رفتن به مطلب

Recommended Posts

دوستان سلام ...

همانطور ک معلومه درباره Raid 0 کردن چندتا سوال دارم .....

1) امکانش هست که 2تا هارد درایو رو raid 0 کرد و از یک ssd هم استفاده کرد که اصلا هیچ ربطی به اون 2تا هارد نداشته باشه و هیچ گونه raid هم نباشه و کاملا جدا از اون ها کار کنه؟؟ (بخاطر اینکه اگه در raid 0 کوچکترین مشکلی پیش بیاد همه اطلاعات پاک میشه من تو ذهنمه که

2تا هارد درایو داشته باشم و یک عدد ssd و میخوام ویندوز را درون ssd بریزم ...و روی اون هاردها هم گیم و آهنگ و ...)

2) بطور کلی اجباریه که ویندوز حتما داخل raid شده ها باشه یا میتونه نباشه ؟؟

3)و اگه واسه اون 2تا هارد مشکلی پیش بیاد آیا دیگه واسه اطلاعات داخل ssd چون raid 0 نشده مشکلی پیش نمیاد ؟؟

4)و  واسه raid 0 کردن حتما اون هارد ها بطور کامل باید فرمت شده باشند ؟؟ (اگه اطلاعات داشته باشند و raid 0 کنیم آیا اطلاعات پاک میشه؟؟)

5) کلا raid کردن رو از طریق BIOS انجام میدن یا با نرم افزار خاصیه ؟؟(نرم افزار مثل intel rapid storage)

6)و از همه مهمتر اینکه اگه ممکن باشه ی توضیح مختصری راجع به فرآیند raid 0 کردن بدین ؟؟ و بگین کلا اینکار ها رو قبل windows ریختن انجام میدن یا بعدش؟؟(اگه ویندوز مثل اینجا تو ی درایوی که قرار نیست raid بشه نصب باشه چجور میشه؟؟ باز قبل ویندوز ریختن یا بعدش یا چون تو درایو دیگه هستش دیگه ربطی نداره ؟)

7) این عمل raid کردن آیا باعث هنگ کردن میشه ؟؟

8)آیا raid کردن باعث کاهش عمر درایو های raid شده میشه؟؟

9) آخری اینکه درایو هایی که raid 0 میشن رو میشه به چندتا پارتیشن تقسیم کرد یا همه حجم اجبارا باید توی ی پارتیشن که حجمش مجموع حجم اون درایو های raid شده هستش میمونه ؟؟

---

اگه هر چندتا از سوال های بالا رو میدونید ب من بگید خیلی خیلی ازتون ممنون میشم ...

به نهایت تشکر از شما دوستان عزیز

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

ماشالا چقد سوال

بعضی هاشو که خودم انجام دادم بهت جواب میدم

برای raid کردن تو هر مادربورد یه کلید ترکیبی قبل بوت شدن سیستم باید بزنی برای فهمیدن دفترجه مادربورد تو بخون مثلا برای من crtl n بود میزنی و وارد محیط برنامه میشی اونجا انواع مدل های رید رو داره میتونی انتخاب کنی

همه اطلاعات روی هارد هایی که میخوای رید کنی پاک میشه یعنی سیستم هارداتو فرمت میکنه بعد رید

2 یا 3 یا 4 ... هاردی رو که رید صفر کنی سیستم به عنوان یک هارد بعدا شناسایی میکنه و حجمش میشه مجموع تمامی هارد ها و اونوقت میتونی مثه یه هارد معمولی پارتیشن بندی کنی

میتونی ویندوز رو روی ssd بریزی و بقیه برمامه هانو رو رید یا برعکس

سرعت در Raid0 تقریبا  دو برابر میشه بستگی به تعداد هارد هایی داره که استفاده میکنی بیشتر میشه و اما یه خطر هم داره اگه یکی از هارد ها به هر علتی خراب بشه تمامی اصلاعات روی بقیه هارد ها هم بی مصرف میشه و همه چی به فنا میره

اگه مییخوای هم سرعت و هم ایمنی داشته باشی باید Raid 5 درست کنی نه 0

بازم چیزی خواستی بپرس

ویرایش شده توسط asmgamer
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...