا کنیم . ببخشید اینقدر رک گفتم

لینک به دیدگاه

ووووووییی چه تاپیک لطیف ، شاعرانه ، نرم ، روووون ،راحت ، خودمونی و .... کُلًّ  خوشگلی .

معمولا کامپیوتری ها و اونایی که اوستان واسه خودشون ویندوز های زیادی رو برای دیگران صلواتی نصب کردن که من هم یکی از اون کوچیکاشونم که خیلی ویندوز صلواتی نصب کردم.

نه فقط ویندوز بلکه همه ی کار هایی که تو این راستا هست.

لینک به دیدگاه

دوستان.  من هر روز به یکی از گدا های شهر چالوس به صورت شانسی و رندوم کمک غذایی میکنم. میبرمش تو فست فود , هر غذایی که بخواد سفارش میدم براش و وقتی رسید دستش پول رو حساب میکنم و از مغازه میزنم بیرون.

این کار برای من جنبه نذر داره و امیدوارم مریضی مادرم خوب بشه

لینک به دیدگاه

تاپیک واقعا زیباییه.واقعا آدم افتخار میکنه بین این دوستانه.چندروزپیش یه مطلبی جایی خوندم فکرکنم بی ارتباط به این تاپیک نباشه.

http://irinn.ir/news/63247/%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C

لینک به دیدگاه

گرچه دوست ندارم بگم چه شده یا کردیم اما گاهی فقط یک جمله"حق با شماست و انشالله مشکلاتتون حل میشه ... من هم هر کمکی از دستم بربیاد دریغ نمی کنم" هم خودش یک دنیا کمک هست

دوستان.  من هر روز به یکی از گدا های شهر چالوس به صورت شانسی و رندوم کمک غذایی میکنم. میبرمش تو فست فود , هر غذایی که بخواد سفارش میدم براش و وقتی رسید دستش پول رو حساب میکنم و از مغازه میزنم بیرون.

این کار برای من جنبه نذر داره و امیدوارم مریضی مادرم خوب بشه

شما هم چالوس هستید؟

انشالله مشکل شما هم حل بشه
دمت چیــــــز
:)

لینک به دیدگاه

والا من راستش اون كارى كه در لحظه دارم انجام ميدم هواسم نيست اين ممكنه يك كمك باشه به ديگران. بعدا" ميفهمم مثلا" اِ چه خوب بهش كمك كردم. حالا نميدونم اين كمك حساب ميشه يا نه.

من زياد پياده روى ميكنم از اينرو خيلى مواقع عابرين يا راننده ها از من آدرس ميپرسن، من هم اغلب خيابونها برام اسمى آشنا هستند اما متاسفانه نميتونم درست به كسى آدرس بدم و راهنمايي كنم؛ اغلب كسانى كه از من آدرس پرسيدند گمراه شدند يا بدتر راهشون دور شده، امسال عيد تصميم گرفتم هر كسى از من آدرس پرسيد بگم نميدونم تا اينطورى باعث دور شدن راهش نشم و ديگه گمراهش نكنم. به نظرم اين بزرگترين كمكى بود كه ميتونستم در حق شهروندان كشورم بكنم.

يك مطلبى رو به چشم ديدم كه گفتم اينجا هم مطرح كنم شايد به كار بياد،

سر چهار راه ها خيلى به بچه هايى بر ميخوريم كه به گدايى مشغول هستند، يا شيشه ماشين پاك ميكنن يا اسفند دود ميكنن، پول دادن به اين ها ممكنه از ديد برخى كمك باشه، اما متاسفانه پولهاى كه به اين بچه ها داده ميشه اغلب توسط سردسته هاى اينها ازشون گرفته ميشه و پولى كه كمك كرديد ميرود يكراست در جيب سردسته هايى كه لزوما" هيچ احتياجى هم ندارند. نميگم به اين بچه ها پول ندين اما يك بار مجلس ختمى بودم، اغلب ديدين در مجالس ختم مرسوم شده داخل يك ظرف يك بار مصرف چندتا ميوه، و خرما و يك آب ميوه ميگذارند و به ميهمانان ميدهند، از مجلس ختم كه بيرون آمدم صاحب عزا به من دو تا از اين ظرف هاى يك بار مصرف داد كه داخلش از اين خوراكى ها بود.

من هم توى ماشين گذاشتم و راه افتادم، سر يك چهار راه،‌ دو تا از اين بچه ها ديدم كه داشتند شيشه پاك ميكردند، دوستى كه همراهم بود گفت اينها رو بدم به بچه ها، منم مخالفتى نكردم.

