رفتن به مطلب

AMD کارت گرافیکهای 285X و 285 رو به بازار میده...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان چند روزی هستش که اخبار پردازنده های گرافیکی خیلی زیاد شده، شاید دلیلش نزدیک شدن به GamesCom باشه...

چند وقتی که AMD پردازنده های جدید خود با اسم Tonga تبلیغ میکرد که قرار بود مدلهایی از Tahiti رو با معماری جدید به بیرون بده که مصرف بسیار پایینتری داشته باشن...

شاید خبر آنچنان جذاب به نظر نیاد ولی فرض اینکه AMD میتونه از مصرف کارت گرافیکهاش کم کنه و دماشون رو خیلی پایین بیاره، میتونه یک نقطه عطفی در طراحی کارتهای گرافیکی AMD باشه و نسل بعدیش رو خیلی جالب بکنه...

همونطور که انویدیا با 750Ti اولین نسل مکسول رو معرفی کرد تا خودش رو برای نسل بعدی(از دیروز اخبار خیلی جالبی ازش بیرون اومده) مکسول آماده کنه و به سال بعد و چیپهای 20 نانومتری فکر کنه، AMD با Tonga میخواد خودش رو برای نسل بعدی با مصرف پایین و قدرت پردازش بالاتر آماده کنه...

خبر بیرون درز کرده که باید منتظر اومدن این کارتها در سپتامبر باشیم...

تا الان شایعه وجود 285 و 275 به بیرون درز کرده بود تا اینکه Fudzilla از وجود 285X هم پرده برداشت، 285X به نظر میرسه همون کارت tahiti XT باشه که هنوز از پرفورمنس این کارتها هیچ اطلاعاتی به بیرون درز نکرده...

اطلاعات مورد نیازتون رو میتونید از تو جدول زیر میتونید بدست بیارید...

منبع:

http://www.fudzilla.com/home/item/35491-amd-tonga-xt-based-graphics-card-comes-later

http://wccftech.com/amd-radeon-r9-285x-tonga-xt-graphics-card-reportedly-features-2048-sps-384bit-bus-3-gb-gddr5-vram/

post-10788-0-19176700-1407867005_thumb.jpg

post-10788-0-93553200-1407867018_thumb.jpg

post-10788-0-98998400-1407867026_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

جالبه . . .. !

اما من که فعلا از نظر گرافیکی تا ۲ سال دیگه بیمه هستم :)

لینک به دیدگاه

جالبه . . .. !

دیگه فک نکنم کسی تو لیون مونده باشه ندونه شما دوتا 7990 رو کراس کردی @};-

من خودم شخصا برای همچین سیستمی کف و خون قاطی میکنم :D :D

لینک به دیدگاه

بله سیستم ایشون خیلی قوی هست . به جای CrossFire از  Croos fire استفاده کردن . تکنولوژی جدیدتری هست که بهینه تر شده و مخصوص 7990 های ایشون طراحی شده 

ویرایش شده توسط bzx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مشخصات کارت 285 هم بطور رسمی اعلام شد...

کارت با مموری 2/4 گیگ و 1792 Stream Processor و فرکانس پایه GPU 918 Mhz و فرکانس پایه مموری 5500Mhz به بازار خواهد آمد...

مهمترین قسمت این سری از کارتها مصرف بسیار پایینشون هستش که فقط با یک 6 پین تغذیه میشن و برای مقابله با مکسول ساخته شدند...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مثل اینکه AMD باز هم به انویدیا یک دستی زد!!!!!!!

تمام کارتهای سری R7 و R9 از همون ابتدا با ذهنیست ساپورت DX12 به بازار داده شده اند...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اولین مدل کارت گرافیک 285 توسط سافایر تو سایت خودش نمایش داده شد:

post-10788-0-85365300-1408802577_thumb.jpg

post-10788-0-78013300-1408802582_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مثل اینکه AMD قصد نداره GPU جدیدی به غیر از 285 رو معرفی کنه...

AMD همچنین قصد 2 تا CPU جدید از نسل FX رو معرفی کنه...احتمالا 8370 و 8390 باید باشن...

لینک به دیدگاه

بله سیستم ایشون خیلی قوی هست . به جای CrossFire از  Croos fire استفاده کردن . تکنولوژی جدیدتری هست که بهینه تر شده و مخصوص 7990 های ایشون طراحی شده 

درود

داداش شما هم عجب گیری دادی به نوشته های دستمون!!!

حالا CrossFire یا  Croos fireمهم داشتنشه که داره برا 2 تا نوشته اشتباه که این قدر تمسخر نداره !!

خیلی هم مبارکش باشه

هر کی راضی باشه به اونی که داره مگه بده!!

منم تاچند وقت دیگه با یه سیستم جدید( 478 پین )میام نت تازه راضی هم هستم

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

جالبه . . .. !

داداش میشه یه عکس از سیستمت قرار بدی یا اگه تو تاپیکی گذاشتی میشه لینک بدی خیلی دوست دارم عکسی از سیستمتون با این قدرت پردازشی بالا ببینم

لینک به دیدگاه

تصاویر و توضیحاتی از 285 سری strix شرکت ASUS منتشر شد.

هیت سینک و سیستم خنک کنندگی اون تقریبا مثل DCII هست ولی با یک تفاوت عمده و اون این هست که فن کارت تا زمانی که کارت به حدی از دما برسه روشن نمیشه.

110a_thm.jpg 110b_thm.jpg 110d_thm.jpg 110c_thm.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...