رفتن به مطلب

چند سوال درباره apu

Recommended Posts

سلام دوستان

من چند تا مقاله درباره apu ها خوندم و میدونم چیه فقط چندتا سوال دارم و مد نظرم  amd a10 7700 kaveri apu هست

1-یکی از دلایلی که اینو زدن برای کسانیه که نمیتونن کارت گرافیک تهیه کنن مثل من پس کابل تصویر رو به کجا وصل کنیم؟!

2-این مدل که 6 تا gpu داره با چه کارت گرافیکی برابری میکنه؟

3-چهار هسته cpu 3.5ghz این apu آیا واقعا همین قدرتو داره نسبت به سری amd fx4000 am3+؟

4-درباره کراس فایر gpu های این apu با کارت گرافیک سری hd7000 آیا فقط با این سری کراس فایر میشه یا با سری جدید مشابه مثلا R7یاR9 هم میشه

5-با کراس فایر کردن apu با کارت گرافیک میشه یه کارت گرافیک مشابه رو هم اضافه کرد و هر سه با هم کراس فایر بشن؟

6-a10 7700 بیشتر ارزش خرید داره یا a10 7850؟

من شنیدم میگن cpu چهار هسته ای برای گیمینگ بسه حتی با کیفیت الترا  هدف منم فقط گیمینگ هست این حرف درسته؟

ببخشید زیاد شد مرسی

لینک به دیدگاه

1- مادر برد های am2 خودشون خروجی های گرافیک دارن اعم از hdmi-dvi و بعضا vga یا همون D-sub

2-طبق بررسی ها پرازنده گرافیکی موجود روی این سی پی یو با کارت 7750 برابری می کنه. 

3-بر اساس بنچ مارک های موجود ظاهرا در اکثر موارد از این پردازنده قوی تر عمل کرده.

4- جواب سوال چهارمتون رو می تونید تو جدول زیر پیدا کنید:

post-7706-0-35064600-1408223593_thumb.png

5- نمی دونم! 

6- از لحاظ کارایی حدود 5 الی 10 درصد با هم تفاوت دارند و از اونجایی که از نظر قیمت هم مدل 7700 با مدل 7850 حدود 80 تومان فرق قیمتی دارند به نظرم تا حدود می شه گفت که می ارزه مدل بالاتر رو تهیه کنی ولی در کل اگه از لحاظ هزینه مشکل داری مدل 7700 هم چیزی کم نداره.

7- بله این سوال درسته و اکثر بازی های فعلا قابلیت استفاده از تعداد بیشتر هسته ها رو ندارند و همون 4 هسته کافیه.

لینک به دیدگاه

ممنون که جواب دادی

سری 7750 چند مدل داره کدومش؟!

این تصویر میگه با R7 ddr3 کراس فایر میشه!مگه سری R7 ddr3 هم داره؟!

لینک به دیدگاه

بگیر ضرر نمیکنی. با این apu ها میشه جدیدترین بازیهارو انجام بدی مثل واچ داگز. فقط رم 8گیگ با باس 2133 کمتر نگیر.قدرت cpuش هم خوبه

لینک به دیدگاه

سلام

1=مادربرد

2= http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-R7-in-A10-7700K.113341.0.html

3=http://cpuboss.com/cpus/AMD-FX-4300-vs-AMD-A10-7700K

4=apu 7700 و 7850 با سری گرافیک R دوال گرافیک میشه حالا r7 یا r9 نمیدونم

5=نمیدونم

6=7850

لینک به دیدگاه

برو فروشگاه takmax.com درباره 7850 یه توضیحی داده بود بخون

ویرایش شده توسط 3hooman
لینک به دیدگاه

شما که می خوای فقط apu بگیری به خاطر 80 تومان ببین ارزششو داره که از 2 تا هسته ی گرافیکی و فرکانس بالاتر گذشت؟ و با سری R7 250 هم Dual Gpu می شن.

و تو انتخاب رم باید حداقل 2133 بگیری که تو عملکرد APU تاثیر بسزایی داره.

ویرایش شده توسط tm71
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

من این راهی رو که شما می خوای بری رفتم و تا تهش رو از AMD  پر سیدم.اول اینکه توان گرافیکی بالایی نداره( خود APU به تنهایی کمی پایین تر از 7750 HD).حتی با فعال کردن Dual Graphic از GTX 750 ti هنوز کمتره(Benchmark های همش توی اینترنت هست)فقط باR7 250 و R7 240 می تونه Dual Graphic انجام بده.چون خود APU حافظه نداره از RAM کمک می گیره حد اقل 8gb 2133 لازم داری.( و به همین دلیل هم هست که کمی از HD 7750 پایین تره)مشکل بعدی اینه که در حال حاضر هیچ جایی برای upgrade کردن نداره تا سال دیگه که Carizzo بیاد.مگه اینکه بخوای Dual Graphic انجام بدی که بازم اون موقع از یه 750ti کمتره.اگه هم بخوای Overclock انجام بدی اون وقت WaterCooler احتیاج داری...خلاصه تهش اینکه گزینه های بهتر زیاد هست.حداقل خاصیت انتخاب یه Intel اینه که Upgrade کردنش به مرور خیلی راحت تره...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

1- پشت مادر برد سوکت داره واسه مانیتور که چند تا خروجی تصویر همزمانم می تونی بگیری و بسته به مانیتورش 4k هم پشتیبانی میکنه

2-  دقیق نمی دونم ولی با  r7 240 ddr3  فکر می کنم نزدیک باشه

3- از مشابه سری بولدزر قوی تره چون معماریش 28 نانومتریه و مصف کمتر و قدرت بیشتری داره

4- باید حتما ddr3 باشه. خود amd واسه 7850 کارت r7240 و r7250 رو پیشنهاد داده

5- فکر نکنم و اگه بشه هم به صرفه نیست و یک کارت r9 خیلی عملکرد بهتری بهت میده

6- 7850

فعلا که چهار هسته جواب میده ولی یک دو سال دیگه مطمئن نیستم. آخرین نسخه فارکرای از 4 هسته که هایپر تریدینگ دارن پشتیبانی می کنه. اکثر بازی های جدیدم سیستم پیشنهادیشون واسه amd حداقل 6 هسته است. خود من 7850k دارم که باهاش watch dogs  و battlefield4  رو با رزولوشن 1600در900  و گرافیک low بالای 40 فریم تموم کردم و راضی بودم. بازی fallout new vegas  و بازی های قدیمی ترم با high  و آنتی الیزینگ  راحت جواب میده . در آینده هم ممکنه با فعال شدن HSA تو بازی ها قدرتش چند برابر شه و با نصب یک گرافیک قوی عملکردش خیلی بیشتر شه ولی فعلا پشتیبانی نمی کنه. نمره ای که ویندوز 7 به سیستمم داده واسه cpu از 7.9 به من 7.4 داده و واسه گرافیک 6.9 .  اگه حاضری ریسک کنی که hsa عملیاتی بشه ارزش خریدن داره وگرنه am3+ با یک سی پی یو 6 هسته به بالا و گرافیک جدا بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...