صحنه اى كه ديدم باور نكردنى بود، براى اولين بار لبخند و شادى‌اون بچه ها رو ديدم. بارها من و اطرافيانم پول به اين بچه ها داديم اما هرگز شادى يا لبخند اونها رو نديده بودم. براى اولين بار بود واقعا" احساس كردم بهشون كمك شده.

اين مطلب رو شير كردم كه بگم خوراكى خيلى بيشتر از پول به اين بچه ها ميتونه كمك كنه، چون ظاهرا" تنها چيزيه كه از درامدشون به خودشون ميرسه.

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر کسی کار خوبی کرد نباید جایی بگه که مبادا ریا بشه و ارزش کارش پایین بیاد @};-

لینک به دیدگاه

والا من راستش اون كارى كه در لحظه دارم انجام ميدم هواسم نيست اين ممكنه يك كمك باشه به ديگران. بعدا" ميفهمم مثلا" اِ چه خوب بهش كمك كردم. حالا نميدونم اين كمك حساب ميشه يا نه.

من زياد پياده روى ميكنم از اينرو خيلى مواقع عابرين يا راننده ها از من آدرس ميپرسن، من هم اغلب خيابونها برام اسمى آشنا هستند اما متاسفانه نميتونم درست به كسى آدرس بدم و راهنمايي كنم؛ اغلب كسانى كه از من آدرس پرسيدند گمراه شدند يا بدتر راهشون دور شده، امسال عيد تصميم گرفتم هر كسى از من آدرس پرسيد بگم نميدونم تا اينطورى باعث دور شدن راهش نشم و ديگه گمراهش نكنم. به نظرم اين بزرگترين كمكى بود كه ميتونستم در حق شهروندان كشورم بكنم.

يك مطلبى رو به چشم ديدم كه گفتم اينجا هم مطرح كنم شايد به كار بياد،

سر چهار راه ها خيلى به بچه هايى بر ميخوريم كه به گدايى مشغول هستند، يا شيشه ماشين پاك ميكنن يا اسفند دود ميكنن، پول دادن به اين ها ممكنه از ديد برخى كمك باشه، اما متاسفانه پولهاى كه به اين بچه ها داده ميشه اغلب توسط سردسته هاى اينها ازشون گرفته ميشه و پولى كه كمك كرديد ميرود يكراست در جيب سردسته هايى كه لزوما" هيچ احتياجى هم ندارند. نميگم به اين بچه ها پول ندين اما يك بار مجلس ختمى بودم، اغلب ديدين در مجالس ختم مرسوم شده داخل يك ظرف يك بار مصرف چندتا ميوه، و خرما و يك آب ميوه ميگذارند و به ميهمانان ميدهند، از مجلس ختم كه بيرون آمدم صاحب عزا به من دو تا از اين ظرف هاى يك بار مصرف داد كه داخلش از اين خوراكى ها بود.

من هم توى ماشين گذاشتم و راه افتادم، سر يك چهار راه،‌ دو تا از اين بچه ها ديدم كه داشتند شيشه پاك ميكردند، دوستى كه همراهم بود گفت اينها رو بدم به بچه ها، منم مخالفتى نكردم.

صحنه اى كه ديدم باور نكردنى بود، براى اولين بار لبخند و شادى‌اون بچه ها رو ديدم. بارها من و اطرافيانم پول به اين بچه ها داديم اما هرگز شادى يا لبخند اونها رو نديده بودم. براى اولين بار بود واقعا" احساس كردم بهشون كمك شده.

اين مطلب رو شير كردم كه بگم خوراكى خيلى بيشتر از پول به اين بچه ها ميتونه كمك كنه، چون ظاهرا" تنها چيزيه كه از درامدشون به خودشون ميرسه.

درود ارمین جان

واقعا عالی بودن شیرینگت کلی مطلب توش هست فقط باید 10 باری خوند تا به گوشت ادم بچسبه

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر کسی کار خوبی کرد نباید جایی بگه که مبادا ریا بشه و ارزش کارش پایین بیاد @};-

حامد جان، زمانى اين موضوع ريا ميشه كه هدف شما از عنوان كردنش مطرح كردن خودتون باشه. هدف آقاى حسينى به نظرم ترويج فرهنگ كمك به ديگران هست، شايد راه هايى براي كمك وجود داره كه ازش خبر نداريم و با خوندن اين تاپيك بهشون پي ببريم.

هدف اين نيست كه بياييم بگيم "من" چقدر خوبم ببينين چقدر كمك كردم! هدف اينه با تعريف موضوع بتونيم راه هاى كمك رو به هم نشون بديم، اگر نگران اين مسئله هستيد كه ممكنه اين موضوع ريا بشه، از زبان سوم شخص داستان رو تعريف كنيد.  (*)

لینک به دیدگاه

آفرین به این فرهنگ سازی

این همون چیزیه که ما بهش نیاز داریم و از خود شروع کردن هم یعنی همین.

به امید روزی که تو مملکتمون کمتر بدی ببینیم.کمتر دعوا و خشونت ببینیم و از کنار دیدن سختی ها و مشکلات آدمای دور و برمون راحت نگذریم

لینک به دیدگاه

مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی :

من پنجاه سال است دارم اسلام می خوانم، بگذار خلاصه اش را برایت بگویم: واجباتت را انجام بده، به جای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس. کار مردم را راه بیانداز.

اگر قیامت کسی از تو سوال کرد، بگو فاضل گفته بود.

جناب حسینی حرکت زیبایی هست ، فکر نمیکنم به جهت اینکه فضای مجازی هست و بیشتر دوستان از فضای نزدیک همدیگه رو ندیدن مشکلی از جهت ریا و ... وجود داشته باشه

نفس عمل و رواج فرهنگ مهمه و خوشحالم که جناب حسینی از جایی که میتونستن شروع کردن ، اگر هر کدوممون از جایی که میتونستیم شروع میکردیم از همین دور و بر خودمون الان کشورمون گلستان بود ...

برای اینکه مطالب بالا اسپم نباشه  من هم هر موقع کسی رو توی خیابان ببینم که ماشینش مشکل پیدا کرده و وسط راهه سعی خودمو میکنم کمکش کنم حتی اگر کسی نیاد کمک

لینک به دیدگاه

post-13203-0-83080800-1407784660_thumb.jpg

این تبلیغ رو خیلی دوست دارم! شاید جزو بهترین کار هایی که میشه کرد همینه! حتی زمان هایی که شاید حسابم خالی باشه، اما سعی میکنم که شده همون 1000 تومن رو کمک کنم!

فکر نکنم دیگه این پولی باشه؟

کمترین کاری که میشه کرد!

من خودم یه مدت توی موسسه خیریه بودم که کارش کمک برای تحصیل کودکان خیابانی بود توی قزوین، هنوز هم فعالیت میکنن، اما متاسفانه نمیتونم سر بزنم بشون به خاطر مشغله های زیاد، ولی کم ترین کاری که میشد کرد یاد دادن 2*2 به این بچه ها بود؛ یادمه 2 سال پیش این مجموعه سمتیشون رفتن سر 4 راه به نفع این بچه ها برای تهیه لباس و خودکار و مداد، دست فورشی کردن، زیر بارون و سرما، اما هر کدوم رو که میدیدی یه ذوقی داشتن، کار قشنگی بود، تهش توی اون روزی که منم کنارشون بودم، نزدیک 1200 از 3-4 ساعت دست فروشی واسه اون بچه ها به دست اومد، که خرجشون شد، چیز های ساده ای که ما داریم شاید آرزوی یکی دیگه باشن، مثل توپ فوتبال.....

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من همیشه به خودم کمک می کنم و باعث میشم اطرافیانم که صدامو میشنون اونا هم به خودشون کمک کنن اینجوری::

من با دین و ایمون و عقیده کسی کاری ندارم. ولی اینو خوب میدونم که موقع غذا خوردن اول نام خدا رو بگم به هرزبونی که بلدی و حرف میزنی بهش و وقتی هم تموم شدم شکرش بگم که سالم بودم و تونستم از این نعمتت استفاده کنم. همانطور که میریم پیش یک رییس سلام تشکر و خداحافظی میکنیم که شاید هم به دردمون نخوره طرف!!

وقتی کسی رو میبینم که مشکل جسمی یا روحی داره زود از خدا تشکر میکنم که جسمم سالم هستش و کارهای شخصیم رو خودم انجام میدم و منت کسی رو نمیکشم.

میری سرکارت بگو شکرت خدا که کار دارم

برگشتنی خونه بگو شکرت به خیر و سلامت گذشت.

از دستم بربیاد برا دیگران هم بتونم کمک میکنم. لزومی نیست مادی باشه.

متاسفانه خیلی ها وظیفه شغلیشون رو منت و کمک به دیگران میدونن!!!!

انشاالله همیشه سلامت باشین

لینک به دیدگاه

آدم گاهی از خودش خجالت میکشه.

مثلا من خودم ماه پیش یه کارت گرافیک گرفتم ۴۵۰ تومن در حالی که کمیته ی امداد به خانواده های چهار نفری ماهی ۷۰تومن میده.یعنی تقریبا هیچی.خداییش با ۷۰ تومن چیکار میشه کرد؟

لینک به دیدگاه

درود

fvev6vjvoknc9s15bx7d.jpg

1-به نظرم اشاره به همیاری های مادی اصلا درست نیست حتی اگه اسمی نباشه

2-خداییش ,آره خداییش چیزی به معنای عدالت, معنی نداره.

3-دنیای بینهایت مزخرفیه و هرچی به سمت  تمدن(قشر مرفه) میریم بدتر میشه،اما کسی مثل خود من چون کشیدم میفهمم,اما یه شخص دیگه ای که مثلا روزی 1تومن درآمدشه فکر میکنه دست رنج خودشه و اصلا فهم و شعورش در سطحی نیست بفهمه افرادی  برای همین انجام کار ایشون و رسیدن  1 تومن به دست  ایشون زحمتی 100برابری کشیدن اما نیم درصدم عایدشون نشده-نمونه اش کارگران و کشاورزان

خداییش مدت زمانی که یه پزشک فقط مطالعه کرده سخت تره یا در همون بازه کار کردن یه کارگر  ساختمانی؟ یعنی nسال مطالعه سخته یا nسال کارگری؟

حرف آخرم اینه که دنیای سرمایه داری خیلی کثیفه اما اکثر افراد از آلوده بودن خودشون و مشارکت در ظلم اطلاع ندارن.

امیدوارم بی احترامی به کسی نشده باشه. @};-

متاسفانه عزیز حرفات حقیقته محضه.این واقعیت دنیای ماست

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

درود

fvev6vjvoknc9s15bx7d.jpg

1-به نظرم اشاره به همیاری های مادی اصلا درست نیست حتی اگه اسمی نباشه

2-خداییش ,آره خداییش چیزی به معنای عدالت, معنی نداره.

3-دنیای بینهایت مزخرفیه و هرچی به سمت  تمدن(قشر مرفه) میریم بدتر میشه،اما کسی مثل خود من چون کشیدم میفهمم,اما یه شخص دیگه ای که مثلا روزی 1تومن درآمدشه فکر میکنه دست رنج خودشه و اصلا فهم و شعورش در سطحی نیست بفهمه افرادی  برای همین انجام کار ایشون و رسیدن  1 تومن به دست  ایشون زحمتی 100برابری کشیدن اما نیم درصدم عایدشون نشده-نمونه اش کارگران و کشاورزان

خداییش مدت زمانی که یه پزشک فقط مطالعه کرده سخت تره یا در همون بازه کار کردن یه کارگر  ساختمانی؟ یعنی nسال مطالعه سخته یا nسال کارگری؟

حرف آخرم اینه که دنیای سرمایه داری خیلی کثیفه اما اکثر افراد از آلوده بودن خودشون و مشارکت در ظلم اطلاع ندارن.

امیدوارم بی احترامی به کسی نشده باشه. @};-

درود

با حرفات موافق نیستم!

اولیش اینکه قشر مرفه نمونه تمدن توی یک جامعه هستند؟ کاملا مخالفم! اگر تمدن به داشتن پول هست که بهتر نباشه! اونی که ماشین مدل بالا سوار میشه و چراغ قرمز رد میکنه یعنی تمدن داره؟

این که کدوم سخت تر هست رو شما نمیتونید بگید! اونی که درس خونده و به جایی رسیده واسش زحمت کشیده، یک شبه نشده دکتر! اونی هم که کارگر بوده خواستش این بوده! میتونستکه نباشه! هر کسی واسه هر چیزی زحمتی میکشه و به اندازش هم مزد میگیره! فیلم در جستجوی خوشبختی رو دیدین؟ نمونه عالی از کسی که توی فقر داره زندگی میکنه و زحمت میکشه و اسمش رو توی تاریخ ثبت میکنه! میدونی، عده ای هستند که میگن خوب هیچ راهی نیست واسه درامد، یا یک سری ها رو دیدم که گدایی میکنن، اما 4 ستون بدنشون از منم سالم تر بوده! چرا این کارو میکنن؟ چون بدون زحمت به خواستشون میرسن!

به نظر من اصلا هم بد نیست که بگیم به صورت مادی کمک کردیم یا نکردیم! چه اشکالی داره؟

پول داشتن اصلا بد نیست! چون خیلی ها دارن ما هم بگیم نباید داشته باشیم که شاید روزی سرمایه دار شدیم و به رواج ظلم کمک کردیم؟ چند تا پول دار میخواید مثال بزنم که از این کارا میکنند ؟

یه نکته هم در مورد عکس بگم!

شما بیایین کسی باشین که گوشیتون توی جیبتون هست و به آب میزنید و نجات میدین جان یک نفر رو!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...